You are currently viewing تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

آنچه در این مقاله می خوانید...

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که در ساختمان وجود دارد لوله کشی آب است به گونه ای که بدون آن امکان سکونت در ساختمان امکان پذیر نخواهد بود لوله های آب در ساختمان ها به صورت توکار بوده لذا در صورت بروز مشکل ممکن است موجب ایجاد خسارت سنگینی برای ساختمان شود. خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی در این زمینه نیز کارساز بوده و دستگاه های نشت یابی به بازار عرضه شده اند که بدون نیاز به تخریب می توان به راحتی محل نشتی و یا خرابی لوله آب را تشخیص داد. در این مقاله از تکنیسین شهر قصد داریم به بررسی تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه بپردازیم پس با ما همراه باشید.

شما زمانی که متوجه هر گونه نشتی در لوله های آب ساختمان شدید بایستی فورا برای جلوگیری از گسترش محل نشت با مرکز تکنسین شهر تماس بگیرید، این مرکز فورا نیروهای خود را به محل اعزام کرده و از طریق دستگاه و تجهیزاتی که در اختیار دارد برای یافتن نشتی اقدامات لازم را انجام می دهد اما سوال این است که چگونه متوجه نشتی و یا ترکیدگی لوله آب شویم؟ که برای این منظور راهکارهای ذیل را به شما پیشنهاد می دهیم:

روش های تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

بررسی عدد کنتور

یکی از روش هایی ساده و مهمی که می توانید از طریق آن به بروز نشتی در لوله آب پی ببرید بررسی عدد کنتور آب است که برای این کار تمامی راه های مصرف آب را ببندید به گونه ای در داخل ساختمان هیچ آبی مصرف نشود سپس عدد کنتور را یادداشت کنید بعد از گذشت مدت زمان ۱۵ دقیقه مجددا عدد کنتور را چک کنید در صورتی که با عددی که یادداشت کرده اید مطابقت نداشته و افزایش پیدا کرده بود. بدین معنا است که یکی از لوله های آب دچار نشتی شده است و باید فورا با مرکز تکنسین شهر برای تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه تماس بگیرید.

تغییر رنگ دیوارها

روش دیگری که از طریق آن می توانید متوجه شوید که لوله های آب دچار نشتی شده اند تغییر رنگ دیوارها است، در صورت بروز این مشکل رنگ دیوارها در نقطه نشت زرد می شود. البته قابل ذکر است نشتی لوله در دیوار گاهی منجر به ایجاد کپک و قارچ روی دیوار خواهد شد.

افت ناگهانی فشار آب

همان طور که می دانید آب ساختمان برای این که به قسمت های مختلف که از لوله کشی بهره مند است جریان پیدا کند باید از داخل لوله ها عبور کرده و به نقطه مورد نظر برسد و از طریق باز و بسته کردن شیرهای آب می توان از آن استفاده کرد، اما در صورتی که در هر نقطه از این لوله کشی نشتی ایجاد شده باشد فشار آب به شدت کاهش پیدا می کند. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و تشخیص ترکیدگی لوله تهران از خدمات مجموعه تکنیسین شهر به شما مشتریان عزیز می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

تشخیص نشتی لوله آب
تشخیص نشتی لوله آب

صدای دائم چکه

زمانی که ورودی تمامی شیرهای آب را بسته اید اما صدای چکه آب را می شنوید و نمی توانید منبع آن را پیدا کنید به این معنا است که یکی از لوله های توکار دچار نشتی شده و باید فورا برای تشخیص محل نشت اقدام کنید.

در صورتی که از طریق هرکدام از روش های گفته شده اطمینان کسب کردید که لوله آب دچار نشتی شده است نیاز به تخریب دیوارها نیست شما می توانید بدون انجام این کار تنها از طریق دستگاه های تشخیص نشتی لوله محل دقیق نشتی را پیدا کنید و اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام دهید.

