You are currently viewing علت بوی فاضلاب در آپارتمان 09125855841

علت بوی فاضلاب در آپارتمان 09125855841

علت بوی فاضلاب در آپارتمان

علت بوی بد فاضلاب در آپارتمان ، بطورمعمول در بسیاری از ساختمان های تجاری ، اداری و مسکونی در استانهای مختلف،  خصوصا در استان تهران را با مشکل  مواجه کرده است.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 minutes

که این یکی از مشکلات بوی فاضلاب  در آپارتمان ها می باشد. بوی فاضلاب یا از خرابی سیفون ،یا به دلیل چسبیدن چربی در لوله های فاضلاب و… می باشد.

با به وجود آمدن بوی فاضلاب  در آپارتمان های مسکونی ، موجب سلب آرامش ساکنین آن ساختمان می شود ، و زندگی برایشان سخت و دشوار و غیرقابل تحمل می شود.

البته قابل ذکر است ،که بوی بد فقط برای ساکنین ساختمان مسکونی آزار دهنده نیست،  بلکه بابروز این مشکل در واحد های اداری تجاری،   هم باعث نارضایتی کارکنان و همچنین مشتریان خواهد بود.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان 09125855841
علت بوی فاضلاب در آپارتمان 09125855841

به همین منظور برای رفع بوی بد در آپارتمان ، ابتدا باید علت اصلی بوی بد فاضلاب در آپارتمان  را تشخیص دهیم  و گام بعد را برای رفع آن برداریم؛

به همین منظور چندین علل را که میتواند سبب تولید بوی فاضلاب شود را ذکر می کنیم:

علت بوی فاضلاب در آپارتمان

  • اولین مورد می تواند از گازهای سپتیک باشد

همانطور که میدانید چاه ها به وسیله باکتری هایی که درونش وجود دارد ، درحال تجزیه شدن است. 

همین امر موجب می شود تا گازهایی مانند: متان، آمونیاک و… که میتواند یکی از علتهای بوی فاضلاب در آپارتمان باشد،  قابل ذکر است که به تمامی و مجموع این گازها ، گاز سپتیک می گویند.

  • مورد دیگر می تواند از نبودن آب در شترگلویی لوله باشد

گاهی موقع در لوله کشی ساختمان یک لوله خمیده قرار میدهند،  تا موجب رفع بوی بد فاضلاب شود ، اما در برخی موارد به دلیل قرار ندادن همچین موردی باعث ایجاد این بود میشود.

شاخصه های دیگر که علت بوی بد فاضلاب در آپارتمان است

  •   جمع شدن موادزائد در شتر گلویی
  • انباشته شدن موادغذایی در لوله های آشپزخانه که به دلیل بی دقتی در شستن ظرف موجب این امر می شود.
  • یکی دیگر از دلایل می تواند پرشدن چاه فاضلاب شود ویا از دلایل دیگر می تواند نشت چاه که باعث بوی نامطبوع گردد.

همواره بسیاری از مردم  روزانه به دنبال راه حل های قطعی برای  رفع بوی بد چاه فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی در منزل و ساختمان می باشند .

شایان به ذکر است،  که رفع بوی بد کار سختی نیست. درصورتی که با ساختار لوله ساختمان و دلایل عمده این بوی بد، آشنا باشید.

بوی بد فاضلاب همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم ، می تواند ناشی  از گازهای فاضلابی سولفید هیدروژن و متان است. که علاوه بر بوی ناخوشایند، برای سلامتی هم خطرناک می باشند.

در ادامه در رابطه با دفع بو بد فاضلاب و رفع بوی فاضلاب چاه و یا آشپزخانه توضیح می دهیم.

یکی راه هایی که میتوانید به برطرف کردن این مشکل بپردازید ، کمک گرفتن از لوله کش و چاه بازکن متخصص و کارکشته است ،  که می تواند در شناسایی دلیل و مکان اصلی نشت گاز های فاضلاب دقیق و سریعتر عمل کند.

هرچند که اغلب به وسیله لوله باز کن های معمولی و خانگی هم می توان این کار را انجام داد ، عمدتا یکی از دلایل اصلی بوی بد فاضلاب آپارتمان،  توالت منزل و ساختمان و آشپزخانه ناشی از گرفتگی لوله ها می باشد.

