رفع نم رطوبت بدون کندن و تخریب سقف و دیوار

توالت ها، حمام و دستشویی از جمله مکان هایی در خانه هستند که به خاطر محلی برای پاکیزگی و عبور آب و نزدیکی به فاضلاب و مواد شیمیایی و انقباض و انبساط در مصالح، محلی مناسب برای رشد قارچ و جلبک می‌باشد. که از نظر بهداشتی نیز صدمات جبران ناپذیری را می‌تواند برای ساکنان ساختمان بوجود بیاورد.

برخی از سرویس‌ ها به دلایلی، بیشتر در معرض خرابی قرار می‌گیرند و به مرور زمان از نظر بهداشتی، آب‌بندی، پوسیدگی لوله‌ های فاضلاب و آب شرب، ترک در کاسه، سرامیک و کاشی‌کاری نیاز به تعمیرات و بازسازی پیدا می‌کنند. بین کاشی‌ های موجود در کف حمام و دستشویی‌ ها یک فضای خالی بسیار کوچک وجود دارد، اما کوچکی فضا برای نفوذپذیری آب معنایی ندارد.

آب از همین فضا نفوذ می‌کند و باعث تخریب جزیی کف حمام و دستشویی می‌شود. عموما این نفوذ آب روی کاشی‌ ها تاثیر گذاشته و باعث شکستن آن ها هم می‌شود.

برای اینکه نشتی سرویس‌ های بهداشتی و حمام را از بین برود باید درز های سرامیک و کاشی را در چند مرحله با ترکیب سیمان سفید و نانو عایق رطوبتی پر شود. این کار از لق شدن سرامیک کف و کاشی کاری دیوار و و نفوذ آب به لایه های زیرین کف‌ کاملا جلوگیری می‌کند و مکانی کاملا آب بند ایجاد می نماید به این شیوه که بدون کندن و برداشتن کاشی و سرامیک کف و بدون نیاز به عایق کاری دوباره زیر سازی انجام می شود رفع نم و رطوبت بدون تخریب گفته می شود.

تشخیص ترکیدگی لوله در دنیای امروز با روش های سنتی و بدون ابزار مخصوص دیگر منسوخ شده است زیرا استفاده از این روش ها نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار است.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب و بدون تخریب امروزه یکی از خواسته های اصلی مالکان منازل می باشد زیرا استفاده از روش های سنتی مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار و همچنین تخریب قسمت هایی از بنا است که نمی تواند راهکار مناسبی باشد.