اصول کارکرد رطوبت زدا ها

توسط : admin در تاریخ شنبه 15 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

نحوه عملکرد و اصول کارکرد رطوبت زدا ها ، سطوح سردتر، رطوبت و یا به عبارت بهتر آب موجود در هوای گرم تر را به صورت میعانات بر روی خود جذب می کند. رطوبت زدایی کاری تقریبا مشابه با همین عملیات را انجام می دهد.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 3 minutes

اصول و نحوه عملکرد رطوبت زدا ها


تصور کنید در یک روز گرم تابستانی در حال نوشیدن یک نوشیدنی بسیار خنک می باشید وقتی قوطی نوشیدنی را از روی میز بر می دارید متوجه می شود که کاملا خیس می باشد. علت خیس بودن قوطی نوشیدنی شما در این شرایط صرفا رطوبت موجود در هوای اطراف شما می باشد وقتی که دمای هوا شروع به کاهش می کند به صورت همزمان قابلیت خود برای نگهداری رطوبت داخل خود را نیز از دست می دهد. سطوح سردتر، رطوبت و یا به عبارت بهتر آب موجود در هوای گرم تر را به صورت میعانات بر روی خود جذب می کند. اصول کارکرد رطوبت زدا ها این گونه است که، رطوبت زدایی کاری تقریبا مشابه با همین عملیات را انجام می دهد.

اصول رطوبت زدایی
اصول رطوبت زدایی

به طور کلی تمامی رطوبت زدا ها را می توان به پنج قسمت زیر تقسیم نمود.

  1. فن: وظیفه انتقال هوای مرطوب محیط به داخل دستگاه را بر عهده دارد.
  2. کمپرسور: وظیفه این دستگاه رطوبت زدا بسترسازی گاز خنک کننده مانند فریون می باشد.
  3. هیتر: این روزا از دستگاه رطوبت را وظیفه دارد تا گرما را که در قسمت رطوبت زدایی به منظور جداسازی رطوبت از هوا گرفته شده به آن برگرداند.
  4. لوله های خنک کننده (اپراتور): با توجه به جریان مایع خنک کننده در داخل این لوله ها و دمای بسیار پایین آنها، هوا مرطوب با برخورد به این لوله ها رطوبت خود را از دست خواهد بود.
    قابلیت مخزن هوا در این جا این است که هوا را به صورت آب درون خود جمع می کند.

مجموعه تکنسین شهر آمادگی ارائه خدمات به مشتریان عزیز در:

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، لوله کشی سرد و گرم ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه ، رسوب زدایی پکیج دیواری و… می باشد.

سوالات متداول

دلیل ایجاد رطوبت چیست؟

وقتی که دمای هوا شروع به کاهش می کند به صورت همزمان قابلیت خود برای نگهداری رطوبت داخل خود را نیز از دست می دهد. که سبب بروز رطوبت می شود.

برای جلوگیری از ایجاد رطوبت در محیط بسته چه راهکاری وجوددارد؟

در محیط بسته می توانید ازتجهیزاتی چون : هیتر ، فن ، کمپرسور جهت تسویه هوا استفاده نمایید.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code