راهکارهایی برای دفع بوی بد لوله فاضلاب در آشپزخانه

همانطور که گفته شد ، معمولا بوی بد فاضلاب در آشپزخانه از چاه سینک ظرفشویی و یا ممکن است از طریق چاه کف آشپزخانه رخ دهد.

که می توان علت عمده آن را، نامناسب بودن لوله  ها در زمان لوله کشی سینک باشد که موجب می شود که پسماندهای غذایی و یا جرم در دیواره ها و گلویی چاه که محل اتصال به خروجی است باقی بماند.

برای حل این مشکل هم میتوانید ناز یک لوله باز کن ویا تخلیه چاه،کمک بگیرید تا آن قسمت بازشده و تمیز گردد.

اغلب این راهکار برای رفع بوی بد فاضلاب در آشپزخانه کافی می باشد. اما ناگفته نماند، که گاهی نشت بوی بد فاضلاب می تواند،   به علت افزایش بیش از حد گاز در این بخش باشد، و علت نشت گاز فاضلاب ، هم می تواند به دلیل  نشت، شکستگی،  خراب بودن محل اتصال لوله ها با یکدیگر و یا حتی زاویه غلط اتصالات آن ها باشد.

 

علت بوی فاضلاب در آپارتمان 09125855841
علت بوی فاضلاب در آپارتمان 09125855841

روش های برای جلوگیری از نشت بوی بد چاه فاضلاب در توالت فرنگی و توالت ایرانی

یکی دیگر ازمکان هایی که ممکن است بوی بد به وجود بیاد توالت می باشد،  که علت آن می تواند پر شدن چاه فاضلاب باشد. که  برای رفع بوی فاضلاب چاه در توالت فرنگی ، ابتدا علت به وجود آمدن آن را پیداکرد.  که اغلب به دلیل پایین آمدن  سطح آب داخل سیفون،  چاه توالت فرنگی که مانع خروج و نشت گاز های فاضلاب از چاه می شود.  و به یقین می توان گفت که علت اصلی بوی بد در توالت می باشد.

برای حل این مشکل می توانید، از وجود آب کافی و سطح مناسب آن در سیفون چاه توالت اطمینان حاصل نمایید.  همچنین استفاده منظم از سیفون،  برای  تخلیه آب مانده در لوله و نیز بستن درپوش توالت فرنگی موثربرای دفع مشکل می باشد. در صورتی که  بوی فاضلاب توالت  به این شیوه رفع نشد، میبایست جهت عیب یابی و رفع آن، بامتخصص لوله باز کن حرفه ای تماس بگیرید.

دربرخی ساختمان ممکن است ، علاوه بر توالت فرنگی،  از توالت ایرانی استفاد کنند. دربرخی موارد ممکن است؛  که توالت ایرانی هم  دچار بوی بد شود، که موجب آزار ساکنین شود.

از همین رو جهت رفع بوی بد فاضلاب در توالت ایرانی ،  می تواند به دلیل اشتباه نصاب درزمان نصب باشد.

اشتباهات نصاب:

  • کج نصب شدن لوله سیفون،

  • نقص اتصال سیفون به لوله ونت

  •  مشکل در اتصالات سایر لوله های زیر سنگ

  • نقص و عدم رعایت اصول درست در لوله کشی ساختمان

  •  گرفتگی چاه

روش های دفع بوی فاضلاب در توالت ایرانی،  هم مثل توالت فرنگی است. برای این کار کافی است سیفون را بطور کنظم بکشید و یا از مواد چاه باز کن استفاده کنید ، و یا از روش های خانگی برای دفع بوی بد استفاده کنید.

اگر هم چنان گرفتار بوی بد در سرویس بهداشتی بودید. با مشاوره متخصص،  در زمینه لوله کش و یا لوله بازکن، می توانید مشکلات به وجود آمده را حل کنید. چراکه ممکن است علت وجود بوی بد بخاطر لوله کشی اشتباه باشد.

حال بعداز مطالعه علل های مختلف بروز مشکل بوی بد فاضلاب میخواهیم بپردازیم به بیان روش های خانگی برای دفع بوی بد فاضلاب در آپارتمان.

راهکارهای خانگی برای رفع بوی بعد چاه فاضلاب

راهکار اول: ساخت محلول جوش شیرین و سرکه

برای نابودی بوی بد فاضلاب، می توانید یک و نصف فنجان جوش شیرین را درون لوله بریزید و مدتی را صبر کنید، و بعد یک فنجان سرکه سفید را روی جوش شیرین بریزید و دوباره مدتی را صبر کنید و درنهایت یک کتری آب جوش را درون لوله بریزید.

