You are currently viewing رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب02188144268
رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب

رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب02188144268

شکستگی لوله ها و نم یکی از اتفاقاتی است که می تواند به ساختمان شما خسارت وارد کرده و باعث بر هم خوردن نمای ساختمان شما شود. برای رفع آن باید بررسی های کارشناسانه انجام شده تا با بررسی دقیق، پیش از ورود خسارات بیشتر، مشکل از بین رود.

رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب

شکستگی لوله ها و نم یکی از اتفاقاتی است که می تواند به ساختمان شما خسارت وارد کرده و باعث بر هم خوردن نمای ساختمان شما شود. برای رفع آن باید بررسی های کارشناسانه انجام شده تا با بررسی دقیق، پیش از ورود خسارات بیشتر، مشکل از بین رود.
اولین اقدام در هنگام مشاهده نم و رطوبت این است که علت آن را بررسی کنید و با یافتن محل نشت، نسبت به رفع آن اقدام نمایید.
در این مقاله قصد داریم به رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب بپردازیم. بنابراین در صورتی که پس از بررسی به این نتیجه رسیدید که مشکل نشت، از لوله های فاضلاب است، باید برای رفع آن راه حلی را طی کرده که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

یکی از مشکلاتی که نشتی لوله ها به وجود می آورند، نم زدگی دیوارها بوده و در صورتی که نم موجود بر روی دیوارها به رنگ زرد بود، نشان دهنده نشتی لوله های فاضلاب می باشد.

هنگامی که فاضلاب نشت پیدا کند آب به صورت مقطعی می آید ولی اگر آب دایٔمی بیاید ولی نم بیشتر می شود، لوله کشی ها ایراد پیدا کرده است.
اغلب افراد نشت لوله ها خصوصا لوله های فاضلاب یک کابوس بوده و اغلب می پندارند که حتما باید ساختمان تخریب شده تا نشتی برطرف شود، در صورتی که همیشه نیز به این صورت نبوده و امروز با پیشرفت تکنولوژی، با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات به سرعت محل دقیق نشت مشخص شده و بدون نیاز به تخریب کل قسمت ها و تخریب جزیٔی تنها همان قسمت نشت، این ایراد برطرف می شود. رفع نشتی آب زیر سرامیک توسط شرکت تکنیسین شهر قابل انجام می باشد برای دریافت خدمات رفع نشتی لوله آب با ما تماس بگیرید.

رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب
رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب

رفع نشت لوله فاضلاب با استفاده از دستگاه نشت یاب

سرعت در نشت یابی بسیار مهم می باشد و از این رو بهترین روش استفاده از دستگاه های نشت یاب بوده تا باعث جلوگیری از نم زدگی دیوارها شود. نشت یاب ها دارای انواع گوناگونی هستند که به شرح زیر می باشد:

نشت یابی فلاش تانک

با استفاده از این نشت یاب ابتدا چند قطره جوهر درون مخزن ریخته تا آب مخزن رنگی شود و سپس محل نم و رطوبت را بررسی می کنید و در صورتی که رنگی شده باشد پی به محل نشت می برید.

دستگاه تشخیص نشت یاب

این دستگاه می تواند صدای نشت آب را تشخیص داده و بدین صورت که بر روی کف قرار گرفته و محل را به صورت دقیق شناسایی می کند. برای این کار نیازی به تخخریب نبوده و میزان صدا به نوع جنس لوله و محل قرار گیری آن بستگی دارد.

  سختی آب چیست؟

نحوه تشخیص نشتی لوله های فاضلاب

از آن جا که آب موجود در لوله های اضلاب آلوده می باشد، در صورت ترکیدگی و نشت بیشترین نگرانی را در افراد به وجود می آورد. لوله های پلیکان در مقایسه با سایر لوله ها احتمال نشت کم تری دارد.
از آن جا که نشت لوله های فاضلاب بیشتر در حمام ها و سرویس بهداشتی اتفاق می افتد، در ساختمان هایی که لوله کشی ساختمان در حمام و به شکل زیر سقفی انجام شده، سقف کاغذ را برداشته و به وسیله یک چراغ قوه شروع به بررسی تمامی قسمت های آن نمایید.

