تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه 09125855841

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله، مکان دقیق ترکیدگی و یا نشتی لوله را نشان می دهد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه این امکان را به ما می دهد، تا بدون تخریب محل دقیق ترکیدگی و نشتی را پیدا کنیم.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 12 minutes

تشخیص ترکیدگی لوله

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله یکی از راهکارهای خوب و پر کاربرد در این زمینه به حساب می آید. وقتی لوله دچار ترکیدگی یا نشتی می شود، با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله محل دقیق آن را به راحتی و بدون نیاز به تخریب مشخص می کنند.

در دنیای امروز دیگر نیاز به روش های سنتی و قدیمی برای تشخیص ترکیدگی لوله نیست. در حال حاضر برای این کار از دستگاه های بسیار مدرن استفاده می شود که این دستگاه ها چند مزیت دارند:

 • زمان را کاهش می دهند
 • بدون تخریب، محل دقیق ترکیدگی لوله را نشان می دهند
 • به دلیل مشخص کردن محل دقیق ترکیدگی، هزینه های تخریب دیوار و تعمیر آن را نیز کاهش می دهند

 

شرکت تکنیسین شهر همواره آماده ارائه خدمات تاسیساتی تشخیص ترکیدگی لوله به هموطنان عزیز می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

احتمالا می خواهید بدانید که این دستگاه ها چطور کار می کنند. خب پس باید با ما همراه باشید چون در این مطلب قصد داریم روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله را برای شما شرح دهیم.

دستگاه های نشت یاب آب یا همان تشخیص ترکیدگی لوله دستگاه هایی هستند که به وسیله آنها می توان محل ترکیدگی لوله را پیدا کرد. این دستگاه در ایران به صورت صوتی یافت می شود. طریقه کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله بدین صورت است که با امواج صوتی سعی در تشخیص محل ترکیدگی لوله آب می کند.

حرکت آب باعث ایجاد امواج صوتی می شود. هنگامی که لوله ای دچار ترکیدگی شود، آب با شدت از لوله خارج می شود. برای این دستگاه مهم نیست که مقدار آب خارج شده از لوله چقدر باشد، ممکن است سوراخی بسیار ریز در لوله ایجاد شده باشد و میزان آبی که از لوله نشت می کند بسیار کم باشد یا سوراخی به مراتب بزرگتر وجود داشته باشد.

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله

عمقی که دستگاه های تشخیص ترکیدگی صوتی تشخیص می دهند تا 40 سانتی متر است. پس نباید انتظار تشخیص ترکیدگی لوله در اعماق بیشتر از 40 سانتی متر را از این دستگاه ها داشت. مگر اینکه میزان نشت لوله بسیار قابل توجه باشد و امواجی که ایجاد می کند از اعماق با دستگاه قابل تشخیص باشد.

این دستگاه یا محل نشت را پیدا نمی کند که ممکن است بخاطر عمق زیاد باشد یا اگر محل را پیدا کند با دقت کمتر از 10 سانتی متر، نقطه ترک برداشته شده لوله را تشخیص می دهد.

بنابراین اگر مصالح استفاده شده در ساختمان شما گران قیمت است بهترین راه این است که قبل از تخریب سقف یا دیوار ساختمان، محل نقطه ای که نشت لوله آب از آنجا صورت می گیرد را با دستگاه پیدا کرده و سپس اقدام به تخریب همان نقطه کنید.

روش کار تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

همانگونه که در بالا گفتیم اندازه سوراخ و مقدار ترکیدگی لوله چندان مهم نیست. مهم این است که آب با شدت از لوله خارج شود و نه قطره قطره. این شدت چکه آب باعث ایجاد صوت می شود که با گوش ما قابل شنیدن نیست. وقتی نم و رطوبت ایجاد شده در ساختمان نتیجه نشت قطره قطره آب باشد باید به تجربه کارشناسان ما (تکنیسین شهر) تکیه کنید. زیرا راهکار دیگری برای یافتن محل ترکیدگی لوله آب وجود ندارد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله آب می توانید از بروز خسارت های احتمالی بعد از آن جلوگیری کنید.

نشتی و ترکیدگی لوله آب در ساختمان بعد از مدتی باعث به وجود آمدن علائم نشتی لوله می شود.

علائم ترکیدگی لوله آب:

شرکت های متخصص در این زمینه با استفاده از تجهیزات و دستگاه نشت یاب می توانند در کمترین زمان و بدون خرابی نشتی و ترکیدگی لوله را تشخیص دهند.

استفاده از دستگاه نشت یاب برای برخی از خانواده ها هزینه بالایی دارد و مقرون به صرفه نمی باشد اما با تشخیص درست و به موقع نشتی و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه می توان مشکلات ناشی از ترکیدگی لوله را برطرف کنیم .

