You are currently viewing علت افت فشار آبگرمکن دیواری و زمینی

علت افت فشار آبگرمکن دیواری و زمینی

علت افت فشار آبگرمکن دیواری و زمینی چیست

علل افت فشار آب آبگرمکن دیواری و زمینی موضوعی است که قصد داریم در این مطلب راجع به آن صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید. آبگرمکن یکی از وسایل بسیار مهم در هر خانه ای می باشد که قطعا نقش مهمی در آسایش و رفاه ساکنین آن دارد. اختلال در عملکرد و فعالیت درست آبگرمکن برابر است با اختلال در آسایش و رفاه ساکنین و مسئله ای چالش برانگیز می باشد که خوشایند نیست.

امروزه در راستای تامین آب گرم منازل و سکونتگاه ها از تجهیزات گرمایشی متفاوتی استفاده می شود که یکی از پرکاربردترین آنها آبگرمکن است هر چند از زمانیکه پکیج ها وارد بازار شده اند گرایش به استفاده از آبگرمکن تا حدی کاهش یافته است اما هنوز هم درصد زیادی از افراد از این وسیله گرمایشی در منازل خود استفاده می کنند. علل افت فشار آب آبگرمکن دیواری و زمینی در رابطه با آب گرم می باشد. امروزه با مرتفع شدن سازه ها و ساختمان ها و همچنین مسئله ای به نام کمبود آب اغلب ما کم شدن فشار آب را تجربه نموده ایم که برای جبران این مشکل از وسیله ای به نام پمپ آب استفاده می شود.

افت فشار آب در آبگرمکن و دلایل آن

با باز نمودن شیر آب گرم، آب سرد از طریق سیستم لوله کشی به درون آبگرمکن راه پیدا می کند و توسط شعله آبگرمکن که روشن شده است آب گرم می شود. این روال عادی کار آبگرمکن است. اما در صورتی که شما آب گرم را باز کردید اما بر خلاف انتظارتان با آب سرد یا فشار بسیار کم آب مواجه شدید باید به دنبال علت آن بگردیدو در ادامه با ما همره باشید تا علل افت فشار آب آبگرمکن دیواری و زمینی را خدمت شما بیان نمائیم.
کم شدن ناگهانی فشار آب آبگرمکن در نتیجه اتفاقات و عوامل زیر اتفاق خواهد افتاد:

  • مسائل مربوط به مبدل آبگرمکن و رسوب گذاری آن
  • جرم دار شدن و رسوب گرفتن لوله هایی که برای ورود آب سرد به آبگرمکن تعبیه شده اند.
  • فیلتر آبگرمکن و جرم گرفتن آن
  • ررسی لوله کشی های مربوط به آب گرم در ساختمان

تکنسین شهر برای لوله کشی شوفاژ از روش های مختلفی استفاده می کند که البته انتخاب هر کدام از این روش ها به نوع لوله کشی آب و نوساز و یا قدیمی بودن ساختمان بستگی دارد. لوله کشی شوفاژ از خدمات تخصصی شرکت تکنیسین شهر می باشد جهت دریافت خدمات لوله کشی شوفاژ با ما در تماس باشید.

چرا فشار آب در آبگرمکن کم می شود؟
چرا فشار آب در آبگرمکن کم می شود؟

چرا فشار آب در آبگرمکن کم می شود؟

در صورتی که بین فشار آب سرد و آب گرم اختلاف دیدید بدانید که آبگرمکن شما مشکل دارد و باید برای رفع مشکل آن اقدام کنید چون به مرور مشکل حادتر خواهدشد. در راستای تعمیر درست و مقرون به صرفه که به نتیجه ای خوب ختم شود شما باید از کارشناسان و افراد ماهر در این زمینه مشاوره و راهنمایی بخواهید چون امری نیست که بتوان خودسرانه آن را انجام داد.

  رفع نشتی لوله آب پلی اتیلن

توالت ها، حمام و دستشویی از جمله مکان هایی در خانه هستند که به دلیل پاکیزگی و عبور آب، درنزدیکی به فاضلاب و مواد شیمیایی ، محلی مناسب برای رشد قارچ و جلبک می باشند. در صورت مشاهده نم و رطوبت باید سریعا اقدام به تشخیص نم و رطوبت و محل دقیق آن و سپس رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب کرد. رفع نم و رطوبت از خدمات تخصصی شرکت تکنیسین شهر می باشد جهت دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

رسوب گرفتن مبدل آبگرمکن فشار آب را کاهش می دهد؟

به جرات می توان رسوب گرفتن مبدل آبگرمکن را از مهمترین علل افت فشار آب در آبگرمکن دیواری و زمینی دانست. می پرسید چگونه؟ در ادامه توضیح خواهیم داد. درجه سختی آب و ذرات ناخالصی موجود در آن سبب ایجاد رسوب و جرم در سطح داخلی لوله ها می شود. یکی از قسمت ها و قطعه های موجود در آبگرمکن مبدل می باشد و چون لوله ها و مجراهای داخلی آن اندازه قطری کمی دارند به مرور دچار جرم و رسوب می شوند.

البته مدت زمان جرمگیری و رسوب ناخالصی ها در لوله های مبدل با توجه به درجه سختی آب متفاوت است و گاهی اوقات مدت زمان زیادی از کارکرد آبگرمکن نگذشته است که این مشکل مسئله ساز می شود. زمانیکه جداره های داخلی کانال های انتقال آب دچار جرم و رسوب می شوند، این رسوبات مانع از رسیدن گرما به آب و گرم شدن آن می شوند و در نهایت آبی که به مصرف کننده می رسد یا سرد است یا درجه خیلی کمی از گرما را دارد.

