رفع نم و رطوبت بدون خرابی

توسط : admin در تاریخ یکشنبه 16 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

آنچه در این مقاله می خوانید...

روشهای رفع نم ورطوبت ساختمان، رفع نم و رطوبت حمام، رفع نم و رطوبت توالت، رفع نم و رطوبت آشپزخانه 100% تضمینی در سراسر تهران فوری

آیا ازوجود نم و رطوبت در دیوار، سقف توالت ویا حمام ساختمان خسته شده اید؟. آیا دلیل بوی بد نم در منزل را نمی دانید؟. برای از بین بردن نم و رطوبت منزل با ما در تماس باشید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 16 minutes

روشهای رفع نم ورطوبت در سقف

خدمات ما به شما در این خصوص :

یکی از راه ها رفع نم و رطوبت بدون تخریب

همچنین رفع نم و رطوبت ناشی از نشت لوله های فاضلاب به منزل در سراسر تهران

رفع نم و رطوبت حاصل از ترکیدگی لوله های آب و شوفاژ و لوله های پکیج – تشخیص محل ترکیدگی لوله بادستگاه

ویا رفع نم و رطوبت ناشی از آب باران

نابودی نم و رطوبت ناشی از آب کولر آبی

رفع نم و رطوبت ناشی از توالت و حمام همسایه ، تشخیص دلیل نم با دستگاه

روشهای رفع نم ورطوبت ناشی از جذب آب های زیرزمینی (پایین آوردن سطح آب یا زهکشی)

نم و رطوبت موجود در خانه از چیست؟

از مهم ترین مشکلات در زندگی آپارتمان نشینی ، وجود نم و ترکیدگی لوله های قدیمی و نامرغوب است و از دلایل آن میتوان به بی کیفیت بودن لوله ها و پایین بودن کیفیت مصالح اشاره کرد.

removing moisture, رفع نم و رطوبت
removing moisture, رفع نم و رطوبت

نشانه‌های نم و رطوبت در ساختمان

 • تبله کردن
 • باد کردن کاشی دیوار ها یا افتادن آن ها
 • لق شدن سرامیک های کف

مکان هایی که امکان بوجود آمدن نم درآن وجود دارد:

بخش‌های داخلی و قسمت‌های مجاور سرویس‌های بهداشتی
محل عبور لوله‌های پکیج و همین‌طور لوله‌های آب
کاشی و سرامیک‌های داخل سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه
محل عبور لوله‌های فاضلاب

دلایل به وجود آمدن نم در ساختمان:

پایین بودن کیفیت مصالح ساختمانی استفاده شده در ساختمان .

نقص‌ها و عیب‌ها در لوله کشی و بخش تاسیسات فنی ساختمان
مهارت نصاب‌ها (بنا، گچ‌کار، لوله‌کش) در اجرای درست، اصولی و حرفه‌ای
سوراخ شدن و یا شکستن لوله ها در اثر ضربه خوردن و یا نصب پیچ روی دیوار
با اهمیت ترین قسمت کار رفع نم و رطوبت, تشخیص نوع نم و جای دقیق آن و دلیل بوجود آمدن آن است.

در این زمینه انتظارات شما از یک گروه حرفه ای اینهاست :

 • تشخیص دقیق علت نم و رطوبت دیوار ساختمان و دلیل رطوبت سقف و رفع نم در داخل ساختمان‌ها
 • تشخیص دقیق و نقطه‌ای محل نشت احتمالی از لوله‌های آب ساختمان با دستگاه‌های کامپیوتری
 • روش رفع نم و رطوبت ناشی از نشت فاضلاب یا خراب بودن توالت
 • راه های رفع نم و رطوبت ناشی از نشت فاضلاب یا خراب بودن کف حمام
 • چگونگی رفع نم و رطوبت ناشی از ترکیدگی لوله آب یا شوفاژ
 • با رفع نم دیواره‌های حمام و عایق‌بندی
 • رفع نم سقف پشت بام
 • رفع سوراخ و نشتی ایزوگام کف توالت ساختمان و حمام طبقه بالا
 • تشخیص و پیدا کردن محل ترکیدگی لوله‌های ساختمان با دستگاه و رفع چکه، نم و رطوبت
 • تعمیر و رفع نشتی و نم لوله‌های سوراخ و معیوب آب
 • لکه گیری جزئی گچ دیوار و سقف و نقاشی دیوار نم و رطوبت دیده ساختمان پس از رفع علت
 • گچکاری مجدد کل سقف رطوبت دیده ساختمان و خانه یا دیوار در نم‌های شدید پس از رفع نم
 • دفع نشتی، رطوبت و نم لوله کشی پکیج و شوفاژ ساختمان به منظور رفع نم
 • رفع نم بدون تخریب و با ضمانت ۱۰۰٪
 • و رفع بوی بد گازهای فاضلاب سرویس بهداشتی، آشپزخانه ها