در حقیقت تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها می باشد و در صورتی که این کار به موقع انجام شود از آسیب های بیشتر به ساختمان جلوگیری خواهید کرد. تکنسین شهر یکی از معتبرترین مراکز خدماتی در این زمینه می باشد که به صورت شبانه روزی در حال فعالیت است و برای انجام خدمات خود از ابزار و دستگاه های پیشرفته و نیروی انسانی باتجربه استفاده می کند تشخیص اشتباه می تواند خسارات زیادی را برای ساختمان و کارفرما در پی داشته باشد از این رو تکنسین شهر با اطمینان کامل از تجهیزاتی که در اختیار دارد این فرایند را به صورت ۱۰۰ درصد تضمینی انجام می دهد.

نحوه کار دستگاه تشخیص نشتی لوله آب

در حال حاضر سه نوع دستگاه برای انچام این فرایند به نام های آکوسیک، دستگاه مادون قرمز و دستگاه تصویری وجود دارد که مرکز تکنسین شهر هر سه این دستگاه ها بهره مند می باشد که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

دستگاه آکوستیک

دستگاه آکوستیک به امواج صدا حساس بوده و از این طریق محل نشت را تشخیص می دهد آب در داخل لوله ها زمانی که جریان دارند صدا تولید می کنند در صورتی که لوله دچار نشتی و یا سوراخ شدگی شده باشد صدای آن فرق می کند و دستگاه آکوستیک به راحتی این صدا را تشخیص داده و محل نشت را به شما اعلام می کند البته قابل ذکر است که این دستگاه تا عمق ۴۰ متری را می تواند تشخیص دهد.

دستگاه مادون قرمز

این دستگاه برساس امواج مادون قرمز و گیرنده و فرستنده ای که برای آن تعبیه شده است قادر به تشخیص محل نشت است، مهم ترین ویژگی این دستگاه قابلیت تشخیص در اعماق زمین است.

دستگاه تصویری

این دستگاه از طریق مانیتوری که بر روی آن تعبیه شده است بعد از تشخبص محل نشت تا جایی که امکان داشته باشد تصویری از لوله نشتی را نیز بر روی صفحه نمایش می دهد.

رفع بوی نم و رطوبت و تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه و تشخیص ترکیدگی و نشت لوله آب بوسیله دستگاه پیشرفته محصول آمریکا تشخیص عمقی با عمق بالا و انجام تعمیرات و اصلاحات رفع نم و رطوبت تعمیرات لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان کلی و جزیی کلیه امور بنایی مربوطه تشخیص و لکه گیری گچ شوره زده و رفع نم و رطوبت گچ با مواد یا گچ کاری مجدد و کشته کشی پس از تشخیص محل ترکیدگی .

تشخیص نشتی لوله آب بدون تخریب
تشخیص نشتی لوله آب بدون تخریب

پیدا کردن نشت یابی با دستگاه تشخیص نشتی لوله آب و رفع آن و یا تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه، به صورت تضمینی می باشد و دیگر نگران تخریب زیاد خانه خود نباشد. گاهی اوقات برای تخریب کمتر ساختمان و لوله ها باید تعمیرات لوله کشی و تعویض لوله ها را باید قبل از خراب شدن لوله انجام داد که لطمه کمتری به ساختمان بخورد در این بخش این سوال پیش می آید که چگونه از تخریب ساختمان و خرابی لوله ها جلوگیری شود ما این سوال شما پاسخ میدهیم. شما میتواند از افراد متخصص در زمینه تشخیص ترکیدگی لوله استفاده کنید.

  تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران + تعمیر لوله

و قبل از خرابی لوله از پوسیدگی ان با خبر شوید طریقه روش های تشخیص نشتی این گونه است که سن ساختمان را تخمین میزنند و با توجه به مدت زمان استفاده شده از لوله ها و شرایط محیط (نم و رطوبت) محل ترکیدکی لوله ها را تشخیص میدهند با تشخیص محل نشت لوله دیگر نگران خرابی ساختمان خود نباشید. در صورت نیاز به خدمات نشت یابی لوله تهران با تکنیسین شهر در ارتباط باشید. تکنیسین شهر بهترین شرکت برای نشت یابی لوله در تهران می باشد.

