You are currently viewing علت بوی فاضلاب در آپارتمان چیست؟

علت بوی فاضلاب در آپارتمان چیست؟

بوی فاضلاب در آپارتمان

علت بوی بد فاضلاب در آپارتمان ، بطورمعمول در بسیاری از ساختمان های تجاری ، اداری و مسکونی در استانهای مختلف، خصوصا در استان تهران را با مشکل مواجه کرده است که این یکی از مشکلات بوی فاضلاب در آپارتمان ها می باشد. بوی فاضلاب یا از خرابی سیفون، یا به دلیل چسبیدن چربی در لوله های فاضلاب و… می باشد. با به وجود آمدن بوی فاضلاب در آپارتمان های مسکونی، موجب سلب آرامش ساکنین آن ساختمان می شود و زندگی برایشان سخت و دشوار و غیرقابل تحمل می شود.

البته قابل ذکر است، که بوی بد فقط برای ساکنین ساختمان مسکونی آزار دهنده نیست، بلکه بابروز این مشکل در واحد های اداری تجاری، هم باعث نارضایتی کارکنان و همچنین مشتریان خواهد بود به همین منظور برای رفع بوی بد در آپارتمان ، ابتدا باید علت اصلی بوی بد فاضلاب در آپارتمان را تشخیص دهیم و گام بعد را برای رفع آن برداریم؛ به همین منظور چندین علل را که میتواند سبب تولید بوی فاضلاب شود را ذکر می کنیم.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان

اولین مورد می تواند از گازهای سپتیک باشد همانطور که میدانید چاه ها به وسیله باکتری هایی که درونش وجود دارد ، درحال تجزیه شدن است. همین امر موجب می شود تا گازهایی مانند: متان، آمونیاک و… که میتواند یکی از علتهای بوی فاضلاب در آپارتمان باشد،  قابل ذکر است که به تمامی و مجموع این گازها ، گاز سپتیک می گویند. مورد دیگر می تواند از نبودن آب در شترگلویی لوله باشد گاهی موقع در لوله کشی ساختمان یک لوله خمیده قرار میدهند، تا موجب رفع بوی بد فاضلاب شود، اما در برخی موارد به دلیل قرار ندادن همچین موردی باعث ایجاد این بود می شود. برای دریافت خدمات نشت یابی لوله فاضلاب با هزینه مناسب با شرکت تکنیسین شهر تماس بگیرید این مجموعه خدمات نشت یابی لوله فاضلاب را با قیمت مناسب انجام می دهد.

راهکارهای دفع بوی بد فاضلاب در آپارتمان
راهکارهای دفع بوی بد فاضلاب در آپارتمان

شاخصه های دیگر علت بوی بد فاضلاب در آپارتمان

  • جمع شدن موادزائد در شتر گلویی
  • انباشته شدن موادغذایی در لوله های آشپزخانه که به دلیل بی دقتی در شستن ظرف موجب این امر می شود.
  • یکی دیگر از دلایل می تواند پرشدن چاه فاضلاب شود ویا از دلایل دیگر می تواند نشت چاه که باعث بوی نامطبوع گردد.

همواره بسیاری از مردم  روزانه به دنبال راه حل های قطعی برای  رفع بوی بد چاه فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی در منزل و ساختمان می باشند. شایان به ذکر است، که رفع بوی بد کار سختی نیست. درصورتی که با ساختار لوله ساختمان و دلایل عمده این بوی بد، آشنا باشید. بوی بد فاضلاب همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم ، می تواند ناشی  از گازهای فاضلابی سولفید هیدروژن و متان است. که علاوه بر بوی ناخوشایند، برای سلامتی هم خطرناک می باشند.

  بازسازی لوله کشی آب ساختمان

در ادامه در رابطه با دفع بو بد فاضلاب و رفع بوی فاضلاب چاه و یا آشپزخانه توضیح می دهیم. یکی راه هایی که می توانید به برطرف کردن این مشکل بپردازید، کمک گرفتن از لوله کش و چاه بازکن متخصص و کارکشته است، که می تواند در شناسایی دلیل و مکان اصلی نشت گاز های فاضلاب دقیق و سریعتر عمل کند. هرچند که اغلب به وسیله لوله باز کن های معمولی و خانگی هم می توان این کار را انجام داد ، عمدتا یکی از دلایل اصلی بوی بد فاضلاب آپارتمان،  توالت منزل و ساختمان و آشپزخانه ناشی از گرفتگی لوله ها می باشد.