رفع نم و رطوبت:

 • از بین بردن نم و رطوبت با نقاشی و بنایی دیوار خانه .
 • حل مشکل نم و رطوبت ناشی از نشت فاضلاب یا خراب بودن توالت
 • نابودی نم و رطوبت ناشی از خراب بودن کف حمام
 • روشهای رفع نم ورطوبت ناشی از ترکیدن لوله آب یا شوفاژ
 • رفع نم دیواره های حمام (عایق بندی) دفع نم سقف پشت بام

علت به وجود آمدن در خانه و ساختمان:

خانه ای که همیشه بوی بد میدهد باعث آزردگی افراد خانه زیبایی خود خانه را نیز از بین میبرد.و به صورت آهسته باعث بروز حساسیت آلرژی در افراد خانواده می شود تا امکان ورود حیوانات موذی را زیاد میکند.

تشخیص ترکیدگی لوله در همان مراحل اولیه بسیار با اهمیت است.چرا که میتوان از شیوع نم و رطوبت به سایر مناطق خانه جلوگیری به عمل آورد.

علت خیس بودن قوطی نوشیدنی شما در این شرایط صرفاً رطوبت موجود در هوای اطراف شما میباشد وقتی که دمای هوا شروع به کاهش می کند به صورت همزمان قابلیت خود برای نگهداری رطوبت داخل خود را نیز از دست می‌دهد.سطوح سردتر، رطوبت و یا به عبارت بهتر آب موجود در هوای گرم تر را به صورت میعانات بر روی خود جذب می کند. رطوبت زدایی کاری تقریبا مشابه با همین عملیات را انجام می‌دهد.

به طور کلی تمامی رطوبت زداها را می‌توان به پنج قسمت زیر تقسیم نمود.

 • فن: وظیفه انتقال هوای مرطوب محیط به داخل دستگاه را بر عهده دارد.
 • کمپرسور: وظیفه کمپرسور فشرده و بسترسازی گاز خنک کننده مانند فریون میباشد.
 • هیتر: این روزا از دستگاه رطوبت را وظیفه دارد تا گرما را که در قسمت رطوبت زدایی به منظور جداسازی رطوبت از هوا گرفته شده به آن برگرداند.
 • لوله های خنک کننده (اپراتور) : با توجه به جریان مایع خنک کننده در داخل این لوله ها و دمای بسیار پایین آنها ، هوا مرطوب با برخورد به این لوله ها رطوبت خود را از دست خواهد بود.
 • مخزن ذخیره در این قسمت رطوبت جدا شده از هوا به صورت آب جمع آوری خواهد شد.
 • تشخیص ترکیدگی لوله
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
 • رفع نم و رطوبت
 • پیدا کردن نشتی
 • روش دیگر تعمیر پکیج
 • ازتعمیر لوله های پکیج در شرق
 • با تعمیر لوله های پکیج در غرب
 • تعمیر لوله های پکیج در شمال
 • تعمیر لوله های پکیج در مرکز تهران

انواع رطوبت زدا ها

به طور کلی رطوبت ها به دو نوع کلی تقسیم می شوند

 • رطوبت زدا های میعانی
 • رطوبت زدا های جذبی
رفع نم و رطوبت, removing moisture - هزینه تعمیر و رطوبت زدایی
رفع نم و رطوبت, removing moisture

در رابطه با رطوبت و راههای میعانی در قسمت قبلی توضیحاتی ارائه گردید و در این قسمت کمی به بررسی رطوبت و راههای جذب خواهیم پرداخت.همانطور که از نام این رطوبت را مشخص می باشد، در این نمونه از دستگاه‌ها هوای بیرون پس از ورود به دستگاه از روی موادی که جذب به رطوبت می‌کنند عبور می نمایند تا رطوبت از هوا جدا شود.