ترکیدگی و نشت یابی لوله

ترکیدگی و نشت یابی لوله ها یکی از مشکلات اساسی است که در مجتمع ها، ساختمان ها، برج های مسکونی و… ممکن است رخ دهد. احتمالا تا به حال خود یا یکی از اقوام و دوستانتان با مشکل ترکیدگی لوله ها مواجه شده اید، نشتی لوله ها یکی از رایج ترین مشکلات تاسیساتی می باشد .که اگر تشخیص ترکیدگی لوله توسط افراد بی تجربه و بدون امکانات تشخیصی اقدام به برطرف کردن نشتی شود .

امکان وارد شدن آسیب بیشتر به بنا و تاسیسات وجود دارد از همین رو مراجعه به متخصصان در این موارد بسیار اهمیت دارد.بار ها مشاهده شده است افراد با مراجعه به تعمیرکاران غیرمتخصص ساعت ها وقت خود را تلف کرده اند و هیچ نتیجه ای از آن تعمیرکار نگرفته اند و چه بسا تعمیرکاران مبتدی و غیرمتخصص از ابزار و تجهیزات ابتدایی استفاده می کنند. برای انجام تشخیص ترکیدگی با دستگاهی پیشرفته و نشتی یابی بدون تخریب می توانید با مجموعه تکنسین شهر تماس بگیرید.

که نه تنها قادر به تشخیص محل دقیق نشتی نیستند بلکه ممکن است به بنا خساراتی را نیز وارد نمایند. جهت برطرف کردن نشتی ابتدا باید با دستگاه های مخصوص نظیر مادون قرمز و دستگاه های حرارتی محل دقیق نشتی را شناسایی کرد تا بتوان در سریع ترین زمان و با حداقل تخریب نشتی را برطرف کرد. نشت یابی لوله شمال تهران را به شرکت تکنیسین شهر با قیمت مناسب بسپارید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با تکنیسین شهر تماس بگیرید.

مزایای تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

از مهم ترین مزیت های بهره مندی از دستگاه نشت یاب می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • نیازی به تخریب و کندن دیوار و کف ساختمان نخواهد بود
 • یافتن دقیق محل ترکیدگی و یا نشت لوله
 • ترمیم لوله سوارخ شده در این روش بسیار سریع تر انجام می شود
 • تشخیص سریع محل نشت قبل از این که موجب ترکیدگی لوله و آسیب رساندن به سایر قسمت های ساختمان شود.

قیمت تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

هزینه ای که برای تشخیص نشتی لوله آب باید بپردازید به عوامل مختلفی بستگی دارد که برای این منظور می توان به مواردی نظیر میزان نشت، جنس لوله ها، میزان مصالح مورد استفاده بعد از رفع نشتی و… اشاره کرد و لازم است که بدانید در برخی موارد هیچ نشانه ای از ترکیدگی و یا نشتی لوله ها در ساختمان قابل مشاده نیست که در چنین شرایطی بایستی کل ساختمان با دستگاه مورد بررسی قرار گیرد لذا می توان گفت که متراژ ساختمان نیز در تعیین قیمت تاثیر گذار خواهد بود.

همچنین مدت زمان برای پیدا کردن محل نشت نیز یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه می باشد زیرا در برخی موراد به دلیل این که هیچگونه نشانه ای از نشتی وجود ندارد ممکن است این فرایند چندین ساعت به طول بیانجامد. برای تعمیر لوله آب شمال تهران با شرکت تکنیسین شهر در تماس باشید. مجموعه تکنیسین شهر خدمات تعمیر لوله های آب را با مناسب ترین قیمت انجام می دهد.

خدمات تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه
خدمات تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

هزینه تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

اگرچه تمامی موارد ذکر شده در تعیین قیمت تشخیص نشتی با دستگاه تاثیر گذار است اما در مقایسه با روش های دیگر که نقاط مختلف ساختمان برای پیدا کردن محل نشت تخریب می شد کاملا مقرون به صرفه تر می باشد از سوی دیگر شرکت تکنسین شهر تمامی مراحل پیدا کردن محل نشتی و ترمیم آن را خود برعهده گرفته و برای این امر از نیروهای با تجربه و متخصص استفاده می کند.

