You are currently viewing نحوه تعمیر شوفاژ های قدیمی با تکنسین شهر

نحوه تعمیر شوفاژ های قدیمی با تکنسین شهر

برای اطلاع از نحوه تعمیر شوفاژ های قدیمی و عیب یابی شوفاژ و هزینه تعمیر شوفاژ ، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، تعمیر پکیج دیواری ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه با تکنسین شهر همراه باشید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 4 minutes

نحوه تعمیر شوفاژ های قدیمی

با مجموعه تکنیسین شهر همراه باشید تا نحوه تعمیر شوفاژ های قدیمی را با هم بررسی کنیم.

چگونه یک شیر یا سوپاپ جدید بر روی شوفاژ نصب کنیم؟ وهمراه با نحوه تعمیر و عیب یابی شوفاژ

مرحله1: سفت کردن مهره ها

چنانچه آب شوفاژ از زیر دسته مخزن نشت می کند، ابتدا باید ترموستات را خاموش کنید و صبر کنید تا رادیاتور خنک شود.

و با استفاده از ابزار مخصوص مثل: انبر دست ، مهره های تعبیه شده در زیر مخزن را محکم کنید. چنانچه مشکل رادیاتور برطرف نشد ، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مرحله 2: رادیاتور را تخلیه کنید

برای تخلیه آب رادیاتور ابتدا ترموستات دستگاه را خاموش کنید و سپس شلنگ تخلیه آب را به دریچه تخلیه آب یا فاضلاب منزل متصل کنید تا تمامی آب موجود در شوفاژ از طریق دریچه ها خارج شود.

مرحله 3: تعویض شیر

در این مرحله سوپاپ را که به رادیاتور متصل است به آرامی باز کرده و آن را از دریچه جدا کنید. سوپاپ قدیمی و کهنه را به مراکز فروش لوله و تعمیر وسایل گرمایشی ببرید و سوپاپ جدیدی را به عنوان جایگزین برای شیر قبلی خریداری کنید. دقت کافی داشته باشید که سوپاپ جدید باید از تمامی جهات مناسب سیستم منزل شما باشد.

  لوله کشی شوفاژ و رادیاتور با قیمت مناسب

همچنین برای لوله کشی شوفاژ و نصب شوفاژ نیز می توانید با همکاران ما در تکنیسین شهر در تماس باشید.

نحوه تعمیر و عیب یابی شوفاژ- هزینه تعمیر شوفاژ
نحوه تعمیر و عیب یابی شوفاژ قدیمی

روش نصب دستگیره جدید و عیب یابی شوفاژ

اگر دسته رادیاتور منزل شما ترک خورده و یا این که کارایی و استحکام قبلی خود را ندارد باید با ابزار مناسب دسته قدیمی را از شوفاژ جدا کنید.

اگر دسته به طور کلی از بین رفته باشد و بخشی از آن سالم نمانده باشد که بتوانید با یک پیچ جایگزین، همان دسته قبل را مجددا روی شوفاژ نصب کنید؛ باید دسته ای جایگزین را با همان ویژگی های قبلی خریداری کنید و به وسیله پیچ های مناسب آن را به شوفاژ متصل کنید.

نحوه نصب دریچه تنظیم هوا

دریچه رادیاتور باید این قابلیت را داشته باشد که در برخی مواقع خاموش باشد و به وسیله دست تنظیم شود. برای تنظیم دمای هوای رادیاتور منزل، از دریچه های هوا استفاده می شود. برای این که بخواهید دریچه جدیدی روی شوفاژ نصب کنید لازم است که ترموستات را خاموش کنید و از انبردست استفاده کنید تا انژکتور قدیمی را باز کنید. دریچه قبلی را از محفظه خارج کنید و دریچه جدید را که به منظور استحکام و جلوگیری از خرابی آن را عایق بندی کرده اید، در محل جدید قرار دهید.

  علت افت فشار آبگرمکن دیواری و زمینی

همچنین در صورت ایجاد مشکلات لوله کشی و نم و رطوبت نیز می توانید جهت تشخیص نم و رطوبت لوله شوفاژ بر روی دیوار و زمین با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

نحوه تنظیم شیر سوپاپ رادیاتور

اگر یک رادیاتور به اندازه کافی گرمایش نداشته باشد این احتمال وجود دارد که هوا در داخل شوفاژ گیر کرده است. برای انجام این کار باید ترموستات را خاموش کنید و صبر کنید تا رادیاتوربه قدر کافی خنک شود. یک محفظه مثل یک فنجان را برای احتمال نشت آب زیر شیر سوپاپ بگذارید، سپس با ابزار مناسب شیر سوپاپ را باز کنید تا هوای موجود در مخزن تخلیه شود و آب مجددا به شکل طبیعی در شوفاژ جریان پیدا کند. بعد از راه افتادن شوفاژ و برگشتن به کارایی می توانید دریچه را سفت کرده و شیر را محکم کنید.

میزان هزینه تعمیر شوفاژ باید بعد از دیدن دستگاه از نزدیک محاسبه شود.

تکنیسین شهر همواره در زمینه نصب شوفاژ ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه ، تعمیر انواع پکیج دیواری ، تشخیص ترکیدگی لوله غرب تهران با دستگاه و… اماده ارائه خدمات به شما می باشد.

سوالات متداول

آیا شما کارشناس مربوط به نصب شوفاژ هم دارید یا فقط کارشناس تعمیر دارید؟

همانطور که گفته شد تکنسین شهر کادر مجرب و متخصص در زمینه های نصب و تعمیر شوفاژ و یا انواع پکیج و… را دارد.برای انجام امور نصب می توانید با تکنیسین شهر در تماس باشید.

  نشت یابی لوله تهران

تعرفه هزینه های تعمیر شوفاژ و یا پکیج به صورت می باشد؟

میزان هزینه و تعرفه تعمیر بعد از دیدن میزان کار و علت خرابی و تعداد قطعه استفاده شده و… اعلام می شود.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.