شخیص نشت آب - یافتن نشت آب در خانه شما

ابتدا از یک نشت سنج (رطوبت یاب) برای مشخص کردن منطقه نشت آب استفاده کنید.

اگر فکر می کنید که نشتی آب در قسمت دیوار های منزل اتفاق افتاده، باید اطمینان حاصل کنید که این مناطق مرطوب یا سرد باشند. تعدادی از ابزار ها مانند دما سنج یا رطوبت گیر برای کمک به شما وجود دارد. اگر امکان استفاده از این دستگاه ها را ندارید، کافی است از پشت دست خود استفاده کنید تا مناطق سرد و مرطوب سقف، دیوار و یا کف را شناسایی کنید.

شما همچنین می توانید از یک رطوبت سنج استفاده کنید – این وسیله رطوبت هوا در اتاق را آزمایش و بررسی می کند و در تعیین این که آیا رطوبت عامل نشت در دیوار های منزل است یا خیر به شما کمک می کند.

نشت آب در خانه

لیست بررسی نشت آب

نشت گاهی ممکن است از منبع برق آب باشد یا ممکن است یک نشت از سمت منزل همسایه شما وجود داشته باشد. در این صورت می توانید از طریق بررسی منبع آب منزل و یا صحبت با همسایگان در مورد نشتی که ناشی از منزل آن ها است و شما را نیز دچار مشکل کرده، به رفع نشتی بپردازید. اگر آب از طریق دیوار ها یا کف یا زیرزمین خود شما باشد، شما می توانید برای اینکه متوجه شوید بالا آمدن آب و نشت از کدام قسمت بوده، این قسمت ها را مورد بررسی و آزمایش قرار دهید و یا با شرکت های تعمیر تماس بگیرید تا آن ها لوله های فاضلاب و یا لوله های اصلی را مورد بررسی قرار دهند و نشتی را پیدا کنند. اگر آب در کف منزل ظاهر شود، باید سیستم گرمای مرکزی را بررسی کنید، زیرا ممکن است منبع نشت لوله ها و رادیاتور ها باشند.

اگر نشتی در قسمت لوله های فاضلاب منزل شما باشد می توانید کاسه توالت خود را پر کنید و سطح ان را علامت بزنید تا از کاهش و افزایش آب ناشی از نشتی مطمین شوید. اگر در یک روز آب به میزان زیادی دچار تغییر شد به وجود نشتی در لوله ها پی می برید.

اگر نشتی در قسمت حمام یا آشپزخانه منزل وجود دارد، ایده مناسب این است که دستگاه های لوله کشی، دوش ها و شیرآلات حمام و سینک ظرفشویی را بررسی کنید.

پس از ردیابی منبع نشت آب و تعمیر آن ها آسیب هایی که به دیوار ها رسیده است را تعمیر کنید.

احتمالا باید تمام گچ کاری ها در منطقه آسیب دیده دیوار را مجددا انجام دهید و تعمیر کنید. سپس اجازه دهید دیوار به طور کامل خشک شود و سپس با تمیزکننده ها و پاک کننده ها دیوار را پاکسازی کنید. پس از استفاده از تمیز کننده، رنگ مشخص با دوامی را برای دیوار در نظر بگیرید و از مواد افزودنی برای چسباندن کاغذ دیواری استفاده کنید.