You are currently viewing از بین بردن جرم توالت فرنگی

از بین بردن جرم توالت فرنگی

روش های از بین بردن جرم توالت فرنگی

سرویس بهداشتی یکی از قسمتهایی است که به ضدعفونی و نظافت زیادی نیاز دارد. برای نابودی جرم کاسه توالت  در سرویس های بهداشتی از مواد مختلفی مانند چینی، لعابی و … استفاده می شود. برای نظافت هرکدام از آنها راه و روش متفاوتی نیاز است. شاید بعضی از مواد شوینده ، برای بعضی از جنس های بکار رفته در سرویس بهداشتی مناسب نباشد ، و غیر از نداشتن تاثیر در تمیزی، رنگ آن را نیز کدر کند. برای جرم گیری و نظافت سرویس بهداشتی، مواد های شوینده مختلفی مانند دامستوس، وایتکس و … مورد استفاده قرار می گیرند.

اما گاهی هیچ موادی جرم سرویس بهداشتی را از بین نمی برد. استفاده از مواد شیمیایی مانند : وایتکس و… ، علاوه بر اینکه تاثیری روی نابودی جرم ندارند، بلکه با بخار و واکنش های شیمیایی که دارند می توانند برای سلامتی نیز بسیار خطرناک باشند. بعضا استفاده از وسایلی مثل برس سیمی یا کشیدن سیم بر روی سرویس بهداشتی نه تنها جرم را پاک نمی کند بلکه سنگ سرویس بهداشتی را نیز خراش می دهد. این جرم ها گاها به رنگ زرد و یا قهوه ای روشن بوده و با شستشوی زیاد نیز از بین نمی روند. علت این رنگ جرم ها، ترکیب باکتری ها با مواد معدنی موجود در آب است.

وجود جرم در اطراف شیرآلات و لوله و یا کاسه توالت، هم ظاهر ناخوشایندی دارد  و هم می تواند، محلی برای جذب باکتری و ویروس شود. مواد شوینده های شیمیایی با هر ترکیبی ممکن است این جرم ها را از بین نبرد، اما ما در این مقاله به شما استفاده از موادی طبیعی برای از بین بردن جرم را آموزش خواهیم داد.

روش های از بین بردن جرم توالت فرنگی
روش های از بین بردن جرم توالت فرنگی

سرکه و جوش شیرین

ترکیب سرکه و جوش شیرین به راحتی می تواند هر جرمی را از بین ببرد. مقدار ترکیب این دو تقریبا برابر است ، اما می توانید کمی مقدار جوش شیرین آن را بیشتر کنید. ۴ قاشق جوش شیرین با ۳ قاشق سرکه کافی است. پس از ترکیب این مقدار از جوش شیرین و سرکه، ماده ی خمیری شکلی به دست می آید. آن را با برس و یا اسکاچ به قسمت های جرم گرفته سرویس بهداشتی بکشید،  و پس از گذشت ۳۰ دقیقه آن قسمت را با آب گرم بشویید. برای دریافت نتیجه ی بهتر، لازم است دو تا سه بار در هفته این کار را تکرار کنید. شرکت تکنیسین شهر خدمات تعمیرات توالت فرنگی را با هزینه مناسب انجام می دهد جهت دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

  نشت یابی لوله فاضلاب

لیموترش و جوش شیرین

همانطور که می دانید لیموترش اسیدی و ضدعفونی کننده است. ترکیب لیموترش و جوش شیرین ، جدا از نظافت و پاک کردن جرم، می تواند خاصیت ضدعفونی کنندگی نیز داشته باشد. مانند روش قبل، این بار مقداری آب لیموترش را با کمس جوش شیرین مخلوط کرده و با اسکاچ و یا برس بر روی جرم کاسه توالت و سرویس بهداشتی بکشید و پس از نیم ساعت آب کشی کنید. برای تاثیر کافی، بهتر است دو روز یکبار این عمل را تکرار کنید.

ترکیب سرکه سفید و لیموترش

خاصیت پاک کنندگی سرکه  در کنار خاصیت ضدعفونی کنندگی لیموترش می تواند،  یک ترکیب عالی برای از بین بردن جرم کاسه توالت و سرویس بهداشتی باشد. برای این کار یک استکان سرکه با نصف استکان اب لیموترش را مخلوط کرده ، و با اسپری به نقط جرم گرفته ی کاسه توالت اسپری کنید و پس از چند دقیقه با برس و یا اسکاچ محل مورد نظر را جرم گیری کنید.

