You are currently viewing گرفتگی لوله فاضلاب را چگونه برطرف کنیم؟

گرفتگی لوله فاضلاب را چگونه برطرف کنیم؟

یکی از مهم ترین و رایج ترین مشکلات در ساختمان های مسکونی و تجاری گرفتگی لوله فاضلاب می باشد،که در صورت عدم رعایت نکات مهم توسط ساکنین ساختمان،آن ها را به دردسر می اندازد.

یکی از مهم ترین و رایج ترین مشکلات در ساختمان های مسکونی و تجاری گرفتگی لوله فاضلاب می باشد،که در صورت عدم رعایت نکات مهم توسط ساکنین ساختمان،آن ها را به دردسر می اندازد.

گرفتگی در لوله ها موجب جمع شدن آب فاضلاب و ایجاد بوی تعفن در ساختمان خواهد شد.در این مقاله قصد داریم نکات ساده ای در مورد جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب و راهکارهای آسان برای بازکردن آن بپردازیم .

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

از مهم ترین راهکارهای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب می توان به عدم ورود مواد رائد به داخل فاضلاب اشاره کرد.پسماند مواد غذایی ، تفاله چای ، مو زائد ، دستمال کاغذی و .. همگی از مواد زائدی هستند که در صورت ورود به داخل لوله فاضلاب گرفتگی را ایجاد خواهند کرد.
گرفتگی لوله فاضلاب اگر برای مدت زمان طولانی باشد برای آپارتمان مشکلات و خظراتی را ایجاد می کند.برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از افراد مجرب و متخصص در این زمینه کمک بگیرید و برای رفع مشکل به وجود آمده اقدامات لازم را انجام دهید.

چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کنیم؟

ورود هر گونه مواد زائد و اشیا خارجی می تواند مسیر حرکت فاضلاب را مسدود کند و باعث گرفتگی لوله فاضلاب گردد.برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاق هایی بهتر است از توری های مخصوص برای چاهک های حمام و سینک ظرفشویی استفاده کنیم تا مانعی برای ورود به داخل لوله ها شود.

  راه های نابودی چکه و نم سقف + دلایل آن

اگر مشکل گرفتگی لوله جدی نباشد تنها با بازکردن سیفون زیر سینک می توان گرفتگی لوله را برطرف کرد و گاهی می توان با استفاده از محلوله های مخصوص بازکننده لوله فاضلاب که به صورت شیمیایی و خانگی در بازار وجود دارد؛ مشکل را برطرف کرد.

در صورت شدید بودن مشکل گرفتگی لوله باید از شرکت های متخصص در این زمینه کمک بگیرید.مجموعه تکنسین شهر با برخورداری از افراد باتجربه در زمینه تشخیص ترکیدگی لوله ، تشخیص محل نشت آب ، رفع نم در ساختمان و پشت بام ، رفع ترکیدگی لوله و نم دیوار بدون تخریب خدمات با کیفیتی را برای مشتریان خود دارد.

با تشخیص صحیح محل گرفتگی لوله فاضلاب می توانید به راحتی بدون تخریب ،گرفتگی لوله را برطرف کنید.اگر گرفتگی لوله همیشگی باشد باید نحوه لوله کشی را تغییر دهید و با جایگزین لوله کشی مناسب مشکلات را برطرف نمایید.

محلول خانگی لوله بازکن

در صورتی که گرفتگی لوله خفیف باشد می توانید با استفاده از محلول لوله بازکن شیمیایی و خانگی ان را به راحتی باز کنید. محلول لوله باز کنی خانگی را می توان با استفاده از مقداری سرکه ، آب گرم و جوش شیرین بسازیم.

برای این کار می توانید جوش شیرین را به صورت خشک در سینک آشپزخانه ریخته و به اندازه نصف فنجان سرکه را درون لوله فاضلاب خالی کنید.

در اثر ترکیب شیمیایی میان سرکه و جوش شیرین فوران کوچکی ایجاد می شود که با استفاده از دستمال پارچه ای مانع خروج آن شوید.