ما در این مقاله قصد داریم برای کم کردن هزینه های بالای دستگاه نشت یاب شما را با علائم تشخیص ترکیدگی لوله آب آشنا کنیم.

البته می توانید برای این کار از نیروهای متخصص کمک بگیرید زیرا علائم تشخیص ترکیدگی لوله آب توسط نیرو متخصص راحت تر از ما انجام می شود.

تکنسین شهر با برخورداری از نیروی متخصص و مجرب در زمینه تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب آمادگی خود را جهت ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود اعلام می دارد.

این مجموعه با استفاده از دستگاه های نشت یاب می تواند در کمترین زمان و با هزینه مناسب محل نشتی و ترکیدگی لوله را تشخیص و اقدامات لازم برای رفع آن را انجام دهد.

برای اطلاع از قیمت خدمات این مجموعه می توانید با مراجعه به وبسایت با مشاورین و کارشناسان ما در تماس باشید.

روش های تشخیص ترکیدگی لوله با کمک علائم:

چنان چه بوی نم را استشمام کردید و یا بر روی دیوار و کف قطراب آب را مشاهده کردید ،سریعا جهت رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب اقدام کنید .

یکی از دلایل مهم نشتی و ترکیدگی لوله آب استشمام بوی نم و مشاهده قطراب آب می باشد .

در برخی از مواقع هنگام نشتی و ترکیدگی لوله آب فشار آب ساختمان به صورت ناگهانی کاهش پیدا می کند،

در صورت مشاهده این مشکلات بهتر است با شرکت های متخصص در این زمینه تماس بگیرید و مشکل به وجود آمده را با آن ها در میان بگذارید.

این شرکت های با اعزام نیروهای خود به محل می توانند با کمک دستگاه نشت یاب محل ترکیدگی و نشتی لوله آب را تشخیص دهند و از بروز خطرات جدی تر جلوگیری نمایند.

یکی دیگر از علائم تشخیص ترکیدگی لوله آب ،مشاهده رطوبت و نم بر روی سقف و دیوار و کف ساختمان است .

در صورت مشاهده لکه بر روی دیوار سریعا جهت رفع نشتی و ترکیدگی لوله اقدام نمایید ،تا مشکلات جبران ناپذیری برای ساختمان به وجود نیاید.

یکی از بهترین و سریع ترین روش های تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب در ساختمان استفاده از دستگاه نشت یاب است.

این دستگاه علاوه بر صرفه جویی در زمان ویکی از روش های مقرون به صرفه در زمان ترکیدگی لوله آب است زیرا با کمترین هزینه و بدون خرابی ،محل دقیق نشتی و ترکیدگی لوله را تشخیص می دهد.

شما می توانید برای اطلاع از خدمات شرکت تکنسین شهر با مراجعه به وبسایت با مشاورین مجموعه در تماس باشید.

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه

 • رفع ترکیدگی لوله و نم ساختمان
 • تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه
 • سریع ترین و کم هزینه ترین تشخیص ترکیدگی، نم و رطوبت با سیستم های کاملا الکترونیکی «تشخیص با عمق بالا»
 • تشخیص دقیق و نقطه ای محل نشت آب به وسیله دستگاه های پیشرفته
 • تعمیرات لوله کشی آب (نشت یابی لوله آب با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله) و فاضلاب ساختمان به صورت کلی و جزئی
 • تشخیص ترکیدگی لوله آب داخل دیوار و کف ساختمان
 • نشت یابی هر نوع لوله تحت فشار و غیره با حساسیت بالا و بدون هبچگونه تخریب
 • آب بندی کف سرویس ها با مواد مخصوص، بدون تخریب
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

جلوگیری از نشت لوله آب

اقدامات احتیاطی فراوانی وجود دارد که می تواند برای جلوگیری از نشت آب در مراحل اولیه مفید باشد. در اولین گام برای جلوگیری از نشت می توانید مراحل رایج و متداولی را که شامل موارد زیر هستند انجام دهید:

 • به طور مرتب مناطق نشت را بررسی و تمیز کنید تا به جلوگیری از نشت آب در خانه شما کمک کند.
 • به صورت دوره ای شلنگ ها به ویژه شلنگ های متصل به ماشین های لباسشویی و یخ ساز یخچال منزل را نیز تعویض کنید.
 • در صورت امکان، تغییراتی را در منزل و حیاط خود ایجاد کنید تا منجر به دفع آب باران از حیاط شود.
 • به منظور تعیین مشکلات احتمالی مانند ساییدگی که برای لوله ها پیش می آید، لوله ها را مورد بررسی قرار دهید.
 • به وسیله نصب ابزار آشکارساز نشت آب در خانه، می توانید از آسیب نشت آب جلوگیری کنید.

