You are currently viewing گرفتن نشتی لوله بدون کندن در محل تنها با استفاده از ابزار پیشرفته

گرفتن نشتی لوله بدون کندن در محل تنها با استفاده از ابزار پیشرفته

گرفتن نشتی لوله بدون تخریب یکی از مهم ترین اقدامات شرکت های تاسیساتی پیشرفته است. استفاده از دستگاه های که محل دقیق نشتی لوله ها را تشخیص می دهد به کاهش هزینه های ناشی از تخریب و حفاری در طول مسیر کمک می کند. در گذشته به دلیل عمق زیاد لوله ها آب در زمین برای پیدا کردن محل دقیق نشتی باشد کل مسیر حفاری می شد تا محل دقیق نشتی قابل بررسی بود.

نشتی آب زیر سرامیک

اما امروزه استفاده از دستگاه های فرا صوت کار را برای پیدا کردن محل دقیق نشتی راحت تر کرده است. با استفاده از این دستگاه می توانیم نشتی لوله آب و فاضلاب را در کمترین زمان ممکن پیدا کنیم. استفاده از هر گونه راه حل برای رفع نشتی لوله ها پس از تشخیص دقیق مکان نشتی لوله امکان پذیر است. گاها هزینه هایی که برای رفع خرابی ها انجام می شود بسیار بیشتر از هزینه های اصلی نشتی گیری لوله ها می باشد.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 6 minutes

نشتی لوله های آب و فاضلاب

معمولا نشتی لوله های فاضلاب به دلیل قرار گیری آنها در نزدیکی سطح زمین سریع تر تشخیص داده می شود. اما لوله های آب در عمق بیشتری قرار دارند و روش های سنتی برای پیدا کردن محل دقیق نشتی ها به زمان زیادی نیاز دارند.

همچنین آسیبی که نشتی آب در گذر زمان به دیوارها و کف ساختمان وارد می کند باعث حرکت کاشی ها، ریزش گچ و رنگ دیوار ها و حرکت آب به زیر کاشی و سرامیک می شود. همین عمل باعث می شود هزینه های بعدی پس از رفع تخریب لوله ها تا حدود بسیار زیادی افزایش پیدا کند که حتی از هزینه های رفع نشتی لوله ها با دستگاه تا چند برابر بیشتر می شود. محلی که برای تخریب در این روش در نظر گرفته می شود معمولا مسیر زیادی را شامل می شود که در ساختمان های بلند و آپارتمان ها امکان حفر این مسیر وجود ندارد.

رفع نشتی لوله بدون تخریب در کوتاه ترین زمان :

گرفتن نشتی لوله بدون کندن در محل تنها با استفاده از ابزار پیشرفته و تکنسین های مجرب امکان پذیر است. این دستگاه ها با استفاده از اشعه های با طول موج بلند مکان دقیق نشتی لوله ها را تشخیص می دهند. بعضی دیگر از دستگاه ها با استفاده از سنسور های تشخیص نم و رطوبت کوچک ترین رطوبت را در کف نمایش می دهند. البته استفاده از این دستگاه ها برای نشتی یابی لوله های فاضلاب توصیه می شود.

تجهیزات و مصالح نشتی یابی لوله برای پیدا کردن محل دقیق نشتی مورد نیاز است. دقت کنید استفاده از این دستگاه ها کار نشتی یاب حرفه ای است که بتواند کل مسیر را با استفاده از این دستگاه به دقت بررسی کند و هزینه های بعدی ناشی از تخریب را تا حد ممکن کاهش دهد. گرفتن نشتی لوله بدون حفاری و با حداقل ممکن حفاری در طول مسیر مهم ترین وجه استفاده از این روش می باشد.

گرفتن نشتی لوله بدون کندن
گرفتن نشتی لوله بدون کندن

روش نشتی گرفتن لوله با دستگاه :

راه و روش نشتی گرفتن لوله با دستگاه به دو روش انجام می شود. اولین روش استفاده از دستگاه هایی با فرکانس های طول موج بلند است. این طول موج برای رفع نشتی در هر نقطه با سایر نقاط تفاوت دارد. دستگاه های نشتی یاب می توانند در صورت کوچک بودن محل ترکیدگی لوله حوالی محل مورد نظر را تشخیص دهند و در صورت بزرگ تر شدن محل دقیق نشتی را مشخص کنند. رفع نم و طوبت لوله بدون خرابی مهم ترین وجه استفاده از این دستگاه ها می باشد.

طریقه نشتی یابی لوله های توالت فرنگی و لوله هایی که از دید خارج هستند با استفاده از این دستگاه ها امکان پذیر می باشد. نوع دیگری از دستگاه های تشخیص نشتی لوله ها دستگاه هایی هستند که به صورت تمام دیجیتال یا آکوستکی طراحی شده اند که به صورت عقربه ای تنظیم شده اند که حتی می توانند بدون نیاز به حفر محل در عمیق ترین مکان ها محل دقیق نشتی لوله ها را تشخیص دهند. اما رایج ترین نوع دستگاه های استفاده شده دستگاه هایی هستند که از اشعه گاما یا فرا صورت استفاده می کنند که بیشتر در دست متخصصین تاسیسات هستند و کمتر در بین عموم قابل استفاده می باشند.

سوالات متداول

رفع نشتی لوله آب و فاضلاب بدون کندن کف یا سقف و دیوار چگونه انجام می شود؟

گرفتن نشتی لوله بدون کندن در محل تنها با استفاده از ابزار پیشرفته و تکنسین های مجرب امکان پذیر است. این دستگاه ها با استفاده از اشعه های با طول موج بلند مکان دقیق نشتی لوله ها را تشخیص می دهند. بعضی دیگر از دستگاه ها با استفاده از سنسور های تشخیص نم و رطوبت کوچک ترین رطوبت را در کف نمایش می دهند. البته استفاده از این دستگاه ها برای نشتی یابی لوله های فاضلاب توصیه می شود.

این مطالب نیز برای شما مفید است :

رفع نم و رطوبت بدون تخریب

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

رفع نم و رطوبت با دستگاه

تشخیص نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

رفع نم و رطوبت

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.