تعاریفی از رطوبت میعانی و رطوبیت جذبی :

مواد جاذب رطوبت فراوانی در طبیعت وجود دارد که پر کاربرد ترین آنها سیلیکاژل می باشد که به صورت طبیعی جاذب رطوبت محیط می باشد به همین دلیل است که در بسیاری از کفش ها و یا وسایل خانگی که تازه خریداری شده است می توانید یک بسته کوچک از سیلیکاژل را در بسته بندی آنها مشاهده نمایید.

با توجه به عدم نیاز سیلیکاژل به سرد سازی هوای محیط به منظور جذب رطوبت آن، این دستگاه جهت استفاده در شرایط محیطی زیر صفر درجه بسیار مناسب و کارآمد می باشد.

تکنولوژی دستگاه رطوبت زدا بسیار ساده ولی کاربردی می باشد . محدوده تولید رطوبت ده ها از نظر اندازه و قدرت بسیار وسیعی می باشد.

رطوبت و راه های خانگی دستگاه هایی با اندازه های کوچک می باشند که برای استفاده در فضاهای خانگی و ادارات تولید شده اند و طبیعت طراحی انجام شده برای این گونه دستگاه‌ها به گونه ای متناسب با شرایط استفاده و محیط کاربری آنها می باشد.

فارغ از اینکه چه نوع نوبت جدایی برای استفاده انتخاب می نماید با توجه به آنچه در ادامه مطالعه می نماید کمک شایانی به حفظ محیط زیست و اقتصاد خانواده خواهید نمود.

یک رسوب زدای معمولی قابل حمل می تواند تا ۱۶۰ کیلو وات ساعت در ماه برق مصرف نماید این میزان برق اضافی از مصرف برق یخچال شما بیشتراست ولی در قیاس با میانگین کولرهای گازی که تقریبا ۳۰۰ کیلو وات ساعت در ماه برق مصرف می‌کنند و به طور قابل توجهی پایین تر می باشد.

تفاوت میان رطوبت زدای میعانی و جذبی

توجه به این نکته حائز اهمیت می‌باشد که زیاد بودن میزان رطوبت نسبی در محیط باعث می‌شود تا احساس گرمای بیشتری داشته باشید ، بنابراین در صورت استفاده از دستگاه های رطوبت خاک باعث از بین بردن رطوبت نسبی بیش از اندازه در محیط می گردند با اسم چندتا ترموستات کولر های گازی کمتر افزایش دمای محیط را نشان دهند که این مطلب خود به شکل ویژه‌ای باعث کاهش برق مصرفی خواهد شد.

تکنیسین شهر چه می کند؟ پیدا کردن دلیل و محل نشت یا چکه آب از سقف، ترکیدگی لوله، روشهای رفع نم ورطوبت، چکه و نشت آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان خود را به ما بسپارید. ما با تشخیص نم و رطوبت با دستگاه در محل حضور پیدا می کنیم.

هزینه تعمیر و رطوبت زدایی

هزینه تعمیر و رطوبت زدایی بستگی به دلیل نشت یا چکه آب دارد.آیا نشت از لوله آب بوده ، آیا فاضلاب بوده ، آیا نیاز به تخریب کاشی ها و ترمیم مجدد است. اگر سقف همسایه پایینی شما چکه می کند به احتمال بسیار زیاد مشکل از تاسیسات منزل شما می باشد ولی باید بررسی ترکیدگی لوله توسط کارشناس صورت پذیرد.

با نگاه به اطراف خود در محیطی با رطوبت بالا علائم مربوط به رطوبت بالای موجود در هوا از جمله: قارچ، کپک، زردی روی دیوارها و سقف، نم و رطوبت، شبنم روی پنجره ها، تبله کردن رنگ دیوار و در کل سنگینی نفس را مشاهده و احساس خواهید کرد.