شما می توانید برای محافظت بیشتر در برابر نشت آب، از آشکارساز های نشت مانند AcuRite استفاده کنید. دستگاه هنگام رسیدگی به نشت به وسیله سیستم صوتی شما را از نشت آگاه می کند. این دستگاه ها را می توانید برای جلوگیری از نشت در زیرزمین ها و دیگر قسمت های منزل قرار دهید.

فضاهای گفته شده از جمله دوش و… می توانند مستعد نشت آب باشند. یک آشکارساز آب می تواند تشخیص نشت لوله را بسیار راحت کند.

تشخیص ترکیدگی لوله آب

ترکیدگی لوله های آب می تواند نتیجه بسیاری از عوامل از جمله:  تغییر ناگهانی دما بخصوص یخ زدگی لوله های آب در دمای سرد، زنگ زدگی، مشکلات نصب و … باشد.

مهم تر از دانستن اینکه چرا لوله های آب شما ترکیده است، تشخیص ترکیدگی لوله یا نشت آن است که برای شما یک مشکل اساسی می باشد.
بیشتر مواقع ممکن است دشوار باشد که متوجه نشتی یا ترکیدگی لوله آب در منزل خود شوید. مگر اینکه دچار جاری شدن آب در داخل خانه و خیس کردن تمام وسائل خانه شما شود.

ترکیدگی لوله گاهی اوقات، با نشت های کوچک و غیرقابل توجهی شروع می شود که اگر بدون مراقبت رها شود، یک مشکل بزرگ ایجاد می کند. لحظه ای که متوجه شدید، ممکن است خیلی دیر باشد زیرا احتمالا قبلاً خسارت شدیدی بر وسائل خانه شما وارد کرده است.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله آب توسط تکنیسین شهر

نشتی آب هرچقدر هم کوچک، باید خیلی زود تشخیص داده و برطرف شود. با رعایت موارد زیر، نشتی لوله را تشخیص دهید. اولین کاری که در صورت مشکوک بودن به نشتی لوله های آب منزل خود باید انجام دهید، تعیین محل نشتی یا ترکیدگی است. قبل از هرگونه تعمیر، فلکه ورودی آ را بسته و با یک شرکت تشخیص ترکیدگی و تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه تماس بگیرید. برای تشخیص ترکیدگی لوله شرق تهران با دستگاه، شرکت تکنیسین شهر در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما همونان عزیز می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص نشتی لوله با دستگاه

روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

۱) یک جهش ناگهانی در صورتحساب ماهانه آب شما

صورتحساب آب ممکن است بسته به میزان استفاده شما یا زمان سال نوسان داشته باشد. اما به عنوان یک صاحب خانه، باید در مورد دامنه یا مقدار متوسطی که هر ماه مصرف می کنید آگاهی داشته باشید.

اگر در صورتحساب آب شما جهش ناگهانی ایجاد کرد، پس از در نظر گرفتن سایر عوامل، آن را به عنوان یک هشدار در نظر بگیرید.

علائم بارز خراب شدن لوله ها را بررسی کنید. اگر هیچ موردی پیدا نکردید، با شرکت تکنیسین شهر تماس بگیرید و از خدمات ما برای یافتن نشت مطلع شوید.

۲) تغییر در فشار آب

نشتی می تواند باعث کاهش فشار آب شود. این یکی از بارزترین نشانه های نشت آب یا خرابی لوله است. به محض اینکه متوجه افت ناگهانی فشار آب در دوش، لباسشویی و شیرهای آب خانه شدید، بلافاصله برای کمک با یک متخصص تماس بگیرید.

اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شود می توانید با شرکت تکنیسین شهر تماس بگیرید. نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص می دهند. اگر نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا تعمیر می کنند و اگر نیاز به تعویض لوله باشد آن را تعویض می کنند.

۳) مشاهده نم و رطوبت

سیستم های لوله کشی از طریق دیوارها و کفپوش ها عبور می کنند. مراقب کوچکترین نشانه و علامت نم و آب روی زمین و دیوارهای خانه و همینطور مراقب چکه کردن لوله های آب در داخل خانه باشید.

هنگامی که علائم آب و نشتی را مشاهده کردید، سعی کنید منبع نشتی را پیدا کنید و آن را ببندید. در صورت مشاهده چکه بیشتر، بلافاصله با شرکت های خدمات لوله کشی تماس بگیرید.

