You are currently viewing دلایل نم و رطوبت روی دیوار و رفع آن

دلایل نم و رطوبت روی دیوار و رفع آن

دلایل نم و رطوبت روی دیوار و رفع آن ،یکی از مشکلات ساختمان ها نم و رطوبت است. نم و رطوبت ساختمان یکی از اصلی ترین مشکلات مالکین ساختمان است و همه به دنبال راهی جهت رفع

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 minutes

یکی از مشکلات ساختمان ها نم و رطوبت است. نم و رطوبت ساختمان یکی از اصلی ترین مشکلات مالکین ساختمان است که دلیل وجود آن ترکیدگی لوله و یا نشتی آن است و همه به دنبال راهی جهت رفع نم و رطوبت ساختمان هستند.

سوال اکثر مالکان ساختمان این است که چگونه نم و رطوبت ساختمان را از رفع کنیم؟ برای پی بردن به این موضوع ادامه مطلب را بخوانید.

معمولا سقف و دیوار های ساختمان طوری ساخته میشود که از نفوذ آب و رطوبت و به داخل ساختمان جلوگیری شود و نیازی به رفع نم وجود نداشته باشد.

زیرا رطوبت و نم خسارات جبران ناپذیری را بر ساختمان وارد میکند و مشکلات زیادی را برای مالک ساختمان به دنبال خواهد داشت. رطوبت اتاق را کاهش دهید.

دلایل نم و رطوبت روی دیوار و رفع آن- روش های رفع رطوبت و نم

روش های رفع نم و رطوبت

 • خراب شد کف دست شویی و حمام و عبور اب از منافذ روی کف وجمع شدن اب روی عایق که تن ها راه از بین بردن نم و رطوبت کندن کف و عایق مجدد و در انت ها سرامیک کردن است
 • سوراخ شدن لوله فاضلاب و یا ترک خوردن ان با عث نم زدگی دیوار اطراف سرویس ها می شود ک تن ها راه ان تعویض لوله فاضلاب و یا ترمیم ان است
 • یکی دیگر از علت های نم و رطوبت اطراف دیواره های حمام و توالت نشتی و یا سوراخ شدن لوله اب مصرفی ویا اب شوفاژ می باشد که اگر لوله ها از سرویس حمام و توالت عبور کرده باشند این اتفاق می افتد
  یکی دیگر از دلایل نم و رطوبت دیوار اطراف سرویس ها درست جا نزدن کف شور در لوله فاضلاب است

اگر رطوبت اتاق زیاد باشد، در مدت طولانی باعث ایجاد رطوبت در ساختمان میشود. یکی از مهم ترین دلایلی که میتواند باعث بروز این مشکل شود رطوبت و نم خانه ها است.

در برخی از خانه ها از وسیله های افزایش رطوبت استفاده میشود که بهتر است استفاده از آن ها کاهش یابد تا از ایجاد رطوبت در دیوار ها و سقف ساختمان جلوگیری شود.

یکی دیگر از راه های کاهش رطوبت، بازکردن پنجره ها است که باعث خروج رطوبت خانه میشود. به هر حال رطوبت ساختمان باید کاهش یابد. نم و رطوبت را شناسایی کنید

جهت دریافت خدمات تعمیرات لوله های آب ساختمانی، تعمیرات لوله های آب شمال تهران، تعمیرات لوله های آب غرب تهران، تعمیرات لوله های آب شرق تهران، تعمیر لوله با دستگاه شمال تهران، تعمیر لوله با دستگاه شرق تهران، تعمیر لوله با دستگاه غرب تهران، تعمیر لوله آب شمال تهران، تعمیر لوله آب شرق تهران، تعمیر لوله آب غرب تهران با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

نحوه شناسایی رطوبت و نم و دلایل نم و رطوبت روی دیوار و رفع آن

شناسایی رطوبت و نم ساختمان نکته اصلی از رفع نم و رطوبت است. یکی از نکاتی که باید به آن دقت کرد وجود لکه های آب است که بسیار مهم است.

گاهی اوقات دیوار های خانه حالت اولیه خودش را از دست میدهد و نم دار میشوند که این موضوع میتواند نشان های از وجود نشتی آب یا ترکیدگی لوله در پشت دیوار ها باشد.

به محض اینکه این لکه ها را دیدید سریعا برای حل مشکل و رفع نم اقدام کنید تا خسارت کمتری به ساختمان وارد شود.

اگر کار از کار گذشت و رطوبت به داخل دیوار شما منتقل شد چار های نیست جز تعمیر دیوار و رفع نم دیوار. برای تعمیر و رفع نم دیوار، پیش از هر چیز باید منشا این مشکل رطوبتی و نم را پیدا کنیم تا از خسارت بیشتر جلوگیری شود. با هم چند نمونه از این موارد را بررسی می کنیم.

تکنسن شهر یکی از با سابقه ترین و با تجربه ترین مجموعه در زمینه خدمات می باشد که فعالیت آنها در زمینه هایی چون : تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، نشت یابی با دستگاه ، تشخیص ترکیدگی لوله تهران ، و یا تشخیص ترکیدگی لوله در غرب تهران به وسیله دستگاه و لوله کشی سرد و گرم و… می باشد.

