You are currently viewing نشت یابی لوله تهران

نشت یابی لوله تهران

لوله های ساختمان بعد از گذشت چندین سال ممکن است به دلیل پوسیدگی دچار نشتی شوند که در چنین شرایطی برای تشخیص نشتی می توانید بدون آن که نیاز به تخریب باشد از دستگاه های نشتی استفاده کنید اما از آنجا که قیمت این دستگاه ها بالا است لذا به صرفه نمی باشد که خودتان آن را خریداری کنید از این ور توصیه می کنید برای انجام این کار با مرکز تکنسین شهر تماس بگیرید و انجام نشت یابی لوله تهران را به متخصصین این شرکت خدماتی بسپارید.

خدمات نشت یابی لوله تهران

اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید چگونه جلوی نشتی آب را بگیریم؟ و یا اینکه چگونه متوجه نشتی لوله آب شویم؟ روش های موثر برای پیدا کردن نشتی لوله چیست؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی نشت یابی لوله تهران بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم دعوت می کنم با ما همراه باشید. در صورت نیاز به نشت یابی لوله شمال تهران، نشت یابی لوله غرب تهران و تشخیص نشتی لوله آب می توانید با شماره های مندرج در سایت تکنیسین شهر تماس بگیرید.

روش نشت یابی لوله تهران

اگر در ساختمانی که زندگی می کنید هرگونه علائم نشتی آب را مشاهده کردید فورا برای رفع آن اقدام کنید زیرا ممکن است موجب تخریب ساختمان و خسارت های سنگینی شود، اگر یکی از لوله های توکار دچار ترکیدگی شده و یا نشتی پیدا کند آب به مرور در بین مصالح نفوذ کرده و موجب سست شدن آن ها و در نهایت دیوار می شود.

روش نشت یابی لوله تهران
روش نشت یابی لوله تهران

توجه داشته باشید در صورتی که هر گونه رطوبت و یا نشتی در دیوار و یا حتی کمدهای خانه مشاهده کردید می تواند نشان از بروز ایجاد نشتی لوله ها باشد که در چنین شرایطی باید به دنبال یک مرکز نشت یاب حرفه ای باشید تا محل دقیق نشت را شناسایی کرده و برای ترمیم و مرمت آن اقدامات لازم را انجام دهد که برای این منظور تکنسین شهر را به شما پیشنهاد می دهیم. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه توسط مجموعه تکنیسین شهر با با سابقه درخشان در تشخیص ترکیدگی لوله تهران انجام می شود. در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

دلایل نشتی لوله های ساختمان

عوامل مختلفی می تواند موجب ایجاد نشتی و یا ترکیدگی لوله های ساختمان شوند که در ادامه چند مورد از مهم ترین آن ها را بیان می کنیم:

خوردگی لوله های فلزی

یکی از مهم ترین عوامل بروز نشتی خوردگی لوله های فلزی است که یکی از دلایل آن تماس با خاک آهکی است، آهک به مرور زمان موجب ایجاد خوردگی در لوله ها شده و در نهایت به نشتی منجر می شود لذا در زمان ساخت و ساز حتما به این مورد توجه لازم را داشته باشید.

  تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور

واکنش شیمیایی لوله های فلزی در کنار هم

زمانی که لوله های توکار را کار می گذارید باید فاصله میان آن ها کاملا حفظ شود زیرا در صورتی که در تماس با هم باشند واکنش شیمیایی در بین آن ها اتفاق می افتد و موجب ایجاد خوردگی و در نهایت نشتی خواهد شد پس حتما در زمان ساخت و ساز نقشه کشی لوله ها و تاسسیات را به افراد مجرب و با تجربه بسپارید.

ایجاد فشار به لوله

در زمان بستن اتصال لوله ها نباید فشار زیادی به آن ها وارد شود این کار موجب می شود محل بستن واشرها بریده و در نهایت منجر به نشتی لوله ها خواهد شد، در واقع لوله کش در این مورد باید ایمنی و حد اعتدال را در نظر بگیرد و همچنین از لوله های جنس خوب که در کوتاه مدت دچار پوسیدگی نمی شوند استفاده کند.

انقباض و انبساط

متاسفانه مشکلی که در لوله های فلزی وجود دارد این است که دچار انبساط و انقباض می شود، اگر لوله های ساختمان در مجاورت وسایل گرمایشی قرار داشته باشند مدام در حال انبساط و انقباض بوده و در معرض نشتی و ترکیدگی قرار دارند.

