رفع نم رطوبت بدون کندن و تخریب سقف و دیوار

توالت ها، حمام و دستشویی از جمله مکان هایی در خانه هستند که به خاطر محلی برای پاکیزگی و عبور آب و نزدیکی به فاضلاب و مواد شیمیایی و انقباض و انبساط در مصالح، محلی مناسب برای رشد قارچ و جلبک می‌باشد. که از نظر بهداشتی نیز صدمات جبران ناپذیری را می‌تواند برای ساکنان ساختمان بوجود بیاورد.
برخی از سرویس‌ ها به دلایلی، بیشتر در معرض خرابی قرار می‌گیرند و به مرور زمان از نظر بهداشتی، آب‌بندی، پوسیدگی لوله‌ های فاضلاب و آب شرب، ترک در کاسه، سرامیک و کاشی‌کاری نیاز به تعمیرات و بازسازی پیدا می‌کنند. بین کاشی‌ های موجود در کف حمام و دستشویی‌ ها یک فضای خالی بسیار کوچک وجود دارد، اما کوچکی فضا برای نفوذپذیری آب معنایی ندارد.
آب از همین فضا نفوذ می‌کند و باعث تخریب جزیی کف حمام و دستشویی می‌شود. عموما این نفوذ آب روی کاشی‌ ها تاثیر گذاشته و باعث شکستن آن ها هم می‌شود.
رفع نم و رطوبت بدون تخریب یکی از درخواست های بسیاری از افرادی است که خانه آن ها دچار نم زدگی شده است. روش های زیادی برای تشخیص نم و رطوبت وجود دارد که یکی از کاربردی ترین و بهترین راه حل ها رفع نم و رطوبت بدون دستگاه است که باعث می شود خسارت کمتری به ساختمان شما وارد شود. 
یکی از درخواست های مکرر افراد رفع نم و رطوبت بدون تخریب می باشد. برای این کار ابتدا باید علائم و نشانه های نم و رطوبت خانه را دنبال کرده و سپس با استفاده از دستگاه به راحتی محل نشت را تشخیص داد. نم و رطوبت آثار گوناگونی از جمله زردی دیوار، پوسته پوسته شدن دیوار، استشمام بوی نم و ... دارد که در صورت مشاهده باید سریع برطرف شود.

نشتی و یا ترکیدگی لوله

اصلی ترین دلیل نم و رطوبت نشتی و یا ترکیدگی لوله ها می باشد. نشتی ها می تواند باعث بروز خسارات زیادی به ساختمان شود و به همین دلیل باید هر چه زودتر تشخیص و رفع شود. برای تشخیص دقیق و سریع محل نشت بهترین راه استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد. این دستگاه ها بدون نیاز به تخریب محل نشت را تشخیص داده و به شما کمک می کند تا با تشخیص سریع و رفع آن بدون تخریب باعث کاهش هزینه های ساختمان شما شده و از ایجاد خسارات بیشتر جلوگیری کند.

برای اینکه نشتی سرویس‌ های بهداشتی و حمام را از بین برود باید درز های سرامیک و کاشی را در چند مرحله با ترکیب سیمان سفید و نانو عایق رطوبتی پر شود. این کار از لق شدن سرامیک کف و کاشی کاری دیوار و و نفوذ آب به لایه های زیرین کف‌ کاملا جلوگیری می‌کند و مکانی کاملا آب بند ایجاد می نماید به این شیوه که بدون کندن و برداشتن کاشی و سرامیک کف و بدون نیاز به عایق کاری دوباره زیر سازی انجام می شود رفع نم و رطوبت بدون تخریب گفته می شود.

تشخیص ترکیدگی لوله در دنیای امروز با روش های سنتی و بدون ابزار مخصوص دیگر منسوخ شده است زیرا استفاده از این روش ها نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار است.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب و بدون تخریب امروزه یکی از خواسته های اصلی مالکان منازل می باشد زیرا استفاده از روش های سنتی مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار و همچنین تخریب قسمت هایی از بنا است که نمی تواند راهکار مناسبی باشد.

رفع نم و رطوبت

پس از پیدا کردن محل نشت و رفع آن باید نم و رطوبت به وجود آمده را از بین برد. برای این کار باید یکی از روش های زیر به کار برده شود.

_ استفاده از دستگاه تهویه

سیستم تهویه مناسب کمک زیادی به از بین بردن نم و رطوبت ساختمان می کند. بنابراین پس از پیدا کردن محل نشت و برطرف کردن آن می توانید با روشن کردن سیستم های تهویه نم و رطوبت های به وجود آمده ناشی از نشت لوله ها را از بین ببرید.

_ استفاده از رطوبت گیر

رطوبت گیرها راه حلی مفید و کاربردی برای از بین بردن نم و رطوبت ساختمان می باشد. نحوه کار و مصرف این رطوبت گیرها نیز مانند دستگاه های تهویه می باشد.

پیشگیری از نم و رطوبت

پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین باید برای جلوگیری از نم و رطوبت در ساختمان به موارد زیر توجه کنید:
_ لباس ها را در خارج از خانه خشک کنید و از قرار دادن لباس های خیس بر روی دیوار خودداری کنید.
_ در حمام ها و سرویس های بهداشتی از تهویه هایی مناسب استفاده کنید.
_ رعایت فاصله مناسب بین گل و گیاهان با دیوار
_ جلوگیری از گرم کردن زیادی خانه

هزینه رفع نم و رطوبت بدون تخریب

از بین بردن نم و رطوبت با استفاده از دستگاه های نشت یاب هزینه زیادی ندارد و با کمترین هزینه ممکن می توان نم و رطوبت خانه را از بین برد.

بهترین روش رفع نم و رطوبت بدون تخریب

در صورتی که قصد دارید نم و رطوبت خانه خود را به بهترین روش و بدون نیاز به تخریب از بین ببرید، تنها راه استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد. این دستگاه ها می توانند بدون نیاز به تخریب و ایجاد خسارت و خرابی محل نشت را پیدا کرد.

رفع نم و رطوبت در سرویس بهداشتی بدون تخریب

سرویس های بهداشتی از مکان هایی است که بیشتر در معرض نشت قرار دارد و با توجه به این که این مکان دور از دسترس هستند، بنابراین باید به صورت دوره ای آن را مورد بررسی قرار دهید تا در صورتی که کوچک ترین نشتی را مشاهده کردید، با استفاده از نشت یاب محل نشت را تشخیص داد.

نشانه های نم و رطوبت

_ در صورتی که بوی نم به مشامتان رسید، می تواند یکی از نشانه های نم و رطوبت در خانه باشد.
_ در صورت مشاهده هر گونه لکه آب بر روی سقف و دیوار احتمال ترکیدگی و یا نشت لوله وجود دارد.
_ اغلب دلیل مشاهده لکه های زرد رنگ بر روی دیوارها ترکیدگی لوله های فاضلاب می باشد که باعث بروز نم و رطوبت می شود.
_ ترک خوردن و یا پوسته پوسته شدن دیوار و یا سقف ها از دیگر دلایل نم و رطوبت در خانه می باشد.

عوارض بروز نم و رطوبت

_ با بروز نم و رطوبت در خانه بستری مناسب برای رشد و تکثیر آفات و حشرات فراهم می شود.
_ نم و رطوبت می تواند باعث تجمع مگس ها و حشرات شود.
_ از دیگر عوارض نم و رطوبت در خانه ابتلا به آلرژی ها و بیماری های تنفسی می باشد.
_ تخریب ساختمان از دیگر عوارض نم و رطوبت می باشد.