۴) آب ایستاده

اگر در نزدیکی لوله های خود متوجه گودال و فرو رفتگی شدید، این نشانه واضحی از نشتی لوله است. خودتان سعی نکنید آن را برطرف کنید. با یک لوله کش متخصص تماس بگیرید و از آنها بخواهید بیشتر بررسی کنند و بلافاصله مشکل را برطرف کنند.

۵) تغییر رنگ آب و بوی بد

لوله های دارای نشتی، به خصوص لوله هایی که در اثر زنگ زدگی ایجاد می شوند، آب قهوه ای تولید می کنند. مراقب هرگونه تغییر در رنگ آب باشید. نشتی در لوله های آب نیز می تواند منجر به بوی بد شود.

آب فاضلاب می تواند از طریق نشتی با خط لوله کشی مخلوط شود. تغییر رنگ آب و بوی بد علامت آن است که این مشکل به یک راه حل فوری نیاز دارد. اجازه ندهید این مشکل برای مدت طولانی باقی بماند زیرا می تواند باعث خطرات زیادی شود.

۶) صدای عجیب و غریب و غیر معمول آب

ترکیدن لوله ها می تواند منجر به صداهای غیر معمول آب شود. این یکی از نشانه هایی است که هنگام بررسی مشکلات لوله کشی باید مراقب آن باشید. صدای غرغر کردن یا سوت زدن از جمله اصوات رایجی است که در هنگام ترکیدگی لوله خواهید شنید.

۷) آسیب دیدگی و مشکلات لوله

برخی از خطوط لوله کشی در معرض دید قرار می گیرند. برای تأیید منبع نشت، لوله ها را از نظر علائم قابل مشاهده بررسی کنید. این کار را می توانید خودتان یا با کمک لوله کش انجام دهید.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه به صورت شبانه روزی در تمام مناطق تهران، اسلامشهر و کرج انجام می شود.

تخصص ما پیدا کردن دلیل چکه، نشتی آب و نم و رطوبت است.

شرکت تکنیسین شهر یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران می باشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای می باشد.

اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شده است می توانید با یکی از شماره های ما تماس بگیرید. نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاه های اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص می دهند . اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا آن را تعمیر می کنند و اگر نیاز به تعویض لوله باشد آن را تعویض می یکنند.

تشخیص محل نشتی لوله آب با دستگاه

پیدا کردن دلیل و محل نشتی و یا ترکیدگی لوله، رفع نم و رطوبت، چکه و نشتی آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان خود و… را به متخصصین تکنیسین شهر بسپارید.

ما با دستگاه نشت یابی در محل حضور پیدا می کنیم. ابتدا هزینه ترمیم و تعمیرات در محل به شما گفته می شود، زیرا بسته به دلیل نشت یا چکه آب هزینه نیز متغیر است. اگر سقف همسایه پایینی شما چکه می کند به احتمال بسیار زیاد مشکل از تاسیسات منزل شما می باشد ولی باید بررسی ترکیدگی لوله توسط یک کارشناس صورت پذیرد.

نشتی لوله آب

نشت لوله آب و تاثیر آن ،لوله کشی های ساختمان گاهی ممکن است بدون نشانه های از قبل تعیین شده دچار مشکل شود. نشت و یا ترکیدگی لوله ها می تواند عوارض بسیاری را به دنبال داشته و ضررهای بسیاری را به سلامتی افراد و اقتصاد آن ها وارد کند. بنابراین سرعت در نشت یابی و برطرف کردن نشت لوله ها اهمیت بسیاری دارد. در این مقاله در خصوص تاثیر نشت لوله بر اقتصاد و سلامت خانواده صحبت خواهیم کرد تا با آگاهی بیشتری نسبت به رفع آن اقدام کنید.

عوارض منفی نشت لوله آب و تاثیر آن

تخریب ساختمان

نشت لوله های آب به سرعت باعث نم و رطوبت در ساختمان می شود به همین دلیل به مرور و در صورتی که به سرعت مانع از آن نشوید می تواند باعث تخریب ساختمان شود. کمترین آسیبی که نشت لوله بر روی ساختمان می گذارد، تجمع قارچ ها و باکتری ها بر روی دیوار می باشد. با آسیب رسیدن به سازه های ساختمان مقاومت آن کاهش یافته و بدین صورت ممکن است آسیب های جانی را نیز با خود به همراه داشته باشد.

بروز بیماری

یکی از تاثیراتی که نشت لوله آب بر سلامتی انسان می گذارد، بروز بیماری های گوارشی خصوصا افرادی که مبتلا به بیماری های تنفسی هستند می شود. نم و رطوبت برای ریه ها ضرر دارد به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت بروز نشت لوله ساکنین ساختمان آن جا را ترک کنند. همچنین تجمع حشرات و باکتری ها تاثیر بسیاری بر روی سلامتی افراد می گذارد. همان طور که می دانید حشرات و باکتری ها دارای آلودگی های بسیاری هستند و وجود آن ها در ساختمان آسیب های بسیاری را به سلامتی افراد وارد می کند.

