انواع رطوبت زودا ها

به طور کلی رطوبت ها به دو نوع کلی تقسیم می شوند:

  1. رطوبت زدا های میعانی
  2. رطوبت زدا های جذبی

در رابطه با رطوبت و راه های میعانی در قسمت قبلی توضیحاتی ارایه گردید و در این قسمت کمی به بررسی رطوبت و راه های جذب خواهیم پرداخت. نطور که از نام این رطوبت را مشخص می باشد، در این نمونه از دستگاه ها هوای بیرون پس از ورود به دستگاه از روی موادی که جذب به رطوبت می کنند عبور می نمایند تا رطوبت از هوا جدا شود. مواد جاذب رطوبت فراوانی در طبیعت وجود دارد که پر کاربرد ترین آن ها سیلیکاژل می باشد که به صورت طبیعی جاذب رطوبت محیط می باشد به همین دلیل است که در بسیاری از کفش ها و یا وسایل خانگی که تازه خریداری شده است می توانید یک بسته کوچک از سیلیکاژل را در بسته بندی آن ها مشاهده نمایید.

با توجه به عدم نیاز سیلیکاژل به سرد سازی هوای محیط به منظور جذب رطوبت آن، این دستگاه جهت استفاده در شرایط محیطی زیر صفر درجه بسیار مناسب و کارآمد می باشد. با توجه به این حقیقت که تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های رطوبت زدا بسیار ساده ولی کاربردی می باشد، محدوده تولید رطوبت ده ها از نظر اندازه و قدرت بسیار وسیعی می باشد.

رطوبت و راه های خانگی دستگاه هایی با اندازه های کوچک می باشند که برای استفاده در فضا های خانگی و ادارات تولید شده اند و طبیعت طراحی انجام شده برای این گونه دستگاه ها به گونه ای متناسب با شرایط استفاده و محیط کاربری آن ها می باشد.

در حالی که در قیاس با این مدل از رطوبت ها، تو و جاده های صنعتی جهت کارکرد در شرایط سخت کاری، از بین بردن آسیب های ناشی از ورود آب و موارد مشابه طراحی گردیده است.

رطوبت زدا جذبی

فارغ از اینکه چه نوع نوبت جدایی برای استفاده انتخاب می نماید با توجه به آنچه در ادامه مطالعه می نماید کمک شایانی به حفظ محیط زیست و اقتصاد خانواده خواهید نمود. یک رسوب زدای معمولی قابل حمل می تواند تا ۱6۰ کیلو وات ساعت در ماه برق مصرف نماید این میزان برق اضافی از مصرف برق یخچال شما بیشتراست ولی در قیاس با میانگین کولر های گازی که تقریبا ۳۰۰ کیلو وات ساعت در ماه برق مصرف میکنند و به طور قابل توجهی پایین تر می باشد.

توجه به این نکته حایز اهمیت میباشد که زیاد بودن میزان رطوبت نسبی در محیط باعث میشود تا احساس گرمای بیشتری داشته باشید، بنابراین در صورت استفاده از دستگاه های رطوبت خاک باعث از بین بردن رطوبت نسبی بیش از اندازه در محیط می گردند با اسم چندتا ترموستات کولر های گازی کمتر افزایش دمای محیط را نشان دهند که این مطلب خود به شکل ویژ های باعث کاهش برق مصرفی خواهد شد.