در صورتی که شدت گرفتگی لوله به اندازه ای باشد که با محلول های خانگی برطرف نشود ، بهتر است از افراد متخصص و مجرب در این زمینه کمک بگیرید که با استفاده از تجهیزات لازم بدون آسیب و تخریب مشکلات ناشی از گرفتگی لوله را برطرف نمایند.

  تشخیص نم و رطوبت

راهکارهای جلوگیری از گرفتگی لوله آب

تکنسین شهر در این مقاله قصد دارد راهکارهای مختلفی را برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب و روش های باز کردن آن بپردازد.

شما می توانید برای اطلاع از خدمات و هزینه های استفاده از خدمات این شرکت با مراجعه به وبسایت تکنسین شهر با همکاران ما در تماس باشید.

آن ها شما را در زمینه رفع نم و رطوبت راهنمایی خواهند کرد.همان طور که می دانید برای جلوگیری از گرفتگی لوله های آب و فاضلاب بهتر است از ورود اجسام و اشیاء مختلف جلوگیری شود تا در مسیر لوله های آب و فاضلاب قرار نگیرد

بنابراین با توجه به این مطلب باید تا جایی که امکان دارد مراقب مسیرهای لوله های آب و فاضلاب باشید تا مسدود نشوند.باز کردن لوله های آب و فاضلاب از جلوگیری از مسدود شدن آن ها بسیار سخت تر می باشد .

استفاده از خدمات چاه و فاضلاب مشکلات خاص خود را دارد که می توان به جای سهل انگاری با راهکارهای مناسب مانع از گرفتگی لوله فاضلاب در خانه و سایر بخش های ساختمان شویم.

با قرار دادن توری در محل خروجی آب در سینک ظرفشویی و کفشویی می توانید مانع از ورود هر گونه مواد به داخل لوله آب و فاضلاب شوید.البته در گرفتگی های سطحی لوله های آب و فاضلاب می توانید از یک تلمبه برای بازکردن راه لوله استفاده کنید.

نکته قابل توجه در بازکردن لوله های آب و فاضلاب این است که قبل از انجام آن بهتر است با تلمبه کوچک آب جمع شده در داخل سینک را پمپ کنید در صورتی که گرفتگی در مسیر وجود نداشته باشد ،در غیر این صورت باید گلویی را کامل باز کنید و آن را تمیز کنید.

  تعمیرات توالت فرنگی

چنان چه مشکل گرفتگی لوله خفیف باشد می توانید با محلول های خانگی راه مسدود شده خروجی آب را باز کنید اما در صورتی که گرفتگی لوله شدید است بهتر است با شرکت های دارای تخصص در این زمینه مشورت کنید و از خدمات این مجموعه برای بازکردن لوله های آب و فاضلاب استفاده کنید.

تکنسین شهر با برخورداری از نیروی متخصص در این زمینه می تواند شما را راهنمایی کند.در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل در سیستم لوله کشی ساختمان می توانید با این مجموعه تماس حاصل فرمایید و از خدمات برتر و باکیفیت این مجموعه بهره مند شوید.

کارشناسان فنی و دارای تخصص مجموعه تکنسین شهر با حضور در محل مورد نظر مشکل به وجود آمده را بررسی می کنند و با توجه به شرایط موجود از تجهیزات و ابزارهای خاص خود برای بازکردن مسیر مسدود شده آب فاضلاب استفاده می کنند.

گاهی گرفتگی لوله را می توان خود برطرف کرد اما در برخی از موارد حادتر نیاز است که با شرکت های متخصص در این زمینه تماس برقرار کنید .برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مراجعه به وبسایت تکنسین شهر با مشاورین و کارشناسان ما در ارتباط باشید.همکاران ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما مشتریان محترم می باشند.

5/5 - (2 امتیاز)

این پست دارای یک نظر است

  1. Avatar
    علی قاسمی

    با تشکر از نکات خوبی که به اشتراک گذاشتید. لطفا برای از بین بردن بوی چاه هم راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.