راهکاردوم: اگر بوی بد از قسمت شتر گلویی بود ، آن را پراز آب کنید.

برای دفع بوی بد فاضلاب شما باید تمام شتر گلویی هایی داخل خانه از جمله : توالت ، حمام، روشویی، و همچنین ظرفشویی را پراز آب کنید تا سبب جلوگیری از خارج شدن گازهای موجود در شترگلویی شود .

راهکار سوم: می توانید از مخمر نان استفاده کنید

برای نابودی بوی بد فاضلاب می توانید یک بسته مخمر نان را داخل آب جوش بریزید، تا کاملا حل شود. و درنهایت هم را درون لوله بریزید و اجازه دهید، یک شبانه روز درون لوله بماند و بعد آب سرد را روی آن بریزید تا لوله را شستشودهد.

راهکار چهارم: استفاده از ترکیب لیمو،نمک ، جوش شیرین ، و تکه های یخ

برای نابودی  بوی بد فاضلاب در آپارتمان ،  می توانید نمک و جوش شیرین رو باهم مخلوط کرده،  و درون لوله بریزید. مرحله بعد مقدار آب روی آن بریزید، درون لوله و مدتی را صبر کنید. در ادامه لیمو و تکه های یخ درون لوله بریزید،  صبر کنید تا ذوب شود.  و در نهایت لیمو را برداشته و آب بریزید تا بشوید و تمیزشود .

لازم به ذکر است که راهکار های گفته شده ، تا جای تاثیر گذار هستند که مشکل سطحی باشد. ولی اگر مشکل حاد و جدی بوده باشد و بوی بد فاضلاب ناپدید نشود،  در این هنگام باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب

روش های نابودی بوی بد فاضلاب با شناسایی علت آن ، اسید سولفید هیدروژن یا گاز های درون چاه موادی بسیار سمی هستند.

گازه های فاضلاب از تجزیه مواد داخل چاه فاضلاب ایجاد می گردند. گاز های فاضلابی اثرات مزمن و گسترد های دارد.

اگر از خرید پی در پی بوگیر برای سرویس بهداشتی و پودر ها خسته شده اید ، و یا از بودن بوی بد در خانه و یا ساختمان به ستوه آمده اید

می توانید از تکنسین شهر برای نابودی بوی بد فاضلاب کمک بگیرید.

رفع بوی بد فاضلاب
رفع بوی بد فاضلاب

از مضرات بوی بد فاضلاب می توان به این موارد اشاره کرد:

اسید سولفید هیدروژن یا گاز های فاضلاب موادی بسیار سمی هستند.

که از تجزیه مواد داخل چاه فاضلاب ایجاد می گردند. گاز های فاضلابی اثرات مزمن و گسترد های دارد. در غلظت های خیلی پایین، این گاز باعث سر درد، خواب آلودگی، بی حالی، حالت تهوع، استفراغ، تحریک چشم ها و سیستم تنفسی میگردد.

باید به دنبال راهی رفع بوی بد فاضلاب کرد چون بوی بد فاضلاب، سلامتی کودکان را بیشتر تهدید می کند.

تکنسین شهر از بزرگترین مجموعه های خدمات می باشد که در زمینه هایی چون : رفع نم و رطوبت ، تشخیص ترکیدگی لوله ، نصب پکیج ، تشخیص ترکیدگی لوله در تهران با دستگاه ، تعمیر پکیج و نصب رادیاتور ،تشخیص ترکیدگی لوله و نشتی یابی با دستگاه و… می باشد.

سوالات متداول

از کجا می تواند فهمید علت اصلی وجود بوی بد در آپارتمان از چیست؟

برای اینکه بتوانید تشخیص درست در شناسایی علت بوی بد و محل ایجاد آن را بدانید ، حتما باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید . برای این کار هم مجموعه تکنسین شهر با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب آماده پاسخ گویی به مشکلات شما در این زمینه می باشد.

وجود بوی بد می تواند به خاطر نصب اشتباه در فاضلاب هم باشد؟

بله. نصب غیر اصولی لوله های فاضلاب و یا نصب کج لوله سیفون و… توسط شخص نابلد و غیر حرفه ایی می تواند سبب بروز این مشکل شود.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.