جرم گیری با نوشابه

شاید برایتان عجیب باشد،  اما واقعیت دارد اسید موجود در نوشابه،  مانند اسید لیمو قوی و موثر است. همانطور که می دانید نوشابه برای سلامتی مضر است،  اما به عنوان یکی از روش های نابودی جرم کاسه توالت شناخته می شود. نوشابه ترجیحا مشکی را بر روی قسمتهای مختلف سرویس بهداشتی بریزید،  و بگذارید چند ساعت باقی بماند؛ سپس با برس قسمت های جرم گرفته را بشویید،  و تاثیر شگفت انگیز نوشابه برای پاک کردن جرم را مشاهده کنید.

  جلوگیری از ترکیدگی لوله آب داخل ساختمان

استفاده از خمیر دندان

خمیر دندان نیز یک ماده بسیار موثر در پاک کردن جرم و براق کردن شیرآلات و سرویس بهداشتی می باشد. برای این کار می توانید مقدار کمی خمیر دندان را با مسواک یا برس بر روی قسمتهای جرم گرفته کاسه توالت یا روشویی بکشید،  و پس از چند دقیقه با آب گرم آن را بشویید. ممکن است لازم باشد برای بعضی از جرم های قدیمی این عمل را چند مرتبه تکرار کنید تا جرم کاملا از بین برود. تعمیر نشتی فلاش تانک توالت فرنگی از خدمات ویژه شرکت تکنیسین شهر می باشد برای دریافت خدمات رفع نشتی با ما تماس بگیرید.

نابودی جرم توالت فرنگی
نابودی جرم توالت فرنگی

نکات مهم برای انجام جرم گیری و نابودی جرم کاسه توالت

 • برای انجام جرم گیری حتما از دستکش استفاده کنید.
 • استفاده از ماسک برای جرم گیری با مواد شیمیایی.
 • قبل از شروع کار، تمام قسمت های مورد نظر را با آب گرم خیس کنید ، و پس از گذشت چند دقیقه عمل جرم گیری را شروع کنید.
 • یکی از راه های نابودی جرم استفاده خالص از مواد شوینده و بدون مخلوط با آب می باشد. 
 • می توانید از وسایلی مثل برس و یا اسکاچ برای نابودی جرم استفاده کنید.
 • به هیچ وجه از برس های فلزی استفاده نکنید، زیرا سنگ کاسه توالت و روشویی را خراش می دهند.
 • برای پاک کردن مواد شوینده بهتر است از آب ولرم استفاده کنید.
 • -اگر بعداز شستشو مجدد جرم روی کاسه توالت مانده بود می توانید بعداز چند روز دوباره روند جرم گیری را انجام دهید تا بطور کامل نابود شود.
 • برای جلوگیری از بازگشت جرم ها، کار نظافت و جرم گیری را هر هفته دو مرتبه انجام دهید.
 • پس از تموم شدن ضد عفونی سیفون را بکشید تاهمه نقطه های کاسه را کامل تمیز شود.
 • بعد از پاک کردن جرم ها و انجام موارد فوق، تهویه را روشن کنید تا بخارات و اثرات مواد شوینده را از بین ببرد.
  تعمیر و عیب یابی شوفاژ خانه با تکنسین شهر

نابودی جرم توالت فرنگی

به دلیل عوارض خطرناک و جبران ناپذیر، تا جای ممکن از مواد شوینده شیمیایی و سفید کننده استفاده نکنید. استفاده از مواد طبیعی در کنار بی خطر بودن، همان میزان تمیز کنندگی را برای شما به همراه خواهند داشت. با انجام نظافت مرتب و روزانه می توانید برای همیشه از شر جرم های کاسه توالت خلاص شوید. شرکت تکنیسین شهر ارائه دهنده خدمات رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب را انجام می دهد برای دریافت خدمات رفع نم سرویس بهداشتی و استعلام قیمت با ما در تماس باشید.

آیا استفاده از هر مواد شوینده و شیمیایی برای از بین بردن جرم تاثیرگذار است؟

دقت داشته باشید که باتوجه به تجهیزات سرویس بهداشتی باید از مواد شوینده استفاده کنید. چرا که اگر از مواد اشتباهی استفاده کنید ممکن اسیب زدن به وسایل سرویس بهداشتی شود.

بهترین روش های از بین بردن جرم توالت فرنگی چیست؟

سرکه و جوش شیرین، لیموترش و جوش شیرین، ترکیب سرکه سفید و لیموترش، جرم گیری با نوشابه، استفاده از خمیر دندان از بهترین روش های از بین بردن جرم توالت فرنگی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

این پست دارای یک نظر است

 1. Avatar
  مهدیه حسینی

  سرکه را من امتحان کردم بد نیست اما مواد شوینده شیمیایی بهتر جوابه

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.