You are currently viewing آشنایی با روش های دفع فاضلاب شهری

آشنایی با روش های دفع فاضلاب شهری

نحوه دفع فاضلاب

آشنایی با روش های دفع فاضلاب شهری و همچنین رفع بوی بد فاضلاب ، بدون شک می توان گفت در صنعت ساختمان یکی از موارد پراهمیت دفع فاضلاب است.

دو نوع سیستم برای دفع فاضلاب وجود دارد.

یکی از آن ها سیستم چاه و دیگری فاضلاب شهری است. سیستم فاضلاب شهری دچار برخی از ضعف ها است. روش چاه هم می تواند از نظر سلامتی و زیست محیطی دارای مضراتی باشد. برای اینکه بتوان به درستی سیستم دفع فاضلاب را طراحی کرد باید به سطح آب زیرزمینی منطقه، نوع زمین و جنس خاک توجه شود.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 4 minutes

آشنایی با روش های دفع فاضلاب شهری - رفع بوی بد فاضلاب
دفع فاضلاب شهری, urban waste disposal

انواع دفع فاضلاب و آشنایی با روش های دفع فاضلاب شهری

در برخی از موارد که ساختمان نمی تواند به سیستم فاضلاب شهری متصل شود باید از حفر چاه استفاده کرد. زمانی برای حفر چاه فاضلاب ساختمان از چاه جذبی استفاده می شود که خاک آن دارای خرده سنگ یا ماسه و شن کافی باشد. در صورتی هم که خاک دارای خاصیت باتلاقی باشد یا رس زیادی در آن موجود باشد از چاه سپتیک استفاده می شود. چاه جذبی متشکل از سه بخش گلدانی، میله و انبار چاه است.

بخش گلدانی چاه جذبی همان دهانه چاه است که به شکل V بوده و فاضلاب در آن جمع آوری می شود. ونت های لوله های فاضلاب در این قسمت مستقر شده و فاضلاب را به چاه هدایت می کنند. میله ی چاه جذبی بخشی از آن است که عمق آن تا سطح لایه ی نفوذپذیر خاک می باشد و قطر آن هم ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر است. اصولا بخش میله چاه جذبی را با عمق 6 متر در نظر می گیرند تا سازه ی ساختمان کمتر از حفر چاه دچار اثرات منفی شود.

  گرفتن نشتی لوله بدون کندن در محل تنها با استفاده از ابزار پیشرفته

سومین بخش چاه جذبی انباره آن است که گنبدی شکل بوده و حفر آن در لایه ی نفوذ پذیر خاک انجام می شود. فاضلاب در این بخش جمع آوری شده و آب آن از طریق نشست در بخش نفوذ پذیرخاک از فضولات جدا می شود.

توجه به این نکته مهم است که چاه فاضلاب انسانی حتما باید از چاه آب باران فاصله داشته باشد تا چاه آب باران دچار آلودگی نشود.

لازم به ذکر است که مجموعه تکنسین شهر آماده ارائه خدمات در زمینه های مسائل مربوط به چاه فاضلاب ، رفع بوی بد فاضلاب شهری ، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، تعمیر و نصب پکیج و لوله کشی شوفاژ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه ، و… می باشد.

سوالات متداول

برای دفع فاضلاب باید چه کاری انجام دهیم ؟

همانطور که گفته شد برای اینکار دو روش داریم یا از طریق چاه و یا فاضلاب شهری ، که برای انتخاب بهتر می بایست باتوجه به نوع زمین و منطقه و … توجه کرد.

برای حفظ سلامتی فرد باید چاه فاضلاب در موقعیتی ایجاد شود؟

در این مورد باید چاه آب بافاصله زیادی از چاه فاضلاب قرار گیرد تا آلوده نشود. جهت انجام اینکار می توانید با تکنیسین شهر همراه باشید تا راهنمایی کامل صورت گیرید.

  تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه
به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.