چگونگی نابودی نم و رطوبت

توسط : admin در تاریخ یکشنبه 16 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

نابودی نم و رطوبت و راه شناسایی نم و رطوبت . یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود رطوبت خانه ها است. در برخی از خانه ها از وسیله های افزایش رطوبت استفاده می شود که بهتر است.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 minutes

نابودی نم و رطوبت

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود رطوبت خانه ها است. در برخی از خانه ها از وسیله های افزایش رطوبت استفاده می شود که بهتر است میزان کمتری از این وسیله استفاده شود. یکی دیگر از راه های کاهش رطوبت بازکردن پنجره ها است که باعث می شود تا رطوبت خانه خارج شود.
بسیاری از خانه ها آپارتمانی شدندو دیگر فضایی برای خشک کردن لباس ها وجود ندارد. در این موارد خانم های خانه مجبورهستند تا لباس ها را در خانه خشک کنند.

یکی دیگر از عواملی که باعث نم کشیدن دیوارها می شود زیادماندن لباس های خیس در فضای خانه است. سعی کنید تا به سرعت لباس ها را خشک کنید. همچنین در داخل خانه رطوبت نیز افزایش می یابد.
در هنگام شستن دیوارها مواظب باشید از آب زیادی استفاده نکنید. برخی از خانواده ها برای اینکه دیوار تمیزتری داشته باشند در مدت های کوتاه دیوار خانه ها را می شویند و همچنین استفاده از مواد شوینده برای تعداد دفعات زیاد می تواند باعث این مشکل و همچنین از بین رفتن رنگ دیوار شود.

راه شناسایی نم و رطوبت دیوار: لکه های آب

یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید لکه های آب است. بعضی مواقع دیوارهای خانه حالت اولیه خودش را از دست می دهد. این می تواند نشانه ای از وجود نشتی آب در پشت دیوارها باشد. به محض اینکه این لکه ها را دیدید سریعا برای حل این مشکل اقدام کنید.

کدام فلاش تانک مناسب سرویس بهداشتی شماست؟

اگر کا از کار گذشت و رطوبت به داخل دیوار شما منتقل شد چاره ای نیست جز آن که دست به کار تعمیر شوید.

برای نابودی نم و رطوبت و حل مشکل باید دلیل وجود مشکل را بدانیم. با هم چند نمونه از این موارد را بررسی می کنیم.
اگر مشکل نم و رطوبت از نشت و ترکیدگی لوله های آب باشد.
ترکیدگی لوله در قسمتی از خانه ی شما و یا همسایه دلیلی برای وجود نم و رطوبت می تواند باشد .نشت آب همان چیزی است که باید به شدت نگران آن باشید. زیرا یکی از دلایل تخریب ساختمان ها ، ترکیدگی لوله و نشت آب است.

شاید نشتی آب و ترکیدگی لوله بسیار کم باشد. ولی به مرور زمان ، به صورت رطوبت و نم جذب دیوارهای ساختمان می شود. اگر نم و رطوبت باعث خرابیساختمان نشود، باعث صدمه زدن به گچ دیوارها و سقف ساختمان می شود و در گاهی هم باعث ایجاد بوی نم و رطوبت در کل ساختمان خواهد شد.

اهالی فن این حوزه برای حصول اطمینان از نبود نشت آب یا ترکیدگی لوله ، از دستگاه مخصوص نشت یاب آب استفاده می کنند. با کمک این دستگاه می توانید به شناسایی دقیق ترکیدگی لوله در ساختمان خود و یا همسایه دست پیدا کنید .

تشخیص نم و رطوبتتشخیص نم و رطوبت با دستگاه

راه شناسایی و نابودی نم و رطوبت

اگر مشکل نم و رطوبت ساختمان از آب باران باشد.
در مواردی هم ممکن است هیچ نشتی در ساختمان ، آپارتمان و خانه شما اتفاق نیفتاده باشد.ممکن است علت رطوبت ساختمان از آب باران باشد.به محض شروع فصل بارش در کشور ، موارد زیادی از ایجاد رطوبت در منازل گزارش می شود.

وارد شدن آب باران به داخل خانه از هر طریقی . با توجه به سیال بودن آب، گاها پیدا کردن منشا و دلیل ایجاد رطوبت در ساختمان بسیار مشکل می شود. با پیدا کردن محل ورود آب باران به خانه و راه حل این مشکل می توانید از بروز نم و رطوبت جلو گیری کنید.