خدمات تکنیسین شهر

 • شناسایی نشتی آب گرم و سرد شوفاژ (بررسی لوله کشی شوفاژ) با دستگاه و نشت یابی قسمت های مختلف لوله های موتورخانه و پکیج با دستگاه.
 • تعمیرات لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی (پس از پیدا کردن محل ترکیدگی لوله و نشت یابی لوله با دستگاه).
 • تعویض و تبدیل توالت فرنگی و رفع گرفتگی توالت با دستگاه تراکم هوا تشخیص و پیدا کردن علت بوی بد فاضلاب ساختمان و از بین بردن بوی بد فاضلاب پس از یافتن محل ترکیدگی لوله آب با دستگاه .
 • کف و حتی سقف ساختمان ترکیدگی لوله در دیوار کف و سقف، و نشت یابی لوله آب تشخیص و رفع نم و چکه. 
 • تشخیص سوراخ و نشتی لوله آب، نشت یابی لوله آب و فاضلاب ترکیدگی لوله در دیوار کف و سقف، تشخیص ترکیدگی لوله ی دیوار.
 • سرویس توالت فرنگی در صورت نشت و ترکیدگی لوله آب از لوله کشی توالت نشت یابی با دستگاه پیدا کردن محل ترکیدگی و نشتی با عمق بالا.
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و رفع نم و رطوبت ساختمان ترکیدگی لوله آب، تشخیص ترکیدگی و نشتی لوله آب با دستگاه .
 • رفع نم رطوبت ساختمان پیدا کردن محل نشت آب از لوله های توکار دیوار و کف بوسیله دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله.
 • پیدا کردن محل نشت آب از لوله های توکار دیوار و کف بوسیله دستگاه.
 • تشخیص ترکیدگی لوله ها و پیدا کردن محل ترکیدگی لوله آب در عمق بالا بوسیله دستگاه.
 • تشخیص محل نشت ۱۰۰% تضمینی، رفع نم و رطوبت دیوار و سقف پس از پیدا کردن محل نشت آب بوسیله دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله.
 • نشت یابی با دستگاه و رفع آن ، در تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تخریب بسیار کم است و کارشناسان ما درتلاش هستند که در بعضی موارد که در دستگاه محل نشت لوله را مشخص نمی کند با کم ترین خرابی ممکن ترکیدگی را برطرف کند.

تشخیص نشتی لوله آب و تشخیص نم و رطوبت در همان ساعات اولیه وقوع این مسئله بسیار مهم و ضروری است. بیشتر نم و رطوبت در دیوار و کف ساختمان پس از مدت کوتاهی بعد از نشتی آب اتفاق می افتد. تشخیص نشتی لوله آب در همان ساعات اولیه وقوع این مسئله بسیار مهم و ضروری است. بیشتر نم و رطوبت در دیوا و کف ساختمان پس از مدت کوتاهی بعد از نشتی آب اتفاق می افتد. میزان زیادی آب در این زمان از بین می رود و باید سریعا جلوی نشتی آب در همان ساعات اولیه شبانه روز گرفته شود.

پیدا کردن نشتی آب با روش های خانگی و با روش های سریع امکان پذیر نیست. به خصوص اگر نشتی آب در زمین باشد با استفاده از روش های خانگی نمی توان به راحتی این نشتی ها را سریعا پیدا کرد. سریع ترین راه برای پیدا کردن نشتی آب استفاده از دستگاه های نشتی یاب است که به آن تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیز میگویند. که با استفاده از طول موج های بلند قابل تنظیم مکان خروج آب را به سرعت تشخیص می دهند.

