شناسایی محل ترکیدگی لوله

توسط : admin در تاریخ یکشنبه 16 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

دستگاه نشت یاب از امواج برای شناسایی محل ترکیدگی لوله و نشت دیوار ها استفاده می کند. در دستگاه نشت یاب یک گیرنده و فرستنده امواج وجود دارد ، که درون یک محفظه کپسول شکل قرار دارد.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 4 minutes

در این دستگاه یک گیرنده و فرستنده امواج تعبیه شده که درون یک محفظه کپسول شکل قرار دارد. این کپسول روی لوله ها، دیوار ها یا مکانی که قرار است نشتی آن تشخیص داده شود حرکت می کند، فرستده امواج خود را به طرف هدف می فرستد و امواج بازگشتی از آن را دریافت می کند.

پس از آن دستگاه نشت یاب با استفاده از روش های کامپیوتری وجود ترک و نشتی درون لوله ها یا دیوار را مشخص می کند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود ابزار هایی مانند این دستگاه، تشخیص وجود نشت یا ترکیدگی و حتی ترک خوردگی درون لوله ها به راحتی امکان پذیر شده است.

تشخیص ترکیدگی با استفاده از دستگاه :

با استفاده از دستگاه شناسایی محل ترکیدگی لوله میتوان بدون ایجاد خرابی و تخریب ساختمان محل دقیق نشتی را پیدا نمود و آن را تعمیر کرد.

برای پیدا کردن محل ترکیدگی لوله و نشت آب بدون استفاده از این دستگاه لازم است ساختمان تخریب شود. به این ترتیب با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله به راحتی میتوان از نم و رطوبت ساختمان نیز جلوگیری نمود.

شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه نیز برای تشخیص ترکیدگی لوله ها یا نشت دیوار ها از این دستگاه استفاده می کنند که با وجود آن هم خرابی ساختمان کمتر می شود و هم کار بسیاری از لوله بازکن ها راحت شده و به راحتی میتوانند محل نشت را پیدا کنند.

تشخیص محل ترکیدگی لوله
تشخیص محل ترکیدگی لوله

نحوه شناسایی با دستگاه نشت یاب :

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به این صورت می باشد که دستگاه مورد نظر دارای یک گیرنده و فرستنده امواج است. این گیرنده و فرستنده که درون یک محفظ های به شکل کپسول قرار دارد.

این کپسول را باید بر روی لوله ها، دیوار ها یا مکان مورد نظر حرکت دهید تا فرسنده امواج خود را طرف هدف مورد نظر بفرستد و سپس امواج بازگشتی را دریافت کند.

در این عملیات با روش های خاص کامپیوتری توسط دستگاه نشت یاب، وجود ترک و نشتی درون لوله ها آشکار میشود. درواقع روش کلی ترکیدگی لوله با دستگاه بر اساس امواج می باشد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود ابزار های مناسب تشخیص ترکیدگی با دستگاه راحت تر از گذشته انجام می شود. با استفاده از این دستگاه ها میتوان بدون ایجاد خرابی و تخریب ساختمان محل دقیق نشتی را پیدا کرده و اقدام به تعمیر آن نمود.

اگر امکان تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه وجود نداشته باشد بالاجبار باید اقدام به تخریب ساختمان کرد تا محل ترکیدگی لوله و نشت آب پیدا شود.

اما با استفاده از روش های شناسایی ترکیدگی با دستگاه دیگر نیازی به خرابی نیست و به راحتی میتوان از نم و رطوبت ساختمان جلوگیری کرد.

با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی میتوان بدون ایجاد خرابی و تخریب ساختمان محل دقیق نشتی را پیدا نمود و آن را تعمیر کرد. برای پیدا کردن محل ترکیدگی لوله و نشت آب بدون استفاده از این دستگاه لازم است ساختمان تخریب شود.

سوالات متداول درباره شناسایی ترکیدگی لوله

راه شناسایی سریع و بدون تخریب ترکیدگی لوله چیست ؟

یکی از راهای تشخیص سریع بدون خرابی ، استفاده از دستگاه نشت یاب می باشد.

دستگاه نشت یاب چگونه عمل می کند ؟

این دستگاه این گونه است که دارای یک گیرنده و فرستنده امواج می باشد. این گیرنده و فرستنده که درون یک محفظ های به شکل کپسول قرار دارد.
این کپسول را باید بر روی لوله ها، دیوار ها یا مکان مورد نظر حرکت دهید تا فرستنده امواج خود را طرف هدف مورد نظر بفرستد و سپس امواج بازگشتی را دریافت کند.

این مطالب نیز برای شما مفید است :

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code