تاثیر نشت لوله آب بر اقتصاد و سلامت خانواده

توسط : admin در تاریخ چهارشنبه 12, ژانویه 2022 دسته : تعمیرات

نشت لوله آب و تاثیر آن ،لوله کشی های ساختمان گاهی ممکن است بدون نشانه های از قبل تعیین شده دچار مشکل شود. نشت و یا ترکیدگی لوله ها می تواند عوارض بسیاری را به دنبال داشته و ضررهای بسیاری را به سلامتی افراد و اقتصاد آن ها وارد کند. بنابراین سرعت در نشت یابی و برطرف کردن نشت لوله ها اهمیت بسیاری دارد. در این مقاله در خصوص تاثیر نشت لوله بر اقتصاد و سلامت خانواده صحبت خواهیم کرد تا با آگاهی بیشتری نسبت به رفع آن اقدام کنید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 minutes

عوارض منفی نشت لوله آب و تاثیر آن

تخریب ساختمان

نشت لوله های آب به سرعت باعث نم و رطوبت در ساختمان می شود به همین دلیل به مرور و در صورتی که به سرعت مانع از آن نشوید می تواند باعث تخریب ساختمان شود. کمترین آسیبی که نشت لوله بر روی ساختمان می گذارد، تجمع قارچ ها و باکتری ها بر روی دیوار می باشد. با آسیب رسیدن به سازه های ساختمان مقاومت آن کاهش یافته و بدین صورت ممکن است آسیب های جانی را نیز با خود به همراه داشته باشد.

بروز بیماری

یکی از تاثیراتی که نشت لوله آب بر سلامتی انسان می گذارد، بروز بیماری های گوارشی خصوصا افرادی که مبتلا به بیماری های تنفسی هستند می شود. نم و رطوبت برای ریه ها ضرر دارد به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت بروز نشت لوله ساکنین ساختمان آن جا را ترک کنند. همچنین تجمع حشرات و باکتری ها تاثیر بسیاری بر روی سلامتی افراد می گذارد. همان طور که می دانید حشرات و باکتری ها دارای آلودگی های بسیاری هستند و وجود آن ها در ساختمان آسیب های بسیاری را به سلامتی افراد وارد می کند.

هزینه تشخیص نشت لوله

از نشت لوله آب و تاثیر آن بر روی اقتصاد می توان به هزینه نشت یابی لوله ها اشاره کرد. روش نشت یابی بر روی هزینه ها تاثیر بسیاری دارد. برخی از افراد از روش های سنتی برای نشت یابی لوله و تشخیص ترکیدگی لوله غرب تهران استفاده می کنند که این کار هزینه های بسیاری را به دنبال دارد ولی در صورتی که نشت یابی به صورت پیشرفته و با استفاده از دستگاه های نشت یاب انجام شود پایین ترین هزینه را برای شما رقم خواهد زد. نشت یاب ها با استفاده از امواج محل نشت لوله ها را به شما نشان می دهند و نیازی به تخریب نیست.

آسیب به سایر طبقات

متاسفانه آپارتمان نشینی این مشکل را دارد که در صورتی که خساراتی به ساختمان شما وارد شود سایر ساختمان ها را نیز درگیر می کند. به عنوان مثال در برخی موارد ممکن است لوله های آب شما از کف ساختمان عبور کند. در این حالت در صورت نشت هیچ نشانه هایی در ساختمان شما به دنبال ندارد ولی باعث آسیب رساندن به طبقه پایینی می شود.

تشخیص نشت لوله آب به روش سنتی

نشت لوله ها دارای علائم و نشانه هایی است که با پیگیری آن می توانید از تاثیرات منفی این مشکل جلوگیری کنید.در ادامه به برخی از راحت ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

تغییر رنگ دیوار و سقف

یکی از نشانه هایی که با استفاده از آن می توانید به راحتی نم و رطوبت موجود در خانه را تشخیص دهید، مشاهده علائمی همچون تغییر رنگ، ترک، پوسته پوسته شدن و یا قطره آب بر روی دیوار و سقف ساختمان می باشد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه علائم نم و رطوبت باید هر چه سریع تر نسبت به رفع آن اقدام کنید.