راهکارهای دفع بوی بد فاضلاب در آپارتمان

همانطور که گفته شد، معمولا بوی بد فاضلاب در آشپزخانه از چاه سینک ظرفشویی و یا ممکن است از طریق چاه کف آشپزخانه رخ دهد که می توان علت عمده آن را، نامناسب بودن لوله ها در زمان لوله کشی سینک باشد که موجب می شود که پسماندهای غذایی و یا جرم در دیواره ها و گلویی چاه که محل اتصال به خروجی است باقی بماند. برای حل این مشکل هم می توانید از یک لوله باز کن و یا تخلیه چاه، کمک بگیرید تا آن قسمت بازشده و تمیز گردد.

اغلب این راهکار برای رفع بوی بد فاضلاب در آشپزخانه کافی می باشد. اما ناگفته نماند، که گاهی نشت بوی بد فاضلاب می تواند، به علت افزایش بیش از حد گاز در این بخش باشد، و علت نشت گاز فاضلاب، هم می تواند به دلیل نشت، شکستگی، خراب بودن محل اتصال لوله ها با یکدیگر و یا حتی زاویه غلط اتصالات آن ها باشد. برای دریافت خدمات رفع نشتی لوله فاضلاب ساختمان با دستگاه با مجموعه تکنیسین شهر تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی نمایند.

راهکارهای خانگی برای رفع بوی فاضلاب در آپارتمان
راهکارهای خانگی برای رفع بوی فاضلاب در آپارتمان

روش های جلوگیری از نشت بوی بد چاه فاضلاب در توالت فرنگی و توالت ایرانی

یکی دیگر ازمکان هایی که ممکن است بوی بد به وجود بیاد توالت می باشد، که علت آن می تواند پر شدن چاه فاضلاب باشد. که برای رفع بوی فاضلاب چاه در توالت فرنگی، ابتدا علت به وجود آمدن آن را پیداکرد. که اغلب به دلیل پایین آمدن  سطح آب داخل سیفون، چاه توالت فرنگی که مانع خروج و نشت گاز های فاضلاب از چاه می شود و به یقین می توان گفت که علت اصلی بوی بد در توالت می باشد.

برای حل این مشکل می توانید، از وجود آب کافی و سطح مناسب آن در سیفون چاه توالت اطمینان حاصل نمایید. همچنین استفاده منظم از سیفون،  برای  تخلیه آب مانده در لوله و نیز بستن درپوش توالت فرنگی موثربرای دفع مشکل می باشد. در صورتی که  بوی فاضلاب توالت به این شیوه رفع نشد، می بایست جهت عیب یابی و رفع آن، بامتخصص لوله باز کن حرفه ای تماس بگیرید. در برخی ساختمان ممکن است ، علاوه بر توالت فرنگی، از توالت ایرانی استفاد کنند. دربرخی موارد ممکن است؛ که توالت ایرانی هم  دچار بوی بد شود، که موجب آزار ساکنین شود. از همین رو جهت رفع بوی بد فاضلاب در توالت ایرانی، می تواند به دلیل اشتباه نصاب درزمان نصب باشد. برای آشنایی با علت گرفتگی لوله فاضلاب توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت تکنیسین شهر مطالعه کنید.

  تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین

اشتباهات نصاب

  • کج نصب شدن لوله سیفون،
  • نقص اتصال سیفون به لوله ونت
  • مشکل در اتصالات سایر لوله های زیر سنگ
  • نقص و عدم رعایت اصول درست در لوله کشی ساختمان
  • گرفتگی چاه

روش های دفع بوی فاضلاب در توالت ایرانی،  هم مثل توالت فرنگی است. برای این کار کافی است سیفون را بطور کنظم بکشید و یا از مواد چاه باز کن استفاده کنید ، و یا از روش های خانگی برای دفع بوی بد استفاده کنید. اگر هم چنان گرفتار بوی بد در سرویس بهداشتی بودید. با مشاوره متخصص،  در زمینه لوله کش و یا لوله بازکن، می توانید مشکلات به وجود آمده را حل کنید. چراکه ممکن است علت وجود بوی بد بخاطر لوله کشی اشتباه باشد. حال بعداز مطالعه علل های مختلف بروز مشکل بوی بد فاضلاب میخواهیم بپردازیم به بیان روش های خانگی برای دفع بوی بد فاضلاب در آپارتمان. جهت آشنایی با روش های دفع فاضلاب شهری پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت تکنیسین شهر مطالعه نمایید.

مضرات بوی فاضلاب در آپارتمان
مضرات بوی فاضلاب در آپارتمان

راهکارهای خانگی برای رفع بوی فاضلاب در آپارتمان

راهکار اول: ساخت محلول جوش شیرین و سرکه

برای نابودی بوی بد فاضلاب، می توانید یک و نصف فنجان جوش شیرین را درون لوله بریزید و مدتی را صبر کنید، و بعد یک فنجان سرکه سفید را روی جوش شیرین بریزید و دوباره مدتی را صبر کنید و درنهایت یک کتری آب جوش را درون لوله بریزید.

