You are currently viewing دلایل نشتی در پکیج یا آبگرمکن

دلایل نشتی در پکیج یا آبگرمکن

نشتی در پکیج یا آبگرمکن

رفع نشت آبگرمکن می تواند بسیار آسان یا بسیار دشوار باشد. در اولین مرحله نشت گیری، بسیاری از مردم به این نتیجه می رسند که آبگرمکن باید تعویض شود، اما همیشه (یا حتی به طور معمول) نیازی به تعویض آن نیست.

نشت در خطوط تامین آب

اولین محل برای بررسی لوله ها قسمت بالای آبگرمکن است. نشت آب از قسمت لوله های بالایی می تواند به راحتی داخل مخزن آبگرمکن نفوذ کند. به همین دلیل مهم است که همیشه ابتدا لوله های بالای آبگرمکن چک شوند.

در صورت نیاز، لوله کشی های بالای مخزن را چک کنید و به خطوط انتقال آب توجه داشته باشید. لوله های آب شایع ترین علت نشت آبگرمکن هستند زیرا معمولا لوله ها به مدت طولانی نصب شده و دچار فرسایش شده اند. اگر عایقی اطراف لوله های بالایی وجود دارد، آن را جدا کنید تا بتوانید لوله ها را در صورت نیاز بررسی و جایگزین کنید.

رسیدن به درجه حرارت و فشار بالا

علت دیگری که ممکن است آبگرمکن نشت داشته باشد، درجه حرارت بالا و فشار مخزن است. شیر مخزن به طور معمول چکه نمی کند و یا نشتی ندارد مگر اینکه یک مشکل اساسی در آن وجود داشته باشد. چندین علت احتمالی این نشت عبارتند از:

 • اگر شیر به تازگی تعبیه شده، ممکن است به درستی کار گذاشته نشده باشد و این مشکل را ایجاد کرده است.
 • اگر آبگرمکن بیش از حد آب را گرم می کند، فشار بیش از حد می تواند باعث ایجاد نشتی شود. راه حل ممکن این است که با ابزارآلات و تعمیرات ، دمای مخزن آب کاهش داده شود.
 • نشتی شیر گاهی به این علت است که فشار آب در لوله ها بسیار زیاد است و تنظیم کننده فشار به درستی کار نمی کند.
 • اگر فکر می کنید هنوز مشکلی وجود دارد که نمی توانید آن را اصلاح کنید، با یک لوله کش و یا متخصص تعمیرات حرفه ای تماس بگیرید تا به شما کمک کند.
نشت آبگرمکن و پکیج
نشت آبگرمکن و پکیج

نشت در خط تخلیه

نشت در شیر تخلیه در قسمت پایینی آبگرمکن یکی دیگر از مسایل رایج نشت محسوب می شود. پس از تخلیه یا شستن مخزن، معمولا تخلیه و بستن این قسمت به طور کامل فراموش می شود. این دریچه تخلیه را می توانید ببندید و یا با شیرآلات جدید جایگزین کنید. قبل از حذف و جایگزینی این شیر باید آب را قطع کرده و آبگرمکن را تخلیه کنید.

نشت در مخزن

اگر در بررسی های قبلی علت نشت را پیدا نکردید، احتمالا مخزن داخل آبگرمکن دچار مشکل شده است. به طور معمول، اگر مخزن پارگی و آسیب دیدگی جدی نداشته باشد، می تواند تعمیر شود و نیازی به تعویض آبگرمکن وجود ندارد.

تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله تهران از خدمات تخصصی مجموعه تکنیسین شهر در اسرع وقت با نازل ترین قیمت و کمترین تخریب می باشد.

رفع نشتی پکیج

سرعت در رفع نشتی پکیج از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نشتی پکیج می تواند خسارات بالایی را به ساختمان شما وارد کند به همین دلیل باید هر چه سریع تر محل نشت را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

دلایل نشتی پکیج

عدم آب بندی درست اتصالات پکیج

نصب پکیج ها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در هنگام نصب، تمامی اتصالات و شلنگ ها به درستی نصب شده تا پس از مدتی نشتی پیدا نکند. بنابراین بهتر است که مراحل نصب پکیج خود را به افراد متخصص بسپارید تا با نصب صحیح لوله کشی ها و اتصالات پکیج مانع از نشتی آن ها در آینده شوید.
ولی لازم به ذکر است که تنها سهل انگاری در نصب باعث بروز این مشکل نمی شود و بلکه پوسیدگی لوله ها و عدم سرویس به موقع نیز می تواند این مشکل را در پی داشته باشد. در نتیجه بهتر است که به موقع پکیج خود را سرویس کنید. در صورت بروز این مشکل باید با یک سرویسکار ماهر تماس بگیرید تا مشکل پکیج شما را به صورت صحیح برطرف کند.

