You are currently viewing عیب یابی و رفع عیب پکیج دیواری

عیب یابی و رفع عیب پکیج دیواری

خدمات عیب یابی و رفع عیب پکیج دیواری

در این مقاله از سایت تکنیسین شهر به بررسی عیب یابی و رفع عیب پکیج دیواری به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

عیب شناسی پکیج دیواری

برای شناخت عیب هایی که باعث اختلال در عملکرد یک دستگاه می شود، می بایست ابتدا مشخصات و مختصات کلیه قطعات و نوع درخواست از دستگاه و وظیفه هر قطعه، شرایط عملکرد و نحوه تست آن را بدانید. تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور توسط مجموعه تکنیسین شهر قابل انجام می باشد. برای دریافت خدمات تعمیر پکیج دیواری با ما تماس بگیرید.

تقسیم بندی قطعات پکیج دیواری

برای شناخت بهتر قطعات، آن ها را نسبت به نوع عمکلردشان تقسیم بندی می کنیم:

برد کنترل

این قطعه به نسبت گزارشات رسیده از حسگرها و نوع فرمان مصرف کننده، فرمان هایی را به قطعات مجری فرمان صادر می کند.

قطعات مجری فرمان

این قطعات بدون دستور برد کنترل، هیچ گونه عملکردی ندارند و فقط با فرمان برد کنترل شروع به کار می کنند (به عتوان مثال پمپ سیروکولاتور)

حسگر ها

این قطعات وظیفه دارند شرایط دستگاه را بسته به وظیفه خود قطعه به برد کنترل گزارش دهند تا برد کنترل با آنالیز گزاشات رسیده و مقایسه آن با درخواست مصرف کننده به مجری های فرمان دستور صادر کند. مزایای پکیج دیواری یکی از مقالات جدید و مهم سایت تکنیسین شهر می باشد که پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

قطعات مکانیکی

قطعاتی که عملکرد آن ها بسته به شرایطی است که به آن ها اعمال میشود. به عنوان مثال منبع انبساط.

اصول عملکرد پکیج دیواری

پکیج های دیواری از نظر مقدار تولید آب گرم مصرفی به دو دسته تقسیم می شود:

 • دستگاه های تک مبدل
 • دستگاه های دو مبدل

این دستگاه ها از نظر تولید آب گرم سیستم گرمایشی به یک صورت عمل می کنند و با یکدیگر تفاوتی ندارند.در هر دو سیستم برای انتقال و کنترل گرما و به گردش در آوردن آب در سیستم گرمایشی از یکسری لوازم مشترک استفاده می شود و نحوه عملکرد آن ها در هر دو دستگاه یکسان است. تکنیسین شهر خدمات تشخیص نم، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه را نیز انجام می دهد. نحوه محاسبه ظرفیت پکیج یکی از مقالات جدید سایت تکنیسین شهر می باشد که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

پکیج دیواری از لحاظ مدار آب و اصول عملکرد

اصول عملکرد قطعات، جهت تامین آب مدار گرمایش در دستگاه های تک مبدل در شکل زیر مشخص شده است. کد مربوط به خطا مرتبط با یک قطعه یا یک قسمت است که به صورت حرف و عدد و یا عدد تنها روی دستگاه نشان داده می شود. منظور از کد خطا می تواند عدد و حرف، چراغ ال ای دی تصویر و غیره با توجه به نوع دستگاه باشد. لازم به ذکر است کد ها و هشدار ها در برند ها و مدل های مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و برای هر دستگاه به صورت اختصاصی تهیه و در اختیار سرویس کار مجاز و خریداران دستگاه قرار می گیرد.

