You are currently viewing نابودی چکه و نم سقف

نابودی چکه و نم سقف

نابودی چکه و نم سقف

به جرات می توان گفت که یکی از بدترین صحنه هایی که می توان در خانه مشاهده کرد،  مواجه شدن با نم و رطوبت می باشد.  که می تواند ناشی از بارندگی، چکه و نم سقف و… باشد.  مهمترین نکته در زمان بروز این مشکل، این است که خیلی زود اقدام به شناخت دلیل بروز آن پرداخت. چراکه غفلت ازآن ؛ تبعات سنگین،  به همراه هزینه های بالایی در پی خواهدداشت.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 minutes

به همین منظور،  دراینجا هدف ما معرفی انواع رطوبت و نم ، و دلیل چکه و نم در سقف و… می باشد ، تا بتوانیم اطلاعات شما را در این زمینه بی افزاییم.  و شما بتوانید مانع بروز و یا در زمان بروز،  هرچه سریعتر به نابودی چکه و نم سقف  بپردازید.

وجود نم در سقف آپارتمان  ؛ سبب بروز مشکلات بسیاری می شود، از جمله آنها می توان اشاره کردبه: لکه های زشت و بد رنگ در  سقف، فضای خانه را زشت و قدیمی نشان می دهند.  اما این تنها یک طرف قضیه است؛  و در طرف دیگر خسارات هایی است ، که نم و نشتی به ساختمان وارد می کند.

لکه های به وجود آمده  روی سقف،  نشان دهنده نفوذ رطوبت به داخل بنا است. این یک مشکل بسیار جدی می باشد،  که باید اقدامات لازم رابرای برطرف کردن لکه و جلوگیری از نم  بیشتر انجام داد. ناگفته نماند،  که می توانید بهترین و همجنین کم هزینه ترین روش رابرای برطرف کردن این مشکل پیدا کنید،  تا نم دیوار و یا سقف دیگر پدیدار نشود.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله مرکز تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شرق تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص نم، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب، رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب و لوله کشی شوفاژ با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

بطور کلی وقتی بالاتر از خانه شما طبقه ای بالاتری ندارید ، و سقف با بام همسان است ویا  زمانی که طبقات دیگر وجود دارند،  وجود نم و رطوبت دلایل مختلفی می تواند داشته باشد،  که  بصورت کلی می توان وجود نم در سقف خانه  را به چند دلیل عمده شمارش کرد:

  راهنمای خرید پکیچ دیواری

دلایل وجود نم در سقف خانه

 1. خرابی ایزوگام پشت بام ساختمان که درزمان بارندگی باعث ایجاد نم در سقف خانه می شود.
 2. از دلایل دیگر میتوان به عدم عایق بندی مناسب ساختمان اشاره کرد.
 3. از موارددیگر شکته شدن و یا ترک خوردن ایزوگام و عایق بندی ساختمان براثرگذر زمان
 4. اگر در طبقه بالای شما دچار نم شده باشند ، می تواند بخاطر ترکیدگی و نشتی آب ساختمان و یا نشتی آب فاضلاب باشد.
 5. ازدیگر دلایل بروز نم و زطوبت در خانه گرفتگی لوله های فاضلاب هم می تواند باشد.  

با فهمیدن دلایل ایجاد نم در خانه ، مهم ترین نکته برای رفع چکه و نم در سقف ساختمان  می تواند همان شناخت عامل این موضوع باشد.  که در بسیاری از مواقع به راحتی نمی توان علت را تشخیص داد،  که دلیل اصلی نشتی در ساختمان چه چیزی می تواند باشد؟!.

این موضوع البته در خانه های قدیمی تر مشکل بزرگتری است ، و دلیل آن هم این است که،  قبلا سیستم لوله کشی خانه ها از نوع گالوانیزه و غیر اصولی بود، یعنی نه لوله کشی اصولی و دقیق و متناسب با نقشه ای داشت،  و نه از لوله های استاندارد و محکمی لوله کشی ساختمان برخوردار بود

رفع چکه و نم سقف

  رفع چکه و نم سقف

دلایل مختلف که باعث چکه ونم سقف می شود

یکی از دلایل نشتی آب از سقف یا ایجاد نم در سقف خانه، نشان دهنده وجود ترکیدگی یانشتی اب می تواند باشد. در ادامه اگر از سیستم پکیج جهت سیستم گرمایشی در منزل استفاده می شود.

چنانچه لوله کشی  های گرمایشی رادیاتور ها نشتی پیدا کند، باید(فشار) درجه پکیج را کم کنید.

ترکیدگی لوله آب ، یکی دیگر از مهم‌ترین علت های نشت آب به طبقات پایین می‌باشد. 

بخشی از لوله کشی های آپارتمان از کف ساختمان است، و زمانی که نشتی آب به وجود بیایید، سقف طبقه پایین طبق معمول دچار نم و رطوبت می‌ شود.

ازعامل و دلایل دیگروجود نم در سقف می‌تواند؛ ناشی از نبود عایق رطوبتی مناسب در طبقات بالا باشد.

که این هم بر میگردد به اشتباه در زمان ساخت ساختمان که حتماً باید از عایق رطوبتی مناسب استفاده گردد.  

