You are currently viewing انواع رطوبت زدا ها + اصول کارکرد رطوبت زدا ها

انواع رطوبت زدا ها + اصول کارکرد رطوبت زدا ها

خرید انواع رطوبت زدا ها ، در رابطه با رطوبت و راه های میعانی در قسمت قبلی توضیحاتی ارایه گردید و در این قسمت کمی به بررسی رطوبت و راه های جذب خواهیم پرداخت.

انواع رطوبت زدا ها

به طور کلی رطوبت ها به دو نوع کلی تقسیم می شوند:

  • رطوبت زدا های میعانی
  • رطوبت زدا های جذبی

همانطور که از نام این رطوبت را مشخص می باشد. نمونه ای از دستگاه ها هوای بیرون پس از ورود به دستگاه از روی موادی که جذب به رطوبت می کند عبور می نماید تا رطوبت از هوا جدا شود. مواد جاذب رطوبت فراوانی در طبیعت وجود دارد که پر کاربرد ترین آن ها سیلیکاژل می باشد که به صورت طبیعی جاذب رطوبت محیط می باشد. می توانید یک بسته کوچک از سیلیکاژل را در بسته بندی آن ها مشاهده نمایید.

خصوصیت وجود رطوبت زدا

با توجه به عدم نیاز سیلیکاژل به سرد سازی هوای محیط به منظور جذب رطوبت آن. این دستگاه جهت استفاده در شرایط محیطی زیر صفر درجه بسیار مناسب و کارآمد می باشد. با توجه به این حقیقت که تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های رطوبت زدا بسیار ساده ولی کاربردی می باشد.

محدوده تولید رطوبت ده ها از نظر اندازه و قدرت بسیار وسیعی می باشد. رطوبت و راه های خانگی دستگاه هایی با اندازه های کوچک می باشند که برای استفاده در فضا های خانگی و ادارات تولید شده اند و طبیعت طراحی انجام شده برای این گونه دستگاه ها به گونه ای متناسب با شرایط استفاده و محیط کاربری آن ها می باشد. در حالی که در مقایسه با این مدل از رطوبت ها، تو و جاده های صنعتی جهت کارکرد در شرایط سخت کاری، از بین بردن آسیب های ناشی از ورود آب و موارد مشابه طراحی گردیده است.

رطوبت زدا جذبی
رطوبت زدا جذبی

انواع رطوبت زدا ها و خرید انواع رطوبت زدا

فارغ از اینکه چه نوع نوبت جدایی برای استفاده انتخاب می نماید با توجه به آنچه در ادامه مطالعه می نماید. کمک شایانی به حفظ محیط زیست و اقتصاد خانواده خواهید نمود. یک رسوب زدای معمولی قابل حمل می تواند تا ۱6۰ کیلو وات ساعت در ماه برق مصرف نماید . این میزان برق اضافی از مصرف برق یخچال شما بیشتراست .

ولی در قیاس با میانگین کولر های گازی که تقریبا ۳۰۰ کیلو وات ساعت در ماه برق مصرف میکنند و به طور قابل توجهی پایین تر می باشد. نکته بسیار مهم این که زیاد بودن میزان رطوبت نسبی در محیط باعث می شود تا احساس گرمای بیشتری داشته باشید. بنابراین در صورت استفاده از دستگاه های رطوبت خاک باعث از بین بردن رطوبت نسبی بیش از اندازه در محیط می گردند. با اسم چندتا ترموستات کولر های گازی کمتر افزایش دمای محیط را نشان دهند که این مطلب خود به شکل ویژ های باعث کاهش برق مصرفی خواهد شد. با تکنسین شهر دیگر نگران تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، رفع نم و رطوبت ، و دسترسی به تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه و… نباشید.

