بررسی عوامل موثر بر پر شدن چاه

توسط : admin در تاریخ چهارشنبه 12 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

عوامل موثر بر پر شدن چاه به مواردی چون جنس خاک ،مواد زائد فاضلابی ، ورود آب باران به داخل چاه فاضلاب ، کوچک بودن چاه فاضلاب و استفاده بیش از حد مجاز از چاه می باشد

مهم ترین علت پر شدن چاه در ساختمان ،انتخاب نامناسب حفر چاه فاضلاب در ساختمان است .برای انتخاب محل مناسب حفر چاه باید به میزان قدرت جذب خاک آن بخش توجه شود تا مشکلاتی بعد از آن به وجود نیاید.در ادامه می خواهیم به طور کلی به بررسی عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب بپردازیم و راهکارهای مناسبی را ارائه دهیم با تکنسین شهر همراه باشید.

عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

پر شدن چاه فاضلاب در ساختمان مشکلاتی را به همراه دارد که برای جلوگیری از بروز این اتفاقات باید با عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب آشنایی داشته باشید.

به طور کلی عوامل موثر بر پر شدن چاه به مواردی چون جنس خاک ،مواد زائد فاضلابی ، ورود آب باران به داخل چاه فاضلاب ، کوچک بودن چاه فاضلاب و استفاده بیش از حد مجاز از چاه می تواند از دلایل اصلی پر شدن چاه فاضلاب در ساختمان محسوب شود.

مشاورین و کارشناسان تکنسین شهر برای این مسئله راهکارهایی را دارند که در ادامه به هر یک از آن ها می پردازیم.

بررسی علل پر شدن چاه فاضلاب

جنس خاک چاه و انتخاب محل مناسب برای حفر چاه و اطلاع از میزان جذب خاک در محل حفر چاه از مهم ترین دلایل پر شدن چاه فاضلاب می باشند.

اگر خاک چاه قدرت کافی برای جذب نداشته باشند ،آب فاضلاب ورودی در دهانه چاه انباشته می شود و بعد از مدتی چاه پر خواهد شد.در صورت پر شدن چاه فاضلاب باید سریعا عملیات تخلیه چاه انجام شود .

با انتخاب صحیح محل حفر چاه فاضلاب ، جذب فاصلاب به درستی انجام می شود .به گفته کارشناسان متخصص در این بخش خاک هایی از جنس ماسه و شن به دلیل قدرت جدب بالای خود گزینه مناسب برای حفر چاه فاضلاب خواهند بود اما زمین هایی با جنس خاک رس برای حفر چاه فاضلاب گزینه مناسبی نیستند و با حفر چاه سریع پر می شوند.

از دیگر عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب می توان به مواد زائد فاضلابی اشاره کرد که با گیر کردن آن ها ایجاد گرفتگی و لایه ای مقاوم در برابر جذب آب فاضلاب از دیوار چاه باعث پرشدن چاه فاضلاب خواهند شد.

در مناطقی که میزان بارندگی بالاست ،نفوذ آب به داخل چاه باعث پر شدن چاه فاضلاب می شود.از دیگر عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب می توان به کوچک بودن انباره چاه اشاره کرد.

در ساخت انباره چاه باید دقت کافی را داشته باشیم که متناسب با میزان فاضلاب تولیدی ظرفیت لازم را داشته باشد ،در غیر این صورت باعث پر شدن چاه فاضلاب می گردد.

هر چاه ظرفیت مشخص و مناسبی دارد ،چنان چه استفاده بیش از حد از چاه گردد ،باعث می شود که زودتر از زمان انتظار چاه فاضلاب پر شود و در این صورت نیاز به تخلیه فوری فاضلاب است .

برای تخلیه فاضلاب باید با شرکت های متخصص در این زمینه تماس حاصل فرمایید.آن ها با تجهیزات مناسب در محل حاضر می شوند و اقدامات لازم جهت تخلیه چاه بدون ایجاد مشکل انجام می دهند.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ما در تماس باشید.

این مطالب نیز برای شما مفید است :

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

رفع نم و رطوبت بدون تخریب

رفع نم و رطوبت با دستگاه

تشخیص نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

رفع نم و رطوبت

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code