ایجاد سوراخ یا ترک در مبدل پکیج

از شایع ترین دلایل نشت پکیج ایجاد سوراخ یا ترک در مبدل های پکیج می باشد. این مشکل در مبدل های دو مبدله و تک مبدله به شکل های گوناگون رخ می دهد.
گاها در پکیج های تک مبدله اتفاق می افتد که به علت سوراخ شدن یکی از مسیرهای وررودی و حرکت آب در دستگاه، آب رادیاتور و یا آب مصرفی بدون علت داغ می گردد و هیچ گونه نشتی ای در پکیج مشاهده نمی شود. ولی برخی اوقات با سوراخ شدن پکیج خصوصا در ناحیه بیرونی خود را با بروز قطراتی در زیر پکیج نشان می دهد.
ولی در پکیج های تک مبدله بروز این مشکل رایج تر بوده و با سوراخ شدن یکی از مبدل ها به آسانی آب از دستگاه خارج می شود. در هنگام به کار بردن سیستم گرمایشی پکیج می بایست حسابی دقت نمایید که در هنگام نشتی این اتفاق سبب افت فشار دستگاه نگردد. در صورتی که این اتفاق پیش بیاید می بایست تا برطرف شدن مشکل پکیج را خاموش نمایید.
ولی در صورتی که آبریزی از مدار آب گرم پکیج باشد به طور معمول افت و یا زیاد شدن فشار در پکیج دیده نمی شود و غالبا در زمان هایی که جهت استفاده از آب مصرفی شیری در درون خانه باز می گردد این نشتی افزایش پیدا می کند. جهت تعمیر دستگاه بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید تا مبدل های پکیج شما را تعمیر و یا تعویض کند.

باز شدن اتصالات درون پکیج

در داخل پکیج به طور معمول انتقال آب در بین مبدل های ثانویه و یا اولیه و یا حرکت آب در مدارهای گوناگون پکیج جهت عملیات های گوناگون به جز مبدل ها از بین لوله ها و دیگر اتصالات صورت می گیرد. اغلب جنس این لوله ها برنجی بوده و به این آسانی خراب نشده و دچار نشتی نمی شود.

اصلی ترین علت آبریزی دستگاه که دلیل آن این اتصالات باشد خرابی واشر و یا اورینگ در بین این اتصالات ناشی از حرارت بالای پکیج می باشد. ولی برخی اوقات به علت رسوب گرفتن و یا ضربه خوردن این لوله ها ترک هایی در لوله به وجود می آید که سبب نشتی در پکیج می گردد.

در این حالت جهت تعمیر پکیج می بایست لوله ای که دچار آبریزی شده را شناسایی نموده و آن را تعمیر و یا تعویض نمایید. برخی از افراد ماهر در زمینه تعمیرات پکیج با محکم کردن واشرها از نشت پکیج جلوگیری می کنند. اما در هر صورت چنانچه تخصصی در زمینه تعمیرات پکیج ندارید توصیه می شود که از یک تعمیرکار ماهر و با تجربه کمک بگیرید تا مشکل شما را برطرف کنند.

رفع نم و رطوبت، تشخیص نم، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه را به مجموعه تکنیسین شهر بسپارید تنها کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

خرابی شیر اطمینان یا شیر تخلیه

شیر اطمینان و یا همان شیر تخلیه یکی از قطعات مهم پکیج می باشد که در زیر اتصالات دستگاه و با هدف کنترل فشار داخلی دستگاه قرار داده شده است. این شیر خصوصا در مواقعی که به علت خراب شدن منبع انبساط و یا باز بودن شیر پرکن پکیج و یا هر علت دیگری بار پکیج بالا رود، به کار برده می شود.

در برخی مواقع اغلب به علت فرسودگی و یا ورود ضربات ناگهانی و یا شوک گرمایی این شیر خراب می گردد و نشت پیدا می کند. از بزرگ ترین علائم بروز مشکل در این شیرها افت فشار پکیج می باشد. در صورتی که شیر تخلیه پکیج دچار مشکل شود بهترین روش برای سرویس دستگاه عوض کردن آن با انواع مشابه می باشد.

