تشخیص نشتی لوله آب در تمام نقاط تهران

توسط : admin در تاریخ پنج‌شنبه 13 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

پیدا کردن نشتی آب در همان ساعات اولیه وقوع این مسئله بسیار مهم و ضروری است. بیشتر نم و رطوبت در دیوار و کف ساختمان پس از مدت کوتاهی بعد از نشتی آب اتفاق می افتد.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 minutes

تشخیص نشتی لوله آب

پیدا کردن نشتی آب در همان ساعات اولیه وقوع این مسئله بسیار مهم و ضروری است. بیشتر نم و رطوبت در دیوا و کف ساختمان پس از مدت کوتاهی بعد از نشتی آب اتفاق می افتد. میزان زیادی آب در این زمان از بین می رود و باید سریعا جلوی نشتی آب در همان ساعات اولیه شبانه روز گرفته شود. پیدا کردن نشتی آب با روش های خانگی و با روش های سریع امکان پذیر نیست. به خصوص اگر نشتی آب در زمین باشد با استفاده از روش های خانگی نمی توان به راحتی این نشتی ها را سریعا پیدا کرد.

سریع ترین راه برای پیدا کردن نشتی آب استفاده از دستگاه های نشتی یاب است که به آن تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیز میگویند. که با استفاده از طول موج های بلند قابل تنظیم مکان خروج آب را به سرعت تشخیص می دهند. با استفاده از تکنولوژی های جدید به کار رفته در این دستگاه ها در مدت زمان بسیار کوتاهی تمامی اتصالات لوله های آب مورد بررسی قرار می گیرند و محل دقیق نشتی آب در همان ساعات اولیه مشخص می شود.

روش صحیح تشخیص نشتی لوله آب

عدم تشخیص صحیح محل نشتی آب باعث لق شدن کاشی ها و ورود آب به زیر کاشی ها و دیوار های بار بر ساختمان ها می شود. تنها افرادی می توانند نشتی لوله ها را به موقع و سنجیده تشخیص دهند که در این زمینه مهارت و تخصص داشته باشند. پیدا کردن نشتی آب با دستگاه تنها با استفاده از همین تکنسین ها امکان پذیر است.

تشخیص نشتی لوله آب
تشخیص نشتی لوله آب

تشخیص نشتی آب

تشخیص ترکیدگی لوله تهران برای پیدا کردن محل دقیق نشتی یا شکستگی لوله های زیر زمینی در ساعات اولیه استفاده می شود. دستگاه نشتی یاب لوله ها باید به دقت استفاده شود و تمامی اتصالات فرعی لوله ها مورد بررسی قرار گیرد. نشتی آب به وجود آمده در لوله های آب و اتصالات لوله کشی یکی از مهم ترین عوامل تلفات آب در مسیر و زیر ساختمان ها است. بیشتر ترکیدگی لوله ها و نشتی لوله ها در زیر زمین اتفاقات می افتد و عمدتا به دلیل رد شدن کامیون و ماشین های سنگین می باشد.

لوله های آب قدیمی به سطح نزدیک تر بوده و بیشتر در معرض این قبیل اتفاقات هستند. پیدا کردن نشتی آب در تهران و شهر های بزرگ به دلیل گسترس انشعابات فرعی سخت تر است در نتیجه استفاده از دستگاه هایی که فرکانس های رادیویی را به محل نشتی ارسال می کنند بیشتر خواهد بود.

چون بیشتر ترکیدگی لوله ها در عمق اتفاق می افتد امکان دیده شدن و استفاده از روش های خانگی برای پیدا کردن این نشتی ها وجود ندارد و باید با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله انجام شود. همچنین روش های قدیمی از جمله کندن مسیر لوله های آب ساختمان هزینه و خسارات زیادی را به دنبال دارد. همچنین در آپارتمان ها و ساختمان های بلند استفاده از این روش بسیار سخت است. اگر خیلی خوش شانس باشید ممکن است ترکیدگی لوله های آب پس از چند روز علائم خود را با خیس شدن کف یا دیوار های اصلی نشان دهد. در این صورت پس از ترمیم لوله ها نیاز به مرمت و لکه گیری دیوار ها خواهد بود.

استفاده از دستگاه تشخیص نشتی لوله آب در ساختمان ها

پیدا کردن محل نشتی آب با استفاده از دستگاه های دارای فرکانس ، بسیار ساده و به زمان بسیار کوتاهی نیاز دارد. این دستگاه ، کل سیستم اتصالات لوله ها را بررسی می کند و با استفاده از فرکانس های مشخص محل نشتی آب را با استفاده از مکانیزم های فشار خروجی آب تشخیص می دهند. امکان شکافتن کلیه دیوارهای ساختمان برای پیدا کردن نشتی آب وجود ندارد اما می توان همان محل را به دقت شکافت تا به لوله های آب مجاور یا لوله های فاضلاب سطحی آسیبی وارد نشود. پیدا کردن نشتی آب با روش های خانگی ممکن است برای لوله های سطحی امکان پذیر باشد اما برای لوله های عمقی به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

دستگاه هایی که برای این کار ساخته شده اند از اشعه های بلند از جمله اشعه گاما و فرکانس های رادیویی قابل تنظیم برای پیدا کردن نشتی آب استفاده می کنند. استفاده از این دستگاه های مخصوص فقط در مکان های معتبر نشتی یاب با استفاده از متخصصین مجرب امکان پذیر است. قیمت این دستگاه ها بالا است و در اختیار تمامی افراد عادی قرار ندارد در نتیجه برای مشخص شدن نشتی آب باید با مجموعه تکنیسین شهر تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code