You are currently viewing تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

آنچه در این مقاله می خوانید...

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله، مکان دقیق ترکیدگی و یا نشتی لوله را نشان می دهد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه این امکان را به ما می دهد، تا بدون تخریب محل دقیق ترکیدگی و نشتی را پیدا کنیم.

تشخیص ترکیدگی لوله

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله یکی از راهکارهای خوب و پر کاربرد در این زمینه به حساب می آید. وقتی لوله دچار ترکیدگی یا نشتی می شود، با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله محل دقیق آن را به راحتی و بدون نیاز به تخریب مشخص می کنند. در دنیای امروز دیگر نیاز به روش های سنتی و قدیمی برای تشخیص ترکیدگی لوله نیست. در حال حاضر برای این کار از دستگاه های بسیار مدرن استفاده می شود که این دستگاه ها چند مزیت دارند:

 • زمان را کاهش می دهند
 • بدون تخریب، محل دقیق ترکیدگی لوله را نشان می دهند
 • به دلیل مشخص کردن محل دقیق ترکیدگی، هزینه های تخریب دیوار و تعمیر آن را نیز کاهش می دهند

شرکت تکنیسین شهر همواره آماده ارائه خدمات تاسیساتی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به هموطنان عزیز می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

احتمالا می خواهید بدانید که این دستگاه ها چطور کار می کنند. خب پس باید با ما همراه باشید چون در این مطلب قصد داریم روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله را برای شما شرح دهیم. دستگاه های نشت یاب آب یا همان تشخیص ترکیدگی لوله دستگاه هایی هستند که به وسیله آنها می توان محل ترکیدگی لوله را پیدا کرد. این دستگاه در ایران به صورت صوتی یافت می شود. طریقه کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله بدین صورت است که با امواج صوتی سعی در تشخیص محل ترکیدگی لوله آب می کند.

حرکت آب باعث ایجاد امواج صوتی می شود. هنگامی که لوله ای دچار ترکیدگی شود، آب با شدت از لوله خارج می شود. برای این دستگاه مهم نیست که مقدار آب خارج شده از لوله چقدر باشد، ممکن است سوراخی بسیار ریز در لوله ایجاد شده باشد و میزان آبی که از لوله نشت می کند بسیار کم باشد یا سوراخی به مراتب بزرگتر وجود داشته باشد. جهت دریافت مشاوره تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شرق تهران با تکنیسین شهر در تماس باشید.

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله

عمقی که دستگاه های تشخیص ترکیدگی صوتی تشخیص می دهند تا 40 سانتی متر است. پس نباید انتظار تشخیص ترکیدگی لوله در اعماق بیشتر از 40 سانتی متر را از این دستگاه ها داشت. مگر اینکه میزان نشت لوله بسیار قابل توجه باشد و امواجی که ایجاد می کند از اعماق با دستگاه قابل تشخیص باشد.

این دستگاه یا محل نشت را پیدا نمی کند که ممکن است بخاطر عمق زیاد باشد یا اگر محل را پیدا کند با دقت کمتر از 10 سانتی متر، نقطه ترک برداشته شده لوله را تشخیص می دهد.بنابراین اگر مصالح استفاده شده در ساختمان شما گران قیمت است بهترین راه این است که قبل از تخریب سقف یا دیوار ساختمان، محل نقطه ای که نشت لوله آب از آنجا صورت می گیرد را با دستگاه پیدا کرده و سپس اقدام به تخریب همان نقطه کنید.

روش کار تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

همانگونه که در بالا گفتیم اندازه سوراخ و مقدار ترکیدگی لوله چندان مهم نیست. مهم این است که آب با شدت از لوله خارج شود و نه قطره قطره. این شدت چکه آب باعث ایجاد صوت می شود که با گوش ما قابل شنیدن نیست. وقتی نم و رطوبت ایجاد شده در ساختمان نتیجه نشت قطره قطره آب باشد باید به تجربه کارشناسان ما (تکنیسین شهر) تکیه کنید. زیرا راهکار دیگری برای یافتن محل ترکیدگی لوله آب وجود ندارد.