علاوه برمشخصات ظاهری که گفته شد در فوق شرایط دیگری نیز وجود دارند که در صورت دقت فقط به واسطه وجود رطوبت بالا در خانه پدید می‌آیند ، به عنوان مثال در صورتی که شما منزل شاهد گیر کردن درب های کابینت و یا پنجره های چوبی به یکدیگر و صدای جیر جیر یا راه پله های چوبی یا لمینت کف ساختمان هستید این صدا ها فقط به این دلیل است که آب و یا به عبارت بهتر رطوبت موجود در هوا جذب نموده و متورم می‌شود، در اثر این تورم تمامی اتصالات ساختمان از جمله میخ ،پیچ ،چسب از هم جدا شده و علاوه بر ایجاد سر و صدا باعث کاهش شدید مقاومت ساختمان نیز می شود.

آثار وجود نم و رطوبت

رطوبت زیاد باعث رشد انواع باکتری ها قارچ ها و به تبع آن ها حضور آلرژی‌های مختلف در محل سکونت برای افراد ساکن می‌شود، که رطوبت زدا باعث کاهش تمامی این موارد خواهد شد.

حتی اگر شما دچار آلرژی نمی باشید جلوگیری از رشد قارچ ها و کپک ها در محل سکونت شما بهترین دلیل برای استفاده رطوبت زدا ها می‌باشد، چرا که این موجودات برای رشد و تکثیر فقط به میزان کم رطوبت بالای ۶۰ درصد احتیاج دارد و در صورت فراهم بودن چنین محیطی بلافاصله شروع به رشد و ازدیاد می نمایند.

وجود قارچ و کپک در جایی که نم وجود دارد باعث می شود تا ساختمان بطور کلی نابود شود.

لذا بهترین و مطمئن ترین راه برای جلوگیری از آلودگی منازل و ادارات و محل های کار و سایر مکان های مسکونی از وجود این آلودگی پیشگیری از حضور آنها به وسیله رفع نم و رطوبت می باشد.

پنج روش برای رفع نم و رطوبت در منزل شما

وجود رطوبت منفی در محیط، به راحتی بر محیط تاثیر می گذارد. این رطوبت ها برای سلامتی فرد ضرر دارند، باعث ایجاد حالات بد می شوند، و باعث می شوند احساس عرق کردن و بیمار بودن داشته باشید. در یک محیط مرطوب آلودگی و گرد و غبار، عوامل بیماری زا مانند پاتوژن ها و آلرژن ها و بوی نامطبوع رشد می کند، و سرانجام کیفیت هوای محیط را کاهش می دهد.

از دیگر روشهای رفع نم ورطوبت:

1-افزایش تهویه

خانه های امروزی و مدرن برای کم کردن رطوبت به تهویه های مکانیکی در محیط داخلی برای داشتن فضایی سالم احتیاج دارند. با بکار گیری سیستم های تهویه و خروج هوای نامطبوع و تامین انرژی جریان هوای تازه می توانید از فضای داخل منزل لذت ببرید.

2-مسدود کردن نشت

می توانید نشتی منزل خود را با استفاده از دستگاه ها و ابزارها جلوگیری و مسدود کنید. جلوگیری از نشتی می تواند از ورود رطوبت جلوگیری کند. باید چند وقت یکبار مناطق نشت منزل را بررسی کنید تا موجب افزایش دمای رطوبت و گرما نشود.

سایر راهکار های دفع نم و رطوبت :

3-استفاده از سیستم های تهویه مطبوع

از روشهای رفع نم ورطوبت دیگر : اگر نشت در تهویه ها و سیستم های الکتریکی که درست عمل نکنند رطوبت را افزایش می دهند و باعث می شوند تا برای خنک کردن فضای منزل هزینه های بسیاری پرداخت شود. برای جلوگیری از این اتفاق تهویه خود را در بهار هر سال تعمیر و بررسی کنید و ورودی تهویه را برای اینکه دچار آسیب نشوند هر چند سال یکبار بررسی و تعمیر کنید.

