وجود رطوبت منفی در محیط، به راحتی بر محیط تاثیر می گذارد. این رطوبت ها برای سلامتی فرد ضرر دارند، باعث ایجاد حالات بد می شوند، و باعث می شوند احساس عرق کردن و بیمار بودن داشته باشید. در یک محیط مرطوب ، آلودگی و گرد و غبار، عوامل بیماری زا مانند پاتوژن ها و آلرژن ها و بوی نامطبوع رشد می کند، و سرانجام کیفیت هوای محیط را کاهش می دهد.

رطوبت دیوار

1 - افزایش تهویه

خانه های امروزی و مدرن برای کم کردن رطوبت به تهویه های مکانیکی در محیط داخلی برای داشتن فضایی سالم احتیاج دارند. با بکار گیری سیستم های تهویه و خروج هوای نامطبوع و تامین انرژی برای جریان هوای تازه می توانید از فضای داخل منزل لذت ببرید.

2 - مسدود کردن نشت

می توانید از نشتی منزل خود با استفاده از دستگاه ها و ابزار ها جلوگیری و آن را مسدود کنید. جلوگیری از نشتی می تواند از ورود رطوبت جلوگیری کند. باید هر چند وقت یکبار مناطق نشت منزل را بررسی کنید تا موجب افزایش میزان رطوبت و گرما نشود.

3 - استفاده از سیستم های تهویه مطبوع

نشت در تهویه ها و سیستم های الکتریکی که درست عمل نکنند رطوبت را افزایش می دهند و باعث می شوند تا برای خنک کردن فضای منزل هزینه های بسیاری پرداخت شود. برای جلوگیری از این اتفاق ، تهویه خود را در بهار هر سال تعمیر و بررسی کنید و ورودی تهویه را برای اینکه دچار آسیب نشود هر چند سال یکبار بررسی و تعمیر کنید.

4 - یک رطوبت گیر نصب کنید

دستگاه های رطوبت سنج از انواع سیستم های خانگی و ساده هستند که برای کاهش رطوبت استفاده می شوند. تمام دستگاه های رطوبت گیر فضای خانه را مطبوع می کنند. داشتن دستگاه رطوبت گیر در منزل می تواند رطوبت داخل را از بین ببرد. این دستگاه ها را می شود در فضا های زیرشیروانی، زیرزمین ها و... نصب کرد.

5-استفاده از پمپ های رطوبت گیر و نصب در وضعیت"حالت خشک"

اگر سیستم های تهویه سالم و مطبوع در وضعیت"حالت خشک"قرار داده شوند، می توانید رطوبت موجود در فضای منزل را بدون تغییر دما از بین ببرید. رطوبت نسبی مناسب مطلوب برای فضای منزل بین 40 تا 50 درصد می باشد. با نصب دستگاه های ارزان قیمت رطوبت سنج می توانید دمای نسبی و متعادل منزل را ایجاد کنید.