نحوه تشخیص ترکیدگی و نشت لوله

توسط : admin در تاریخ چهارشنبه 12 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

نحوه تشخیص ترکیدگی و نشت لوله

برای بررسی نشت از آب سنج استفاده کنید

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا در سیستم لوله کشی خود نشتی دارید، این است که ابتدا آب سنج خود را بررسی کنید.
1. اطمینان حاصل کنید که هیچ آبی در داخل یا خارج از خانه شما مورد استفاده قرار نمی گیرد.
2. کنتور آب خود را پیدا کرده و نشانگر نشت را بررسی کنید تا ببینید آیا حرکت می کند یا خیر. اگر نشت سنج شما در حال چرخش بود که قطعا نشتی در برخی از لوله های آب شما وجود دارد.
بعد از اینکه مشخص کردید که سیستم لوله کشی شما نشتی دارید، مشخص می شود که نشتی در داخل خانه شماست یا خارج از خانه.
1. فلکه آب اصلی خانه خود را پیدا کرده و آب را ببندید. به طور معمول فلگه اصلی را در زیرزمین یا گاراژ به طور مستقیم در پشت شیر آب در فضای باز یا بیرون زیر شیر آب در فضای باز مشاهده خواهید کرد.
2. مجدداً نشانگر نشت را برای حرکت بررسی کنید یا از روش قرائت کنتور استفاده کنید ، مطمئن شوید که در این مدت از آب استفاده نکرده اید یا نخواهید کرد. اگر نشانگر نشت از حرکت متوقف شود یا تغییری در قرائت کنتور ایجاد نشود، در این صورت نشتی در داخل خانه دارید. اگر نشانگر نشت به حرکت خود ادامه دهد یا تغییری در قرائت کنتور ایجاد شود، در این صورت نشتی بین متر و خانه وجود دارد.
3. اگر نتوانید محل نشت را پیدا کنید، ممکن است نیاز به تماس با لوله کش داشته باشید. گروه تکنسین شهر آماده تشخیص نشتی و تعمیر لوله های پوسیده شما میشود.

نحوه تشخیص ترکیدگی و نشت لوله

نشتی شیر ها

نشتی شیرها عموماً ناشی از وجود واشر لاستیکی فرسوده میباشد. واشر روی سینک معمولاً در زیر دسته قرار دارد. در صورت داشتن ابزار مناسب ، جایگزینی اینها نسبتاً آسان است. نیاز به بستن آب در زیر سینک یا شیر اصلی جدا کردن دسته آن است. در مورد نحوه ترمیم نشتی های شیر آب، میتوانید به مرکز خانگی یا فروشگاه سخت افزار مراجعه کنید.

نشت در توالت

نشت توالت می تواند صدها گالن را آب هدر دهد و اغلب اوقات نشتی بی سر صدایی دارد. حتی یک نشت کوچک نیز می تواند با گذشت زمان مقدار زیادی آب و پول تلف شده را به هزینه های شما اضافه کند. خوشبختانه بیشتر نشت توالت برای تعمیر آسان و ارزان هستند.
برای کمک به تعیین اینکه آیا توالت نشتی دارید ، کافی است درب مخزن را برداشته و چند قطره رنگ مواد غذایی را در قسمت پشت مخزن توالت بریزید. حدود 30 دقیقه صبر کنید ، بدون آنکه بخواهید چیزی را شستشو دهید و سپس داخل کاسه توالت بگردید تا از هر رنگی دیدن شود اگر آب واضح باشد، آب نشت نمی کند. اگر رنگ آمیزی مواد غذایی را در کاسه مشاهده می کنید توالت دچار نشتی است. در بیشتر موارد ، شما فقط نیاز به جایگزین کردن فلپ توالت و یا مکانیسم پر کردن دارید.گروه تکنسین شهر آماده تشخیص نشتی و تعمیر لوله های پوسیده شما میشود.

یافتن نشت آب

آبی که می نوشید و با آن حمام می کنید تحت فشار تحویل شما داده می شود، بنابراین نشتی آن برای شما کاملاً آشکار است. از طرف دیگر فاضلاب معمولاً توسط گرانش جابجا می شود و تحت فشار قرار نمی گیرد. این امر تشخیص نشت فاضلاب را سخت تر می کند. اگر به نشت فاضلاب مشکوک هستید ، برای کمک به بخش تعمیر و نگهداری و عملیات گروه تکنسین شهر تماس بگیرید.
توجه داشته باشید که محل دقیق نشت همیشه ممکن است همیشه فوراً آشکار نباشد. برخی نشتها ممکن است در یک مکان شروع شود ، سپس قبل از تخلیه در امتداد یک طاقچه یا کانال دیگر حرکت کند و آسیب قابل مشاهده ای ایجاد کند.
به دنبال لکه های مرطوب ، تار یا تغییر رنگ در سقف ها ، کف ها ، دیوارها و کارهای چوبی خود باشید (مانند قسمت زیر کابینت آشپزخانه یا سینک ظرفشویی حمام). در حین ترمیم ، حتماً دوبار محل واقعی نشت را بررسی کنید ، نه فقط آسیب ناشی از نشت.
تراکم همچنین می تواند نوعی نشت آب باشد. در حالی که تراکم طبیعی است ، تراکم بیش از حد می تواند باعث آسیب به دیواره ها ، سقف ها ، کف و نجاری شما شود. در صورت وجود تراکم بیش از حد ، عایق کاری لوله های شما ممکن است متراکم شود و یا کاهش یابد.گروه تکنسین شهر آماده تشخیص نشتی و تعمیر لوله های پوسیده شما میشود.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code