لوله کشی و نصب پکیج چگونه انجام می شود

توسط : admin در تاریخ دوشنبه 10 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

روش لوله کشی پکیج

مدت زمان تخمینی مطالعه: 3 minutes

یکی از مراحل نصب پکیج دیواری, لوله کشی است. لوله کشی باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر ظاهر زیبا باعث افزایش بازدهی گرمایشی نیز بشود. انجام عملیات لوله کشی بدون مهارت های صحیح و توانایی لازم، باعث مشکلات زیادی از جمله نشتی در لوله ها می شود. به طوری که همیشه نیاز به سرویس پکیج و آب گیری لوله ها احساس می شود.

همانطور که گفته شد علت نشتی آب پکیج می تواند به خاطر نصب غیر اصولی باشد و یا اینکه نصب و راه اندازی پکیج به دست فرد غیر حرفه ایی صورت گرفته باشد.

به همین من منظور شما می تواند برای رفع مشکل و یا کار لوله کشی و نصب پکیج و یا سایر خدمات چون : تشخیص ترکیدگی لوله ، نحوه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، از افراد متخصص و مجرب مجموعه تکنسین شهر کمک بگیرید.

لوله کشی پکیج
لوله کشی پکیج

نصب تک لوله ای

یکی از انواع لوله کشی ها, تک لوله ای می باشد. از مزیت های این روش می‌توان به ساده بودن آن اشاره کرد و از معایب آن نیز می توان به رسیدن حرارت، تنها به ابتدای لوله اشاره کرد.

دو موردی که پیش از لوله کشی پکیج باید بسیار به آن توجه کرد عبارتند از:

1-انتخاب جنس و طول مناسب انواع لوله پکیج
2-انتخاب نوع لوله کشی

در انتخاب لوله مناسب توجه به ظرفیت انتقال حرارت لوله ها، قطر لوله ها، جنس لوله ها، ضخامت جداره لوله ها، سایز مناسب لوله ها، مقدار دمای مورد نیاز برای گرمایش ساختمان و متراژ محیط لازم و ضروری می باشد.

بر اساس مکان قرار گیری لوله ها، لوله کشی پکیج به دو نوع روکار و توکار تقسیم می شود. زیبایی و عدم نمایش لوله ها یکی از اصلی ترین مزایای لوله کشی توکار است. برای لوله کشی روکار به جهت جلوگیری از گرما دیدگی لوله ها و ایجاد خمیدگی و شل شدگی و حد استاندارد بالاتر، بهتر است از لوله های پنج لایه استفاده شود.

برای لوله کشی و نصب پکیج باید به چه مواردی توجه کرد؟

بهتر است بدانید که سیستم پکیج از دو بخش کلی تشکیل می شود ، اولی خود دستگاه پکیج می باشد و دومی رادیاتور های آن.
برای نصب و راه اندازی پکیج باید به مواردی چون مکان و محل نصب دقت شود. چرا که امری مهم می باشد .
و بعداز تعیین محل نصب به طریقه لوله کشی و نوع آن باید توجه کنید.

معیار هایی که برای انتخاب نوع جنس و طول لوله برای لوله کشی پکیچ می باشد …..

بطور کلی برای تعیین و انتخاب طول و جنس لوله باید به نوع کار توجه کرد ، یعنی اگر لوله کشی رو کار باشد برای جلوگیری از رسیدن گرمای زیاد به آن باید از جنس پنج لایه استفاده کرد.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code