از اطرافیان بخواهید که در مسیر فاضلاب و یا توالت آب بریزند. در صورتی که دلیل نشت، لوله های فاضلاب باشد، با چکه کردن خود را نشان می دهد. بهتر است این امتحان را در تمامی بخش های نم زده تکرار کنید. در خانه های قدیمی که فاقد سقف کاذب و سیستم داکت کشی هستند، پیدا کردن نشت کمی دشوار تر است. خصوصا هنگامی که لوله های فاضلاب از یک راه طراحی شده باشند.

در این ساختمان ها نیز با مشاهده نم، آب را بسته تا بررسی کنید که نم کم می شود یا خیر. سپس می بایست از شخصی در خواست کنید که بر روی لوله های فاضلاب آب بریزید. در صورت نشت فاصلاب ها خود را نشان می دهد. در صورت نیاز به خدمات رفع نشتی لوله آب توکار بدون تخریب با شرکت تکنیسین شهر در تماس باشید.

عوامل بروز نشتی در لوله های فاضلاب

عوامل زیادی می تواند باعث نشتی لوله های فاضلاب شود که از جمله مهم ترین آن ها عبارت است از:
وجود فشار بالا در لوله های فاضلاب
ورود ضربه های ناگهانی به لوله های فاضلاب
خورده شدن کم کم لوله های فاضلاب به علت عبور سیالات
نصب ناصحیح و جاگذاری ناشیانه لوله های فاضلاب

رفع نشتی با قطع لوله فاضلاب

هنگامی که نشتی به دلیل ضربه و یا فشار بالای بدنه لوله اصلی به وجود بیاید و سبب سوراخ شدن و شکستگی لوله گردیده باشد، می توان با قطع و جایگزینی لوله آن را تعمیر نمود.

در این شیوه می بایست حداقل ۳۰ سانتی متر قبل تر از بخشی که لوله خراب شده برید و همین طور ۳۰ سانتی متر لوله ها بیشتر از محل خرابی بریده شود و لوله جدیدی را به وسیله مصالح و مواد لازم جایگزین نمود.

رفع نشتی لوله های فاضلاب با استفاده از خمیر اپوکسی

هنگامی که نشتی بسیار جزئی باشد، محل نشت به وسیله یک ماژیک مشخص شده و سپس تمامی آب موجود در لوله را خالی کنید تا هیچ فشاری بر روی لوله ها وارد نشود و سپس اپوکسی را با فشار زیاد در محل نشت بگذارید به گونه ای که تمامی قسمت های نشت را به طور کامل در بر گیرد.

  لوله کشی روکار بهتر است یا توکار

بعد از اتمام کار صبر نمایید تا اپوکسی به صورت کامل خشک شود. بعد از سفت شدن خمیر اپوکسی، به وسیله نوار فایبر گلاس مخصوص محل نشت را به صوررت کامل بپوشانید.

در صورتی که نوار فایبر گلاس سفت بوده و پیچاندن آن سخت می باشد، پیش از استفاده به مدت چند دقیقه آن را درون آب گرم فرو برده تا مقداری نرم شود.

رفع نشتی لوله های فاضلاب با استفاده از چسب آب بندی

استفاده از چسب آب بندی از دیگر روش های رفع نشت لوله های فاضلاب می باشد. امروزه جهت تعمیر دایٔمی شکستگی و یا نشتی لوله ها استفاده از چسب آب بندی یکی از رایج ترین راه حل ها است.

این روش یکی از راه حل های رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب بوده که نیازی به جوشکاری نداشته و یا هیچ تخریبی صورت نمی گیرد. همچنین این چسب ها مقاومت بالایی در مقابل ضربه و فشارهای وارده بر لوله ها دارد.

عایق بندی لوله های فاضلاب به وسیله ترکیبات نانو

لوله ها هر کدام دارای عایق خاصی هستند. یکی از عایق های مناسب برای لوله های فاضلاب موادی همچون نانو پلیمر و نانو اصل و با کیفیت بوده که جهت آب بندی می توان از آن استفاده نمود.

ترکیبات نانو جهت رفع نشتی و همین طور پیشگیری از خوردگی و زنگ زدگی لوله ها فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.
بهتر است در هنگام مشاهده نشتی لوله های فاضلاب برای رفع آن از یک متخصص کمک بگیرید تا به سرعت و با استفاده از تجهیزات و تجربیات خود در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت اصولی نشت لوله ها را بدون تخریب برطرف کنند.