تغییر فشار آب

تغییر فشار آب در لوله ها نیز می تواند یکی دیگر از عوامل ایجاد نشتی و ترکیدگی باشد وارد شدن آب با فشار زیاد به لوله ها موجب صدمه دیدن جداره لوله ها خواهد شد و در نهایت خوردگی و نشتی بروز خواهد کرد.

جنس نامناسب لوله ها

استفاده از لوله هایی که با مواد نامرغوب تولید شده اند برای لوله کشی ساختمان کار عاقلانه ای نخواهد بود زیرا عمر مفید آن ها کوتاه بوده و در کمترین زمان ممکن دچار پوسیدگی و نشتی می شوند. در صورت بروز نم و رطوبت پیشنهاد می کنیم مقاله های تشخیص نم و رطوبت و هم چنین مقاله ی تشخیص نم و رطوبت با دستگاه را نیز مطالعه نمایید. در صورت نیاز به ارائه این خدمات نیز می توانید با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

چگونگی نشت یابی لوله تهران
چگونگی نشت یابی لوله تهران

چگونگی نشت یابی لوله تهران

همان طور که پیشتر نیز گفتیم یکی از نشانه های بروز نشتی لوله های ساختمان پیدا شدن لکه های آب بر روی دیوار و یا سقف است اما علاوه بر این برای اطمینان از بروز این مشکل می توانید به روش های ذیل نیز عمل کنید:

بررسی عدد کنتور

یکی از روش هایی که در این زمینه می تواند بسیار کارساز باشد بررسی عدد کنتور است برای این کار ابتدا عدد روی کنتور را یادداشت کنید سپس تمامی راه های مصرفی آب را ببنید توجه داشته باشید که تمامی مسیرهای لوله کشی ساختمان که به کنتور ختم می شود باید بسته باشد سپس به مدت 15 دقیقه صبر کنید و مجددا عدد روی کنتور را بخوانید و با عددی که قبلا یادداشت کرده اید مقایسه کنید اگر تغییر کرده بود به این معنا است که یکی از مسیرهای لوله کشی منزل شما دچار نشتی شده و باید هرچه سریع تر برای رفع آن اقدام کنید که برای این کار می توانید از دستگاه نشت یاب حرفه ای استفاده نمایید.

  تشخیص ترکیدگی لوله تهران

استفاده از دستگاه های نشت یاب حرفه ای

با اختراع دستگاه های نشت یاب دیگر نیاز نیست برای پیدا کردن محل نشت قسمت های مختلف ساختمان را تخریب کنید، این دستگاه دارای سنسورهای حساس به صدای آب بوده و حتی ریزترین نشتی ایجاد شده در ساختمان های با دیوارهای ضخیم را نیز تشخیص می دهد و محل دقیق نشت را به شما اعلام خواهد کرد. نشت یابی لوله غرب تهران را به مجموعه تکنیسین شهر بسپارید. در صورت نیاز به خدمات نشت یابی لوله با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

تغییر رنگ دیوارها

نشتی در لوله های آب توکار موجب ایجاد روطوبت و تغییر رنگ دیوارها خواهد شد، زرد شدن دیوارها مخصوصا دیوارهای گچی می تواند یکی از نشانه های نشتی لوله توکار باشد.

افت ناگهانی فشار آب

یکی دیگر از مواردی که می تواند ار علائم نشتی و یا ترکیدگی لوله باشد افت ناگهانی فشار آب است در صورتی که بیش از یک روز با افت فشار آب مواجه شدید فورا برای پیدا کردن محل نشتی اقدام کنید.

هزینه نشت یابی لوله تهران
هزینه نشت یابی لوله تهران

صدای چکه دائم

در این حال صدا می تواند یکی از نشانه های نشتی باشد در صورتی که در منزل هیچکدام از شیرهای آب باز نیستند اما صدای چکه کردن آب را می شنوید می تواند به معنای نشتی یکی از لوله های توکار باشد، که در چنین موردی پیدا کردن محل نشت بسیار سخت است و حتما باید از دستگاه نشت یاب استفاده کنید. البته قبل از این کار برای کسب اطمینان سایر روش های دیگر علائم نشتی مانند چک کردن رقم کنتور را نیز امتحان کنید سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

