رفع نم و رطوبت اصولی

توسط : admin در تاریخ دوشنبه 31, مه 2021 دسته : تعمیرات

در گذشته رفع نم و رطوبت ساختمان کار دشواری بود. اغلب افراد برای رفع این مشکل به تخریب بخش مرطوب می پرداختند و این امر زمان و هزینه زیادی در بر داشت.

اما این سوال پیش می آید که آیا نم و رطوبت در ساختمان مشکلاتی را نیز به همراه دارد؟
پاسخ این سوال مشخص است، بله. ایجاد بوی بد و تجمع حیوانات موذی نظیر سوسک و مگس ها از جمله عوارض نم ساختمان است. همچنین ایجاد کپک و رشد باکتری بر روی قسمت مرطوب می تواند باعث ایجاد بیماری شود.

رفع نم و رطوبت اصولی

چه راهکار هایی برای رفع نم وجود دارد؟

تهویه مناسب یکی از عوامل مهم در بر طرف شدن این مشکل است. جریان هوای مناسب در فضای نم زده علاوه بر خروج بوی بد، می تواند به خشک شدن بخش مرطوب نیز کمک کند.
در مرحله دوم باید منبع این رطوبت را یافت و هر چه سریع تر نسبت به ترمیم آن اقدام نمود. اغلب شکستگی در لوله های آب و فاضلاب باعث ایجاد نم و رطوبت در سطوح مختلف می شود. دستگاه رطوبت گیر یکی دیگر از لوازم مورد نیاز برای رفع نم ساختمان است. این دستگاه رطوبت را به خود جذب کرده و فضا را خشک می کند.
نمک نیز یک ماده نم گیر است که به راحتی آب و رطوبت را به خود جذب می کند. شما می توانید به وسیله نمک، بخش اعظمی از رطوبت سطح را از بین ببرید. نور و گرمای روشنایی نیز می تواند به کاهش رطوبت کمک کند. حتما تا به حال دیده اید که اتاق های تاریک دارای فضایی مرطوب تر هستند.
اگر بخش نم زده بر روی گچ باشد، بعد از ترمیم منبع رطوبت باید قسمت مرطوب را تراشید و مجدد آن بخش را گچ نمود.

removing-moisture،رفع نم و رطوبت اصولی
removing-moisture،رفع نم و رطوبت اصولی
به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code