  تشخیص ترکیدگی لوله در شرق تهران

برای تست این موضوع که آیا مبدل تعبیه شده در آبگرمکن به رسوب دچار شده است یا نه! می توانید نزدیکترین شیر آب گرم به آبگرمکن را باز نمائید و آبی که از لوله خارج می شود را درون ظرفی شیشه ای بریزید و مشاهده کنید ببینید آب دارای رنگی نامتعارف و تغییر یافته است یا نه و همچنین چنانچه بوی بدی از آن متساعد شد می توان نتیجه گرفت که مبدل جرم گرفته است. چگونگی رسوب گیری آبگرمکن دیواری یکی از مقالات مرتبط سایت تکنیسین شهر می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

رسوبات و جرم در لوله های تعبیه شده در مسیر ورود آب به آبگرمکن

چنانچه کانال ها و لوله های تعبیه شده در جریان ورودی آب به آبگرمکن دارای جرم و رسوب باشند، سبب می شوند مسیر جریان آب مسدود شود و در نهایت یکی از علل افت فشار آب در آبگرمکن دیواری و زمینی این موضوع می باشد. برای مطمئن شدن این مسئله که مشکل در ورودی آب سرد است باید اقدام به جداسازی و انفصال شیر تخلیه دستگاه نمائید و آب را از آن عبور دهید در صورتی که آب بدون هیچ مانعی جریان پیدا کرد به این معنی است که اثری از رسوبات مخرب در لوله ها نیست.

اما در صورتی که مشاهدات شما چیزی غیر از این بود باید اقدام به رسوب زدایی لوله ها نمائید. در راستای رسوب زدایی و جرمگیری باید کار را به کاردان بسپارید چون در صورت انجام کار توسط افراد بدون تجربه و ناآگاه نتیجه ای مطلوب حاصل نخواهد شد. مجموعه تکنسین شهر خدمات تعمیرات لوله های آب ساختمانی را با هزینه مناسب انجام می دهد در صورت نیاز به خدمات تعمیرات انواع لوله های ساختمانی با تماس بگیرید.

افت فشار آب در آبگرمکن و دلایل آن
افت فشار آب در آبگرمکن و دلایل آن

علت افت فشار آبگرمکن دیواری و زمینی

گاهی اوقات در پروسه لوله کشی و تعبیه لوله های انتقال آب در سازه از نوع فلزی آن استفاده می شود که این جنس از لوله ها به مرور زمان دچار سایش و پوسیدگی می شوند. و آنچه این پروسه تخریب و سایش را تمدید می کند این است که این لوله کانال انتقال آب گرم باشد که رسوب گذاری را تشدید می کند. در نتیجه فرسودگی و سایش موجود در این کانال ها، به مرور این پوسیدگی ها از سطح اصلی خود جدا می شوند و با انباشت آنها سدی در مقابل عبور آب تشکیل شده و سبب کاهش افت فشار آب می شوند. نشت یابی لوله تهران توسط شرکت تکنیسین شهر قابل انجام می باشد در صورت نیاز به خدمات نشت یابی لوله و رفع آن با شرکت تکنیسین شهر در تماس باشید.

  رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب02188144268

رسوب گرفتن فیلتر و کاهش فشار آب

فیلتر آب راهکاری است که برای ممانعت از ورود رسوبات و املاح معدنی موجود در آب به سیستم آبگرمکن که به مرور رسوباتی که در این فیلتر ها جمع می شوند باعث نوعی بینظمی و اخلال در فعالیت دستگاه می شوند و این نیز یکی از مهمترین علل افت فشار آب آبگرمکن دیواری و زمینی است. چنانچه مشکلات گفته شده در بالا مرتفع گردد مشاهده خواهید نمود که آبگرمکن شما درست کار خواهد کرد.

علت افت فشار آبگرمکن دیواری و زمینی چیست؟

در پروسه لوله کشی لوله ها به مرور زمان دچار سایش و پوسیدگی می شوند. و آنچه این پروسه تخریب و سایش را تمدید می کند این است که این لوله کانال انتقال آب گرم باشد که رسوب گذاری را تشدید می کند. در نتیجه فرسودگی و سایش موجود در این کانال ها، به مرور این پوسیدگی ها از سطح اصلی خود جدا می شوند و با انباشت آنها سدی در مقابل عبور آب تشکیل شده و سبب کاهش افت فشار آب می شوند.

روش تشخیص رسوبات مخرب در لوله ها چیست؟

برای تست این موضوع که آیا مبدل تعبیه شده در آبگرمکن به رسوب دچار شده است یا نه! می توانید نزدیکترین شیر آب گرم به آبگرمکن را باز نمائید و آبی که از لوله خارج می شود را درون ظرفی شیشه ای بریزید و مشاهده کنید ببینید آب دارای رنگی نامتعارف و تغییر یافته است یا نه و همچنین چنانچه بوی بدی از آن متساعد شد می توان نتیجه گرفت که مبدل جرم گرفته است.

5/5 - (4 امتیاز)

این پست دارای یک نظر است

  1. Avatar
    زارعی

    برای خانه هایی که فشار آب کمه آبگرمکن دیواری خیلی اذیت کننده است

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.