 • تشخیص ترکیدگی لوله آب می توانید از بروز خسارت های احتمالی بعد از آن جلوگیری کنید.
 • نشتی و ترکیدگی لوله آب در ساختمان بعد از مدتی باعث به وجود آمدن علائم نشتی لوله می شود.
روش کار تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
روش کار تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

خدمات تشیخص ترکیدگی لوله در تکنیسین شهر

 • رفع ترکیدگی لوله و نم ساختمان
 • تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه
 • سریع ترین و کم هزینه ترین تشخیص ترکیدگی، نم و رطوبت با سیستم های کاملا الکترونیکی «تشخیص با عمق بالا»
 • تشخیص دقیق و نقطه ای محل نشت آب به وسیله دستگاه های پیشرفته
 • تعمیرات لوله کشی آب (نشت یابی لوله آب با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله) و فاضلاب ساختمان به صورت کلی و جزئی
 • تشخیص ترکیدگی لوله آب داخل دیوار و کف ساختمان
 • نشت یابی هر نوع لوله تحت فشار و غیره با حساسیت بالا و بدون هبچگونه تخریب
 • آب بندی کف سرویس ها با مواد مخصوص، بدون تخریب
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

جلوگیری از ترکیدگی لوله آب

اقدامات احتیاطی فراوانی وجود دارد که می تواند برای جلوگیری از نشت آب در مراحل اولیه مفید باشد. در اولین گام برای جلوگیری از نشت می توانید مراحل رایج و متداولی را که شامل موارد زیر هستند انجام دهید:

 • به طور مرتب مناطق نشت را بررسی و تمیز کنید تا به جلوگیری از نشت آب در خانه شما کمک کند.
 • به صورت دوره ای شلنگ ها به ویژه شلنگ های متصل به ماشین های لباسشویی و یخ ساز یخچال منزل را نیز تعویض کنید.
 • در صورت امکان، تغییراتی را در منزل و حیاط خود ایجاد کنید تا منجر به دفع آب باران از حیاط شود.
 • به منظور تعیین مشکلات احتمالی مانند ساییدگی که برای لوله ها پیش می آید، لوله ها را مورد بررسی قرار دهید.
 • به وسیله نصب ابزار آشکارساز نشت آب در خانه، می توانید از آسیب نشت آب جلوگیری کنید.
  علت افت فشار آبگرمکن دیواری و زمینی

شما می توانید برای محافظت بیشتر در برابر نشت آب، از آشکارساز های نشت مانند AcuRite استفاده کنید. دستگاه هنگام رسیدگی به نشت به وسیله سیستم صوتی شما را از نشت آگاه می کند. این دستگاه ها را می توانید برای جلوگیری از نشت در زیرزمین ها و دیگر قسمت های منزل قرار دهید.

فضاهای گفته شده از جمله دوش و… می توانند مستعد نشت آب باشند. یک آشکارساز آب می تواند تشخیص نشت لوله را بسیار راحت کند. برای دریافت قیمت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله مرکز تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر با ما در ارتباط باشید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در سریعترین زمان

نشتی آب هرچقدر هم کوچک، باید خیلی زود تشخیص داده و برطرف شود. با رعایت موارد زیر، نشتی لوله را تشخیص دهید. اولین کاری که در صورت مشکوک بودن به نشتی لوله های آب منزل خود باید انجام دهید، تعیین محل نشتی یا ترکیدگی است. قبل از هرگونه تعمیر، فلکه ورودی آ را بسته و با یک شرکت تشخیص ترکیدگی و تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه تماس بگیرید. برای تشخیص ترکیدگی لوله شرق تهران با دستگاه، شرکت تکنیسین شهر در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما همونان عزیز می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تکنیسین شهر

تشخیص ترکیدگی لوله تهران با دستگاه به صورت شبانه روزی در تمام مناطق تهران، اسلامشهر و کرج انجام می شود. تخصص ما پیدا کردن دلیل چکه، نشتی آب و نم و رطوبت است. شرکت تکنیسین شهر یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران می باشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای می باشد.

اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شده است می توانید با یکی از شماره های ما تماس بگیرید. نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاه های اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص می دهند . اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا آن را تعمیر می کنند و اگر نیاز به تعویض لوله باشد آن را تعویض می یکنند.

تشخیص محل ترکیدگی لوله آب با دستگاه
تشخیص محل ترکیدگی لوله آب با دستگاه

تشخیص محل ترکیدگی لوله آب با دستگاه

پیدا کردن دلیل و محل نشتی و یا ترکیدگی لوله، رفع نم و رطوبت، چکه و نشتی آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان خود و… را به متخصصین تکنیسین شهر بسپارید. ما با دستگاه نشت یابی در محل حضور پیدا می کنیم. ابتدا هزینه ترمیم و تعمیرات در محل به شما گفته می شود، زیرا بسته به دلیل نشت یا چکه آب هزینه نیز متغیر است. اگر سقف همسایه پایینی شما چکه می کند به احتمال بسیار زیاد مشکل از تاسیسات منزل شما می باشد ولی باید بررسی ترکیدگی لوله توسط یک کارشناس صورت پذیرد.

ترکیدگی لوله آب

ترکیدگی لوله آب و تاثیر آن ،لوله کشی های ساختمان گاهی ممکن است بدون نشانه های از قبل تعیین شده دچار مشکل شود. نشت و یا ترکیدگی لوله ها می تواند عوارض بسیاری را به دنبال داشته و ضررهای بسیاری را به سلامتی افراد و اقتصاد آن ها وارد کند. بنابراین سرعت در نشت یابی و برطرف کردن نشت لوله ها اهمیت بسیاری دارد. در این مقاله در خصوص تاثیر نشت لوله بر اقتصاد و سلامت خانواده صحبت خواهیم کرد تا با آگاهی بیشتری نسبت به رفع آن اقدام کنید.

عوارض منفی ترکیدگی لوله آب و تاثیر آن

تخریب ساختمان

نشت لوله های آب به سرعت باعث نم و رطوبت در ساختمان می شود به همین دلیل به مرور و در صورتی که به سرعت مانع از آن نشوید می تواند باعث تخریب ساختمان شود. کمترین آسیبی که نشت لوله بر روی ساختمان می گذارد، تجمع قارچ ها و باکتری ها بر روی دیوار می باشد. با آسیب رسیدن به سازه های ساختمان مقاومت آن کاهش یافته و بدین صورت ممکن است آسیب های جانی را نیز با خود به همراه داشته باشد.

بروز بیماری

یکی از تاثیراتی که نشت لوله آب بر سلامتی انسان می گذارد، بروز بیماری های گوارشی خصوصا افرادی که مبتلا به بیماری های تنفسی هستند می شود. نم و رطوبت برای ریه ها ضرر دارد به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت بروز نشت لوله ساکنین ساختمان آن جا را ترک کنند. همچنین تجمع حشرات و باکتری ها تاثیر بسیاری بر روی سلامتی افراد می گذارد. همان طور که می دانید حشرات و باکتری ها دارای آلودگی های بسیاری هستند و وجود آن ها در ساختمان آسیب های بسیاری را به سلامتی افراد وارد می کند. تشخیص نم، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه از خدمات تخصصی مجموعه تکنیسین شهر می باشد با ما همراه باشید.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

از نشت لوله آب و تاثیر آن بر روی اقتصاد می توان به هزینه نشت یابی لوله ها اشاره کرد. روش نشت یابی بر روی هزینه ها تاثیر بسیاری دارد. برخی از افراد از روش های سنتی برای نشت یابی لوله و تشخیص ترکیدگی لوله غرب تهران استفاده می کنند که این کار هزینه های بسیاری را به دنبال دارد ولی در صورتی که نشت یابی به صورت پیشرفته و با استفاده از دستگاه های نشت یاب انجام شود پایین ترین هزینه را برای شما رقم خواهد زد. نشت یاب ها با استفاده از امواج محل نشت لوله ها را به شما نشان می دهند و نیازی به تخریب نیست.

