دلایل رایج ترکیدگی لوله و راه های تشخیص آن

توسط : admin در تاریخ چهارشنبه 12 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

در گذشته تشخیص ترکیدگی لوله به روش سنتی و بدون دستگاه انجام میشد که این روش خسارات زیادی را به بار می آورد و هزینه های زیاد را برای کارفرما ایجاد می کرد

در گذشته تشخیص ترکیدگی لوله به روش سنتی و بدون دستگاه انجام میشد که این روش خسارات زیادی را به بار می آورد و هزینه های زیاد را برای کارفرما ایجاد می کرد ولی امروزه این روش منسوخ و جای خود را به دستگاه های نشت یاب داده است. با استفاده از دستگاه های نشت یاب می تواند در مدت زمانی کوتاه ترکیدگی و نشت لوله را تشخیص داد.
بسیاری از ساختمان های ساخته شده دارای لوله کشی های قدیمی و فرسوه بوده که هر لحظه امکان نشت و یا ترکیدگی در آن وجود دارد و به همین دلیل باید مراقبت های لازم را انجام داده تا پیش از ورود آسیب های زیاد به ساختمان از آن جلوگیری شود.

دلایل رایج ترکیدگی لوله

فشار بر بدنه لوله

فشار بر بدنه لوله یکی از دلایل رایجی است که می تواند منجر به ترکیدگی لوله شود. از اصلی ترین دلایل این فشار مسدود شدن راه ورود لوله ای آب می باشد که در این هنگام بر بدنه لوله های آب فشار وارد شده و لوله ها دیگر تحمل این فشار را ندارند و منجر به بروز ترکیدگی لوله می گردد.
برای این که متوجه این مشکل شوید، یک شیر را باز کرده و در صورتی که با باز کردن شیر دوم فشار آب کاهش پیدا کرد به این نتیجه خواهید رسید که لوله ها دچار گرفتگی شده است. برای بررسی دقیق تر این مشکل می توانید از یک متخصص کمک بگیرید.

قرارگرفتن دولوله فلزی در کنار یکدیگر

لوله های فلزی نباید در کنار یکدیگر قرار بگیرند زیرا در صورت تماس این لوله ها با یکدیگر واکنش های شیمیایی بین این دو رخ داده و در طی زمان و بر اثر فرسایش این لوله ها خورده شده و دچار ترک و شکستگی می شوند.

جنس لوله ها

جنس لوله ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در هنگام لوله کشی باید جنس لوله ها را مورد توجه قرار داده و از لوله هایی استفاده کنید که ماندگاری بالا و عمر طولانی داشته باشد.

جنس خاک

لوله های فلزی با قرار گرفتن در کنار خاک های مرطوب و یا آهکی دچار فرسودگی و خوردگی شده و باعث ترک و شکستگی می شود. به همین دلیل باید به جنس خاک نیز توجه داشته باشید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تکنسین شهر یکی از مراکز فعال در تهران می باشد که دارای تجهیزات کامل و دستگاه های مخصوص برای پیدا کردن محل نشت و ترکیدگی لوله های شما می باشد. با تماس با این مرکز می توانید در کوتاه ترین زمان و پیش از ورود آسیب های جدی به ساختمان خود جلوی نشت و ترکیدگی لوله های ساختمان خود را بگیرید.

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

دستگاه های نشت یاب مدل های مختلفی دارند که هر کدام به شیوه ای خاص محل نشت و ترکیدگی لوله را مشخص می کنند. برای کار با این دستگاه نیاز به آموزش و دانش می باشد تا بتوانید به صورت صحیح محل نشت را پیدا کنید. کار با این دستگاه ها به صورت ارسال و دریافت امواج است. از رایج ترین دستگاه های نشت یاب می توان به دستگاه نشت یاب مادون قرمز و دستگاه نشت یاب فراصوت و دستگاه نشت یاب حرارتی اشاره کرد.

نکات مهم در تشخیص ترکیدگی لوله

برای این که بتوانید ترکیدگی و یا نشت لوله ها را تشخیص دهید راهکارهای ساده ای وجود دارد که به شرح زیر می باشد:
در شب هنگام و زمان هایی که ساختمان در سکوت است به صداها گوش کرده و در صورتی که صدای چکه کردن آب به گوشتان رسید بدین معناست که لوله های شما دچار نشت و یا ترکیدگی شده اند.
دیدن آثار نم و رطوبت بر روی دیوارها و سقف نیز می تواند از دیگر نشانه های ترکیدگی و یا نشت لوله ها باشد.
در صورتی که هزینه قبض آب شما در مقایسه با دروه های پیشین بیشتر شد، می توان با قاطعیت گفت که مشکلی در لوله کشی های شما به وجود آمده است.
افت فشار آب در برخی مواقع می تواند به دلیل نشت و یا ترکیدگی لوله باشد.
چکه کردن آب از دیوارها و سقف نیز از دیگر علایٔم ترکیدگی لوله ها می باشد.
استشمام نم و رطوبت نیز می تواند به دلیل ترکیدگی لوله ها اتفاق بیفتد.

قیمت تشخیص ترکیدگی لوله

برای برآورد هزینه تشخیص ترکیدگی لوله ها نمی توان پیش از مراجعه حضوری تصمیم گیری کرد. عوامل زیادی باعث تغییر هزینه های تشخیص ترکیدگی لوله ها می شود که از جمله آن می توان به متراژ لوله، محل نشت و … اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با متخصصین تکنسین شهر تماس حاصل نمایید.

تشخیص ترکیدگی لوله در تهران

امروزه به دلیل زندگی آپارتمان نشینی ترکیدگی لوله نه تنها ممکن است به خانه شما بلکه ممکن است به ساختمان های مجاور نیز آسیب وارد کند. به همین دلیل به محض مشاهده علایٔمی از نشتی و یا ترکیدگی لوله باید به سرعت آن را برطرف کنید. برای این کار باید از دستگاه های نشت یاب استفاده کنید. در صورتی که مشکلی در لوله های خود مشاهده کردید تنها کافیست از طریق شماره های موجود در سایت با مرکز تکنسین شهر تماس گرفته تا در سریع ترین زمان به محل مورد نظر شما مراجعه و مشکل شما را رفع کنند.

مزایای تشخیص سریع ترکیدگی لوله

سرعت در تشخیص ترکیدگی لوله از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. با تشخیص فوری ترکیدگی لوله آسیب کمتری به ساختمان شما وارد شده و هزینه کمتری را برای شما به وجود می آورد.

5/5 - (1 امتیاز)

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code