آموزش عیب یابی پکیج دیواری

برای عیب یابی پكیج ها باید اول مورد های زیر را بدانید

  1.  شناخت دستگاه پكیج
  2.  آشنایی با عیب های متداول پكیج
  3.  کمک گرفتن از یک سرویسکار حرفه‌ای تعمیرات پکیج
  4.  تجربه عیب یابی پكیج های مجهز به سیستم عیب‌یاب پیشرفته و هوشمند در صورت بروز عیب احتمالی

وقتی پکیج شما دچار مشکل می شود، در اکثر موارد کدی که بیانگر مشکل است; به‌صورت چشمک‌زن بر روی صفحۀ نمایشگر پكیج ظاهر می‌گردد. بعضی از خطاها سبب خاموش شدن دائم دستگاه می‌شوند که برای راه‌اندازی باید حتماً دکمه راه‌اندازی مجدد (RESET) را به مدت یک ثانیه فشار دهیم اگر دستگاه روشن نشد لازم است که برای رفع عیب پکیج اقدام شود؛ اما بعضی از خطاها سبب خاموش شدن موقت دستگاه می‌شوند در این حالت به‌محض برطرف شدن عیب پکیج، دستگاه به‌صورت خودکار عملكرد خود را از سر می‌گیرد.

نحوه عیب یابی پکیج

عیب یابی پکیج دیواری

ایراد پكیج ها به ۴ گروه عمده تقسیم‌بندی می‌شوند:

  1.  ایرادهایی که برای برطرف نمودن آن‌ها می بایست حتماً پکیج را (ON/OFF یا خاموش و روشن) نمود.
  2.  ایرادهایی که تا برطرف نشوند امكان ادامۀ کار براي دستگاه وجود ندارد و پکیج قفل‌شده باقی می‌ ماند.
  3. ایرادهایی که تا برطرف نشوند دستگاه قفل (خاموش) نمی‌شود ولی به‌طور محدود به کار خود ادامه می‌ دهد.
  4.  ایرادهایی که برای برطرف نمودن آن‌ها می‌بایست حتماً دستگاه را ریست (RESET) نمود که این دسته از ایرادها مربوط به وجود خرابی یا اشكال در دستگاه نمی‌باشد و به این معنی است که یكی از سیستم‌های امنیتی (سنسور حد ـ سنسور دود ـ سیستم یونیزاسیون و…) عمل کرده است و چراغ دکمۀ ریست به‌طور چشمک‌زن روشن و خاموش می‌شود که می‌بایست دکمۀ ریست را چند ثانیه فشار داده و رها کرد تا دستگاه به کار عادي خود ادامه دهد.

به‌طورکلی هر زمان که دکمه ریست روشن و خاموش می‌شود نیاز است تا یک‌بار پکیج ریست شود.

برای تشخیص عیب هر پكیج باید به دفترچۀ راهنمای همان دستگاه مراجعه شود چون کدهای خطا در پکیج هابا مدل‌های مختلف متفاوت است و از استاندارد خاصی پیروی نمی‌کنند و هر پکیج کدهای مختص به خودش را دارد.

بیش از ۵۷ برند و بیش از ۲۰۰ مدل پكیج دیواری در ایران مورد کاربری قرار گرفته است که حفظ این حجم از کدینگ خطای پکیج ها بسیار دشوار و خسته‌کننده است و لازم هم نیست حفظ شوند. فقط با مشاهدۀ کد خطایی که پکیج نمایش می‌دهد، به دفترچۀ راهنمای همان پکیج مراجعه کرده و ببیند مربوط به چه عیبی در سیستم است. البته نرم‌افزارهایی هم برای اندروید وجود دارند که کد خطای اکثر مدل‌های پكیج شوفاژ در آن وجود دارد.

آیا نیاز به تعمیرکار متخصص در سرویس پکیج دارید؟

در صورتی که نیاز به یک تعمیرکار متخصص جهت سرویس و تعمیر پکیج خود دارید، می توانید از کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه ما جهت عیب یابی پکیج خود کمک گیرید.