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه های پیشرفته

در عصر کنونی با پبشرفت تکنولوژی و ورود دستگاه های نشت یاب، روش های سنتی گذشته کنار گذاشته شده و نشت یابی به روش مدرن امروزی و با استفاده از دستگاه های نشت یاب انجام می شود. امروزه دستگاه های نشت یاب بسیاری وارد بازار شده است که در ادامه به توضیح رایج ترین آن ها خواهیم پرداخت.

  تعمیر پکیج در تهران

دستگاه های نشت یاب با استفاده از امواج و بدون نیاز به هیچ تخریبی می تواند محل نشت را در سریع ترین زمان ممکن به شما نشان دهد. به همین دلیل برای نشت یابی ساختمان کمترین هزینه و آسیب را به همراه دارد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شرق تهران توسط مجموعه تکنیسین شهر قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما در تماس باشید.

روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله
روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

با وجود این همه تبلیغ دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله این سوال به وجود می آید که این دستگاه چگونه کار می کند. دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله دارای یک گیرنده و فرستنده امواج است که این گیرنده و فرستنده درون یک محفظه ای به شکل کپسول قرار دارند. این کپسول را باید بر روی لوله ها، دیوار ها یا مکان مورد نظر حرکت دهید تا فرسنده امواج خود را طرف هدف مورد نظر بفرستد و سپس امواج بازگشتی را دریافت کند. در این عملیات با روش های خاص کامپیوتری توسط دستگاه نشت یاب، وجود ترک و نشتی درون لوله ها آشکار می شود. درواقع روش کار کلی دستگاه نشت یاب یا دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله بر مبنای امواج است.

لزوم استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود ابزارهای مناسب مانند این دستگاه به راحتی میتوان وجود نشت یا ترکیدگی و یا ترک خوردگی درون لوله ها را تشخیص داد. با استفاده از این دستگاه ها میتوان بدون ایجاد خرابی و تخریب ساختمان محل دقیق نشتی را پیدا کرد و اقدام به تعمیر آن کرد.

اگر دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله وجود نداشته باشد بالاجبار باید اقدام به تخریب ساختمان کرد تا محل ترکیدگی لوله و نشت آب را پیدا کرد اما با استفاده از این دستگاه دیگر نیازی به خرابی نیست. با استفاده از این دستگاه به راحتی میتوان از نم و رطوبت ساختمان جلوگیری کرد.

روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی کنار گذاشته شده است. در روش سنتی، ابتدا متخصص تمامی لوله های آب را مورد بررسی قرار می داد و سپس محل ترکیدگی لوله را پیدا می کرد که این کار دو مشکل داشت.

 • اولین مشکل، تشخیص ترکیدگی لوله زمان زیادی نیاز داشت که این اتلاف زمان آسیب بیشتری به ساختمان وارد می کرد.
 • در روش دوم، امکان تشخیص اشتباه وجود داشت و همین اشتباه باعث افزایش هزینه های کارفرما می شد.
 • در عصر کنونی، با روی کار آمدن دستگاه های مختلف تشخیص محل ترکیدگی لوله به راحتی و در کوتاه ترین زمان امکان پذیر است.

