عیب یابی پکیج دیواری با تکنسین شهر

توسط : admin در تاریخ شنبه 15 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری ، اگر پکیج با مشکل رو به رو شده است و نمی دانید که آیا مشکل آن جدی است و نیاز به کمک گرفتن از یک سرویس کار دارید و یا خودتان می توانید به آسانی مشکل آن را حل نمایید

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 minutes

آموزش عیب یابی پکیج دیواری

برای عیب یابی پكیج ها باید اول مورد های زیر را بدانید

  • شناخت دستگاه پكیج
  • آشنایی با عیب های متداول پكیج
  • کمک گرفتن از یک سرویسکار حرفه‌ای برای تعمیر پکیج دیواری
  • تجربه عیب یابی پكیج های مجهز به سیستم عیب‌یاب پیشرفته و هوشمند در صورت بروز عیب احتمالی

وقتی پکیج شما دچار مشکل می شود، در اکثر موارد کدی که بیانگر مشکل است; به‌صورت چشمک‌زن بر روی صفحۀ نمایشگر پكیج ظاهر می‌گردد.

بعضی از خطاها سبب خاموش شدن دائم دستگاه می‌شوند که برای راه‌اندازی باید حتماً دکمه راه‌اندازی مجدد (RESET) را به مدت یک ثانیه فشار دهیم اگر دستگاه روشن نشد لازم است که برای رفع عیب پکیج اقدام شود؛

اما بعضی از خطاها سبب خاموش شدن موقت دستگاه می‌شوند در این حالت به‌محض برطرف شدن و تعمیر پکیج دیواری ، دستگاه به‌صورت خودکار عملكرد خود را از سر می‌گیرد.

نحوه عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری

عیب یابی و رفع ایراد پکیج دیواری- تعمیر پکیج دیواری
عیب یابی پکیج دیواری

ایراد پكیج ها به ۴ گروه عمده تقسیم‌بندی می‌شوند:

  1. ایرادهایی که برای برطرف نمودن آن‌ها می بایست حتماً پکیج را (ON/OFF یا خاموش و روشن) نمود.
  2. عیب هایی که تا برطرف نشوند امكان ادامۀ کار براي دستگاه وجود ندارد و پکیج قفل‌شده باقی می‌ ماند.
  3. ایرادهایی که تا برطرف نشوند دستگاه قفل (خاموش) نمی‌شود ولی به‌طور محدود به کار خود ادامه می‌ دهد.
  4. ایرادهایی که برای برطرف نمودن آن‌ها می‌بایست حتماً دستگاه را ریست (RESET) نمود که این دسته از ایرادها مربوط به وجود خرابی یا اشكال در دستگاه نمی‌باشد و به این معنی است که یكی از سیستم‌های امنیتی (سنسور حد ـ سنسور دود ـ سیستم یونیزاسیون و…) عمل کرده است و چراغ دکمۀ ریست به‌طور چشمک‌زن روشن و خاموش می‌شود که می‌بایست دکمۀ ریست را چند ثانیه فشار داده و رها کرد تا دستگاه به کار عادي خود ادامه دهد.

به‌طورکلی هر زمان که دکمه ریست روشن و خاموش می‌شود نیاز است تا یک‌بار پکیج ریست شود.

برای تشخیص عیب هر پكیج باید به دفترچۀ راهنمای همان دستگاه مراجعه شود چون کدهای خطا در پکیج هابا مدل‌های مختلف متفاوت است و از استاندارد خاصی پیروی نمی‌کنند و هر پکیج کدهای مختص به خودش را دارد.

بیش از ۵۷ برند و بیش از ۲۰۰ مدل پكیج دیواری در ایران مورد کاربری قرار گرفته است که حفظ این حجم از کدینگ خطای پکیج ها بسیار دشوار و خسته‌کننده است و لازم هم نیست حفظ شوند.

فقط با مشاهدۀ کد خطایی که پکیج نمایش می‌دهد، به دفترچۀ راهنمای همان پکیج مراجعه کرده و ببیند مربوط به چه عیبی در سیستم است. البته نرم‌افزارهایی هم برای اندروید وجود دارند که کد خطای اکثر مدل‌های پكیج شوفاژ در آن وجود دارد.

تعمیر پکیج توسط متخصص

در صورتی که نیاز به یک تعمیرکار متخصص جهت سرویس و تعمیر پکیج خود دارید، می توانید از کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه ما جهت عیب یابی پکیج خود کمک گیرید.

فراموش نکنید که تکنسین شهر در زمینه هایی چون : تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، تشخیص نم و رطوبت ، و یا تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تهران و… فعال و تخصصی عمل می کند.

آیا برای تعمیر پکیج نیز به متخصص می باشد؟

بله ، باتوجه به این نکته که پکیج یکی از وسایل پیشرفته سیستم گرمایشی محسوب می شود و برای تعمیر درست آن باید توسط متخصص انجام شود تا مشکلات دیگری به وجود نیاید.

اگر پکیج دچار مشکلی شود چگونه مشخص می شود؟

از آنجایی پکیج دارای یک برد الکترونیکی می باشد در صورت بروز مشکل به صورت یک کد و از طریق چشمک‌زن بر روی صفحۀ نمایشگر پكیج ظاهر می‌گردد.

این مطالب نیز برای شما مفید است :

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

دفع نم و رطوبت بدون تخریب

نابودی نم و رطوبت با دستگاه

شناسایی نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

نم و رطوبت

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code