نشت آب از پمپ پکیج

پمپ سیرکولاتور در درون پکیج جهت گردش آب در امتداد مدار گرمایش و گرم نمودن رادیاتورها کاربرد زیادی دارد. این پمپ ها معمولا تحمل بالایی دارند اما پس از چند سال معمولا ضعیف شده و یا دچار نشت می شود که با تعمیر سیم کشی ها و یا عوض کردن پمپ این مشکل برطرف می شود. پمپ پکیج خصوصا در پکیج های دو مبدله مرتبا باید کار نماید و این عامل سبب می گردد در پکیج های دو مبدله عمر پمپ پکیج در مقایسه با تک مبدل کمتر باشد.

برخی اوقات با خرابی این پمپ ها، از اطراف پمپ نشتی مشاهده می شود که افت پکیج را به دنبال دارد. در اکثر مواقع در صورتی که خرابی پمپ سبب افت فشار و یا آبریزی در پکیج شود می توان نسبت به تعمیر بخش هایی از پمپ اقدام کرد ولی در بعضی مواقع برای از بین بردن مشکل نشت و آبریزی پکیج ها تنها راه تعمیر و یا تعویض پمپ پکیج می باشد.

نشت از شیر پرکن پکیج

هنگامی که شیر پرکن پکیج دچار ایراد شود اغلب سبب افزایش فشار داخلی پکیج می گردد زیرا نشتی شیر پرکن سبب می گردد تا آب وارد مدار گرمایش گشته و فشار آن را افزایش دهد. به همین علت به سبب خرابی شیر پرکن، آبریزی پکیج در این ناحیه به خارج از پکیج مشاهده می شود.

در صورتی که شیر پرکن دچار سوراخ و یا ترک شده باشد تعویض شیر پرکن تنها راه می باشد ولی در صورتی که از پشت شیر پرکن آبریزی و یا همان نشتی در پکیج مشاهده شد این احتمال وجود دارد که واشر آب بندی آن دچار مشکل شده باشد و با عوض کردن این واشر مشکل برطرف می گردد. دلایل دیگری نیز می تواند باعث نشت و آبریزی شیر پرکن پکیج شود به همین دلیل بهتر است که با یک متخصص تماس حاصل نمایید.

برای خدمات رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب، رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب، لوله کشی شوفاژ می توانید با مجموعه تخصصی تکنیسین شهر تماس بگیرید.

زنگ زدگی مبدل پکیج

زنگ زدگی لوله ای پکیج به دلیل فرسایش بوده و تنها راه حل آن تعویض مبدل ها می باشد و توصیه می شود که از یک متخصص برای این کار کمک بگیرید.

پوسیدگی قطعات داخلی پکیج

پکیج از جمله وسایلی است که در ساختمان همواره مورد استفاده قرار می گیرد و از همه مهم تر به علت سختی آب قطعات دچار پوسیدگی می شود که همین پوسیدگی در نهایت به نشت پکیج منجر می شود.

هزینه رفع نشتی پکیج

همان طور که در بالا عنوان شد نشتی در پکیج ها به دلایل مختلفی رخ می دهد و شدت آن نیز متفاوت می باشد. به همین دلیل قیمت رفع نشتی پکیج متغیر بوده و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن تعیین کرد. جهت تخمین دقیق هزینه رفع نشتی ابتدا باید متخصص به محل مراجعه کرده و پس از بررسی دقیق پکیج و پیدا کردن محل نشت، قیمت آن را تعیین کند.

تاثیر نصب پکیج در نشتی

اتصالات پکیج از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید در هنگام نصب به آن توجه ویژه ای نمود. در صورتی که نصب پکیج و اتصالات توسط افراد ناشی انجام شده و در آن اصول و قوانین نصب رعایت نشود می تواند در مدتی کوتاه این اتصالات دچار آبریزی شود. در نتیجه بهتر است برای نصب پکیج خود از یک متخصص کمک بگیرید.

پیدا کردن محل نشت پکیج با دستگاه نشت یاب

در برخی مواقع پیدا کردن محل نشت کار آسانی نبوده و می تواند خسارات زیادی را به دنبال داشته باشد به همین دلیل بهترین روش برای پیدا کردن محل دقیق نشت استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد تا در کوتاه ترین زمان مشکل شما را برطرف کند.