هزینه تشخیص نشت لوله

از نشت لوله آب و تاثیر آن بر روی اقتصاد می توان به هزینه نشت یابی لوله ها اشاره کرد. روش نشت یابی بر روی هزینه ها تاثیر بسیاری دارد. برخی از افراد از روش های سنتی برای نشت یابی لوله و تشخیص ترکیدگی لوله غرب تهران استفاده می کنند که این کار هزینه های بسیاری را به دنبال دارد ولی در صورتی که نشت یابی به صورت پیشرفته و با استفاده از دستگاه های نشت یاب انجام شود پایین ترین هزینه را برای شما رقم خواهد زد. نشت یاب ها با استفاده از امواج محل نشت لوله ها را به شما نشان می دهند و نیازی به تخریب نیست.

آسیب به سایر طبقات

متاسفانه آپارتمان نشینی این مشکل را دارد که در صورتی که خساراتی به ساختمان شما وارد شود سایر ساختمان ها را نیز درگیر می کند. به عنوان مثال در برخی موارد ممکن است لوله های آب شما از کف ساختمان عبور کند. در این حالت در صورت نشت هیچ نشانه هایی در ساختمان شما به دنبال ندارد ولی باعث آسیب رساندن به طبقه پایینی می شود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص نشت لوله آب به روش سنتی

نشت لوله ها دارای علائم و نشانه هایی است که با پیگیری آن می توانید از تاثیرات منفی این مشکل جلوگیری کنید.در ادامه به برخی از راحت ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

تغییر رنگ دیوار و سقف

یکی از نشانه هایی که با استفاده از آن می توانید به راحتی نم و رطوبت موجود در خانه را تشخیص دهید، مشاهده علائمی همچون تغییر رنگ، ترک، پوسته پوسته شدن و یا قطره آب بر روی دیوار و سقف ساختمان می باشد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه علائم نم و رطوبت باید هر چه سریع تر نسبت به رفع آن اقدام کنید.

صدای چکه آب

در صورتی که مشکل نشت از لوله های دیوار باشد می توانید به سرعت آن را برطرف کنید. برای متوجه شدن صدای آب در مواقع سکوت ساختمان باید دقت کنید که آیا صدایی به گوشتان می رسد یا خیر. صدای چکه کردن آب در مواقعی که با گوش شنیده نمی شود را به راحتی با استفاده از دستگاه نشت یاب صوتی تشخیص دهید.

افت فشار آب

شاید در برخی موارد متوجه شوید که فشار آب ساختمان شما نسبت به سابق افت پیدا کرده است. در صورتی که این روند کاهش آب در ساعت های آخر شب که مصرف آب ساختمان پایین است همچنان ادامه پیدا کند باید دلیل آن را پیگیری کنید تا پیش از ورود آسیب بتواند مانع از آن شوید.

افزایش قبض کنتور آب

در صورتی که قبض کنتور آب ساحتمان شما نسبت به دوره های قبل افزایش چشمگیری داشته باید نسبت به این موضوع حساس شوید و آن را پیگیری کنید.

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه به روش پیشرفته

در عصر کنونی با پبشرفت تکنولوژی و ورود دستگاه های نشت یاب، روش های سنتی گذشته کنار گذاشته شده و نشت یابی به روش مدرن امروزی و با استفاده از دستگاه های نشت یاب انجام می شود. امروزه دستگاه های نشت یاب بسیاری وارد بازار شده است که در ادامه به توضیح رایج ترین آن ها خواهیم پرداخت.

دستگاه های نشت یاب با استفاده از امواج و بدون نیاز به هیچ تخریبی می تواند محل نشت را در سریع ترین زمان ممکن به شما نشان دهد. به همین دلیل برای نشت یابی ساختمان کمترین هزینه و آسیب را به همراه دارد.

نشت یابی ساختمان با دستگاه نشت یاب حرارتی

نشت یاب های حرارتی با استفاده از اختلافات دمایی می توانند محل نشت را به شما نشان می دهند و همچنین باعث تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه . در این حالت هیچ تخریبی صورت نمی گیرد و سرعت بسیار بالایی دارد.

نشت یاب های صوتی یکی از بهترین و رایج ترین دستگاه های نشت یاب است که می تواند بر اساس صدای نشت محل دقیق آن را تشخیص دهد. این نشت یاب ها می توانند حتی صدای نشت لوله های آب را از پشت دیوار نیز پیدا کنند.