4-یک رطوبت گیر نصب کنید

دستگاه های رطوبت سنج از انواع سیستم های خانگی و ساده هستند که برای کاهش رطوبت استفاده می شوند. تمام دستگاه های رطوبت گیر فضای خانه را مطبوع می کنند. داشتن دستگاه رطوبت گیر در منزل می تواند رطوبت داخل را از بین ببرد. این دستگاه ها را می شود در فضاهای زیرشیروانی، زیرزمین ها نصب کرد.

5-استفاده از پمپ های رطوبت گیر و نصب در وضعیت حالت خشک

وقتی سیستم های تهویه سالم ، خشک شوند. می توانید رطوبت موجود در فضای منزل را بدون تغییر دما از بین ببرید. رطوبت نسبی مناسب مطلبوب برای فضای منزل بین 40 تا 50 درصد می باشد. با نصب دستگاه های ارزان قیمت رطوبت سنج می توانید دمای نسبی و متعادل منزل را ایجاد کنید.

روشهای رفع نم ورطوبت

ساخت غیر اصولی ساختمان ها و عدم توجه به اصول ساختمان سازی سبب می شود تا بعد از گذشت مدت زمان کمی، دیوارها و سقف منازل و آپارتمان ها دچار نم زدگی شوند.

البته استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب نیز در این زمینه بی تاثیر نیست. در گذشته رفع نم و رطوبت ساختمان کار دشواری بود. اغلب افراد برای رفع این مشکل به تخریب بخش مرطوب می پرداختند و این امر زمان و هزینه زیادی در بر داشت.

اما این سوال پیش می آید که آیا نم و رطوبت در ساختمان مشکلاتی را نیز به همراه دارد؟

پاسخ این سوال مشخص است، بله. ایجاد بوی بد و تجمع حیوانات موذی نظیر سوسک و مگس ها از جمله عوارض نم داشتن ساختمان است. همچنین ایجاد کپک و رشد باکتری بر روی قسمت مرطوب می تواند باعث ایجاد بیماری شود. چه راه کارهایی برای رفع نم وجود دارد؟ تهویه مناسب یکی از عوامل مهم در بر طرف شدن این مشکل است.

هوای تمیز می تواند به خشک شدن بخش مرطوب نیز کمک کند. در مرحله دوم باید منبع این رطوبت را یافت و هر چه سریع تر نسبت به ترمیم آن اقدام نمود.

اغلب شکستگی در لوله های عبور آب و فاضلاب باعث ایجاد نم و رطوبت در سطوح مختلف می شود. دستگاه رطوبت گیر یکی دیگر از لوازم مورد نیاز برای رفع نم ساختمان است.

این دستگاه رطوبت را به خود جذب کرده و فضا را خشک می کند. نمک یک ماده نم گیر است که به راحتی آب و رطوبت را به خود جذب می کند. شما می توانید به وسیله نمک، بخش اعظمی از رطوبت سطح را از بین ببرید. نور و روشنایی نیز می تواند به کاهش رطوبت کمک کند. تا به حال مشاهده کرده اید که اتاق های تاریک دارای فضایی مرطوب تر هستند. اگر گچ نم دار باشد. بعد از ترمیم منبع رطوبت باید قسمت مرطوب را تراشید و مجدد آن بخش را گچ نمود.

سوالات متداول

از دلایل اصلی به وجود آمدن نم ورطوبت در خانه چیست ؟

از جمله مشکلاتی که موجب وجود نم و رطوبت در خانه می شود ، استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت پایین در زمان ساخت ، شکستگی لوله پکیج و یا لوله آب ، و یا در نصب پکیج به دلیل ضربه خوردن ممکن است لوله ترک برداشته باشد و به مرور زمان با نم نمایان می شود.

راه های رفع نم و رطوبت در خانه….

درجه اول باید محل نشتی و علت اصلی نم را شناسایی کنید.برای اینکار می توانید از کارشناسان تکنسین شهر کمک بگیرید. و بعداز طی مرحله اول می توانید از تهویه در داخل خانه استفاده کنید تا بوی رطوبت از بین برود و یا از دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code