راه های شناسایی نم و رطوبت
رفع و تشخیص نم و رطوبت با دستگاه
نابودی نم و رطوبت
رفع نم و رطوبت

تاسیسات لوله کشی ساختمان اگر مشکلی داشته باشد و باعث ایجاد نم و رطوبت خانه می شود.
نصب غیر اصولی و مشکل لوله کشی خانه باعث به وجود آمدن نم و رطوبت در ساختمان می شود.

اشکال در سیستم لوله کشی فاضلاب منزل، اشتباه در نصب روشویی، سیفون تخلیه فاضلاب لباسشویی، نقص در سیستم تخلیه فاضلاب وان حمام،سیستم تخلیه توالت، سینک ظرفشویی و دیگر اشکالات ممکن است در هرجایی از تاسیسات ساختمان به وجود آمده باشد.


اگر عایق کاری ساختمان باعث ایجاد نم و رطوبت شده باشد.


حدس اول بسیاری از افراد این است که شاید ایزوگام و عایق توالت یا حمام یا آشپزخانه یا سقف ساختمان سوراخ شده و باعث ایجاد رطوبت و نم می شود که این حدس در موارد زیادی باعث می شود که اقدام به تخریب قسمت هایی از ساختمان کنند. ولی پس از پیدا کردن دلیل اصلی ایجاد نم و رطوبت از این کار پشیمان شوند. بله در بسیاری از موارد وجود نقص در ایزوگام ، قیرگونی و عایق های مختلف ساختمان باعث نم و رطوبت می شود ولی بهتر است قبل از تخریب توالت، حمام یا آشپزخانه خانه خود، به دلیل پیدا شدن نم و رطوبت متمرکز شوید یا از متخصص این امر کمک بگیرید.

چگونگی تعمیر و لکه گیری نقاطی که از آنها آب به دیوار نفوذ می کند

رطوبت روی دیوارها ممکن است در بخاطر نفوذ آب از بیرون ساختمان به درون دیوارها به وجود آمده باشد.

بهترین راه این است که یک ورقه آلومینیومی مربع شکل طوری بر روی دیوار قرار داده و بچسبانید که هوا از هیچ یک از اضلاع آن وارد نشود.

بگذارید ۲ روز ورقه آلومینیومی به همین شکل باقی بماند و پس از ۲ روز آن را بردارید اگر قسمت بیرونی نوار آلومینیومی نمناک است مشکل از میعان داخل ساختمان می باشد. این مشکل را می توان از طریق نصب یک دستگاه رطوبت زا و یا یک دستگاه تهویه در زیرزمین حل کرد.

وقتی بخشی از ورقه آلومینیومی که با دیوار در تماس است نمناک شده باشد، مشکل از بیرون ساختمان است.

بنابراین برای تعمیر و از بین بردن نم و رطوبت باید مراحل ذیل را انجام دهید :

دیوارها را به درستی بررسی کنید و محل نشتی آب و نقاطی که دارای درز و شکاف هستند را شناسایی کنید . این نقاط می توانند طرفین بالایی سقف که به ناودانی منتهی می شوند و یا زیر طاق بالکن باشد . در صورت امکان نگذارید مسیر آب به سمت دیوارها باشد.
شکاف های بزرگ و سوراخ ها می بایست قبل از جداربندی و رنگ کردن تعمیر شوند . برای این منظور می توانید از سیمان آبی استفاده کنید.

سوالات متداول

برخی از دلایلی که سبب بروز نم و رطوبت می شود؟

از اصلی ترین دلایل نشتی و یا ترکیدگی لوله آب ، و یا نم سقف با بارش باران ، عایق کاری نامناسب ساختمان و… می تواند باشد.

راه های جلوگیری از بروز این مشکل چیست ؟

برای جلوگیری ز بروز این مشکل باگر با ابرش باران باشد می توانید عایق بندی ساختمان را چک کنید و در صورت خرابی اقدام به ترمیم آن نمایید و یا اگر به دلیل نشتی آب و یا … باشد می توانید از متخصص برای شناسایی دقیق کمک بگیرید تا مشکل شما را برطرف نماید.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code