You are currently viewing نشت یابی لوله شمال تهران

نشت یابی لوله شمال تهران

یکی از اتفاقات شایع که ممکن است در ساختمان رخ دهد نشتی لوله آب است، لذا در صورتی که سریعا برای رفع آن اقدام نکنید می تواند منجر به بروز خسارات سنگینی شود. با رفع نشتی آب نه تنها از بروز هر گونه حادثه ای جلوگیری خواهید کرد بلکه موجب صرفه جویی در مصرف آب نیز خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی نشت یابی لوله شمال تهران بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم لذا دعوت می کنم با مجموعه تکنیسین شهر همراه باشید. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله تشخیص نم و رطوبت با دستگاه را نیز مطالعه نمایید.

جهت دریافت خدمات تعمیرات لوله های آب ساختمانی، تعمیرات لوله های آب شمال تهران، تعمیرات لوله های آب غرب تهران، تعمیرات لوله های آب شرق تهران، تعمیر لوله با دستگاه شمال تهران، تعمیر لوله با دستگاه شرق تهران، تعمیر لوله با دستگاه غرب تهران، تعمیر لوله آب شمال تهران، تعمیر لوله آب شرق تهران، تعمیر لوله آب غرب تهران با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

نشت یابی لوله شمال تهران

برای این کار بایستی به علائم و نشانه هایی که می تواند منبع آن نشت لوله باشد توجه کنید که در ادامه چند مورد از مهم ترین این علائم و نشانه ها را مورد بررسی قرار می دهیم:

نحوه تشخیص نشت و ترکیدگی لوله

 • قبض آب: اگر رقم قبض آب شما بدون آن که مصرف چندانی داشته باشید بالا رفت فورا به دنبال منشا آن بگردید زیرا رقم قبض آب بدون آن که مصرف داشته باشید بالا نخواهد رفت و قطعا در منزل شما نشتی آب وجود دارد، در چنین موردی می توانید از طریق تست کردن کنتور اطمینان کسب کنید که یکی از لوله ها دچار نشتی شده است یا خیر؟ برای این کار ابتدا رقم کنتور را یادداشت کنید سپس تمامی منبع های آب را از طریق کنتور ببندید، بعد از گذشت 15 دقیقه مجددا رقم کنتور را چک کنید اگر با رقمی که از قبل یادداشت کرده اید مغایرت داشته باشد به این معنا است که یکی از لوله های ساختمان دچار نشتی شده است.
 • تشخیص نشتی لوله آب از قارچ و یا کپک روی دیوار: نشتی لوله آب معمولا موجب ایجاد رطوبت در دیوار می شود و همانطور که می دانید رطوبت محل مناسبی برای رشد قارچ و کپک می باشد لذا اگر در دیوار منزلتان چنین چیزی را مشاهده کردید به این معنا است که یکی از لوله های توکار دچار نشتی و یا ترکیدگی شده است و باید هر چه سریع تر برای رفع آن اقدام کنید.
 • شکم دادن دیوار یا سقف: گاهی ممکن است رطوبت موجب بروز لک زرد و یا قارچ بر روی دیوار نشود، اگر بر روی دیوار و یا سقف هرگونه انحنا و یا تاب خوردن را مشاهده کردید این مورد نیز می تواند یکی دیگر از نشانه های نشتی باشد این علائم حتی ممکن است در کف ساختمان نیز رویت گردد. البته لازم به ذکر است که در چنین موردی به احتمال زیاد نشتی در همان اطراف محل آسیب دیدگی باشد و این حتی می تواند سرنخ خوبی برای پیدا کردن سریع محل نشت باشد.
 • بوی نم و کپ زدگی: آبی که به لیل نشتی لوله موجب مرطوب شدن دیوار می شود یک بوی بد و نامطبوع از آن تولید می گردد که حتی بعد از تمیز کردن خانه نیز این بو را همچنان حس خواهید کرد که دلیل این بو نم زدگی و کپک زدگی دیوار است لذا باید فورا برای رفع آن از طریق پیدا کردن محل نشت اقدام کنید.
 • افت فشار ناگهانی آب: یکی از نشانه های مهم نشتی و ترکیدگی لوله در ساختمان افت ناگهانی فشار آب است لذا در صورتی که با این مورد مواجه شدید و بیش از یک روز ادامه داشت باید به دنبال محل نشت بگردید.
 • صدای چکه دائم آب: اگر در منزل مدام صدای چکه آب را می شنوید اما منبع صدا را نمی توانید پیدا کنید به احتمال زیاد یکی از لوله های توکار دچار نشتی شده است که البته در چنین موردی به دلیل این که هیچ نشانه ای در دیوار و یا سقف وجود ندارد نشت یابی سخت خواهد بود و برای این کار باید حتما از دستگاه های نشت یاب استفاده کنید که توصیه می کنیم این کار را به مرکز خدماتی تکنسین شهر بسپارید.
 • نشت آب به طبقات پایین: گاهی ممکن است همسایه طبقه پایین شما آثار و نشانه هایی را در سقف و دیوارهای منزل خود مشاهده کند که نشان از نشت لوله آب در منزل شما باشد لذا حتما تذکر همسایه را جدی بگیرید و فورا برای پیدا کردن محل نشت اقدام کنید، البته به احتمال زیاد محل نشت همان نقطه ای باشد که لکه های زرد بروز کرده است.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله مرکز تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شرق تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص نم، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب، رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب و لوله کشی شوفاژ با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