  تشخیص ترکیدگی لوله در لویزان با دستگاه

با استفاده از تکنولوژی های جدید به کار رفته در این دستگاه ها در مدت زمان بسیار کوتاهی تمامی اتصالات لوله های آب مورد بررسی قرار می گیرند و محل دقیق نشتی آب در همان ساعات اولیه مشخص می شود. برای نشت یابی لوله غرب تهران و نشت یابی لوله شمال تهران می توانید با تکنیسین شهر در تماس باشید. عدم تشخیص صحیح محل نشتی آب باعث لق شدن کاشی ها و ورود آب به زیر کاشی ها و دیوار های بار بر ساختمان ها می شود. تنها افرادی می توانند نشتی لوله ها را به موقع و سنجیده تشخیص دهند که در این زمینه مهارت و تخصص داشته باشند. پیدا کردن نشتی آب با دستگاه تنها با استفاده از همین تکنسین ها امکان پذیر است.

خدمات تشخیص نشتی لوله آب

تشخیص ترکیدگی لوله تهران برای پیدا کردن محل دقیق نشتی یا شکستگی لوله های زیر زمینی در ساعات اولیه استفاده می شود. دستگاه نشتی یاب لوله ها باید به دقت استفاده شود و تمامی اتصالات فرعی لوله ها مورد بررسی قرار گیرد. نشتی آب به وجود آمده در لوله های آب و اتصالات لوله کشی یکی از مهم ترین عوامل تلفات آب در مسیر و زیر ساختمان ها است. بیشتر ترکیدگی لوله ها و نشتی لوله ها در زیر زمین اتفاقات می افتد و عمدتا به دلیل رد شدن کامیون و ماشین های سنگین می باشد.

لوله های آب قدیمی به سطح نزدیک تر بوده و بیشتر در معرض این قبیل اتفاقات هستند. پیدا کردن نشتی آب در تهران و شهر های بزرگ به دلیل گسترس انشعابات فرعی سخت تر است در نتیجه استفاده از دستگاه هایی که فرکانس های رادیویی را به محل نشتی ارسال می کنند بیشتر خواهد بود. چون بیشتر ترکیدگی لوله ها در عمق اتفاق می افتد امکان دیده شدن و استفاده از روش های خانگی برای پیدا کردن این نشتی ها وجود ندارد و باید با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله انجام شود. همچنین روش های قدیمی از جمله کندن مسیر لوله های آب ساختمان هزینه و خسارات زیادی را به دنبال دارد.

همچنین در آپارتمان ها و ساختمان های بلند استفاده از این روش بسیار سخت است. اگر خیلی خوش شانس باشید ممکن است ترکیدگی لوله های آب پس از چند روز علائم خود را با خیس شدن کف یا دیوار های اصلی نشان دهد. در این صورت پس از ترمیم لوله ها نیاز به مرمت و لکه گیری دیوار ها خواهد بود.

روش های تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه
روش های تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

استفاده از دستگاه تشخیص نشتی لوله آب در ساختمان ها

تشخیص نشتی لوله آب با استفاده از دستگاه های دارای فرکانس ، بسیار ساده و به زمان بسیار کوتاهی نیاز دارد. این دستگاه ، کل سیستم اتصالات لوله ها را بررسی می کند و با استفاده از فرکانس های مشخص محل نشتی آب را با استفاده از مکانیزم های فشار خروجی آب تشخیص می دهند.

امکان شکافتن کلیه دیوارهای ساختمان برای پیدا کردن نشتی آب وجود ندارد اما می توان همان محل را به دقت شکافت تا به لوله های آب مجاور یا لوله های فاضلاب سطحی آسیبی وارد نشود. پیدا کردن نشتی آب با روش های خانگی ممکن است برای لوله های سطحی امکان پذیر باشد اما برای لوله های عمقی به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

دستگاه هایی که برای این کار ساخته شده اند از اشعه های بلند از جمله اشعه گاما و فرکانس های رادیویی قابل تنظیم برای پیدا کردن نشتی آب استفاده می کنند. استفاده از این دستگاه های مخصوص فقط در مکان های معتبر نشتی یاب با استفاده از متخصصین مجرب امکان پذیر است. قیمت این دستگاه ها بالا است و در اختیار تمامی افراد عادی قرار ندارد در نتیجه برای مشخص شدن نشتی آب باید با مجموعه تکنیسین شهر تماس بگیرید.

