پیشگیری از نم و رطوبت دیوار توسط شرکت تکنسین شهر

توسط : admin در تاریخ پنج‌شنبه 13 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

یکی از راه های پیشگیری از این پدیده و بی نیاز شدن از رفع نم و رطوبت دیوار در آینده، استفاده از مصالح سبک و عایق رطوبت و سایر موارد نفوذی است.

نم و رطوبت دیوار
نم و رطوبت دیوار

با بهبود تکنولوژی و پیشرفت علم، علوم رشد چشم گیر و شتاب داری در طول دهه های اخیر یافته اند. علم معماری و عمران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همواره شیوه‌های جدید به کار گرفته می‌شود تا ساختمان‌ها در برابر خطرات احتمالی مستحکم و این باشند. دیوار ها و مصالح به کار رفته در آن‌ها به گونه‌ای انتخاب می‌شوند که بتوانند در برابر صوت، هوا و رطوبت عایق باشند. نم و رطوبت یکی از خطراتی است که همواره یک ساختمان را تهدید می‌کند. این مساله، کل ساختمان را با یک چالش جدی مواجه می‌کند که پس از مشاهده چنین مشکلی باید سریعاً نسبت به رفع نم و رطوبت دیوار اقدام نمود. در همه ی موارد مصالح به کار رفته در ساختمان مقصر این موضوع نیستند، بلکه شرایط آب و هوایی محل سکونت شما نیز در بروز نم و رطوبت دیوار عامل مهمی تلقی می شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بررسی و معرفی راه‌های رفع نم و رطوبت دیوار بپردازیم.

پیشگیری از نم و رطوبت دیوار

یکی از راه های پیشگیری از این پدیده و بی نیاز شدن از رفع نم و رطوبت دیوار در آینده، استفاده از مصالح سبک و عایق رطوبت و سایر موارد نفوذی است، و به طور خلاصه دیوار های ساختمان باید مقاومت کافی در برابر شرایط جوی را داشته باشد، تا در طولانی مدت شاهد چنین چالشی یعنی بروز نم و رطوبت دیوار نباشیم.

تشخیص نم و رطوبت دیوار

تشخیص نم و رطوبت دیوار به سادگی و بدون نیاز به تخصص در این زمینه قابل انجام است. شما با دیدن تغییر رنگ، یا رطوبت بر روی دیوارهای ساختمان خود متوجه نفوذ و نم خواهید شد. تغییر رنگ ناشی از نم و رطوبت دیوار که بر روی گچ شاهد آن خواهیم بود، قالبا به رنگ زرد است. گاهی پیش می آید که نفوذ رطوبت به صورت موقتی است و تغییر ناشی از آن بدون وجود رطوبت است. این قضیه به این دلیل بروز می کند که در فصول خاص که بارندگی بیشتر است، دیوار های این نقطه خاص از ساختمان شما، توان مقابله با نفوذ آب باران را ندارند واین بدین معنی است که دیوار شما تنها در مقابل نفوذ باران نا ایمن است و با ایزوگام و موارد مشابه این مشکل رفع خواهد شد، اما گاهی نم دیوار به دلیل ترکیدگی لوله آب یا فاضلاب رخ می دهد، لذا باید ابتدا لوله ی ترکیده تعمیر و جایگزین شود، سپس به عایق سازی دیوار اقدام نمایید.

رفع نم و رطوبت دیوار

نم و رطوبت دیوار غالبا به سه دلیل بروز می کند:

  • نفوذ آب باران
  • وجود ترک و نشتی در لوله های آب یا فاضلاب
  • نم و رطوبت ناشی از تاسیسات

تشخیص اینکه نم و رطوبت دیوار ناشی از کدام یک از عوامل ذکر شده است، امری تخصصی است و توصیه می شود، به متخصصین مجرب این کار سپرده شود. شرکت ما آماده خدمت رسانی در تشخیص و رفع نم و رطوبت دیوار می باشد. اگر نم و رطوبت دیوار ناشی از آب باران باشد، در فصول خشک سال فقط تغییر رنگ را بر روی دیوار شاهد خواهید بود و جای لک روی دیوار هیچگونه رطوبتی در این فصول ندارد. بهترین حالت هم همین است که کمترین هزینه و دردسر را برای شما به دنبال خواهد داشت. گاهی نیز پیش می آید که نم و رطوبت دیوار ناشی از ترکیدگی و نشت لوله آب یا فاضلاب است که بهتر است پس از مشاهده چنین پدیده ای با متخصصین این امر تماس گرفته شود تا با کمک تجهیزات روز و دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله، در اسرع وقت و با کمترین ضریب خطا، موقعیت نشت لوله را شناسایی نمایند و نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند. اگر رفع نم و رطوبت دیوار ناشی از ترکیدگی لوله باشد، باید سریع نسبت به تشخیص و رفع آن اقدام نمایید تا از خطراتی که محتمل است برای ساختمان شما پیش بیاید، جلوگیری شود.

در صورت مواجه با نم و رطوب دیوار، هیچ جای نگرانی وجود ندارد، امروزه برای هر مشکلی متخصصی وجود دارد، که با کمترین دردسر و بالاترین ضریب اطمینان نسبت به رفع آن مشکل اقدام نماید. لذا اگر شما نیز با چنین مساله ای مواجه شده اید، برای رفع نم و رطوبت دیوار خود با متخصصین شرکت ما در تماس باشید.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code