تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب 02188144268

توسط : admin در تاریخ پنج‌شنبه 13 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب  همواره یکی از مشکلات و دغدغه های افراد در گذشته بوده،  اما امروزه تشخیص ترکیدگی لوله به شکل صحیح با وسایل خاص انجام می شود.

تشخیص ترکیدگی لوله همواره یکی از مشکلات و دغدغه های افراد در گذشته بوده اما در عصر کنونی تشخیص ترکیدگی لوله به شکل صحیح و به وسیله تجهیزات مدرن، از نیازها و درخواست های مشتریان می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله

در گذشته به دلیل نبود تجهیزات بخش هایی از لوله که مشکوک به نشت بود تخریب و تعویض می شد که این کار ممکن بود باعث افزایش زمان و هزینه های تعمیر شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی وافزایش قیمت مصالح استفاده از روش های قدیمی کار عقلانی ای نمی باشد.

روش های تشخیص ترکیدگی لوله

دستگاه های حرارتی

دستگاه های حرارتی در داخل خود یک نوع سنسور حرارت سنج دارند که با به کار گیری فیلترهای حرارتی گوناگونی که موجود است، توانایی تشخیص محل نشت را حتی پشت سطوح گوناگون و پشت دیوار را دارند.

دستگاه های فراصوت

دستگاه های فراصوت یک گیرنده و یک فرستنده امواج دارند که این دستگاه به وسیله فرستادن امواج و دریافت بازخورد این امواج از لوله ها قادر به تشخیص دقیق محل نشت بدون نیاز به ذره ای تخریب می باشد.

دستگاه مادون قرمز

دستگاه مادون قرمز مناسب برای تشخیص ترکیدگی لوله در محل های پر عمق زمین می باشد. این دستگاه بدین صورت عمل می کند که با فرستادن امواج و دریافت بازخورد این امواج از لوله محل دقیق نشت لوله را بدون نیاز به تریب شناسایی می کنند.

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله ها

به کارگیری دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله ها حسن های بسیار زیادی دارد. اولین مزیت آن جلوگیری از تشخیص نادرست محل نشت و تخریب آن می باشد.
از دیگر مزیت های تشخیص صحیح ترکیدگی لوله ها، صرفه جویی در زمان می باشد.
از مزیت های دیگر تشخیص صحیح محل ترکیدگی لوله صرفه جویی در هزینه و در نتیجه کاهش هزینه های تعمیر می باشد.
جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت از دیگر مزیت های تشخیص صحیح محل نشت لوله ها است.

علت ترکیدگی لوله های آب

ترکیدگی لوله موتورخانه ها، شوفاژ و فاضلاب ها از قبیل مشکلاتی هستند که ممکن است برای هر ساختمانی پیش بیاید. عوامل زیادی باعث بروز این اتفاق می شود که در این بخش قصد داریم به شرح این علت ها بپردازیم.
عدم اتصالات صحیح بین لوله های پلیکا و چند لایه
پوسیدگی لوله و مسدود شدن لوله های آب و فاضلاب
انبساط و انقباض در لوله های فلزی آب گرم
واقع شدن لوله های فلزی درون خاک آهکی، خاک مرطوب و یا محلی که سبب خوردگی لوله ها و پس از آن ترکیدگی لوله می شود.
واقع شدن دو عدد لوله فلزی با جنس های متفاوت در کنار یکدیگر که سبب خوردگی لوله ها و واکنش شیمیایی و در نتیجه ترکیدگی لوله های ساختمان می گردد. بالا رفتن ناگهانی فشار آب لوله ها خصوصا شب هنگام که مصرف آب کاهش یافته و فشار لوله های آب زیاد می شود.

روش های جلوگیری از نشتی آب

به طور مرتب قسمت های نشت را چک کرده و تمیز کنید تا مانع از نشت آب در خانه شود.
مطابق با برنامه ریزی چند وقت یکبار شلنگ های متصل به یخ ساز یخچال و ماشین لباسشویی را تعویض نمایید.
توسط نصب ابزار نشان دهنده نشت آب در منزل، می توانید باعث جلوگیری از عواقب نشتی آب شوید.
همچنین می توانید اتصالات منزل و لوازم منزل خود را به صورت دوره ای به وسیله یک متخصص سرویس کرده تا از بروز مشکل احتمالی جلوگیری نمایید.

علایٔم ترکیدگی و نشتی لوله های آب

افزایش مبلغ قبض آب نسبت به دوره های قبل
شنیده شدن صدای آب در هنگام شب و یا مواقعی که خانه ساکت است.
مشاهده نم و رطوبت بر روی دیوار
پایین آمدن فشار آب در مقایسه با قبل
چکه کردن آب از سقف و دیوار
استشمام بوی نم در قسمتی از خانه

قیمت تشخیص ترکیدگی لوله

یکی از مزیت های تشخیص ترکیدگی لوله ها، تعیین قیمت تعویض لوله ها می باشد. در گذشته به دلیل عدم اطمینان از محل نشت این امکان وجود نداشت که بتوان قیمت دقیق هزینه تعمیر نشت لوله را همان ابتدای کار تعیین کرد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این امکان وجود دارد که همان ابتدای کار هزینه تعمیر برآورد شود.

کاربرد دستگاه نشت یاب و تشخیص ترکیدگی لوله

در برخی از موارد در نشتی و ترکیدگی لوله آب از لوله به قدری کم خارج می شود که با چشم و نشانه هایی که در بخش تشخیص ترکیدگی لوله آب بیان کردیم قابل مشاهده نمی باشد.در این صورت برای پیدا کردن محل دقیق ترکیدگی و تشخیص صحیح نشتی در لوله آب و فاضلاب باید از دستگاه های نشت یاب و تشخیص نم و رطوبت با دستگاه استفاده کنیم. این دستگاه ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که هر گونه نم یا نشتی موجود در لوله را به آسانی بدون تخریب و هزینه اضافی بازسازی تشخیص می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مراجعه به آدرس وبسایت تکنسین شهر با مشاورین و کارشناسان ما در این مجموعه مشورت داشته باشید.کارشناسان بخش فنی مجموعه تکنسین شهر شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

همکاران ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما مشتریان محترم می باشند.در صورت مشاهده نم و رطوبت در ساختمان و قبل بروز مشکلات و آسیب های جبران ناپذیر در ساختمان بهتر است،  با شرکت های متخصص در زمینه تشخیص ترکیدگی و رفع نشتی در لوله های آب و فاضلاب داشته باشید.

شرکت های فعال در این زمینه با برخورداری از کادر حرفه ای و متخصص می توانند،  در اسرع وقت و با هزینه مناسب در محل حاضر شوند. و خدمات با کیفیت و مناسبی را برای مشتریان داشته باشند. تکنسین شهر با سال ها فعالیت و سابقه درخشان ، در زمینه تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی در لوله آب و فاضلاب توانسته است ، با ارائه خدمات برتر و با کیفیت به مشتریان محترم خود رضایت ان ها را کسب نماید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید به آدرس سایت مجموعه تکنسین شهر مراجعه فرمایید.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code