تعمیر انواع پکیج دیواری توسط تکنیسین شهر
تعمیر انواع پکیج دیواری توسط تکنیسین شهر

شرح اجزا و قطعات پکیج دیواری

با توجه به اطلاعات بخش های قبل، در این بخش به بررسی و شرح برخی قطعات پکیج پرداخته می شود. در ادامه نمایی از دو پکیج تک مبدل و دو مبدل به همراه معرفی قطعات آمده است. با این یادآوری که وجود یا عدم وجود برخی قطعات بستگی به عملکرد و طراحی دستگاه ساخته شده توسط سازنده دارد و به طور کلی نشانگر قوت و ضعف دستگاه نخواهد بود. از آنجا که شرح همه قطعات به کار گرفته در پکیج به علت فراوانی تنوع از حوصله مطلب خارج است لذا در ادامه به چگونگی عملکرد و ساختار برخی قطعات پرداختیم. برای اطلاع از نحوه نصب پکیج های موتور خانه پیشنهاد می کنیم مقاله مربوطه را در سایت تکنیسین شهر مطالعه کنید.

  نحوه تعمیر شوفاژ های قدیمی با تکنسین شهر

قطعات پکیج را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد:

 • الکترونیکی
 • مکانیکی

قطعات الکترونیکی خود به سه دسته تقسیم بندی می شوند

 • برد ها که وظیفه کنترل و اجرای برنامه های درخواستی را که در آن ذخیره شده است را دارند
 • قطعاتی که فقط با فرمان برد کنترل، عملیات لازم را اجرا می کنند که معمولا از برق ۱۱۰ و ۲۲۰ ولت تغذیه می کنند.
 • قطعاتی که تغییرات را به برد کنترل گزارش می دهند و برد به نسبت این اخبار به قطعات مجری فرمان دستور انجام عملیات را صادر می کند.

بردها

در پکیج های قدیمی از برد کنترل استفاده نمی شد و فقط یک یا چند ترموستات یا آکوستات توسط چند قطعه مکانیکی کنترل می شدند. اما اکنون در پکیج ها از انواع و اقسام برد ها استفاده می شود. برد کنترل وظیفه دارد طبق برنامه هایی که در کارخانه سازنده آن ذخیره شده است و نیاز هایی که مصرف کننده به آن اعلام میکند، قطعات را کنترل کرده تا نیاز مصرف کننده برطرف شود. در برخی از شرکت ها این وظایف را به دو یا سه برد محول می کنند تا در صورت خراب شدن مصرف کننده هزینه کمتری متحمل شود. لوله کشی شوفاژ توسط مجموعه تکنیسین شهر قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

اجزای تشکیل دهنده پکیج

همیشه یک برد وجود دارد که میکرو چیپ یا همان حافظه داخلی بر روی آن نصب شده و به قطعات اصلی دستگاه متصل است، به این قطعه برد اصلی کنترل گفته می شود. در دستگاه هایی که صفحه نمایشگر دیجیتال دارند معمولا از یک برد دیگر نیز استفاده می شود که با چند رشته سیم به برد اصلی متصل است. وظیفه این برد نمایش وضعیت های مختلف دستگاه است. وظیفه دیگر این برد دریافت و درخواست های مصرف کننده و اعلام آن به برد اصلی دستگاه است. برد دیگر که در اکثر مواقع با برد اصلی دستگاه ادغام شده است برد جرقه زن نام دارد. تعداد دستگاه هایی که در آنها، برد جرقه زن از قسمت برد اصلی جدا شده است بسیار کم هستند. برد جرقه زن می تواند چسبیده به برد اصلی دستگاه یا بر روی شیر گاز و یا در محوطه پایین دستگاه نصب شده باشد.

تعمیر انواع پکیج دیواری توسط تکنیسین شهر

 • تعمیر انواع پکیج دیواری به همره ایرادات پکیج ، پکیج یکی از لوازم گرمایشی است که کارایی زیادی در منازل دارد. 
 • امروزه استفاده از انواع پکیج در منازل و ادارات رواج بیشتری یافته است.
 • اما نحوه کار و عیب یابی این وسایل گرمایشی نیاز به متخصصان این حوزه دارد

