چرا لوله ها می‌ترکند؟

چه عواملی باعث ترکیدن لوله ها می شوند؟ چندین دلیل احتمالی وجود دارد که باعث می شود لوله های داخل یک خانه دچار ترکیدگی و خرابی شوند و باعث بروز سیل و مشکلات عمده برای صاحبان خانه شود. اما چهار علت عمده در تخریب لوله های پشت سر هم وجود دارد:


• لوله های یخ زده
• لوله های متحرک
• فشار آب
• خوردگی


بیایید برخی از دلایل رایج ترکیدگی و پوسیدگی را مرور کنیم و هنگام مواجهه با لوله ای که دچار ترکیدگی شده است، اقدامات لازم را انجام دهید.لوله های آب به دلایل مختلفی از آب و هوا گرفته تا تغییرات محیطی، تا آسیب های جسمی و موارد دیگر ترکیده است.


یخ زده گی
هوای سرد وقتی روی لوله های آبرسانی منزل شما تأثیر بگذارد می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. اگرچه درجه حرارت سرد به طور کلی باعث انقباض همه اجسام می شود، اما یخ دارای حجم بیشتری نسبت به آب است بنابراین وقتی آب درون یک لوله یخ می خورد، منبسط می شود و فشار داخل لوله را افزایش می دهد و فشار داخل لوله باید از لوله خارج شود. این فشار گاهی اوقات در مفصل ضعیف در بین لوله ها اتفاق می افتد و باعث ترکیدگی و خراب شدن لوله ها میشود.


یکی از راه های جلوگیری از ترکیدن لوله های آب در هنگام سرمازدگی شدید این است که شیرهای خود را کمی باز کنید تا یک جریان آهسته اما پایدار از آب در داخل لوله های جریان داشته باشد. این امر باعث می شود آب از طریق لوله ها جابجا شود و از همه مهمتر، مانع از ایجاد فشار در داخل لوله ها شود. برای جلوگیری از یخ ردن لوله ها ، لوله های آبرسانی در معرض سرما را عایق بندی کنید و اجازه ندهید دمای خانه در زیر 55 درجه فارنهایت قرار گیرد. درهای کابینت را زیر سینک ها باز کنید تا هوای گرم در اطراف لوله ها گردش پیدا کند. برای تعمیر و تعویض لوله های پوسیده و قدیمی خانه خود، به خدمات لوله کشی تکنیسین شهر مراجعه کنید.


هنگامی که درجه سرما به حدود 0 درجه فارنهایت کاهش می یابد ، آبی که از طریق لوله های شما عبور می کند ، در واقع قادر به یخ زدن در محل است. هرچه آب بیشتری در یک ناحیه از لوله یخ زده و جمع می شود ، فشار بیشتر و بیشتری به آن منطقه وارد می شود. هنگامی که فشار بیش از حد شود ، لوله ترکیده می شود.


خوشبختانه با قرار دادن شیرآلات خود می توانید از یخ زدن لوله ها جلوگیری کنید. با نگه داشتن آب در حال حرکت ، اجازه نمی دهید که در یک مکان یخ زده شود.
تکنیسین شهر ترکیدگی لوله منزل یا محل کار شما رو با دستگاهای مخصوص شناسایی و نم و رطوبت منزل را برطرف میکند. کافیست شما با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمائید تکنیسین های ما در اولین فرصت با حضور در محل کار یا منرل شما لوله معیوب را شناسایی، تعویض یا تعمیر میکنند.


مسائل مربوط به فشار آب
حفظ فشار طبیعی آب برای عملکرد صحیح لوله های آبرسانی شما بسیار مهم است. افزایش قابل توجه در فشار آب می تواند به لوله پشت سر هم یا لوله کشی ناموفق مانند شیر آب یا توالت منجر شود. با افزایش فشار ، لوله ها قادر به مهار آن نیستند و باعث ترکیدگی لوله می شود. اگر گمان می کنید فشار آب شما خیلی زیاد باشد ، می توانید با اتصال فشار سنج به دهانه سینک و باز کردن شیر آب آن را بررسی کنید. فشار سوزن روی فشار سنج حرکت می دهد و فشار آب را در psi نشان می دهد. فشار آب در بیشتر خانه ها بین 30-50 psi است و در بیشتر موارد نباید از 60 psi تجاوز کند تا از آسیب دیدن لوله ها جلوگیری شود. اگر فشار آب منزل شما خیلی زیاد باشد ، لوله کش می تواند دریچه کاهش فشار را نصب کند تا آن را در سطح ایمن تر تنظیم کند.