این مطالب نیز برای شما مفید است :

 • تشخیص ترکیدگی لوله
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
 • رفع نم و رطوبت بدون تخریب
 • رفع نم و رطوبت با دستگاه
 • تشخیص نم و رطوبت
 • تشخیص نم و رطوبت با دستگاه
 • رفع نم و رطوبت

تعمیرات لوله های آب ساختمانی، تعمیرات لوله های آب شمال تهران، تعمیرات لوله های آب غرب تهران، تعمیرات لوله های آب شرق تهران از مناطق خدمات رسانی مجموعه تخصصی تکنیسین شهر می باشد.

علت نشتی آب پکیج

پکیج ها به دلایل مختلفی می توانند دچار نشتی شوند، در این مقاله قصد داریم علت نشتی آب پکیج را مورد بررسی قرار دهیم. نشتی و سرریز شدن آب پکیج همواره یکی از مشکلاتی است که افراد با آن مواجه می شوند. نشتی در پکیج می تواند به دلایل متعددی اتفاق بیفتد.

در صورت بروز این مشکل برای یافتن علت نشت باید تمامی علائم و نشانه ها را مورد بررسی قرار داده تا بتوانید دلیل نشت را تشخیص دهید.

سوراخ شدن مبدل ها

پکیج ها دارای یک یا چند مبدل بوده که در صورت سوراخ شدن و یا ترک خوردن یکی از آن ها، باعث نشتی و سرریز شدن آب می شود. بنابراین در هنگام مشاهده نشتی پکیج یکی از بخش هایی که باید مورد بررسی قرار گیرد، مبدل ها می باشد. لازم به ذکر است که دو نوع پکیج وجود دارد یکی تک مبدله و دیگری دو مبدله که ابتدا باید بررسی کنید که پکیج شما از کدام نوع بوده و سپس علائم را بررسی کنید.

در پکیج های تک مبدله برخی اوقات پیش می آید که به علت ترک خوردگی یکی از مسیرهای ورودی و تردد آب در پکیج آب رادیاتورها و آب مصرفی بی علت داغ می گردند و هیچ گونه نشتی آبی نیز در پکیج مشاهده نمی شود. در این مواقع شما قطراتی را در بدنه بیرونی مبدل ها مشاهده می کنید.

در پکیج های دو مبدله این مشکل شایع تر است و در صورتی که یکی از مبدل ها سوراخ شود، به آسانی آب از دستگاه جاری می شود. در صورتی که مشکل از مبدل ها بود، بهتر است تعویض آن را به یک متخصص بسپارید تا به صورت اصولی این قطعه را تعویض کرده و مانع از نشت مجدد شوید. برای جلوگیری از نشتی مجدد پکیج بهتر است به صورت دوره ای مبدل ها را سرویس کرده تا در صورت پوسیدگی و یا تحت فشار قرار گرفتن پیش از بروز مشکل از آن جلوگیری شود.

علت نشتی آب پکیج
علت نشتی آب پکیج

پاره شدن اتصالات یا لوله های درون پکیج

پکیج ها برای تامین آب مورد نیاز خود برای فعالیت و همچنین تامین آب گرم مورد نیاز، دارای تعدادی لوله و اتصالات بوده که در صورتی که این اتصالات و لوله ها سوراخ شوند، می توانند یکی از دلایل نشتی پکیج باشند.

بنابراین دومین بخشی که در هنگام مشاهده نشتی پکیج باید مورد بررسی قرار گیرد، اتصالات پکیج می باشد.
از رایج ترین علت آبریزی یا همان نشتی آب از زیر دستگاه می تواند علت آن اتصالات دستگاه باشد، خراب شدن اوینگ و یا واشر در بین اتصالات به دلیل حرارت بالای پکیج می باشد.

اما گاهی نیز رسوب گرفتن و یا ضربه می تواند ترک هایی را در اتصالات ایجاد کرده که منجر به نشتی پکیج شود.
در صورتی که اتصالات پکیج دچار مشکل شده اند، توصیه می گردد مشکل را با یک متخصص در میان بگذارید تا مشکل شما را به صورت تخصصی و در کوتاه ترین زمان برطرف کنند.

تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله تهران از خدمات تخصصی مجموعه تکنیسین شهر در اسرع وقت با نازل ترین قیمت و کمترین تخریب می باشد.