  تعمیر نشتی فلاش تانک توالت فرنگی

اصول کارکرد رطوبت زدا ها

تصور کنید در یک روز گرم تابستانی در حال نوشیدن یک نوشیدنی بسیار خنک می باشید وقتی قوطی نوشیدنی را از روی میز بر می دارید متوجه می شود که کاملا خیس می باشد. علت خیس بودن قوطی نوشیدنی شما در این شرایط صرفا رطوبت موجود در هوای اطراف شما می باشد وقتی که دمای هوا شروع به کاهش می کند به صورت همزمان قابلیت خود برای نگهداری رطوبت داخل خود را نیز از دست می دهد. سطوح سردتر، رطوبت و یا به عبارت بهتر آب موجود در هوای گرم تر را به صورت میعانات بر روی خود جذب می کند. اصول کارکرد رطوبت زدا ها این گونه است که، رطوبت زدایی کاری تقریبا مشابه با همین عملیات را انجام می دهد. برای آشنایی با علل بروز رطوبت در خانه توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت تکنیسین شهر مطالعه نمایید.

اصول رطوبت زدایی
اصول رطوبت زدایی

به طور کلی تمامی رطوبت زدا ها را می توان به پنج قسمت زیر تقسیم نمود.

  • فن: وظیفه انتقال هوای مرطوب محیط به داخل دستگاه را بر عهده دارد.
  • کمپرسور: وظیفه این دستگاه رطوبت زدا بسترسازی گاز خنک کننده مانند فریون می باشد.
  • هیتر: این روزا از دستگاه رطوبت را وظیفه دارد تا گرما را که در قسمت رطوبت زدایی به منظور جداسازی رطوبت از هوا گرفته شده به آن برگرداند.
  • لوله های خنک کننده (اپراتور): با توجه به جریان مایع خنک کننده در داخل این لوله ها و دمای بسیار پایین آنها، هوا مرطوب با برخورد به این لوله ها رطوبت خود را از دست خواهد بود.
  • قابلیت مخزن هوا در این جا این است که هوا را به صورت آب درون خود جمع می کند.

انواع رطوبت زدا ها

به طور کلی رطوبت ها به دو نوع کلی تقسیم می شوند

  • رطوبت زدا های میعانی
  • رطوبت زدا های جذبی
رفع نم و رطوبت, removing moisture - هزینه تعمیر و رطوبت زدایی
تشخیص نم و رطوبت – رفع نم و رطوبت

در رابطه با رطوبت و راههای میعانی در قسمت قبلی توضیحاتی ارائه گردید و در این قسمت کمی به بررسی رطوبت و راههای جذب خواهیم پرداخت.همانطور که از نام این رطوبت را مشخص می باشد، در این نمونه از دستگاه‌ها هوای بیرون پس از ورود به دستگاه از روی موادی که جذب به رطوبت می‌کنند عبور می نمایند تا رطوبت از هوا جدا شود.

  انواع پکیج و مزایای پکیج دیواری

تعاریفی از رطوبت میعانی و رطوبیت جذبی

مواد جاذب رطوبت فراوانی در طبیعت وجود دارد که پر کاربرد ترین آنها سیلیکاژل می باشد که به صورت طبیعی جاذب رطوبت محیط می باشد به همین دلیل است که در بسیاری از کفش ها و یا وسایل خانگی که تازه خریداری شده است می توانید یک بسته کوچک از سیلیکاژل را در بسته بندی آنها مشاهده نمایید.

با توجه به عدم نیاز سیلیکاژل به سرد سازی هوای محیط به منظور جذب رطوبت آن، این دستگاه جهت استفاده در شرایط محیطی زیر صفر درجه بسیار مناسب و کارآمد می باشد. تکنولوژی دستگاه رطوبت زدا بسیار ساده ولی کاربردی می باشد . محدوده تولید رطوبت ده ها از نظر اندازه و قدرت بسیار وسیعی می باشد. رطوبت و راه های خانگی دستگاه هایی با اندازه های کوچک می باشند که برای استفاده در فضاهای خانگی و ادارات تولید شده اند و طبیعت طراحی انجام شده برای این گونه دستگاه‌ها به گونه ای متناسب با شرایط استفاده و محیط کاربری آنها می باشد.