بطورکلی می توان گفت که دلیل چکه و نم در سقف عبارتنداز:

 • خراب بودن عایق ساختمان
 • عایق بندی نامناسب ساختمان
 • شکته شدن و یا ترک برداشتن ایزوگام
 • ترکیدگی ویا نشتی آب  درساختمان
 • نشتی آب فاضلاب در ساختمان
 • گرفتگی لوله های فاضلاب

برای دریافت خدمات نشت یابی لوله تهران، تشخیص نشتی لوله آب، تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه، نشت یابی لوله غرب تهران، نشت یابی لوله شمال تهران، ترکیدگی لوله آب شمال تهران، ترکیدگی لوله آب غرب تهران، ترکیدگی لوله آب شرق تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

  گرفتن نشتی لوله بدون کندن در محل تنها با استفاده از ابزار پیشرفته

راه های نابودی چکه و نم سقف دستشویی وحمام

بهترین روشی که می توانید برای رفع چکه و نم سقف  ازآن استفاده کنید ، استفاده از مواد نانوی بیشتردر سقف دستشویی و حمام ، در زمان ساخت که بعدا دچار چکه یا نم نمی شود.  به همین دلیل است که لوله های مصرفی وهمچنین فاضلاب ها اکثرا از سقف کاذب دستشویی رد می شوند،  واگربه این نکته در زمان ساخت دقت نشود، و آبندی درست انجام نشود،  امکان نشت و نم در سقف دستشویی و یاحمام وجود دارد. حال بپردازیم به ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از نشتی آب و یا نم و چکه در سقف:

راه کارهایی برای جلوگیری از چکه و نم در سقف

گام اول : یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از بروز مشکل نم و نشتی آب از سقف ، استفاده از عایق رطوبتی مناسب در زمان ساخت ساختمان می‌باشد.

گام دوم : عامل مهم دیگرکه حائز اهمیت می باشد، توجه به سیستم لوله کشی ساختمان و همچنین نگهداری مناسب از آن می باشد؛ البته میشود گفت که گاهی اوقات یک سهل انگاری کوچک موجب  ترکیدگی لوله و یا نشت آب به طبقات پایین میگردد؛برای مثال می توان اشاره کردبه ، سوراخ کردن دیوار برای نصب بعضی از وسایل آشپزخانه یا حمام، یا سوراخ کردن کف سرویس بهداشتی برای  نصب توالت فرنگی ،که البته روش هایی وجود دارد که بتوان برای از بین بردن رطوبت خانه از عایق ضد رطوبت دیوار استفاده کرد.

تشخیص نم و رطوبت – تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

از دیگر عوامل وجود نم در خانه ،نشتی لوله فاضلاب

از دیگر دلیل چکه و نم در سقف که در قسمت های بالا به آن اشاره شد، که ریشه و علت  نم سقف در ساختمان می باشد،  لوله فاضلاب است. 

که به مرور زمان و به دلیل پوسیدگی لوله ها با این مشکل برخورد می کنیم.

از نشانه های پوسیدگی و نشتی لوله فاضلاب می توان گفت:

درمرحله اول بوی بد نم در ساختمان می پیچد ، و در مرحله بعد مسیر لوله کشی فاضلاب دچار نم و رطوبت می شود.  در ادامه زمانی که نم سقف ساختمان،  به دلیل لوله کشی فاضلاب و یا نم،  که بخاطر ترک و یا نشتی لوله فاضلاب می باشد، وقتی این نشتی بزرگتر می شود،  که آب ریزی وجود دارد.  به منظور دیگر یعنی نه تنها نم پدیدار می شود،  بلکه از لوله کشی آب ساختمان که دائما آب ریخته می شود،  تازه و بزرگتر  هم می شود. و این امر موجب می شود،  که نه تنها  نم،   بلکه آب ریزی در مسیر فاضلاب هم وجود داشته باشد.

  دلایل نشتی در پکیج یا آبگرمکن

البته نمی توان این موضوع را مخفی نگه داشت،  که تشخیص نم فاضلاب درچندین طبقه ساختمان بخصوص دربخش هایی چون : سرویس بهداشتی، و یا محلی که نشتی لوله فاضلاب به وجود آمده ، مانند: حمام  که به صورت سری کار شده است، به این منظور که در ساخت اولیه ساختمان ، همه حمام های طبقات روی یکدیگر کار شده باشند وخروجی اصلی آب یکی باشد، که موجب می شود رفع نم و چکه کمی دشوارتر شود.

البته ناگفته نماند که راهکار اصلی برای نابودی چکه و نم سقف،  که بصورت جدی رخ داده می توانید از متخصص کمک بگیرید .

راه حل دیگری که برای جلوگیری از نم و چکه سقف می توان گفت، تعمیر و یا تمدید ایزو گام سقف که به دلیل بارش باران از بین رفته است.

جهت دریافت خدمات تعمیرات لوله های آب ساختمانی، تعمیرات لوله های آب شمال تهران، تعمیرات لوله های آب غرب تهران، تعمیرات لوله های آب شرق تهران، تعمیر لوله با دستگاه شمال تهران، تعمیر لوله با دستگاه شرق تهران، تعمیر لوله با دستگاه غرب تهران، تعمیر لوله آب شمال تهران، تعمیر لوله آب شرق تهران، تعمیر لوله آب غرب تهران با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

سوالات متداول

علت اصلی مشاهده چکه و نم در سقف چیست ؟

همانطور که در مطالب بالا گفته شد ، دلایل زیادی می تواند حاکی بروز این مشکل باشد ، ولی از دلایل اصلی می توان به خراب بودن عایق ساختمان و یا عایق بندی نامناسب و… باشد.

چگونه می توانیم با هزینه کم از بروز نم در سقف را گرفت؟

گام اول در جلوگیری از بروز این مشکل استفاده از عایق بندی صحیح ، و دومین نکته مهم در لوله کشی ساختمان است.

5/5 - (1 امتیاز)

این پست دارای یک نظر است

 1. Avatar
  موسی زاده

  یک قسمت از سقف اتاق لکه زرد شده اما دست میزنیم مرطوب نیست. بدون تخریب شما میتونید علتش را پیدا کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.