رفع نم و رطوبت:
ساخت غیر اصولی ساختمان ها و عدم توجه به اصول ساختمان سازی سبب می شود تا بعد از گذشت مدت زمان کمی، دیوار ها و سقف منازل و آپارتمان ها دچار نم زدگی شوند. البته استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب نیز در این زمینه بی تاثیر نیست.
در گذشته رفع نم و رطوبت ساختمان کار دشواری بود. اغلب افراد برای رفع این مشکل به تخریب بخش مرطوب می پرداختند و این امر زمان و هزینه زیادی در بر داشت. اما این سوال پیش می آید که آیا نم و رطوبت در ساختمان مشکلاتی را نیز به همراه دارد؟
پاسخ این سوال مشخص است، بله. ایجاد بوی بد و تجمع حیوانات موذی نظیر سوسک و مگس ها از جمله عوارض نم داشتن ساختمان است. همچنین ایجاد کپک و رشد باکتری بر روی قسمت مرطوب می تواند باعث ایجاد بیماری شود.
چه راه کار هایی برای رفع نم وجود دارد؟ تهویه مناسب یکی از عوامل مهم در بر طرف شدن این مشکل است. جریان هوای مناسب در فضای نم زده علاوه بر خروج بوی بد، می تواند به خشک شدن بخش مرطوب نیز کمک کند.
در مرحله دوم باید منبع این رطوبت را یافت و هر چه سریع تر نسبت به ترمیم آن اقدام نمود. اغلب شکستگی در لوله های عبور آب و فاضلاب باعث ایجاد نم و رطوبت در سطوح مختلف می شود. دستگاه رطوبت گیر یکی دیگر از لوازم مورد نیاز برای رفع نم ساختمان است. این دستگاه رطوبت را به خود جذب کرده و فضا را خشک می کند.نمک یک ماده نم گیر است که به راحتی آب و رطوبت را به خود جذب می کند. شما می توانید به وسیله نمک، بخش اعظمی از رطوبت سطح را از بین ببرید.نور و روشنایی نیز می تواند به کاهش رطوبت کمک کند. حتما تا به حال دیده اید که اتاق های تاریک دارای فضایی مرطوب تر هستند.
اگر بخش نم زده بر روی گچ باشد، بعد از ترمیم منبع رطوبت باید قسمت مرطوب را تراشید و مجدد آن بخش را گچ نمود.

avoid-moisture-in-the-building،رفع نم و رطوبت ساختمان