نشتی لوله

توسط : admin در تاریخ دوشنبه 10 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

نشتی لوله در یک ساختمان می تواند یک مشکل جدی محسوب شود، زیرا در صورت عدم توجه به آن، ممکن است خسارات جدی زیادی به وجود آید.

اما سوال مهم در این زمینه این است که چگونه از نشتی ساختمان مطلع شویم؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است.

نشت لوله آب, water pipe leakage
نشتی لوله, water pipe leakage

روش های زیادی برای تشخیص ترکیدگی و یا نشتی لوله ها وجود دارد. افزایش غیر عادی مبلغ پرداختی قبض آب یکی از عواملی است که می توان به وسیله آن به نشتی لوله ها پی برد. دومین عامل مرسوم در تشخیص نشتی، مشاهده نم و رطوبت در مناطق مختلف منزل است.

ریزش گچ دیوار ها یکی دیگر از نشانه های نشتی لوله ها می باشد. با تمام موارد ذکر شده تنها می توان نشتی لوله را در یک مساحت بزرگ تشخیص داد. اما تعیین مکان دقیق ترکیدگی و نشتی کار ساده ای نبوده و نیاز به زمان زیادی دارد.

امروزه با پیشرفت بیشتر تکنولوژی، دستگاه نشت یاب جدیدی به بازار ها عرضه شده است که کارایی زیادی دارد. با استفاده از این دستگاه، می توان بدون تخریب بنا، محل دقیق نشتی لوله را پیدا کرد. این دستگاه با ارسال سیگنال هایی به عمق دیوار ها و کف ساختمان، امواج دریافتی را تحلیل می کند. گیرنده حساس این دستگاه می تواند مکان دقیق نشتی را مشخص نماید.

استفاده از دستگاه نشت یاب علاوه بر زمان، در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهد نمود و باعث عدم تخریب بی رویه ساختمان خواهد شد. اما استفاده از این دستگاه برای تمام افراد مقدور نبوده و تنها متخصصان نحوه کار با دستگاه نشت یاب را می دانند.

شرکت های خدماتی و تاسیساتی زیادی در کشور با در اختیار داشتن دستگاه نشت یاب و متخصصان زبده در امر تشخیص ترکیدگی، می توانند شما را در این امر یاری نمایند. اما نمونه های زیادی از دستگاه نشت یاب، دستگاه آکوستیک شبکه آب، دستگاه آکوستیک عقربه ای و… وجود دارد.

هزینه استفاده از هر یک از دستگاه های فوق متفاوت بوده و دارای نرخ مشخصی است. از این رو می توان بر اساس هزینه ای که در نظر دارید، یکی از این نمونه ها را انتخاب کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code