نشت یابی ساختمان با دستگاه نشت یاب مادون قرمز

نشت یاب های مادون قرمز از دیگر دستگاه های مدرنی است که با قابلیت ارسال و دریافت امواج ایده آل خود می تواند نشت و ترکیدگی لوله ها را از اعماق بالا نیز به شما نشان دهد. در این روش نشت یابی نیازی به تخریب نیست و با توجه به این که سرعت تشخیص بالایی دارد، کمترین تاثیر را بر روی اقتصاد و سلامت خانواده می گذارد.

شرکت تکنسین شهر به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های خدماتی در زمینه های تشخیص ترکیدگی لوله ، تعمیر لوله با دستگاه شرق تهران ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه، لوله کشی پکیج ، لوله کشی شوفاژ ، تعمیرات لوله های آب ساختمان و…می باشد.

روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی کنار گذاشته شده است. در روش سنتی، ابتدا متخصص تمامی لوله های آب را مورد بررسی قرار می داد و سپس محل ترکیدگی لوله را پیدا می کرد که این کار دو مشکل داشت.
اولین مشکل، تشخیص ترکیدگی لوله زمان زیادی نیاز داشت که این اتلاف زمان آسیب بیشتری به ساختمان وارد می کرد.
در روش دوم، امکان تشخیص اشتباه وجود داشت و همین اشتباه باعث افزایش هزینه های کارفرما می شد.
در عصر کنونی، با روی کار آمدن دستگاه های مختلف تشخیص محل ترکیدگی لوله به راحتی و در کوتاه ترین زمان امکان پذیر است.

نحوه تشخیص ترکیدگی و نشت لوله

نحوه تشخیص ترکیدگی و نشت لوله

برای بررسی نشت از آب سنج استفاده کنید

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا در سیستم لوله کشی خود نشتی دارید، این است که ابتدا آب سنج خود را بررسی کنید

 1. اطمینان حاصل کنید که هیچ آبی در داخل یا خارج از خانه شما مورد استفاده قرار نمی گیرد.
 2. کنتور آب خود را پیدا کرده و نشانگر نشت را بررسی کنید تا ببینید آیا حرکت می کند یا خیر. اگر نشت سنج شما در حال چرخش بود که قطعا نشتی در برخی از لوله های آب شما وجود دارد.
 3. بعد از اینکه مشخص کردید که سیستم لوله کشی شما نشتی دارید، مشخص می شود که نشتی در داخل خانه شماست یا خارج از خانه.
 4. فلکه آب اصلی خانه خود را پیدا کرده و آب را ببندید. به طور معمول فلگه اصلی را در زیرزمین یا گاراژ به طور مستقیم در پشت شیر آب در فضای باز یا بیرون زیر شیر آب در فضای باز مشاهده خواهید کرد.
 5. مجدداً نشانگر نشت را برای حرکت بررسی کنید یا از روش قرائت کنتور استفاده کنید ، مطمئن شوید که در این مدت از آب استفاده نکرده اید یا نخواهید کرد. اگر نشانگر نشت از حرکت متوقف شود یا تغییری در قرائت کنتور ایجاد نشود، در این صورت نشتی در داخل خانه دارید. اگر نشانگر نشت به حرکت خود ادامه دهد یا تغییری در قرائت کنتور ایجاد شود، در این صورت نشتی بین متر و خانه وجود دارد.
 6. اگر نتوانید محل نشت را پیدا کنید، ممکن است نیاز به تماس با لوله کش داشته باشید. گروه تکنسین شهر آماده تشخیص نشتی و تعمیر لوله های پوسیده شما میشود.

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله

نشتی شیر ها

نشتی شیرها عموماً ناشی از وجود واشر لاستیکی فرسوده میباشد. واشر روی سینک معمولاً در زیر دسته قرار دارد. در صورت داشتن ابزار مناسب ، جایگزینی اینها نسبتاً آسان است. نیاز به بستن آب در زیر سینک یا شیر اصلی جدا کردن دسته آن است. در مورد نحوه ترمیم نشتی های شیر آب، میتوانید به مرکز خانگی یا فروشگاه سخت افزار مراجعه کنید.

نشت در توالت

نشت توالت می تواند صدها گالن را آب هدر دهد و اغلب اوقات نشتی بی سر صدایی دارد. حتی یک نشت کوچک نیز می تواند با گذشت زمان مقدار زیادی آب و پول تلف شده را به هزینه های شما اضافه کند. خوشبختانه بیشتر نشت توالت برای تعمیر آسان و ارزان هستند.