راهکاردوم: اگر بوی بد از قسمت شتر گلویی بود، آن را پراز آب کنید.

برای دفع بوی بد فاضلاب شما باید تمام شتر گلویی هایی داخل خانه از جمله : توالت، حمام، روشویی، و همچنین ظرفشویی را پراز آب کنید تا سبب جلوگیری از خارج شدن گازهای موجود در شترگلویی شود .

راهکار سوم: می توانید از مخمر نان استفاده کنید

برای نابودی بوی بد فاضلاب می توانید یک بسته مخمر نان را داخل آب جوش بریزید، تا کاملا حل شود. و درنهایت هم را درون لوله بریزید و اجازه دهید، یک شبانه روز درون لوله بماند و بعد آب سرد را روی آن بریزید تا لوله را شستشو دهد.

راهکار چهارم: استفاده از ترکیب لیمو،نمک، جوش شیرین و تکه های یخ

برای نابودی  بوی بد فاضلاب در آپارتمان، می توانید نمک و جوش شیرین رو باهم مخلوط کرده،  و درون لوله بریزید. مرحله بعد مقدار آب روی آن بریزید، درون لوله و مدتی را صبر کنید. در ادامه لیمو و تکه های یخ درون لوله بریزید،  صبر کنید تا ذوب شود و در نهایت لیمو را برداشته و آب بریزید تا بشوید و تمیزشود لازم به ذکر است که راهکار های گفته شده، تا جای تاثیر گذار هستند که مشکل سطحی باشد. ولی اگر مشکل حاد و جدی بوده باشد و بوی بد فاضلاب ناپدید نشود، در این هنگام باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. رفع گرفتگی لوله فاضلاب از دیگر خدمات شرکت تکنسین شهر می باشد در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  علت گرفتگی لوله فاضلاب

راه های از بین بردن بوی فاضلاب در آپارتمان

روش های نابودی بوی بد فاضلاب با شناسایی علت آن، اسید سولفید هیدروژن یا گاز های درون چاه موادی بسیار سمی هستند. گازه های فاضلاب از تجزیه مواد داخل چاه فاضلاب ایجاد می گردند. گاز های فاضلابی اثرات مزمن و گسترد های دارد. اگر از خرید پی در پی بوگیر برای سرویس بهداشتی و پودر ها خسته شده اید و یا از بودن بوی بد در خانه و یا ساختمان به ستوه آمده اید می توانید از شرکت تکنسین شهر برای نابودی بوی بد فاضلاب کمک بگیرید.

مضرات بوی فاضلاب در آپارتمان

اسید سولفید هیدروژن یا گاز های فاضلاب موادی بسیار سمی هستند که از تجزیه مواد داخل چاه فاضلاب ایجاد می گردند. گاز های فاضلابی اثرات مزمن و گسترد های دارد. در غلظت های خیلی پایین، این گاز باعث سر درد، خواب آلودگی، بی حالی، حالت تهوع، استفراغ، تحریک چشم ها و سیستم تنفسی میگردد. باید به دنبال راهی رفع بوی بد فاضلاب کرد چون بوی بد فاضلاب، سلامتی کودکان را بیشتر تهدید می کند.

تکنسین شهر از بزرگترین مجموعه های خدمات می باشد که در زمینه هایی چون : رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله، نصب پکیج، تشخیص ترکیدگی لوله در تهران با دستگاه، تعمیر پکیج و نصب رادیاتور ،تشخیص ترکیدگی لوله و نشتی یابی با دستگاه و… می باشد. تخلیه چاه فاضلاب و نکات مهم درباره پر شدن آن از مقالات جدید و مهم سایت تکنیسین شهر می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان چیست؟

اولین مورد می تواند از گازهای سپتیک باشد همانطور که میدانید چاه ها به وسیله باکتری هایی که درونش وجود دارد، درحال تجزیه شدن است. مورد دیگر می تواند از نبودن آب در شترگلویی لوله باشد گاهی موقع در لوله کشی ساختمان یک لوله خمیده قرار میدهند، تا موجب رفع بوی بد فاضلاب شود، اما در برخی موارد به دلیل قرار ندادن همچین موردی باعث ایجاد این بود می شود.

برای دفع بوی بد فاضلاب در آپارتمان چه کارهایی انجام دهیم؟

برای حل این مشکل هم می توانید از یک لوله باز کن و یا تخلیه چاه مانند شرکت تکنیسین شهر، کمک بگیرید تا آن قسمت بازشده و تمیز گردد و یا از روش های خانگی برای رفع بوی فاضلاب در آپارتمان استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.