نشت آب به طبقات پایین

گاهی ممکن است نشانه های نشتی لوله در آپارتمان طبقه پایین نمایان شود که در چنین موردی معمولا سقف و یا دیوارهای طبقات پایین دچار نم زدگی و رطوبت می شوند. لذا تذکر همسایگان خود را در این مورد جدی بگیرید و برای کسب اطمینان از بروز نشتی حتما با مرکز تکنسین شهر تماس بگیرید و از بروز خسارت های سنگین جلوگیری کنید. برای دریافت خدمات تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه با مجموعه تکنیسین شهر در ارتباط باشید. مجموعه تکنیسین شهر ارائه دهنده خدمات تشخیص نشتی لوله آب می باشد.

اهمیت نشت یابی لوله تهران

در صورتی که هر کدام از علائم نشتی در ساختمان را مشاهده کردید فورا برای رفع آن اقدام کنید و با این کار از گسترش رطوبت که می تواند موجب سست شدن مصالح شود جلوگیری کنید، همچنین نشتی می تواند عاملی برای شیوع بیماری و میکروب از طریق بافت های مرطوب شود.

  نکاتی برای رفع نشتی آب

نشتی لوله

اما سوال مهم در این زمینه این است که چگونه از نشتی ساختمان مطلع شویم؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است.

روش های زیادی برای تشخیص ترکیدگی و یا نشتی لوله ها وجود دارد. افزایش غیر عادی مبلغ پرداختی قبض آب یکی از عواملی است که می توان به وسیله آن به نشتی لوله ها پی برد. دومین عامل مرسوم در تشخیص نشتی، مشاهده نم و رطوبت در مناطق مختلف منزل است. ریزش گچ دیوار ها یکی دیگر از نشانه های نشتی لوله ها می باشد. با تمام موارد ذکر شده تنها می توان نشتی لوله را در یک مساحت بزرگ تشخیص داد. اما تعیین مکان دقیق ترکیدگی و نشتی کار ساده ای نبوده و نیاز به زمان زیادی دارد.

امروزه با پیشرفت بیشتر تکنولوژی، دستگاه نشت یاب جدیدی به بازار ها عرضه شده است که کارایی زیادی دارد. با استفاده از این دستگاه، می توان بدون تخریب بنا، محل دقیق نشتی لوله را پیدا کرد. این دستگاه با ارسال سیگنال هایی به عمق دیوار ها و کف ساختمان، امواج دریافتی را تحلیل می کند. گیرنده حساس این دستگاه می تواند مکان دقیق نشتی را مشخص نماید. تشخیص ترکیدگی لوله تهران توسط مجموعه تکنیسین شهر امکان پذیر می باشد. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تهران با ما تماس بگیرید.

استفاده از دستگاه نشت یاب علاوه بر زمان، در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهد نمود و باعث عدم تخریب بی رویه ساختمان خواهد شد. اما استفاده از این دستگاه برای تمام افراد مقدور نبوده و تنها متخصصان نحوه کار با دستگاه نشت یاب را می دانند. شرکت های خدماتی و تاسیساتی زیادی در کشور با در اختیار داشتن دستگاه نشت یاب و متخصصان زبده در امر تشخیص ترکیدگی، می توانند شما را در این امر یاری نمایند.

اما نمونه های زیادی از دستگاه نشت یاب، دستگاه آکوستیک شبکه آب، دستگاه آکوستیک عقربه ای و… وجود دارد. هزینه استفاده از هر یک از دستگاه های فوق متفاوت بوده و دارای نرخ مشخصی است. از این رو می توان بر اساس هزینه ای که در نظر دارید، یکی از این نمونه ها را انتخاب کنید.

هزینه نشت یابی لوله تهران چقدر است؟

برآورد هزینه نشت یابی لوله در تهران به میزان نشتی و خدمات لازم جهت تعمیر و تعویض لوله بستگی دارد که مجموعه تکنیسین شهر قبل از اقدام به انجام کار، هزینه خدمات را به شما اعلام می کنند.

نشت یابی لوله تهران در چه مناطقی انجام می شود؟

مجموعه تکنیسین شهر با تکنیسین های مجرب خود،‌ آماده ارائه خدمات نشت یابی لوله شمال تهران، نشت یابی لوله غرب تهران و در دیگر مناطق تهران می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

این پست دارای یک نظر است

  1. Avatar
    علیرضا شاهسوند

    آیا برای کرج خدمات ارائه می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.