عیب یابی و تعمیر انواع پکیج دیواری

 • در گام نخست عیب یابی باید گفت که آنالیز ایرادات پکیج و تقسیم قطعات، می تواند شما را در این امر کمک نماید. 
 • اگر دستگاه پکیج روشن شد و فن آن شروع به کار کرد، اما شعله ای در آن روشن نشد، می توان گفت که تهویه پکیج و لوله خروج گاز منواکسید به درستی کار نمی کند.
 • برای رفع این مشکل باید ابتدا مسیر خروج گاز منو اکسید کربن را چک کرد. 
 • جدا کردن لوله دودکش و روشن نمودن دوباره دستگاه می تواند نشان دهنده ایراد این قسمت باشد. 
 • تست شدن فن، شلنگ های ارتباطی، ونتوری، سیم های اتصال، پرشر فن و برد کنترل از دیگر اموری است که باید در صورت بروز این مشکل انجام داد.
نحوه عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری
نحوه عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری

در صورت عملکرد صحیح سیستم گرمایش و عدم تولید گرمای مطلوب در رادیاتورها، می توان گفت که مشکلات زیر رخ داده اند:

 • کم بودن حرارت دستگاه پکیج به نسبت مساحت فضای ساختمان
 • کم بودن فشار گاز ساختمان و یا عدم تنظیم شیر گاز
 • به کار بردن سوپاپ بای پس نا مناسب در دستگاه
 • وجود هوا در مدار دستگاه پکیج
 • بروز مشکل در پمپ و یا دقت ان تی سی گرمایش
 • رسوب گرفتن بخش های مختلف دستگاه نظیر مبدل و یا رادیاتورها
 • بروز اشکال در پتانسیومتر گرمایش
  روش تشخیص ترکیدگی با دستگاه تکنسین شهر

در صورت بروز هر یک از مشکلات فوق، میزان گرمایش منزل با مشکل مواجه خواهد شد. در نتیجه کمک گرفتن از متخصصان این حوزه می تواند کمک زیادی به شما کند. اما اگر روشن شدن پکیج با جرقه و یا با انفجار همراه باشد، باید دلایل آن را در موارد زیر جست جو نمود. برای مثال ممکن است که فشار گاز در دستگاه تنظیم نباشد. همچنین ممکن است که فاصله مناسبی بین الکترود جرقه زن و مشعل وجود نداشته باشد. در صورت بسته شدن سوراخ های مشعل نیز این مشکل به وجود خواهد آمد. برای دریافت خدمات نشت یابی لوله تهران با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

شناسایی ایرادات پکیج

 • وجود نوسان در آب گرم مصرفی 
 • می توان گفت که کم بودن فشار آب ساختمان
 • استفاده هم زمان از چند شیر مصرفی
 • به کار بردن پمپ فشار نامناسب در ساختمان 
 • وجود مشکل در شیر سه راهه در دو مبدل می توانند دلایل بروز این اشکال باشند.

عدم تطابق دمای مدار گرمایش و دمای آب مصرفی می تواند به این دلایل باشد: فشار کم آب ساختمان، عملکرد نادرست سوپاپ بای پس در تک مبدل، ایجاد رسوب در مبدل اصلی، عملکرد نادرست پتانسیومتر مصرفی در برد پکیج و وجود اشکال در برد کنترل دستگاه در صورت ریست شدن دستگاه پس از تشکیل شعله می توان گفت که میله یون دچار مشکل است و یا اتصال به زمین میله یون دچار مشکل گردیده و با بدنه اتصال دارد. همچنین این مشکل می تواند به برد کنترل دستگاه نیز مرتبط باشد.

لازم به ذکر این نکته است که برای تعمیر و عیب یابی انواع پکیج دیواری ، نصب پکیج ، تشخیص ترکیدگی لوله ، رفع نم و رطوبت ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه و… می توانید با تکنیسین شهر تماس بگیرید. جهت دریافت مشاوره رایگان برای خدمات تشخیص ترکیدگی لوله و تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه با شماره های مندرج در سایت تکنیسین شهر در تماس باشید. تعمیرات لوله های آب ساختمانی از خدمات تخصصی مجموعه تکنیسین شهر می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

 • علت نشتی آب پکیج
 • لوله کشی پکیج و انواع مختلف آن
 • عیب یابی و تعمیر لوله کشی ساختمان
 • شناسایی قطعات داخلی پکیچ
 • چند سوال و جواب در مورد پکیج دیواری و رادیاتور
  جلوگیری از ترکیدگی لوله آب داخل ساختمان

نحوه عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری

تکنیسین شهر خدمات رفع نم و رطوبت، رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب، رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب را تخصصی انجام می دهد. لوله کشی شوفاژ از دیگر خدمات تکنیسین شهر می باشد. تشخیص ترکیدگی لوله در تمامی مناطق تهران توسط مجموعه تکنیسین شهر قابل انجام می باشد.