روش های رفع نشتی لوله های فاضلاب

از قدیم گفته شده که پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین بهتر است پیش از بروز نشتی در لوله های فاضلاب از بروز آن جلوگییر نمایید. در ادامه به شما راه حل های جلوگیری از رفع نشتی لوله های فاصلاب را بیان می کنیم.

لوله های آهنی یا گالوانیزه

بعد از تشخیص نشتی آب می بایست اتصال یا لوله ها را مشخص کنیم. در صورتی که لوله ها زیادی بزرگ نباشد و یا فقط یک اتصال مشکل داشته باشد و همچنان لوله کشی ها سالم باشد، بهترین روش، باز شدن اتصالات و جایگزینی آن با اتصالات جدید به همان شکل و اندازه در محل خود با تفلون زیاد بسته شود.
اما به طور معمول لوله های گالوانیزه مدت زمان زیادی استفاده شده و هم اکنون دچار پوسیدگی شده است. ما به شما پیشنهاد می کنیم که ممکن است لوله های تک لایه را توسط یک تبدیل لوله گالوانیزه جایگزین تک لایه آن ها نمایید.

  دلایل نشتی در پکیج یا آبگرمکن

لوله های پلیمری یا تک لایه

این لوله ها به طور معمول به آسانی خراب نشده و دوام زیادی دارد. در صورتی که نشتی در این لوله ها به وجود بیاید، به احتمال زیاد، به دلیل حرارت بالا یا ضربه شدید اتفاق افتاده است.
جهت رفع نشتی این لوله ها بایستی لوله را از قسمت نشت برش داده و یک عدد تک لوله با همان سایز با دو بوشن به آن جا و یا به وسیله اتو متصل کنید. در صورتی که حتی مشکل از اتصالات باشد، همچنان می توانید به همین ترتیب ایراد را برطرف کنید.

لوله های نیٔوپایپ یا ۵ لایه

این لوله ها بسیار مقاوم هستند. ولی در صورتی که به علت حرارت و یا ضربه و یا هر علت دیگری دچار نشتی شود، بهترین روش استفاده از لوله های پنج لایه می باشد.
این لوله ها دارای بوشن هایی بوده که در صورتی که لوله سوراخ و یا پاره شود، می توانید از طریق آن ها نشتی را برطرف کنید.
با توجه به تمامی مسایٔل عنوان شده در بالا ولی برخی اوقات تشخیص محل نشت کار سختی بوده و هیچ گونه علایٔمی ندارد. در این مواقع بهتر است از یک کارشناس کمک بگیرید تا با استفاده از دستگاه نشت یاب به راحتی و بدون اتلاف وقت مشکل پکیج شما را برطرف کند که روشی بسیار دقیق و فوری است.

 

راه ها موثر برای جلوگیری از ترکیدگی لوله های فاضلاب

راه های موثر برای جلوگیری از ترکیدگی لوله فاضلاب نیاز به تکیه گاه در لوله می باشد.

وجود تکیه گاه درلوله های پلاستیکی فاضلاب تکیه گاه داشتن باعث جلوگیری از ترکیدگی لوله ها میشود.

پیدا کردن راه کارهای موثر برای جلوگیری از ترکیدگی لوله

راه های موثر برای جلوگیری از ترکیدگی لوله نیاز به تکیه گاه داشتن لوله های پلاستیکی استفاده شده در فاضلاب تکیه گاه داشتن باعث جلوگیری از ترکیدگی لوله ها می شود.

برای نصب تکیه گاه ابتدا باید در لوله کشی فاضلاب باید به نوع و نحوه نصب تکیه گاه دقت کافی را کرد.

به همین جهت برای انشعاب ها لوله کشی فاضلاب و زیر سیفون جای منبسط شدن رو باید در نظر گرفت.


شرکت تکنیسین شهر با بکارگیری مجهزترین تجهیزات در زمینه ی لوله بازکنی تعمیرات لوله و نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله ، رفع نم و رطوبت با دستگاه و همچنین تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه ، آماده ی خدمت رسانی به شما شهروندان عزیز در تهران و حومه (تشخیص ترکیدگی لوله غرب تهران با دستگاه )می باشد.

sewage-pipe-fracture،ترکیدگی لوله های فاضلاب
sewage-pipe-fracture،ترکیدگی لوله های فاضلاب
4.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.