خرابی شیر اطمینان و یا شیر تخلیه دستگاه

شیر اطمینان با شیر تخلیه یک از قطعات پکیج بوده به منظور کنترل فشار داخلی دستگاه و در زیر اتصالات آن قرار گرفته است. این شیر خصوصا در زمانی که به علت زیاد باز بودن شیرپرکن دستگاه و یا خرابی منبع انبساط و یا دیگر دلایل که باعث زیاد شدن بار پکیج شود، استفاده می شود و به وسیله این شیر فشار پکیج در این مواقع کنترل می گردد.

در بعضی مواقع اغلب به علت فرسودگی و یا ورود شوک گرمایی و یا ضربات ناگهانی این شیر دچار مشکل می شود و سبب نشتی می گردد. از بزرگ ترین علائم خرابی این شیر، افت فشار پکیج می باشد. در صورتی که شیر اطمینان پکیج شما دچار مشکل شده بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید تا به سرعت ایراد را برطرف کند.

نشت پکیج از قسمت پمپ

پمپ سیرکولاتور موجود در پکیج جهت گردش آب در راه مدار و گرم نمودن رادیاتورها یا لوله های پنج لایه بسیار کاربردی می باشد. اغلب این پمپ ها بسیار مقاوم بوده اما پس از چند سال ضعیف شده و یا می سوزد که با سیم کشی اصولی و یا تعویض پمپ باعث از بین رفتن مشکل گرمایشی تجهیزات گرمایشی می گردد.

پمپ پکیج خصوصا در پکیج های دو مبدله به طور مرتب می بایست کار کند و این امر سبب می شود پکیج های دو مبدله دارای عمر کم تری در مقایسه با پکیج های تک مبدله باشند. برخی اوقات با ایراد پیدا کردن این پمپ ها، از اطراف پکیج ریزش آب مشاهده می شود که فشار پکیج نیز افت می کند.

در بسیاری از اوقات چنانچه خرابی پمپ دستگاه سبب نشتی آب و افت فشار پکیج باشد می توان برخی از قسمت های پمپ را تعمیر نمود اما در بعضی مواقع برای رفع نشتی پکیج تنها راه از بین بردن این مشکل، تعویض پمپ پکیج می باشد.

مجموعه تکنیسین شهر قابلیت ارائه خدمات تخصصی تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه، نشت یابی لوله شمال تهران، نشت یابی لوله غرب تهران، تشخیص نشتی لوله آب در سریع ترین زمان ممکن را دارد.

نشتی آب از قسمت شیر پر کن پکیج

هنگامی که شیر پر کن مشکل پیدا می کند اغلب سبب افزایش فشار داخلی پکیج می گردد زیرا آبریزی شیر پرکن سبب می گردد تا آب وارد مدار گرمایش گشته و این احتمال وجود دارد که واشر آب بندی آن دچار ایراد شده و افزایش فشار را به دنبال داشته باشد.

به همین علت از رایج ترین علت خرابی شیر پرکن افزایش فشار مدار پکیج می باشد. اما اغلب به علت ترک خوردن قسمت زیرین شیر پرکن و یا پشت مهره ورودی، باعث سرریز شدن آب پکیج می گردد. در صورتی که شیر پرکن سوراخ شده و یا ترک پیدا کرده باشد، تنها راه حل این مشکل، تعویض شیر پرکن می باشد. ولی در صورتی که نشتی از پشت شیر پرکن اتفاق افتاده باشد، این احتمال وجود دارد که واشر آب بندی دچار ایراد شده و به راحتی و با تعویض واشر مشکل از بین می رود.

علت های عنوان شده در بالا از اصلی ترین و رایج ترین علت بروز نشتی در پکیج می باشد ولی دلایل دیگری از جمله خرابی منبع انبساط، خرابی شیلنگ و … نیز می تواند باعث بروز نشتی در پکیج شود. بهتر است برای برطرف کردن نشتی پکیج خود از یک متخصص کمک گرفته تا به سرعت علت مشتی را پیدا کرده و آن را برطرف کند.

زنگ زدگی مبدل پکیج

زنگ زدگی مبدل های پکیج از دیگر دلایل نشتی پکیج می باشد که برای رفع نشتی راهی جز تعویض مبدل نمی باشد. مبدل ها یکی از گران قیمت ترین قطعه پکیج بوده که به مرور و با استفاده مکرر می تواند باعث زنگ زدگی و یا پوسیدگی شده و منجر به نشتی پکیج شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید پکیج مرتبا سرویس شده و در صورت مشاهده فرسایش، پیش از نشت آن را تعویض نمود.

