دلایل نم و رطوبت روی دیوار و رفع آن

توسط : admin در تاریخ یکشنبه 16 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

دلایل نم و رطوبت روی دیوار و رفع آن ،یکی از مشکلات ساختمان ها نم و رطوبت است. نم و رطوبت ساختمان یکی از اصلی ترین مشکلات مالکین ساختمان است و همه به دنبال راهی جهت رفع

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 minutes

یکی از مشکلات ساختمان ها نم و رطوبت است. نم و رطوبت ساختمان یکی از اصلی ترین مشکلات مالکین ساختمان است که دلیل وجود آن ترکیدگی لوله و یا نشتی آن است و همه به دنبال راهی جهت رفع نم و رطوبت ساختمان هستند.

سوال اکثر مالکان ساختمان این است که چگونه نم و رطوبت ساختمان را از رفع کنیم؟ برای پی بردن به این موضوع ادامه مطلب را بخوانید.

معمولا سقف و دیوار های ساختمان طوری ساخته میشود که از نفوذ آب و رطوبت و به داخل ساختمان جلوگیری شود و نیازی به رفع نم وجود نداشته باشد.

زیرا رطوبت و نم خسارات جبران ناپذیری را بر ساختمان وارد میکند و مشکلات زیادی را برای مالک ساختمان به دنبال خواهد داشت. رطوبت اتاق را کاهش دهید.

دلایل نم و رطوبت روی دیوار و رفع آن- روش های رفع رطوبت و نم

روش های رفع نم و رطوبت

  • خراب شد کف دست شویی و حمام و عبور اب از منافذ روی کف وجمع شدن اب روی عایق که تن ها راه از بین بردن نم و رطوبت کندن کف و عایق مجدد و در انت ها سرامیک کردن است
  • سوراخ شدن لوله فاضلاب و یا ترک خوردن ان با عث نم زدگی دیوار اطراف سرویس ها می شود ک تن ها راه ان تعویض لوله فاضلاب و یا ترمیم ان است
  • یکی دیگر از علت های نم و رطوبت اطراف دیواره های حمام و توالت نشتی و یا سوراخ شدن لوله اب مصرفی ویا اب شوفاژ می باشد که اگر لوله ها از سرویس حمام و توالت عبور کرده باشند این اتفاق می افتد
    یکی دیگر از دلایل نم و رطوبت دیوار اطراف سرویس ها درست جا نزدن کف شور در لوله فاضلاب است

اگر رطوبت اتاق زیاد باشد، در مدت طولانی باعث ایجاد رطوبت در ساختمان میشود. یکی از مهم ترین دلایلی که میتواند باعث بروز این مشکل شود رطوبت و نم خانه ها است.

در برخی از خانه ها از وسیله های افزایش رطوبت استفاده میشود که بهتر است استفاده از آن ها کاهش یابد تا از ایجاد رطوبت در دیوار ها و سقف ساختمان جلوگیری شود.

یکی دیگر از راه های کاهش رطوبت، بازکردن پنجره ها است که باعث خروج رطوبت خانه میشود. به هر حال رطوبت ساختمان باید کاهش یابد. نم و رطوبت را شناسایی کنید

نحوه شناسایی رطوبت و نم و دلایل نم و رطوبت روی دیوار و رفع آن

شناسایی رطوبت و نم ساختمان نکته اصلی از رفع نم و رطوبت است. یکی از نکاتی که باید به آن دقت کرد وجود لکه های آب است که بسیار مهم است.

گاهی اوقات دیوار های خانه حالت اولیه خودش را از دست میدهد و نم دار میشوند که این موضوع میتواند نشان های از وجود نشتی آب یا ترکیدگی لوله در پشت دیوار ها باشد.

به محض اینکه این لکه ها را دیدید سریعا برای حل مشکل و رفع نم اقدام کنید تا خسارت کمتری به ساختمان وارد شود.

اگر کار از کار گذشت و رطوبت به داخل دیوار شما منتقل شد چار های نیست جز تعمیر دیوار و رفع نم دیوار. برای تعمیر و رفع نم دیوار، پیش از هر چیز باید منشا این مشکل رطوبتی و نم را پیدا کنیم تا از خسارت بیشتر جلوگیری شود. با هم چند نمونه از این موارد را بررسی می کنیم.

تکنسن شهر یکی از با سابقه ترین و با تجربه ترین مجموعه در زمینه خدمات می باشد که فعالیت آنها در زمینه هایی چون : تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی با دستگاه ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران ، و یا تشخیص ترکیدگی لوله در غرب تهران به وسیله دستگاه و لوله کشی سرد و گرم و… می باشد.

این مطالب نیز برای شما مفید است :

تشخیص ترکیدگی لوله

شناسایی ترکیدگی لوله با دستگاه

روش های رفع نم و رطوبت بدون تخریب

رفع نم و رطوبت با دستگاه

تشخیص نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

دفع نم و رطوبت

سوالات متداول

علت رفع نم و رطوبت در ساختمان جیست؟

وجود نم و رطوبت در ساختمان سبب ریخته شدن گچ دیوار و یا سقف می شود و ظاهر نامطلوبی را ایجاد می کند و از طرفی هم بوی نامطبوعی داخل منزل ایجاد می شود به همین دلیل باید با بروز این مشکل هرچه سریع تر اقدام به رفع این مشکل نماید.

روش هایی که می شود وجود رطوبت در ساختمان را شناسایی کرد چیست؟

روش ساده تر برای فهمیدن نم ورطوبت در خانه رویت لکه قهوه ایی رنگ روی دیوار و یا سقف و حتی ممکن است در کف می باشد، با مشاهد همچنین موقعیتی هرچه سریع تر با متخصص نشت یاب تماس بگیرید تا مشکل را حل نماید.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code