فارغ از اینکه چه نوع نوبت جدایی برای استفاده انتخاب می نماید با توجه به آنچه در ادامه مطالعه می نماید کمک شایانی به حفظ محیط زیست و اقتصاد خانواده خواهید نمود. یک رسوب زدای معمولی قابل حمل می تواند تا ۱۶۰ کیلو وات ساعت در ماه برق مصرف نماید این میزان برق اضافی از مصرف برق یخچال شما بیشتراست ولی در قیاس با میانگین کولرهای گازی که تقریبا ۳۰۰ کیلو وات ساعت در ماه برق مصرف می‌کنند و به طور قابل توجهی پایین تر می باشد.

تفاوت میان رطوبت زدای میعانی و جذبی

توجه به این نکته حائز اهمیت می‌باشد که زیاد بودن میزان رطوبت نسبی در محیط باعث می‌شود تا احساس گرمای بیشتری داشته باشید ، بنابراین در صورت استفاده از دستگاه های رطوبت خاک باعث از بین بردن رطوبت نسبی بیش از اندازه در محیط می گردند با اسم چندتا ترموستات کولر های گازی کمتر افزایش دمای محیط را نشان دهند که این مطلب خود به شکل ویژه‌ای باعث کاهش برق مصرفی خواهد شد.

تکنیسین شهر چه می کند؟ پیدا کردن دلیل و محل نشت یا چکه آب از سقف، ترکیدگی لوله، روشهای تشخیص نم و رطوبت و رفع نم ورطوبت، چکه و نشت آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان خود را به ما بسپارید. ما با تشخیص نم و رطوبت با دستگاه در محل حضور پیدا می کنیم.

  بازسازی لوله کشی آب ساختمان

هزینه تعمیر و رطوبت زدایی

هزینه تعمیر و رطوبت زدایی بستگی به دلیل نشت یا چکه آب دارد.آیا نشت از لوله آب بوده ، آیا فاضلاب بوده ، آیا نیاز به تخریب کاشی ها و ترمیم مجدد است. اگر سقف همسایه پایینی شما چکه می کند به احتمال بسیار زیاد مشکل از تاسیسات منزل شما می باشد ولی باید بررسی ترکیدگی لوله توسط کارشناس صورت پذیرد. با نگاه به اطراف خود در محیطی با رطوبت بالا علائم مربوط به رطوبت بالای موجود در هوا از جمله: قارچ، کپک، زردی روی دیوارها و سقف، نم و رطوبت، شبنم روی پنجره ها، تبله کردن رنگ دیوار و در کل سنگینی نفس را مشاهده و احساس خواهید کرد.

علاوه برمشخصات ظاهری که گفته شد در فوق شرایط دیگری نیز وجود دارند که در صورت دقت فقط به واسطه وجود رطوبت بالا در خانه پدید می‌آیند ، به عنوان مثال در صورتی که شما منزل شاهد گیر کردن درب های کابینت و یا پنجره های چوبی به یکدیگر و صدای جیر جیر یا راه پله های چوبی یا لمینت کف ساختمان هستید این صدا ها فقط به این دلیل است که آب و یا به عبارت بهتر رطوبت موجود در هوا جذب نموده و متورم می‌شود.

در اثر این تورم تمامی اتصالات ساختمان از جمله میخ ،پیچ ،چسب از هم جدا شده و علاوه بر ایجاد سر و صدا باعث کاهش شدید مقاومت ساختمان نیز می شود. مجموعه تکنسین شهر آمادگی ارائه خدمات به مشتریان عزیز در: تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، لوله کشی سرد و گرم ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه ، رسوب زدایی پکیج دیواری و… می باشد. جهت خرید انواع رطوبت زدا ها می توانید از کارشناسان تکنسین شهر راهنمایی بگیرید.

چراباید از دستگاه رطوبت زدا در یک محیط بسته استفاده کرد؟

زیرا وجود رطوبت علاوه بر اینکه سبب تخریب ساختمان می شود بلکه در مواردی ممکن است باعث بیماری فرد شود.

انواع دستگاه رطوبت زدا؟

رطوبت زدا های جذبی داریم و میعانی. جهت مشاوره بیشتر با تکنیسین شهر همراه باشید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.