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

برای بررسی نشت از آب سنج استفاده کنید بهترین راه برای تعیین اینکه آیا در سیستم لوله کشی خود نشتی دارید، این است که ابتدا آب سنج خود را بررسی کنید

 • اطمینان حاصل کنید که هیچ آبی در داخل یا خارج از خانه شما مورد استفاده قرار نمی گیرد.
 • کنتور آب خود را پیدا کرده و نشانگر نشت را بررسی کنید تا ببینید آیا حرکت می کند یا خیر. اگر نشت سنج شما در حال چرخش بود که قطعا نشتی در برخی از لوله های آب شما وجود دارد.
 • بعد از اینکه مشخص کردید که سیستم لوله کشی شما نشتی دارید، مشخص می شود که نشتی در داخل خانه شماست یا خارج از خانه.
 • فلکه آب اصلی خانه خود را پیدا کرده و آب را ببندید. به طور معمول فلگه اصلی را در زیرزمین یا گاراژ به طور مستقیم در پشت شیر آب در فضای باز یا بیرون زیر شیر آب در فضای باز مشاهده خواهید کرد.
 • مجدداً نشانگر نشت را برای حرکت بررسی کنید یا از روش قرائت کنتور استفاده کنید ، مطمئن شوید که در این مدت از آب استفاده نکرده اید یا نخواهید کرد. اگر نشانگر نشت از حرکت متوقف شود یا تغییری در قرائت کنتور ایجاد نشود، در این صورت نشتی در داخل خانه دارید. اگر نشانگر نشت به حرکت خود ادامه دهد یا تغییری در قرائت کنتور ایجاد شود، در این صورت نشتی بین متر و خانه وجود دارد.
 • اگر نتوانید محل نشت را پیدا کنید، ممکن است نیاز به تماس با لوله کش داشته باشید. گروه تکنسین شهر آماده تشخیص نشتی و تعمیر لوله های پوسیده شما میشود. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران با ما تماس بگیرید.

اهمیت تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

توسعه سیستم‌های لوله کشی مدرن شیوه زندگی ما را تغییر داده است. توسعه سیستم های لوله کشی سرویس بهداشتی را متحول کرده و منجربه کاهش بیماریها و افزایش امید به زندگی شده است. این زندگی را بسیار راحت تر کرده است، با این حال، نضررهای زیاد جدیدی را به خانه های ما وارد کرده است. امروزه ما لوله کشی ساختمان خود را در بر اساس نقشه های مهندسی انجام میدیم. لوله های آب از میان دیوارها، سقف ها و کف خانه های ما عبور می کنند. تشخیص زود هنگام نشت یا تشخیص ترکیدگی لوله از اهمیت زیادی برای شما برخوردار است،

زیرا در صورت ترکیدن لوله های آب همین ترکیدگی می تواند آسیب جدی به ساختمان شما وارد کند، پس باید برای جلوگیری از این کار با یک مجموعه فنی با تجربه ما تکنیسین شهر تماس بگیرید. این مجموعه با داشتن نیروهای مجرب و متخصص با تشخیص ترکیدگی لوله ساختمان شما آنرا برطرف میکنند. آب همیشه روشی برای رسیدن به همه جا دارد یعنی براحتی میتواند همه ساختمان را در بگیرد، بنابراین تمیز کردن کامل همه وسائل خانه بسیار دشوار است. شما با تشخیص ترکیدگی لوله از خراب شدن فرش ، کف چوبی و مبلمان را در هر زمانی جلوگیری کنید.

ترکیدگی یا نشت لوله های آب ساختمان امروز در برخی مواقع معضلی برای همه شده است، می تواند رنگ وسائل را خراب کند، باعث ریزش سقف و حتی تضعیف دیوارها شودوباعث نابودی ساختار خانه شود. در کنار خسارت، تعمیرات نیز می تواند بسیار پر هزینه باشد که می تواند پس انداز شما را از بین ببرد. به همین دلیل تشخیص زود هنگام نشت بسیار حیاتی است. لوله کشی شوفاژ و تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه از دیگر خدمات تخصصی مجموعه تکنیسین شهر با کادری مجرب می باشد.

  نحوه تنظیم ارتفاع مناسب قیرگونی توسط تکنسین شهر

روش های انجام تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

دستگاه های حرارتی

دستگاه های حرارتی در داخل خود یک نوع سنسور حرارت سنج دارند که با به کار گیری فیلترهای حرارتی گوناگونی که موجود است، توانایی تشخیص محل نشت را حتی پشت سطوح گوناگون و پشت دیوار را دارند.

