تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ایران اکثرا با استفاده از دستگاه نشت یاب فراصوت صورت می گیرد. همان طور که می دانید نشت و یا ترکیدگی لوله با سر و صداهایی همراه است و دستگاه های نشت یاب فراصوت با استفاده از همین صداها می تواند محل نشت را تشخیص دهد.
دستگاه های نشت یاب این قابلیت را دارند که نشت و ترکیدگی لوله ها را از پشت دیوار و در اعماق نیز تشخیص دهند.

انواع دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله دارای انواع مختلفی بوده که از جمله رایج ترین آن ها می توان به دستگاه های نشت یاب مادون قرمز، دستگاه های نشت نشت یاب فراصوت و دستگاه های نشت یاب حرارتی اشاره کرد که استفاده از دستگاه های نشت یاب صوتی در ایران بسیار رایج می باشد.

عمق تشخیص دستگاه های نشت یاب

۴۰ سانتی متر عمقی است که دستگاه های نشت یاب قادر به تشخیص ترکیدگی لوله می باشند ولی در صورتی که میزان شدت ترکیدگی لوله ها زیاد باشد و آب با فشار خارج شود، می توانید با استفاده از این دستگاه ها محل نشت را تشخیص دهید.

میزان دقت دستگاه نشت یاب

دستگاه های نشت یاب قادر خواهند بود که یا محل نشت را به صورت دقیق تشخیص دهند و یا اصلا تشخیص نمی دهند. امکان اشتباه در این دستگاه ها تقریبا امکان پذیر نمی باشد به همین دلیل این دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله

لوله های آب و یا فاضلاب بر اساس عوامل متعددی می توانند دچار نشت و یا ترکیدگی لوله ها شود. زمانی که برای پیدا کردن محل نشت نیاز است از اصلی ترین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت تشخیص ترکیدگی لوله ها می باشد. در نتیجه متراژ لوله ها، پیچیدگی لوله ها، عمق آن و ... باعث تغییر قیمت تشخیص ترکیدگی لوله می گردد.

How to detect a burst pipe with the device?

علایٔم ترکیدگی لوله

استشمام بوی نم و رطوبت
چکه کردن آب از سقف و دیوار
مشاهده نم و رطوبت در ساختمان
افزایش هزینه قبض آب
افت فشار آب ساختمان
مشاهده لکه های آب بر روی سقف و دیوار

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تهران

تشخیص ترکیدگی لوله در تهران با دستگاه و بدون نیاز به تخریب انجام می شود. با این روش می توانید در زمانی کوتاه محل دقیق ترکیدگی را تشخیص دهید. تکنسین شهر مجهز به دستگاه هایی کاملا دقیق هستند که می توانند با استفاده از آن ها محل نشت را به صورت صحیح تشخیص می دهند. در صورتی که لوله های شما دچار مشکل شده و به دستگاه های نشت یاب نیاز دارید، کافیست ازطریق شماره های موجود در سایت با تکنسین های تجهیز شهر تماس حاصل نمایید.

چرا باید با استفاده از دستگاه ترکیدگی لوله را تشخیص دهید؟

تشخیص ترکیدگی لوله امروزه با پیشرفت تکنولوژی آسان تر شده است. برای تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از دستگاه می توانید هزینه های متحمل را کاهش داده و آسیب های وارده به ساختمان را به حداقل برسانید. هر چه مدت زمان پیدا کردن محل ترکیدگی لوله بیشتر شود، هزینه های تعمیر ساختمان نیز افزایش می یابد. به همین دلیل باید از دستگاه های نشت را برای تشخیص ترکیدگی لوله استفاده کرد.

هزینه تشخیص ترکیدگی با دستگاه و یا بدون دستگاه

برخی از افراد این سوال را می کنند که هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه کم تر است یا بدون دستگاه؟ در جواب این سوال باید به شما بگوییم که تشخیص ترکیدگی لوله بدون دستگاه زمان زیادی نیاز دارد که در طی این زمان آسیب های زیادی به دستگاه شما وارد می شود. همچنین بدون دستگاه نمی توان محل دقیق نشت را تشخیص داد و تخریب های زیادی صورت گیرد ولی با استفاده از دستگاه می توان به سرعت محل دقیق نشت را پیدا کرد و نیازی به تخریب نمی باشد. این روش هزینه کمتری را به دنبال دارد.

نحوه تشخیص دستگاه های نشت یاب

دستگاه های نشت یاب با فرستادن امواجی به سمت لوله ها و دریافت نتیجه آن می تواند محل نشت را تشخیص دهد. اغلب این دستگاه ها به صورت کامپیوتری بوده و اطلاعات به دست آمده از این امواج را بر روی خود نشان می دهد.

مزایای نشت یابی با دستگاه

اصلی ترین مزایای نشت یابی با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله بدون نیاز به تخریب می باشد.
با استفاده از این دستگاه می توان هزینه های تعمیر را به صورت چشمگیری کاهش داد.
این دستگاه ها در کوتاه ترین زمان محل نشت را تشخیص می دهند.
پیدا کردن محل دقیق نشت از دیگر مزایای دستگاه های نشت یاب می باشد.

علت ترکیدگی لوله ها

اتصالات نامناسب لوله ها
پوسیدگی لوله ها
قرار گرفتن لوله ها در خاک آهکی و مرطوب
انبساط و انقباض لوله ها
افزایش ناگهانی و یهویی فشار آب
وارد شدن فشار بالا به لوله ها