دلایل بروز رطوبت در خانه شما میشود پارت دوم

توسط : admin در تاریخ چهارشنبه 12 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

دلایل بروز رطوبت در خانه شما میشود پارت دوم

تهویه بد:

دلایل بروز رطوبت در خانه.کیفیت هوا در خانه شما مستقیماً به چه میزان تهویه شما ارتباط دارد. اگر تهویه مناسب باشد ، کیفیت هوا نیز به این دلیل خواهد بود که به طور مرتب گردش می کند و هوای داخل خانه شما تازه میشود. اما اگر تهویه هوای بدی در داخل خانه خود دارید هوای داخل خانه بد می شود و مشکلات مختلفی از قبیل ایجاد بیماری ناخواسته پاتوژن ایجاد می شود.
همچنین ، با تهویه بد ، میزان رطوبت ایجاد شده در داخل خانه از طریق دوش گرفتن ، پخت و پز یا روش های دیگری که ما در مورد آن صحبت کردیم، در آنجا می ماند. این تنها می تواند منجر به ایجاد قالب و ذرات قالب خطرناک شود که آزادانه در هوایی که تنفس می کنید شناور می شوند.
تهویه مناسب باعث رفع هوای آلوده و مرطوب در فضای باز شده و میزان آلاینده های هوای داخل خانه را کاهش می دهد . همچنین به محدود کردن ایجاد رطوبت داخلی کمک می کن ، که می تواند به جلوگیری از رشد قالب کمک کند.
تهویه هوا باعث افزایش میزان هوای داخل از منزل می شود ، با این حال هنگام تهویه خانه باید میزان آلودگی هوا در فضای باز در نظر گرفته شود . برای تمیز کردن این هوا می توانید خرید دستگاه تصفیه هوا را در نظر بگیرید.

دلایل بروز رطوبت در خانه

افزایش رطوبت

رطوبت در محیط های داخلی به دلیل دلایل مرتبط با ساختمان رخ می دهد. دیوارهای متخلخل، افزایش نمناک و نشت در ساختمان به دلیل بالا رفتن رطوبت از عوامل تعیین کننده برای رطوبت ساختاری هستند. ساخت ساختمان همچنین می تواند منجر به رطوبت ناخواسته در محیط داخلی شود.
رطوبت منجر به ایجاد خسارت ثانویه در ساختمان می شود. رطوبت ناخواسته باعث رشد قارچهای مختلف در چوب می شود و باعث ایجاد مشکلات سلامتی پوسیدگی و قالب می شود و در نهایت ممکن است منجر به سندرم ساختمان بیمار شود. گچ و رنگ خراب می شود و کاغذ دیواری شل می شود.
در خارج ، ممکن است ملات خرد شود و لکه های نمکی روی دیوارها ظاهر شود. اتصال دهنده های فلزی و آهن زنگ می زند. همچنین ممکن است باعث عدم کیفیت هوای داخل ساختمان و بیماری تنفسی اعضای داخل منزل شود. در موارد شدید ، ملات یا گچ ممکن است از دیواره آسیب دیده دور شوند. برای استخراج این رطوبت از مصالح ساختمانی خود ، پیشنهاد می کنیم از دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید که رطوبت را از هر ماده آلی استخراج می کند.

نوسازی داخلی ساختمان

تغییر ساختمان به اندازه تعطیلات خوب است، اما گاهی اوقات اگر این تغییر به معنای نوسازی در خانه شما باشد، می تواند به سرعت باعث رطوبت بالا در خانه شما تبدیل شود اگر برخی از مواد مانند سیمان گچ و رنگ زمان کافی برای این کار را نداشته باشند.
مهم است که قبل از از سرگیری کار ، زمان کافی برای خشک کردن هر ماده اختصاص یابد. در غیر این صورت ، مواد می توانند در قسمت داخلی مرطوب باشند. بعداً آن رطوبت بیرون می آید و کار شما را خراب می کند و مشکلات سلامتی را نیز به همراه خواهد داشت. با این وجود می توانید فرآیند خشک کردن را با استفاده از دستگاه رطوبت گیر سرعت بخشید .
رطوبت نسبی تحت تأثیر دما و موقعیت جغرافیایی است. هوای گرم رطوبت بیشتری نسبت به هوای سرد دارد و هوای گرم باعث تبخیر می شود. مناطقی که دارای آب های سطحی زیادی مانند مناطق ساحلی و مناطقی با بارندگی زیاد هستند ، در اثر تبخیر از رطوبت بالایی برخوردار هستند. رطوبت به ویژه در مناطق گرم و گرمسیری زیاد است. پیشنهاد می کنیم در خانه خود از دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید تا از رطوبت زیاد جلوگیری شود.
آب و هوای مرطوب به سادگی مشکلات رطوبت را که اغلب مورد نگرانی شما در خانه ها شما هستند تشدید می کند . رطوبت از سطح زمین با ایجاد رطوبت از هوای مرطوب برای ایجاد میعان در دیوارها و سایر سطوح کار می کند و بوها و اتمسفرهای شفاف ایجاد می کند.
به دلیل رطوبت زیاد در خارج از خانه ، رطوبت بیش از حد ایجاد شده توسط تنفس ، پخت و پز ، بخاری ، حمام گرم و دوش و خشک کن ها نمی توانید از دست نم و رطوبت فرار کنید و همه این عوامل منجر به رطوبت زیاد در داخل خانه شود. این به نوبه خود به شرایط بسیار مناسبی برای رشد قالب منتقل می شود. برای رفع نم و رطوبت خانه خود با کارشناسان شرکت تکنیسین شهر تماس بگیرید.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code