برای کمک به تعیین اینکه آیا توالت نشتی دارید ، کافی است درب مخزن را برداشته و چند قطره رنگ مواد غذایی را در قسمت پشت مخزن توالت بریزید. حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید ، بدون آنکه بخواهید چیزی را شستشو دهید و سپس داخل کاسه توالت بگردید تا از هر رنگی دیدن شود اگر آب واضح باشد، آب نشت نمی کند. اگر رنگ آمیزی مواد غذایی را در کاسه مشاهده می کنید توالت دچار نشتی است. در بیشتر موارد ، شما فقط نیاز به جایگزین کردن فلپ توالت و یا مکانیسم پر کردن دارید.گروه تکنسین شهر آماده تشخیص نشتی و تعمیر لوله های پوسیده شما میشود. چرا لوله هامی ترکند؟

یافتن نشت آب

آبی که می نوشید و با آن حمام می کنید تحت فشار تحویل شما داده می شود، بنابراین نشتی آن برای شما کاملاً آشکار است. از طرف دیگر فاضلاب معمولاً توسط گرانش جابجا می شود و تحت فشار قرار نمی گیرد. این امر تشخیص نشت فاضلاب را سخت تر می کند. اگر به نشت فاضلاب مشکوک هستید ، برای کمک به بخش تعمیر و نگهداری و عملیات گروه تکنسین شهر تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که محل دقیق نشت همیشه ممکن است همیشه فوراً آشکار نباشد. برخی نشتها ممکن است در یک مکان شروع شود ، سپس قبل از تخلیه در امتداد یک طاقچه یا کانال دیگر حرکت کند و آسیب قابل مشاهده ای ایجاد کند.

به دنبال لکه های مرطوب ، تار یا تغییر رنگ در سقف ها ، کف ها ، دیوارها و کارهای چوبی خود باشید (مانند قسمت زیر کابینت آشپزخانه یا سینک ظرفشویی حمام). در حین ترمیم ، حتماً دوبار محل واقعی نشت را بررسی کنید ، نه فقط آسیب ناشی از نشت.

تراکم همچنین می تواند نوعی نشت آب باشد. در حالی که تراکم طبیعی است ، تراکم بیش از حد می تواند باعث آسیب به دیواره ها ، سقف ها ، کف و نجاری شما شود. در صورت وجود تراکم بیش از حد ، عایق کاری لوله های شما ممکن است متراکم شود و یا کاهش یابد.گروه تکنسین شهر آماده تشخیص نشتی و تعمیر لوله های پوسیده شما میشود.

روش های تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

دستگاه های حرارتی

دستگاه های حرارتی در داخل خود یک نوع سنسور حرارت سنج دارند که با به کار گیری فیلترهای حرارتی گوناگونی که موجود است، توانایی تشخیص محل نشت را حتی پشت سطوح گوناگون و پشت دیوار را دارند.

دستگاه های فراصوت

دستگاه های فراصوت یک گیرنده و یک فرستنده امواج دارند که این دستگاه به وسیله فرستادن امواج و دریافت بازخورد این امواج از لوله ها قادر به تشخیص دقیق محل نشت بدون نیاز به ذره ای تخریب می باشد.

دستگاه مادون قرمز

دستگاه مادون قرمز مناسب برای تشخیص ترکیدگی لوله در محل های پر عمق زمین می باشد. این دستگاه بدین صورت عمل می کند که با فرستادن امواج و دریافت بازخورد این امواج از لوله محل دقیق نشت لوله را بدون نیاز به تریب شناسایی می کنند.

دستگاه نشت یاب

آسان ترین و راحت ترین راه تشخیص گرفتگی لوله، استفاده از دستگاه نشت یاب می باشد. با استفاده از این روش می توان به راحتی محل دقیق ترکیدگی لوله را تشخیص داد.

تشخیص ترکیدگی لوله به وسیله علایم

نم و رطوبت در ساختمان

مشاهده نم و رطوبت در ساختمان، از دیگر راه های تشخیص ترکیدگی لوله ها می باشد. نانچه در قسمت دیوارها و یا سقف ساختمان دچار نم و رطوبت شد، می تواند یکی از نشانه های ترکیدگی لوله ها باشد.

ترکیدگی لوله

در صورتی که در خانه بوی نم و یا بوی نامطبوع استشمام کردید می تواند خبر از ترکیدگی لوله ها بدهد.

کاهش فشار آب

کم شدن آب ساختمان می تواند از نشانه های دیگر ترکیدگی لوله های آب باشد. در صورتی که احساس کردید فشار آب ساختمان شما کاهش یافته است باید لوله کشی های ساختمان خود را بررسی نمایید.

