دلایلی که باعث بروز رطوبت در خانه شما میشود پارت اول

توسط : admin در تاریخ چهارشنبه 12 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

دلایلی که باعث بروز رطوبت در خانه شما میشود

همچنین حفظ سطح رطوبت مناسب در خانه و محل کار برای حفظ فضایی راحت و سالم بسیار حائز اهمیت است. رطوبت زیاد نه تنها باعث خراب شدن خانه و املاک شما نخواهد شد بلکه می تواند
برای سلامتی شما نیز مضر باشد، زیرا شرایط رطوبت بالا برای رشد و کپک زدن قالب مطلوب است ، که می تواند منجر به آلرژی و آسم شود.

دوش گرفتن

حمام ها اغلب مکان های مرطوب هستند و رطوبت به راحتی با دوش گرفتن در هوا رها می شود . از آنجا که رطوبت با هوا به عنوان بخار آب مخلوط می شود ، در نهایت با یک سطح سرد تماس برقرار می کند و به عنوان قطرات روی چیزهایی مانند آینه یا پنجره شکل می گیرد.
این به طرز غافلگیرانه ای به عنوان تراکم شناخته می شود. هر چه بخار آب گرمتر باشد ، رطوبت هوا بیشتر می شود و بیشتر می توان آن را در سطوح سرد رسوب کرد . به همین دلیل است که هر وقت حمام گرم میگیرید بخار آن به یک مشکل بزرگ تبدیل می شود و بخار زیادی از آب بیرون می آید.
جدای از اینکه باعث کدر شدن سطح آینه ها و پنجره ها می شود، باعث خراب کردن سریع کاغذ دیواری و سایر سطوح میشود همچنین این بخار آب گرم می تواند در حمام شما نیز قالب ایجاد کند. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که حمام خود را بعد از دوش گرفتن خشک کنید.
بنابراین ، برای جلوگیری از ایجاد قالب ، “صدمه زدن” به هوای تنفس شده و آسیب رساندن به سطوح حمام خود ، توصیه می کنیم که درجه حرارت آب گرمکن یا شوفاژ خود را کم کنید.
منظور من از گرما، استفاده از آب گرم كمتر است و بخار كمتري از آن خارج خواهد شد. یا اگر نمی توانید بدون ب آب داغ حمام کنید، یک رقیق کننده بخرید تا در جلوگیری از ایجاد قالب و تراکم به شما کمک کند.

دلایلی که باعث بروز رطوبت در خانه شما میشود

جوشاندن مواد یا آب با یک کتری یا پخت و پز

جوشاندن آب روی اجاق گاز ، پخت و پز یا جوشاندن آب با کتری باعث رطوبت در خانه شما می شود زیرا آب تبخیر می شود. به همین دلیل است که گاهی اوقات می تواند هوای داخل یک آشپزخانه بسیار گرم شود و مردم تمایل دارند در روزهای گرم تابستان از ایستادن در جلوی اجاق گاز گرم لذت نبرند.
پخت و پز یا جوشاندن آب با کتری نه تنها با تهویه مناسب، از طریق پنجره های باز یا فن استخراج کننده، چگالشی ایجاد می کند، بلکه میتواند باعث نابودی و زنگ زده گی یا پوسیدگی کابینت های آشپزخانه شما شود و در طی چند سال از بین بروند. پیشنهاد می کنیم از یک رطوبت گیر در محل آشپزخانه خود استفاده کنید تا از ایجاد رطوبت در کابینت های آشپزخانه خود جلوگیری کنید و از پیچ خوردگی آنها جلوگیری کنید.

بخاری های گازی

بخاری های گازی برای تولید گرما گاز می سوزند. به این احتراق گفته می شود. هنگامی که آنها
گاز می سوزانند، برخی از آلاینده های احتراق و بخار آب را ایجاد می کنند.
بخاری گازسوز دار دارای دودکش است تا بتواند آلاینده های احتراق و بخار آب را به هوا در خارج از منزل منتقل کند. بخاری گازی بدون سر هیچ دودکش ندارد و آلاینده های احتراق و بخار آب را مستقیماً داخل
اتاق آزاد می کند.

این مطالب نیز برای شما مفید است :

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

رفع نم و رطوبت بدون تخریب

رفع نم و رطوبت با دستگاه

تشخیص نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

رفع نم و رطوبت

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code