نشت یابی لوله شمال تهران
نشت یابی لوله شمال تهران

روش های نشت یابی لوله شمال تهران

حال که از طریق روش های گفته شده اطمینان کسب کردید که لوله منزل شما دچار نشتی شده است اکنون باید برای رفع آن اقدام کنید که برای این کار می توانید به یکی از روش های ذیل عمل کنید:

 1. روش سنتی پیدا کردن محل نشتی: در این روش باید برای پیدا کردن محل نشت قسمت هایی از خانه را که احتمال می دهید منبع نشتی باشد را تخریب کنید، در این روش ممکن است مجبور به تخریب چنیدن محل شوید تا وقتی که موفق به پیدا شدن محل اصلی نشتی گردید، اگرچه مشخص کردن نقاط تخریب براساس نظر متخصص می باشد اما در این روش احتمال خطا بسیار بالا خواهد بود البته این روش به دلیل این که موجب خسارت و خرابی زیادی می شود و هزینه های زیادی را برای مالکین در پی دارد لذا منسوخ شده و از این روش در صورتی که اطمینان کامل از محل نشت داشته باشند استفاده می کنند.
 2. استفاده از دستگاه نشت یاب: پیشرفت علم و تکنولوژی در تمامی عرصه های زندگی بشر قابل رویت می باشد که این امر در مورد لوله کشی ساختمان نیز صدق می کند، و آن هم اختراع دستگاه های نشت یاب است که با استفاده از آن بدون آن که نیاز به تخریب باشد می توانید به راحتی نقطه نشت را به صورت دقیق پیدا کنید سپس برای رفع آن اقدام کنید.

دستگاه نشت یابی لوله شمال تهران

این دستگاه در انواع مختلفی موجود می باشد که در ادامه چند مورد از پرکاربردترین آن ها را معرفی خواهیم کرد:

 • نشت یابی لوله با دستگاه های صوتی: این دستگاه براساس امواج صوتی کار می کند به این معنا که در این دستگاه سنسورهای حساس به صدا کار گذاشته شده است و از طریق حرکت امواج آب می توان محل نشتی لوله را به صورت دقیق شناسایی کند، در این روش حتی ریزترین حرکات آب هم به صورت کاملا دقیق تشخیص داده می شود. البته قابل ذکر است که این دستگاه تا عمق 40 سانتی متری را می تواند تشخیص دهد ولیکن دقت آن در عمق بیشتر کاهش پیدا می کند.
 • نشت یابی لوله بادستگاه مادون قرمز: این دستگاه همان طور که از نامش نیز پیدا است برای پیدا کردن محل نشتی لوله از طریق دریافت امواج مادون قرمز عمل می کند، این دستگاه حتی در اعماق زمین نیز بدون خطا کار می کند و دقت بسیار بالایی دارد.

برای دریافت خدمات نشت یابی لوله تهران، تشخیص نشتی لوله آب، تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه، نشت یابی لوله غرب تهران، نشت یابی لوله شمال تهران، ترکیدگی لوله آب شمال تهران، ترکیدگی لوله آب غرب تهران، ترکیدگی لوله آب شرق تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

نشت یابی لوله شمال تهران

همان طور که پیشتر نیز گفتیم نشتی لوله آب و عدم توجه به آن می تواند موجب برزو حادثه و خسارت های سنگینی برای ساختمان شود علاوه بر این موجب هدر رفتن حجم زیادی از آب نیز خواهد شد، از این رو توصیه می کنیم حتما اقداماتی را برای جلوگیری از بروز نشتی انجام دهید به عنوان مثال در صورت مشاهده هر گونه علائم و نشانه ای آن را جدی بگیرید و اقدامات لازم را انجام دهید و از این طریق از بروز مشکلات جدی نیز جلوگیری خواهید کرد.

اما در صورتی که خودتان قادر به نشت یابی لوله شمال تهران نبودید و یا نیاز به تشخیص نم و رطوبت داشتید فورا با مرکز خدماتی تکنسین شهر تماس بگیرید این شرکت به واسطه بهره مندی از نیروهای متخصص و پیشرفته ترین دستگاه های نشت یاب در کمترین زمان ممکن می توانند نقطه نشت را پیدا کرده و اقدامات بعدی را برای رفع آن نیز انجام خواهند داد.

نشت یابی لوله شمال تهران چگونه انجام می شود؟

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی نشت یابی لوله شمال تهران با دستگاه های مدرن و مجهز و بدون نیاز به تخریب انجام می شود.

قیمت و هزینه نشت یابی لوله شمال تهران چقدر است؟

برآورد هزینه نشت یابی لوله شمال تهران به میزان نشتی و عمق ترکیدگی لوله بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر با تکنیسین شهر در تماس باشید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.