You are currently viewing نکات مهم درباره پرشدن چاه فاضلاب و تخلیه آن

نکات مهم درباره پرشدن چاه فاضلاب و تخلیه آن

پرشدن چاه فاضلاب و تخلیه آن

علت گرفتگی چاه فاضلاب و یا پرشدن چاه فاضلاب و تخلیه چاه به دلیل وجود جامداتی است که از راه لوله فاضلاب وارد آن می شوند. گاهی وجود ضایعات در لوله ها همانند پرز مو، چربی و … افتادن مواد پلاستیکی باعث به وجود آمدن بستری می شود که آب نمی تواند از آن عبور کند و سرتا سر لوله فاضلاب را میپوشاندو در نتیجه باعث جلوگیری از نفوذ آب به چاه میشود. همین علت می تواند باعث زود سرازیر شدن آب چاه شده و همان طور که می دانید هزینه تخلیه چاه بسیار بالا خواهد بود. در مقالات بعدی به بررسی حفر چاه خواهیم پرداخت.

از دلایل دیگر گرفتگی چاه می تواند ترکیدگی لوله باشد. پس بنابراین می توانید در وقوع مشکل قبل از همه چیز با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله از سالم بودن آن مطمئن شوید. برای رفع مشکلات فوق باید اقداماتی از جمله لایروبی مواد از چاه، لجن کشی و کف تراشی را انجام داد تا چاه فاضلاب مانند ابتدا شود. لایروبی چاه و سپتیک به طور معمول توسط افراد متبحر و مجرب انجام میشود. به این صورت که پس از تخلیه چاه افراد به داخل چاه میروند و لجن ها و مواد زاید را به خارج از چاه منتقل میکنند. هزینه لایروبی چاه بر اساس میزان لجن و مواد زایدی است که از کف چاه جدا می شود.

از دیگر دلایل پرشدن چاه فاضلاب و تخلیه چاه در زمین هایی که غیر ماسه ای هستند زوال آب و مکش آب در خاک است که به دلیل کم بودن دیوار فاضلاب و نداشتن انباری مادر چاه همیشه در زمانی معین پر خواهد شد. در مورد زمین های شنی باید خدمت تان عرض کنیم که در این نوع زمین ها احتمال پر شدن چاه آب نسبت به زمین های خاکی بسیار کمتر است.

دلایل پرشدن چاه فاضلاب

علت پر شدن و سرریز شدن چاه در این گونه زمین ها نیز قوام و ضماری است که از فضولات کف صابون و چربی ها بر روی دیوار چاه فاضلاب نشست میکنند و نتیجه آن عدم مکش آب است. از مواردی که باعث آزار و اذیت ساکنین خانه می شود، بوی بد چاه فاضلاب است ؛ که دلایل خاص خود را دارد. بوی بد چاه و دستشویی و حمام و ظرفشویی از آن دست مواردی است که اهل خانه را اذیت میکند. در اکثر مواقع انسان نمیداند که چگونه از دست این بو های ناخوشاین خلاص شود.

  تشخیص ترکیدگی لوله تهران

علت بو های نامطبوع ناشی از فاضلاب این است که وقتی فاضلاب وارد چاه میشود وبعد از مدت زمانی ریز ارگانیسم های بی هوازی موجود در چاه شروع به تجزیه آن میکنند و در نتیجه گاز سپتیک که همان گاز های آمونیاک، متان، هیدروژن سولفوره تولید میشود. این گاز ها که خیلی به ندرت از چاه بیرون می آیند باعث به وجود آمدن هوای نامطبوع میشوند و در فضا پخش می شوند. یکی از راه های رفع نم ورطوبت وبوی بد دستشویی نامطبوع استفاده از شترگلو یا همان سیفون است. که بعضی افراد به اشتباه به فلاش تانک دستشویی سیفون می گویند. تشخیص نشتی لوله آب از خدمات تخصصی شرکت تکنیسین شهر با قیمت مناسب می باشد برای دریافت خدمات تشخیص نشتی لوله و رفع آن با ما تماس بگیرید.

دلایل پرشدن چاه فاضلاب
دلایل پرشدن چاه فاضلاب

نکات مهم درباره گرفتگی چاه فاضلاب و تخلیه چاه فاضلاب

سیفون لوله ای خمیده میباشد که در زیر سنگ توالت جاسازی میشود و همیشه پر از آب است. در این صورت از ورود بوی نامطبوع به فضا جلوگیری میکند، که در زمان بالا آمدن این گاز آن ها را در داخل خود حل میکند. اگر سیفون وجود نداشته باشد و این گاز ها به محیط راه پیدا کنند یقینا تحمل هوای محیط غیر ممکن خواهد بود. پیشنهاد ما به شما این است که در طول روز برای ر هایی از بوی نامطبوع محیط دستشویی چندین بار فلاش تانک را کشیده و اجازه دهید که آب درون سیفون تازه شود تا راحت تر و بهتر بتواند این گاز ها را در خود حل کند.

عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب

عوامل موثر بر پر شدن چاه به مواردی چون جنس خاک ،مواد زائد فاضلابی ، ورود آب باران به داخل چاه فاضلاب ، کوچک بودن چاه فاضلاب و استفاده بیش از حد مجاز از چاه می باشد. مهم ترین علت پر شدن چاه در ساختمان ،انتخاب نامناسب حفر چاه فاضلاب در ساختمان است .برای انتخاب محل مناسب حفر چاه باید به میزان قدرت جذب خاک آن بخش توجه شود تا مشکلاتی بعد از آن به وجود نیاید.در ادامه می خواهیم به طور کلی به بررسی عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب بپردازیم و راهکارهای مناسبی را ارائه دهیم با تکنسین شهر همراه باشید.

  روش تشخیص ترکیدگی با دستگاه تکنسین شهر

پر شدن چاه فاضلاب در ساختمان مشکلاتی را به همراه دارد که برای جلوگیری از بروز این اتفاقات باید با عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب آشنایی داشته باشید. به طور کلی عوامل موثر بر پر شدن چاه به مواردی چون جنس خاک ،مواد زائد فاضلابی ، ورود آب باران به داخل چاه فاضلاب ، کوچک بودن چاه فاضلاب و استفاده بیش از حد مجاز از چاه می تواند از دلایل اصلی پر شدن چاه فاضلاب در ساختمان محسوب شود. مشاورین و کارشناسان تکنسین شهر برای این مسئله راهکارهایی را دارند که در ادامه به هر یک از آن ها می پردازیم. شرکت تکنیسین شهر ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و رفع آن در کوتاه ترین زمان با جدیدترین تجهیزات می باشد جهت دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

پرشدن چاه فاضلاب و تخلیه آن
پرشدن چاه فاضلاب و تخلیه آن

بررسی علل پر شدن چاه فاضلاب

جنس خاک چاه و انتخاب محل مناسب برای حفر چاه و اطلاع از میزان جذب خاک در محل حفر چاه از مهم ترین دلایل پر شدن چاه فاضلاب می باشند. اگر خاک چاه قدرت کافی برای جذب نداشته باشند، آب فاضلاب ورودی در دهانه چاه انباشته می شود و بعد از مدتی چاه پر خواهد شد.در صورت پر شدن چاه فاضلاب باید سریعا عملیات تخلیه چاه انجام شود. با انتخاب صحیح محل حفر چاه فاضلاب ، جذب فاصلاب به درستی انجام می شود. به گفته کارشناسان متخصص در این بخش خاک هایی از جنس ماسه و شن به دلیل قدرت جدب بالای خود گزینه مناسب برای حفر چاه فاضلاب خواهند بود.

اما زمین هایی با جنس خاک رس برای حفر چاه فاضلاب گزینه مناسبی نیستند و با حفر چاه سریع پر می شوند. از دیگر عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب می توان به مواد زائد فاضلابی اشاره کرد که با گیر کردن آن ها ایجاد گرفتگی و لایه ای مقاوم در برابر جذب آب فاضلاب از دیوار چاه باعث پرشدن چاه فاضلاب خواهند شد. در مناطقی که میزان بارندگی بالاست، نفوذ آب به داخل چاه باعث پر شدن چاه فاضلاب می شود. از دیگر عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب می توان به کوچک بودن انباره چاه اشاره کرد.

  تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پردیس

در ساخت انباره چاه باید دقت کافی را داشته باشیم که متناسب با میزان فاضلاب تولیدی ظرفیت لازم را داشته باشد ،در غیر این صورت باعث پر شدن چاه فاضلاب می گردد. هر چاه ظرفیت مشخص و مناسبی دارد ،چنان چه استفاده بیش از حد از چاه گردد ،باعث می شود که زودتر از زمان انتظار چاه فاضلاب پر شود و در این صورت نیاز به تخلیه فوری فاضلاب است. برای تخلیه فاضلاب باید با شرکت های متخصص در این زمینه تماس حاصل فرمایید.آن ها با تجهیزات مناسب در محل حاضر می شوند و اقدامات لازم جهت تخلیه چاه بدون ایجاد مشکل انجام می دهند.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ما در تماس باشید. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در هشتگرد و شهریار و فردیس توسط شرکت تکنیسین شهر قابل انجام می باشد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

علت گرفتگی چاه فاضلاب و یا پرشدن چاه فاضلاب چیست؟

به دلیل وجود جامداتی است که از راه لوله فاضلاب وارد آن می شوند گاهی وجود ضایعات در لوله ها همانند پرز مو، چربی و … افتادن مواد پلاستیکی باعث این مسئله می شود.

علت بو های نامطبوع ناشی از فاضلاب چیست؟

وقتی فاضلاب وارد چاه میشود وبعد از مدت زمانی ریز ارگانیسم های بی هوازی موجود در چاه شروع به تجزیه آن می کنند و در نتیجه گاز سپتیک که همان گاز های آمونیاک، متان، هیدروژن سولفوره تولید می شود. این گاز ها که خیلی به ندرت از چاه بیرون می آیند باعث به وجود آمدن هوای نامطبوع میشوند و در فضا پخش می شوند.

5/5 - (2 امتیاز)

این پست دارای یک نظر است

  1. Avatar
    قاسم آبادی

    سلام وقت بخیر. ما یک خانه 18 سال ساخت داریم هرزگاهی بوی فاضلاب میاد. در ظاهر گرفتگی لوله جایی از خانه ندیدیم. برای رفع بو آیا میشه کاری کرد؟ لطفا راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.