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله ها

به کارگیری دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله ها حسن های بسیار زیادی دارد. اولین مزیت آن جلوگیری از تشخیص نادرست محل نشت و تخریب آن می باشد.

از دیگر مزیت های تشخیص صحیح ترکیدگی لوله ها، صرفه جویی در زمان می باشد.
از مزیت های دیگر تشخیص صحیح محل ترکیدگی لوله صرفه جویی در هزینه و در نتیجه کاهش هزینه های تعمیر می باشد.
جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت از دیگر مزیت های تشخیص صحیح محل نشت لوله ها است.

علت ترکیدگی لوله های آب

ترکیدگی لوله موتورخانه ها، شوفاژ و فاضلاب ها از قبیل مشکلاتی هستند که ممکن است برای هر ساختمانی پیش بیاید. عوامل زیادی باعث بروز این اتفاق می شود که در این بخش قصد داریم به شرح این علت ها بپردازیم.

عدم اتصالات صحیح بین لوله های پلیکا و چند لایه

واقع شدن لوله های فلزی درون خاک آهکی، خاک مرطوب و یا محلی که سبب خوردگی لوله ها و پس از آن ترکیدگی لوله می شود.
واقع شدن دو عدد لوله فلزی با جنس های متفاوت در کنار یکدیگر که سبب خوردگی لوله ها و واکنش شیمیایی و در نتیجه ترکیدگی لوله های ساختمان می گردد.

بالا رفتن ناگهانی فشار آب لوله ها خصوصا شب هنگامی که مصرف آب کاهش یافته و فشار لوله های آب زیاد می شود.
از شایع ترین دلایل ترکیدگی لوله می توان به فرسودگی لوله ها اشاره کرد. در صورتی که لوله ها قدیمی باشند و یا به هر دلیلی دچار فرسودگی شده باشند، ممکن است با کوچک ترین ضربه ای بترکد.
از دلیل دیگر ترکیدگی لوله می تواند وارد شدن فشار بر بدنه لوله باشد که علت آن مسدود شدن لوله ها می باشد و برای رفع آن باید گرفتگلی لوله را برطرف کرد.

علت بعدی ترکیدگی لوله ها، انبساط و انقباض لوله ها می باشد.

روش های جلوگیری از نشتی آب

 • به طور مرتب قسمت های نشت را چک کرده و تمیز کنید تا مانع از نشت آب در خانه شود.
 • مطابق با برنامه ریزی چند وقت یکبار شلنگ های متصل به یخ ساز یخچال و ماشین لباسشویی را تعویض نمایید.
 • توسط نصب ابزار نشان دهنده نشت آب در منزل، می توانید باعث جلوگیری از عواقب نشتی آب شوید.
 • همچنین می توانید اتصالات منزل و لوازم منزل خود را به صورت دوره ای به وسیله یک متخصص سرویس کرده تا از بروز مشکل احتمالی جلوگیری نمایید.

علایٔم ترکیدگی و نشتی لوله های آب

افزایش مبلغ قبض آب نسبت به دوره های قبل
شنیده شدن صدای آب در هنگام شب و یا مواقعی که خانه ساکت است.
مشاهده نم و رطوبت بر روی دیوار
پایین آمدن فشار آب در مقایسه با قبل
چکه کردن آب از سقف و دیوار
استشمام بوی نم در قسمتی از خانه

پیشگیری از ترکیدگی لوله

اولین روش پیشگیری از ترکیدگی لوله، سرویس دوره ای لوله های آب از جمله لوله های ساختمان، لوله های پکیج، ماشین لباسشویی و … می باشد. بهتر است لوله های ساختمان خود را حداقل سالی یک مرتبه بررسی کرده تا در صورت مشاهده مشکل و یا فرسودگی در لوله ها، آن ها را تعویض نمایید.

از آن جا که انبساط و انقباض لوله ها می تواند باعث ترکیدگی لوله ها شود، بهتر است برای پیش گیری از ترکیدگی لوله آب باید روی لوله ها را به وسیله پشم شیشه بپوشانید.
برای لوله کشی ساختمان خود، بهتر است از لوله های استاندارد و معتبر استفاده کنید تا دوام و پایداری زیادی داشته باشد.

شماره های تماس

مرکز تهران: 02188144268

شمال تهران: 02122878404

همراه: 09125855841

این مطالب نیز برای شما مفید است :

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه چگونه انجام می شود؟

امرزه و با پیشرفت تکنولوژی، تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از دستگاه های مادون قرمز انجام می شود.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله چقدر است؟

برآورد هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به محل ترکیدگی لوله و تعمیرات پس از آن بستگی دارد. جهت اطلاع دقیق از هزینه ها با شماره های مندرج در سایت تکنیسین شهر در تماس باشید.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code