تشخیص نشتی لوله آب بدون تخریب

برای تشخیص نشتی آب روش های مختلفی وجود دارد که البته با استفاده از روش های نوین می توانید به صورت کاملا دقیق محل نشت را تشخیص داده و برای برطرف کردن ان اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی تشخیص نشتی لوله آب بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم لذا دعوت می کنم با ما همراه باشید. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین از دیگر خدمات شرکت تکنیسین شهر می باشد. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در ورامین با ما تماس بگیرید.

روش شناسایی نشتی آب و رفع آن

روش شناسایی نشتی آب و نشتی و ترکیدگی لوله ، ساختمان سازی یکی از اموری است که امروزه به صورت گسترده صورت می گیرد. رعایت برخی نکات و اصول و استفاده از مصالح با کیفیت می تواند به ساخت هر چه بهتر یک بنا کمک کند. مجموعه تکنیسین شهر قادر به ارائه خدمات رفع نم و رطوبت و تشخیص نم در سریع ترین زمان می باشد.

روش شناسایی نشتی آب

ساختمان سازی یکی از اموری است که امروزه به صورت گسترده صورت می گیرد. رعایت برخی نکات و اصول و استفاده از مصالح با کیفیت می تواند به ساخت هر چه بهتر یک بنا کمک کند. اما لوله کشی های آب در ساختمان بسیار حایز اهمیت هستند. وجود یک خطا در نصب این لوله ها می تواند خسارات جبران ناپذیری را به وجود آورد.  نشتی در لوله های آب یکی از شایع ترین مشکلات موجود در ساختمان سازی است.  مشاهده نم و رطوبت در یک بخش از منزل مانند سقف، دیوار ها و کف یکی از عوامل نشان دهنده نشتی آب است. اما تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه ، خصوصا لوله های تو کار در زمان نشتی دارای زحمت بیشتری برای تعمیر هستند و معمولا هزینه بیشتری نیز در پی دارند. 

اما موسساتی وجود دارند که محل دقیق نشتی و یا تشخیص ترکیدگی لوله بادستگاه را بدون هیچ مشکلی پیدا و آن را تعمیر می کنند. دستگاه نشت یاب لوله آب یکی ابزار به روز و کارآمد در این حوزه است. این دستگاه در حقیقت صدای جریان آب را که در اثر شکستی لوله به بیرون نفوذ کرده است را توسط گیرنده خود دریافت می کند. هر چه میزان نشت آب بیشتر باشد، در حقیقت محل دقیق تر ترکیدگی زودتر مشخص خواهد شد.

جهت تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با شرکت تکنیسین شهر در تماس باشید. مجموعه تکنیسین شهر بهترین مرکز برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله می باشد. با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله می توان بدون تخریب، مکان ترکیدن لوله را یافت. با این امر علاوه بر زمان، در هزینه های بازسازی نیز صرفه جویی خواهد شد. اما استفاده از این دستگاه هزینه هایی را نیز در پی دارد. مقدار این هزینه به نوع کار، متراژ محل عیب یابی و جنس لوله وابسته است.

اهمیت تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

یکی از مشکلات شایع که در هر کدام از ساختمان های مسکونی ممکن است رخ دهد نشتی و ترکیدگی لوله است که می تواند منجر به ایجاد خسارت های سنگین شده و حتی میزان قابل توجهی آب نیز به هدر می رود لذا بایستی در صورت بروز چنین مشکلی هر چه سریع تر برای رفع آن اقدام کنید.

  تشخیص ترکیدگی لوله غرب تهران با دستگاه - 09125855841

اما سوال این است که چگونه می توانیم نشتی و ترکیدگی لوله را تشخیص دهیم؟ برای این منظور بایستی از افرادی که در این زمینه دارای تجربه هستند کمک بگیرید زیرا همان طور که می دانید امروزه اغلب سیستم های لوله کشی به صورت توکار در دیوار و یا کف ساختمان جاسازی شده است و تشخیص محل دقیق نشتی کار راحتی نخواهد بود و باید از افراد حرفه ای در این مورد کمک بگیرید. اگر در دیورا و یا سقف ساختمان آثاری از نم و رطوبت را مشاهده کردید می تواند نشانی از نشت و یا ترکیدگی لوله باشد که باید برای برطرف کردن آن اقدام کنید.