صدای چکه آب

در صورتی که مشکل نشت از لوله های دیوار باشد می توانید به سرعت آن را برطرف کنید. برای متوجه شدن صدای آب در مواقع سکوت ساختمان باید دقت کنید که آیا صدایی به گوشتان می رسد یا خیر. صدای چکه کردن آب در مواقعی که با گوش شنیده نمی شود را به راحتی با استفاده از دستگاه نشت یاب صوتی تشخیص دهید.

افت فشار آب

شاید در برخی موارد متوجه شوید که فشار آب ساختمان شما نسبت به سابق افت پیدا کرده است. در صورتی که این روند کاهش آب در ساعت های آخر شب که مصرف آب ساختمان پایین است همچنان ادامه پیدا کند باید دلیل آن را پیگیری کنید تا پیش از ورود آسیب بتواند مانع از آن شوید.

افزایش قبض کنتور آب

در صورتی که قبض کنتور آب ساحتمان شما نسبت به دوره های قبل افزایش چشمگیری داشته باید نسبت به این موضوع حساس شوید و آن را پیگیری کنید.

تشخیص نشت لوله به روش پیشرفته

در عصر کنونی با پبشرفت تکنولوژی و ورود دستگاه های نشت یاب، روش های سنتی گذشته کنار گذاشته شده و نشت یابی به روش مدرن امروزی و با استفاده از دستگاه های نشت یاب انجام می شود. امروزه دستگاه های نشت یاب بسیاری وارد بازار شده است که در ادامه به توضیح رایج ترین آن ها خواهیم پرداخت. دستگاه های نشت یاب با استفاده از امواج و بدون نیاز به هیچ تخریبی می تواند محل نشت را در سریع ترین زمان ممکن به شما نشان دهد. به همین دلیل برای نشت یابی ساختمان کمترین هزینه و آسیب را به همراه دارد.

نشت یابی ساختمان با دستگاه نشت یاب حرارتی

نشت یاب های حرارتی با استفاده از اختلافات دمایی می توانند محل نشت را به شما نشان می دهند و همچنین باعث تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه . در این حالت هیچ تخریبی صورت نمی گیرد و سرعت بسیار بالایی دارد.

نشت یابی ساختمان با دستگاه نشت یاب صوتی

نشت یاب های صوتی یکی از بهترین و رایج ترین دستگاه های نشت یاب است که می تواند بر اساس صدای نشت محل دقیق آن را تشخیص دهد. این نشت یاب ها می توانند حتی صدای نشت لوله های آب را از پشت دیوار نیز پیدا کنند.

نشت یابی ساختمان با دستگاه نشت یاب مادون قرمز

نشت یاب های مادون قرمز از دیگر دستگاه های مدرنی است که با قابلیت ارسال و دریافت امواج ایده آل خود می تواند نشت و ترکیدگی لوله ها را از اعماق بالا نیز به شما نشان دهد. در این روش نشت یابی نیازی به تخریب نیست و با توجه به این که سرعت تشخیص بالایی دارد، کمترین تاثیر را بر روی اقتصاد و سلامت خانواده می گذارد.

شرکت تکنسین شهر به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های خدماتی در زمینه های تشخیص ترکیدگی لوله ، تعمیر لوله با دستگاه شرق تهران ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه، لوله کشی پکیج ، لوله کشی شوفاژ ، تعمیرات لوله های آب ساختمان و…می باشد.

برای نشتی یابی چه روش هایی وجود دارد؟

برای تشخیص و شناسایی 2 روش سنتی و پیشرفته می باشد ، که روش پیشرفته استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد.
روش سنتی هم بالا رفتن قبض آب و افت فشار آب و.. می باشد

میزان هزینه تشخیص نشتی لوله آب چقدر می باشد؟

براورد هزینه تشخیص نشتی با روش سنتی بسیار بالا می باشد ولی بااستفاده از روش پیشرفته به دلیل استفاده از دستگاه نشت یاب در کمترین زمان ممکن و البته بدون تخریب سبب کاهش هزینه می شود.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code