دستگاه های فراصوت

دستگاه های فراصوت یک گیرنده و یک فرستنده امواج دارند که این دستگاه به وسیله فرستادن امواج و دریافت بازخورد این امواج از لوله ها قادر به تشخیص دقیق محل نشت بدون نیاز به ذره ای تخریب می باشد.

دستگاه مادون قرمز

دستگاه مادون قرمز مناسب برای تشخیص ترکیدگی لوله در محل های پر عمق زمین می باشد. این دستگاه بدین صورت عمل می کند که با فرستادن امواج و دریافت بازخورد این امواج از لوله محل دقیق نشت لوله را بدون نیاز به تریب شناسایی می کنند.

دستگاه نشت یاب

آسان ترین و راحت ترین راه تشخیص گرفتگی لوله، استفاده از دستگاه نشت یاب می باشد. با استفاده از این روش می توان به راحتی محل دقیق ترکیدگی لوله را تشخیص داد.

تشخیص ترکیدگی لوله به وسیله علایم

نم و رطوبت در ساختمان

مشاهده نم و رطوبت در ساختمان، از دیگر راه های تشخیص ترکیدگی لوله ها می باشد. نانچه در قسمت دیوارها و یا سقف ساختمان دچار نم و رطوبت شد، می تواند یکی از نشانه های ترکیدگی لوله ها باشد.

ترکیدگی لوله

در صورتی که در خانه بوی نم و یا بوی نامطبوع استشمام کردید می تواند خبر از ترکیدگی لوله ها بدهد.

کاهش فشار آب

کم شدن آب ساختمان می تواند از نشانه های دیگر ترکیدگی لوله های آب باشد. در صورتی که احساس کردید فشار آب ساختمان شما کاهش یافته است باید لوله کشی های ساختمان خود را بررسی نمایید. رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب و رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب را به مجموعه تکنیسین شهر با سال ها سابقه درخشان بسپارید.

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله ها
مزایای تشخیص ترکیدگی لوله ها

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله ها

به کارگیری دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله ها حسن های بسیار زیادی دارد. اولین مزیت آن جلوگیری از تشخیص نادرست محل نشت و تخریب آن می باشد.

 • از دیگر مزیت های تشخیص صحیح ترکیدگی لوله ها، صرفه جویی در زمان می باشد.
 • از مزیت های دیگر تشخیص صحیح محل ترکیدگی لوله صرفه جویی در هزینه و در نتیجه کاهش هزینه های تعمیر می باشد.
 • جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت از دیگر مزیت های تشخیص صحیح محل نشت لوله ها است.

علت ترکیدگی لوله های آب

ترکیدگی لوله موتورخانه ها، شوفاژ و فاضلاب ها از قبیل مشکلاتی هستند که ممکن است برای هر ساختمانی پیش بیاید. عوامل زیادی باعث بروز این اتفاق می شود که در این بخش قصد داریم به شرح این علت ها بپردازیم.

عدم اتصالات صحیح بین لوله های پلیکا و چند لایه

واقع شدن لوله های فلزی درون خاک آهکی، خاک مرطوب و یا محلی که سبب خوردگی لوله ها و پس از آن ترکیدگی لوله می شود. واقع شدن دو عدد لوله فلزی با جنس های متفاوت در کنار یکدیگر که سبب خوردگی لوله ها و واکنش شیمیایی و در نتیجه ترکیدگی لوله های ساختمان می گردد. بالا رفتن ناگهانی فشار آب لوله ها خصوصا شب هنگامی که مصرف آب کاهش یافته و فشار لوله های آب زیاد می شود.