ایراد پكیج ها به ۴ گروه عمده تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • ایرادهایی که برای برطرف نمودن آن‌ها می بایست حتماً پکیج را (ON/OFF یا خاموش و روشن) نمود.
 • عیب هایی که تا برطرف نشوند امكان ادامۀ کار براي دستگاه وجود ندارد و پکیج قفل‌شده باقی می‌ ماند.
 • ایرادهایی که تا برطرف نشوند دستگاه قفل (خاموش) نمی‌شود ولی به‌طور محدود به کار خود ادامه می‌ دهد.
 • ایرادهایی که برای برطرف نمودن آن‌ها می‌بایست حتماً دستگاه را ریست (RESET) نمود که این دسته از ایرادها مربوط به وجود خرابی یا اشكال در دستگاه نمی‌باشد و به این معنی است که یكی از سیستم‌های امنیتی (سنسور حد ـ سنسور دود ـ سیستم یونیزاسیون و…) عمل کرده است و چراغ دکمۀ ریست به‌طور چشمک‌زن روشن و خاموش می‌شود که می‌بایست دکمۀ ریست را چند ثانیه فشار داده و رها کرد تا دستگاه به کار عادي خود ادامه دهد.
هزینه تعمیر پکیج دیواری
هزینه تعمیر پکیج دیواری

به‌طورکلی هر زمان که دکمه ریست روشن و خاموش می‌شود نیاز است تا یک‌بار پکیج ریست شود.

برای تشخیص عیب هر پكیج باید به دفترچۀ راهنمای همان دستگاه مراجعه شود چون کدهای خطا در پکیج هابا مدل‌های مختلف متفاوت است و از استاندارد خاصی پیروی نمی‌کنند و هر پکیج کدهای مختص به خودش را دارد. بیش از ۵۷ برند و بیش از ۲۰۰ مدل پكیج دیواری در ایران مورد کاربری قرار گرفته است که حفظ این حجم از کدینگ خطای پکیج ها بسیار دشوار و خسته‌کننده است و لازم هم نیست حفظ شوند.

فقط با مشاهدۀ کد خطایی که پکیج نمایش می‌دهد، به دفترچۀ راهنمای همان پکیج مراجعه کرده و ببیند مربوط به چه عیبی در سیستم است. البته نرم‌افزارهایی هم برای اندروید وجود دارند که کد خطای اکثر مدل‌های پكیج شوفاژ در آن وجود دارد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه توسط مجموعه تکنیسین شهر قابل انجام می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

تعمیر پکیج توسط متخصص

در صورتی که نیاز به یک تعمیرکار متخصص جهت سرویس و تعمیر پکیج خود دارید، می توانید از کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه ما جهت عیب یابی پکیج خود کمک گیرید. تکنیسین شهر به صورت تخصصی ترکیدگی لوله آب شمال تهران، ترکیدگی لوله آب غرب تهران، ترکیدگی لوله آب شرق تهران را انجام می دهد. نشت یابی لوله تهران، تشخیص نشتی لوله آب، نشت یابی لوله غرب تهران، نشت یابی لوله شمال تهران، تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه از دیگر خدمات تکنیسین شهر می باشد.

برای عیب یابی و رفع عیب پکیج دیواری با کجا تماس بگیریم؟

جهت دریافت خدمات عیب یابی و رفع عیب پکیج دیواری با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

هزینه تعمیر پکیج دیواری چگونه است؟

پکیج دارای مشکلات مختلفی می باشد بنابراین هزینه تعمیر آن هم متفاوت است و در محل کار بعد از رویت مشکل می تواند قیمت گذاری کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مجموعه تکنیسین شهر تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

این پست دارای یک نظر است

 1. Avatar
  فرید شیرازی

  نکات خوبی در مقاله مطرح شده. سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.