پوسیدگی قطعات داخلی پکیج

پکیج ها از وسایل موجود در ساختمان بوده که همواره در حال فعالیت است و با توجه به سختی آب موجود در کشور، ممکن است پوسیدگی قطعات پکیج را به دنبال داشته باشد که این پوسیدگی می تواند منجر به بروز نشتی در پکیج شود. بنابراین بهتر است پکیج خود را خصوصا در فصل زمستان به صورت مرتب سرویس نمایید تا این گرفتگی و سختی از بین رفته و فشاری به دستگاه شما وارد نشود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین از مناطق تحت پوشش و خدمات رسانی مجموعه تکنیسین شهر می باشد.

مشکل در دیافراگم مبنع انبساط پکیج

با زیاد شدن دما، حجم آب نیز زیاد می شود، این حجم اضافی آب به دلیل پیام دیافراگم منبع انبساط با موضوع بالا رفتن انبساط پکیج، کنترل می گردد. از این رو در صورتی که منبع انبساط خراب شود، حجم اضافی موجود در پکیج سرریز می شود.

نشتی در پکیج شاید راهکاری ساده داشته باشد ولی می تواند ریزش آب خرابی هایی را در خانه شما به وجود بیاورد، به همین علت باید پیش از بروز آن دستگاه را چک کرده تا از بروز این مشکل جلوگیری نمایید. همچنین در صورت مشاهده نشتی مشکل را با یک متخصص در میان گذاشته تا به سرعت مشکل شما را حل کند.

عدم نصب صحیح پکیج

یکی از دلایلی که می تواند باعث بروز نشتی در پکیج شود، نصب نا صحیح اتصالت پکیج می باشد. اغلب افراد نصب پکیج را کاری ساده پنداشته و در نصب آن سهل انگاری می کنند و همین عامل باعث می شود که پس از مدتی استفاده، پکیج شما دچار نشتی شود. در نتیجه برای جلوگیری از بروز نشتی در پکیج بهتر است نصب آن را به یک متخصص بسپارید تا با نصب صحیح و اصولی باعث پیشگیری از این اتفاق شود.

نکات مورد توجه در هنگام نشتی پکیج

 • در صورتی که پکیج شما دچار نشتی شد، باید ابتدا تمامی شیرهای فلکه آب را ببندید تا مانع از گسترش آب در خانه شود زیرا این نشتی می تواند
 • باعث خرابی خانه و نم زدگی دیوارها شود.
 • سپس دستگاه را از برق بکشید تا باعث اتصالی نشود.
 • تمامی شیرهای گاز ساختمان را ببندید تا از نشت احتمالی گازی نیز جلوگیری نمایید.
 • بعد از انجام مراحل بالا با یک متخصص تماس گرفته و مشکل را با آن ها در میان گذاشته تا نسبت به رفع پکیج شما اقدام نمایند.

راه های جلوگیری از نشت پکیج

بهتر است پیش از بروز نشتی در پکیج، از آن جلوگیری نمایید. یکی از این راهکارها رسوب گیری سالانه پکیج بوده که باعث می شود که سختی آب را از بین برده و مانع از ورود فشار به مبدل ها و اتصالات پکیج شود.
از دیگر راه های جلوگیری از نشتی، چک کردن اتصالات بوده تا در صورت بروز مشکل برطرف شود. به طور کلی می توان گفت که سرویس سالانه پکیج می تواند مانع از بروز نشتی در پکیج شود. بنابراین همواره متخصصین توصیه می کنند که پکیج خود را به صورت دوره ای سرویس نمایید.

اولین محل برای بررسی نشت آب در لوله ها کجاست؟

اولین محل برای بررسی لوله ها قسمت بالای آبگرمکن است. نشت آب از قسمت لوله های بالایی می تواند به راحتی داخل مخزن آبگرمکن نفوذ کند. در این مقاله از تکنیسین شهر به طور کامل نشت آب را توضیح داده ایم.

زمانی که پکیجمان دچار نشتی شد چکار کنیم؟

در صورتی که پکیج شما دچار نشتی شد، باید ابتدا تمامی شیرهای فلکه آب را ببندید تا مانع از گسترش آب در خانه شود زیرا این نشتی می تواند باعث خرابی خانه و نم زدگی دیوارها شود. تکنیسین شهر آماده خدمت رسانی و تعمیر انواع پکیج می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.