تشخیص نشتی لوله آب و ترکیدگی لوله از روی علائم و نشانه ها

برای کسب اطمینان از نشتی و ترکیدگی لوله لازم است نکاتی را در زمینه علائم نشتی در لوله ساختمان بدانید که در ادامه چند مورد از آن ها را بیان می کنیم:

 • اگر مبلغ قبض آب در مقایسه با دوره های قبل افزایش پیدا کرد حتما به این مورد شک کنید که ممکن است که سیستم لوله منزل شما دچار نشتی شده باشد.
 • یکی دیگر از علائم وجود نشتی لوله آب افت ناگهانی فشار آب است که بایستی حتما آن را جدی بگیرید.
 • از دیگر مواردی که خبر از نشتی و ترکیدگی لوله آب می دهد شنیدن صدای چکه به صورت مداوم است بدون آن که بتوانید منبع صدا را پیدا کنید.
 • نم زدگی و رطوبت در دیوار و سقف خانه نیز یکی دیگر از علائم نشتی و ترکیدگی لوله آب محسوب می شود. لذا در صورت مشاهده هر کدام از این علائم باید آن ها را جدی گرفته و هر چه سریع تر برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت های سنگین تر برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

بهترین روش های تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

برای این که بتوانید به درستی نشتی و ترکیدگی لوله را تشخیص دهید لازم است که روش های مختلفی را امتحان کنید که در ادامه چند مورد از مهم ترین این روش ها را مورد بررسی قرار می دهیم:

یکی از روش های معمول برای این کار روشی خانگی می باشد که افراد از طریق بررسی ارزیابی کردن مکان های مختلف در منزل می توانند محل نشت را پیدا کنند به عنوان مثال در صورت مشاهده هر گونه آثار نم و رطوبت در دیوار می تواند دلیل بر وجود نشتی لوله آب باشد از دیگر علائم در این مورد می توان به بادکردگی دیوار و سقف اشاره کرد که البته در صورت مشاهده چنین موردی به طور قطع نشتی لوله در همان اطراف علائم می باشد. برای دریافت خدمات تعمیر لوله آب غرب تهران با شرکت تکنیسین شهر در ارتباط باشید. مجموعه تکنیسین شهر بهترین مرکز برای دریافت خدمات تعمیر لوله می باشد.

قیمت تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه
قیمت تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

تغییر رنگ دیوارها از نشانه های نشتی و ترکیدگی لوله

همانگونه که پیشتر نیز گفتیم یکی از روش های خانگی برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از طریق آثار نم در دیوارها است. به این نکته توجه داشته باشید که لوله های توکار زمانی که دچار نشتی می شود به دلیل جمع شدن آب و رطوبت در آن ناحیه رفته رفته رنگ دیوار تغییر کرده و معمولا متمایل به قهوه ای خواهد شد که در صورت مشاهده چنین آثاری به طور یقین اطمینان کسب کنید که نشتی و ترکیدگی لوله در آن نواحی رخ داده است.

روش دیگر برای این مورد توجه به رنگ دیوار است در صورتی که رنگ روی دیوار به صورت پوسته پوسته شده و یا حالت بادکردگی دارد می تواند بیانگر نشتی و ترکیدگی لوله در آن نواحی باشد که بایستی از این مورد نیز اطمینان کسب کنید و برای رفع و تعمیر آن اقدام نمایید. شرکت تکنیسین شهر ارائه دهنده خدمات تخصصی تعمیرات لوله های آب ساختمانی و تشخیص نشتی لوله آب می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شرکت ها با استفاده از دستگاه های مخصوص در مدت زمان کوتاه، مکان به تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه می پردازند و با کار گذاشتن لوله های جدید، این مکان بازسازی می شود. در بعضی موارد حتی نم موجود در دیوار ها بین 60 تا 70 درصد می باشد. عدم استفاده از تراس و فونداسیون درست در ساختمان هایی که نزدیک به سطح آب هست یا در نقاط پربارش قرار گرفته اند باعث ایجاد نم شدید در کف ساختمان ها و دیوار ها می شود.

تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه و ترکیدگی لوله از کف

گاهی ترکیدگی و نشتی لوله آب در کف منزل نشانه های خود را نمایان می کند لذا در صورتی که حس کردید که سرامیک ها و یا سنگ های کف دچار شل شدگی شده اند می تواند خبر از نشتی و ترکیدگی لوله را دهد لذا در چنین شرایطی لازم است هر چه سریع تر برای تعویض لوله در آن ناحیه اقدام کنید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند از نشانه های نشتی لوله از کف باشد نشت آب به طبقه پایین است لذا در چنین موردی حتما تذکر همسایه را جدی بگیرید. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران با شرکت تکنیسین شهر در تماس باشید. تکنیسین شهر در محدوده جنوب تهران خدمت رسانی دارد.

تشخیص نشتی لوله آب و ترکیدگی از طریق کنتور آب

از دیگر روش های خانگی برای تشخیص نشتی و ترکیدگی سیستم لوله آب اقدام از طریق کنتور آب ساختمان است که باید به صورت مراحل ذیل عمل کنید:

 • در مرحله نخست بایستی فلکه اصلی کنتور را که به تمامی لوله های آب وصل است را قطع کنید.
 • سپس عدد روی شمارشگر کنتور را یادداشت کنید.
 • بعد از گذشت مدت زمان 30 دقیقه مجددا عددی که کنتور نمایش می دهد را با عدد قبلی مقایسه کنید.
 • در صورتی که هر دوی این اعداد با هم متفاوت بودند به این معنا است که یکی از لوله های آب دچار نشتی شده اند.

البته قابل ذکر است که این روش دقت بالایی ندارد و معمولا برای نشتی های عمده کاربرد دارد اما در هر صورت یکی از روش های خانگی برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله به شمار می آید.

تشخیص نشتی لوله آب با روش های نوین

پیشتر روش های خانگی را مورد بررسی قرار دادیم و دانستیم که هر کدام از آن روش ها نمی تواند قطعی باشد و احتمال خطا در آن بسیار بالا می باشد. خوشبختانه تکنولوژی در این زمینه نیز تاثیر گذار بوده و دستگاه های پیشرفته ای که محل دقیق نشت را نشان می دهد موجود می باشد.

البته ذکر این نکته لازم است که این روش ها توسط افراد عادی نمی تواند قابل انجام باشد و از آنجا که خرید این دستگاه ها نیز هزینه بر بوده و برای منازل مقرون به صرفه نمی باشد لذا بایستی برای این کار به شرکت های خدماتی که در این زمینه فعالیت می کنند تماس بگیرید که برای این منظور ما شرکت تکنسین شهر را به شما معرفی می کنیم. شرکت خدماتی تکنسین شهر ضمن بهره مندی از این دستگاه های پیشرفته برای انجام فرایند کار خود از پرسنل باتجربه استفاده می کند.

دستگاه تشخیص نشتی لوله آب

این دستگاه دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از آن ها براساس الگوریتم خاصی کار می کنند و تنها افراد حرفه ای و با تجربه قادر به کار کردن آن ها می باشند. یکی از این دستگاه ها از طریق امواج صوتی قادر است محل دقیق نشت لوله آب را پیدا کند این دستگاه به سنسورهای حساس به صدا مجهز بوده و حتی صدای ریزترین قطرات آب در عمق دیوار را تشخیص می دهد و محل آن را شناسایی می کند. شرکت تکنیسین شهر ارائه دهنده خدمات تشخیص نم و رطوبت با دستگاه و رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه چگونه انجام می شود؟

تشخیص نشتی لوله آب با استفاده از دستگاه های مدرن و با کمک امواج و بدون نیاز به تخریب انجام می شود. برای دریافت خدمات تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه با ما تماس بگیرید.

هزینه تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه چقدر است؟

برآورد هزینه و قیمت تشخیص نشتی لوله آب بستگی به میزان نشتی و محل نشتی دارد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در سایت تکنیسین شهر در تماس باشید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.