نکات مهم درباره رطوبت درخانه

توسط : admin در تاریخ چهارشنبه 12 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

نکات مهم درباره رطوبت درخانه

زمستان فصل مرطوب واقعی خانه ها است

هوا در زمستان اغلب سرد و خشک است. در حالی که لب ، پوست و ناخن های شما به دلیل خشکی زمستان آسیب میبیند ممکن است خانه شما از اثر رطوبت اضافی آسیب ببیند زیرا دو اتفاق رخ می دهد:
زمستان فصل سرما است. ما پنجره های خود را می بندیم و تهویه و گردش هوا در خانه های خود را کاهش می دهیم تا از سرماخوردگی جلوگیری شود. در عین حال ، باران و ذوب برف می تواند میزان رطوبت ورودی به خانه شما را از طریق فضاهای باز، زیرزمین و دیوارها افزایش دهد. از آنجا که رطوبت کمتری از خانه خارج می شود، می توان سطح رطوبت داخل آن شروع به افزایش کرد.
در همان زمان ، اتفاق دیگری رخ می دهد. قسمت هایی از خانه شما که با هوای بیرون در تماس مستقیم است از هوای داخل آن سردتر است. پنجره ها و دیوارهای تک جداره دارای عایق کمی هستند. اختلاف دما با هوای گرم و مرطوب در داخل می تواند باعث ایجاد تراکم مداوم در آن سطوح سرد شود. تمام این رطوبت باعث افزایش رشد قالب و ایجاد لکه های مرطوب می شود.
به خصوص مناطقی که مانند حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب رطوبت زیادی ایجاد می کنند نیاز به تهویه زیادی دارند. در بعضی مناطق ، تهویه مداوم تهویه مطبوع یا مقرون به صرفه نیست. برای آن مناطق راه حل های بسیار خوبی در آنجا وجود دارد. برای پیشنهادات،بخش رفع نم و رطوبت شرکت تکنیسین شهر را بررسی کنید.

نکات مهم درباره رطوبت درخانه

رطوبت همیشه نسبی است

به هر حال “رطوبت” دقیقاً چیست؟ رطوبت میزان رطوبت یا بخار آب موجود در هوا است. تا کنون ، بسیار ساده است. با این حال ، معمولاً اصطلاح “رطوبت نسبی” را خواهید شنید. چرا “نسبی”؟ از آنجا كه حداكثر آبي كه هوا مي تواند در آن نگه داشته شود بستگي به دماي هوا دارد. رطوبت نسبی 100٪ به این معنی است که هوا حداکثر مقدار آب موجود در آن را در آن درجه حرارت خاص نگه می دارد. هوای گرم می تواند آب بیشتری را نسبت به هوای سردتر حفظ کند.
بنابراین ، هنگامی که هوای مرطوب سرد می شود، چه اتفاقی می افتد؟ هوای سردتر می تواند رطوبت کمتری را در خود نگه داشته و ممکن است مقداری از آن را “رها” کند. این امر به راحتی اتفاق می افتد وقتی هوای گرم و مرطوب با سطح سرد در تماس باشد (مانند قرار دادن یک بطری نوشابه سرد در تابستان کنار پنجره ). به این روش آب آزاد شده توسط هوا می تواند در خانه ، ماشین ، قایق شما مشکلات جدی ایجاد کند.

سطح رطوبت ایده آل 40-60٪ است

نظرات در مورد سطح رطوبت نسبی ایده آل در خانه شما تا حدودی متفاوت است. عموماً تصور می شود که در محدوده 40-60٪ باشد. حرکت خارج از این محدوده برای یک دوره کوتاه به احتمال زیاد ناراحتی برای شما ایجاد نمی کند. اثرات منفی به احتمال زیاد زمانی رخ می دهد که بخش هایی از خانه شما به طور مداوم در معرض رطوبت زیاد قرار بگیرد.

رطوبت قابل کنترل است

راه حل های زیادی برای کمک به شما در حفظ سطح رطوبت سالم و مشکلات رطوبت موجود است. برای نظارت بر هوای داخل می توانید از هیدرومتر استفاده کنید و انواع دستگاه های رطوبت ساز و رطوبت سازهای تجاری در آنجا وجود دارد. همه آنها مزایا و معایب خود را دارند. محصولات پینگ به طور خاص برای آن دسته از فضاهای کوچک غیر قابل کنترل مانند کمد و غیره طراحی شده اند که تمایل به مرطوب شدن دارند. شما میتونید برای رفع نم و رطوبت خانه خود با متخصصین شرکت تکنیسین شهر تماس بگیرید.

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code