از شایع ترین دلایل ترکیدگی لوله می توان به فرسودگی لوله ها اشاره کرد. در صورتی که لوله ها قدیمی باشند و یا به هر دلیلی دچار فرسودگی شده باشند، ممکن است با کوچک ترین ضربه ای بترکد. از دلیل دیگر ترکیدگی لوله می تواند وارد شدن فشار بر بدنه لوله باشد که علت آن مسدود شدن لوله ها می باشد و برای رفع آن باید گرفتگلی لوله را برطرف کرد. علت بعدی ترکیدگی لوله ها، انبساط و انقباض لوله ها می باشد. تشخیص نم و رطوبت با دستگاه توسط مجموعه تکنیسین شهر قابل انجام می باشد. جهت دریافت خدمات با ما در ارتباط باشید.

روش های جلوگیری از نشتی آب

 • به طور مرتب قسمت های نشت را چک کرده و تمیز کنید تا مانع از نشت آب در خانه شود.
 • مطابق با برنامه ریزی چند وقت یکبار شلنگ های متصل به یخ ساز یخچال و ماشین لباسشویی را تعویض نمایید.
 • توسط نصب ابزار نشان دهنده نشت آب در منزل، می توانید باعث جلوگیری از عواقب نشتی آب شوید.
 • همچنین می توانید اتصالات منزل و لوازم منزل خود را به صورت دوره ای به وسیله یک متخصص سرویس کرده تا از بروز مشکل احتمالی جلوگیری نمایید.

علایٔم ترکیدگی و نشتی لوله های آب

 • افزایش مبلغ قبض آب نسبت به دوره های قبل
 • شنیده شدن صدای آب در هنگام شب و یا مواقعی که خانه ساکت است.
 • مشاهده نم و رطوبت بر روی دیوار
 • پایین آمدن فشار آب در مقایسه با قبل
 • چکه کردن آب از سقف و دیوار
 • استشمام بوی نم در قسمتی از خانه

پیشگیری از ترکیدگی لوله

اولین روش پیشگیری از ترکیدگی لوله، سرویس دوره ای لوله های آب از جمله لوله های ساختمان، لوله های پکیج، ماشین لباسشویی و … می باشد. بهتر است لوله های ساختمان خود را حداقل سالی یک مرتبه بررسی کرده تا در صورت مشاهده مشکل و یا فرسودگی در لوله ها، آن ها را تعویض نمایید. جهت خدمات تعمیرات لوله های آب ساختمانی و تشخیص نشتی لوله آب در اسرع وقت با مجموعه تکنیسین شهر تماس حاصل فرمایید.

از آن جا که انبساط و انقباض لوله ها می تواند باعث ترکیدگی لوله ها شود، بهتر است برای پیش گیری از ترکیدگی لوله آب باید روی لوله ها را به وسیله پشم شیشه بپوشانید. برای لوله کشی ساختمان خود، بهتر است از لوله های استاندارد و معتبر استفاده کنید تا دوام و پایداری زیادی داشته باشد.

شماره های تماس

 • مرکز تهران: 02188144268
 • شمال تهران: 02122878404
 • همراه: 09125855841

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به چه صورت می باشد؟

دستگاه های نشت یاب آب یا همان تشخیص ترکیدگی لوله دستگاه هایی هستند که به وسیله آنها می توان محل ترکیدگی لوله را پیدا کرد. این دستگاه در ایران به صورت صوتی یافت می شود. در این مقاله به ببرسی نحوه عملکرد آن ها می پردازیم با ما همراه باشید.

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله چیست؟

به کارگیری دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله ها حسن های بسیار زیادی دارد اولین مزیت آن جلوگیری از تشخیص نادرست محل نشت و تخریب آن می باشد. برای خواندن توضیحات بیشتر این مقاله را از سایت تکنیسین شهر مطالعه کنید.

4.8/5 - (9 امتیاز)

این پست دارای 2 نظر است

 1. Avatar
  ندا

  برای تشخیص ترکیدگی لوله در منزل نیاز داشتم با دستگاه و بدون آسیب انجام بشه از طریق اینترنت با سایت تکنسین شهر آشنا شدم و در این خصوص به من کمک کردن. سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.