رفع نم و رطوبت ناشی از نشت لوله

توسط : admin در تاریخ دوشنبه 31, مه 2021 دسته : تعمیرات

نشتی لوله

یکی از مشکلات متداول در ساختار منازل مسکونی، عدم توجه به لوله کشی صحیح است. استفاده از لوله هایی با کیفیت پایین و نامناسب یکی از علل نشتی و ترکیدگی لوله ها است. استفاده از لوله هایی بی کیفیت در زیر بنا، می تواند علاوه بر نشتی، به تخریب دیوار و یا کف ساختمان منجر شود.
از این رو برای پیشگیری از بروز این مشکل، در ابتدا باید از لوله های مقاوم و با کیفیت استفاده کرد. در گام دوم می توان لوله ها را به صورت رو کار به یکدیگر متصل نمود. نصب روکار لوله ها باعث می شود تا در هنگام بروز نشتی، بتوان به راحتی مکان فرسودگی لوله را پیدا کرد.

caused-pipe-leaks،رفع نم و رطوبت
caused-pipe-leaks،رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت ناشی از نشت لوله

در صورت استفاده از لوله ها به صورت زیرکار، زمان بیشتری برای تعیین مکان نشتی نیاز است. یکی از علایم نشتی و یا ترکیدگی لوله ها، نفوذ نم و رطوبت به سطح کف و دیوار ها می باشد.
دستگاه نشت یاب یکی از وسایلی است که می توان با استفاده از آن مکان دقیق نشتی را پیدا کرد. این دستگاه عمل تخریب بنا را حذف نموده و یافتن نشتی را به ساده ترین حد ممکن رسانده است. استفاده از دستگاه های نشت یاب هزینه های مربوط به بازسازی بنا را نیز حذف کرده است.
اگر در رفع نشتی لوله ها اقدامی نکنید، باید بهای آن را بپردازید. نشتی لوله ها سبب ایجاد بوی نا مطبوع در ساختمان می شوند. هدر رفتن آب و پرداخت هزینه های زیاد، می تواند برای بسیاری از افراد سنگین باشد.
پس می توان گفت که افزایش غیر عادی مبلغ پرداختی قبض می تواند نشانه دیگری در تشخیص نشتی و یا ترکیدگی لوله ها به شمار رود. اما استفاده از دستگاه نشت یاب باید بر اساس اصول خاصی انجام گیرد.
این دستگاه بر اساس امواج مختلفی کار می کند. دستگاه نشت یاب با استفاده از یک گیرنده قوی، امواج دریافتی را تحلیل می کند و کوچک ترین امواجی را که در اثر ترکیدن لوله ایجاد شده اند را تشخیص می دهد. با استفاده از این ویژگی جالب در دستگاه، می توان بدون تخریب، مکان دقیق نشتی را پیدا کرد.
شرکت خدماتی و تاسیساتی تکنسین شهر با داشتن کادری مجرب و آموزش دیده همواره آماده خدمت رسانی در زمینه های یاد شده به همشهریان شرق تهران، غرب تهران، شمال تهران، جنوب تهران و مرکز تهران می باشد.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code