نم و رطوبت آیا برای سلامتی شما مضر است یا مفید

توسط : admin در تاریخ چهارشنبه 12 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

نم و رطوبت آیا برای سلامتی شما مضر است یا مفید

خانه شما رطوبت ایجاد می کند

هر خانوار با پخت و پز، شستشو ، استحمام و ورزش رطوبت زیادی در خانه ایجاد میکند. حتی تنفس باعث رطوبت هوا می شود. خانواده و حیوانات خانگی با نفس کشیدن باعث مرطوب شدن خانه شما خواهند شد. همچنین رطوبت می تواند از طریق زیرزمین یا فضای بیرونی از خانه مثلا از طریق خاک وارد خانه شما شود.

رطوبت بیش از حد سالم نیست

رطوبت برای سلامتی ما مهم است. یک رطوبت طبیعی برای احساس راحتی لازم است. با این حال، رطوبت بیش از حد در خانه شما می تواند مشکلات بزرگی ایجاد کرده و حتی بر سلامتی شما نیز تأثیر منفی بگذارد. میکروارگانیسم هایی که در شرایط مرطوب رشد می کنند از نگرانی های ویژه ای برخوردار هستند زیرا می توانند به ایجاد آلرژی و شرایط بروز آسم کمک کنند.
رطوبت کم می تواند به نوبه خود همه نوع اثرات ناخوشایند را به همراه داشته باشد. پوست شما احساس خشکی می کند ، لب شما می تواند شروع به پوسته شدن کند و چشمان شما شروع به خارش کند. درد چشم ، مشکل در تنفس و سینوس های دردناک نیز از مشکلات شایع ناشی از هوای خیلی مرطوب است. این امر به ویژه در زمستان صادق است که هوای بیرون خیلی خشک است. فضاهای مطبوع هوا، از جمله هواپیما و دفاتر ، “مناطق مرطب” نیز شناخته شده اند.

اشکالات و قالب یک خانه مرطوب را دوست دارند

اشکالات در شرایط مرطوب رشد می کنند. کنه های گرد و غبار به ویژه عاشق دمای گرم (23-27 درجه سلسیوس / 75-80 درجه فارنهایت) و رطوبت زیاد 70-80٪ هستند. نتایج بدست آمده از یک مطالعه نشان داده است که جمعیت کنه وقتی رطوبت نسبی پایین تر از 60٪ افت می کند رشد خود را متوقف می کند و از بین میروند. ثابت شده است که تهویه هوا با کاهش دمای محیط و رطوبت نسبی باعث کاهش آلرژن های کنه گرد و غبار در خانه ها می شود. قالب همچنین شرایط رطوبت را دوست دارد. هنگامی که رطوبت نسبی بالاتر از 80٪ باشد ، قالب به احتمال زیاد بیش از 50٪ از زمان رشد می کند. مشخص شده است که اسپورهای آنها در ایجاد آسم در کودکان نقش دارند و باعث ایجاد آلرژی می شوند.

رطوبت قاتل شماره یک وسائل الکترونیکی شما است

رطوبت بیش از حد نه تنها می تواند به سلامتی شما آسیب برساند بلکه به دارایی شما نیز آسیب برساند. الکترونیک به ویژه در معرض آسیب ناشی از تراکم هستند. رطوبت می تواند وسائل الکتریکی را در داخل و مقاومت عایق پایین خراب کند، که می تواند باعث اتصال کوتاهی شود. در زمان وجود رطوبت بالا و تغییرات شدید دما رخ میده مراقب وسایل برقی در گاراژ یا زیرزمین سرد خود باشید. مواظب باشید قبل از روشن کردن ، اجازه دهید آنها را با آب و هوا تنظیم کنید. با قرار دادن وسائل برقی خود در جعبه های پلاستیکی و با یک کیسه کوچک رطوبت گیر می توانید از وسایل الکترونیکی ذخیره شده یا سایر اشیاء با ارزش محافظت کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code