این مطالب نیز برای شما مفید است :

تشخیص ترکیدگی لوله

شناسایی ترکیدگی لوله با دستگاه

روش های رفع نم و رطوبت بدون تخریب

رفع نم و رطوبت با دستگاه

تشخیص نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

دفع نم و رطوبت

دلایل بروز نم و رطوبت

دلایلی که باعث بروز رطوبت در خانه شما میشود

همچنین حفظ سطح رطوبت مناسب در خانه و محل کار برای حفظ فضایی راحت و سالم بسیار حائز اهمیت است. رطوبت زیاد نه تنها باعث خراب شدن خانه و املاک شما نخواهد شد بلکه می تواند
برای سلامتی شما نیز مضر باشد، زیرا شرایط رطوبت بالا برای رشد و کپک زدن قالب مطلوب است ، که می تواند منجر به آلرژی و آسم شود.

دوش گرفتن

حمام ها اغلب مکان های مرطوب هستند و رطوبت به راحتی با دوش گرفتن در هوا رها می شود . از آنجا که رطوبت با هوا به عنوان بخار آب مخلوط می شود ، در نهایت با یک سطح سرد تماس برقرار می کند و به عنوان قطرات روی چیزهایی مانند آینه یا پنجره شکل می گیرد.
این به طرز غافلگیرانه ای به عنوان تراکم شناخته می شود. هر چه بخار آب گرمتر باشد ، رطوبت هوا بیشتر می شود و بیشتر می توان آن را در سطوح سرد رسوب کرد . به همین دلیل است که هر وقت حمام گرم میگیرید بخار آن به یک مشکل بزرگ تبدیل می شود و بخار زیادی از آب بیرون می آید.
جدای از اینکه باعث کدر شدن سطح آینه ها و پنجره ها می شود، باعث خراب کردن سریع کاغذ دیواری و سایر سطوح میشود همچنین این بخار آب گرم می تواند در حمام شما نیز قالب ایجاد کند. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که حمام خود را بعد از دوش گرفتن خشک کنید.
بنابراین ، برای جلوگیری از ایجاد قالب ، “صدمه زدن” به هوای تنفس شده و آسیب رساندن به سطوح حمام خود ، توصیه می کنیم که درجه حرارت آب گرمکن یا شوفاژ خود را کم کنید.
منظور من از گرما، استفاده از آب گرم كمتر است و بخار كمتري از آن خارج خواهد شد. یا اگر نمی توانید بدون ب آب داغ حمام کنید، یک رقیق کننده بخرید تا در جلوگیری از ایجاد قالب و تراکم به شما کمک کند.

  رسوب گیری آبگرمکن دیواری

دلایلی که باعث بروز رطوبت در خانه شما میشود

جوشاندن مواد یا آب با یک کتری یا پخت و پز

جوشاندن آب روی اجاق گاز ، پخت و پز یا جوشاندن آب با کتری باعث رطوبت در خانه شما می شود زیرا آب تبخیر می شود. به همین دلیل است که گاهی اوقات می تواند هوای داخل یک آشپزخانه بسیار گرم شود و مردم تمایل دارند در روزهای گرم تابستان از ایستادن در جلوی اجاق گاز گرم لذت نبرند.
پخت و پز یا جوشاندن آب با کتری نه تنها با تهویه مناسب، از طریق پنجره های باز یا فن استخراج کننده، چگالشی ایجاد می کند، بلکه میتواند باعث نابودی و زنگ زده گی یا پوسیدگی کابینت های آشپزخانه شما شود و در طی چند سال از بین بروند. پیشنهاد می کنیم از یک رطوبت گیر در محل آشپزخانه خود استفاده کنید تا از ایجاد رطوبت در کابینت های آشپزخانه خود جلوگیری کنید و از پیچ خوردگی آنها جلوگیری کنید.

بخاری های گازی

بخاری های گازی برای تولید گرما گاز می سوزند. به این احتراق گفته می شود. هنگامی که آنها
گاز می سوزانند، برخی از آلاینده های احتراق و بخار آب را ایجاد می کنند.
بخاری گازسوز دار دارای دودکش است تا بتواند آلاینده های احتراق و بخار آب را به هوا در خارج از منزل منتقل کند. بخاری گازی بدون سر هیچ دودکش ندارد و آلاینده های احتراق و بخار آب را مستقیماً داخل
اتاق آزاد می کند.

تهویه بد:

دلایل بروز رطوبت در خانه.کیفیت هوا در خانه شما مستقیماً به چه میزان تهویه شما ارتباط دارد. اگر تهویه مناسب باشد ، کیفیت هوا نیز به این دلیل خواهد بود که به طور مرتب گردش می کند و هوای داخل خانه شما تازه میشود. اما اگر تهویه هوای بدی در داخل خانه خود دارید هوای داخل خانه بد می شود و مشکلات مختلفی از قبیل ایجاد بیماری ناخواسته پاتوژن ایجاد می شود.
همچنین ، با تهویه بد ، میزان رطوبت ایجاد شده در داخل خانه از طریق دوش گرفتن ، پخت و پز یا روش های دیگری که ما در مورد آن صحبت کردیم، در آنجا می ماند. این تنها می تواند منجر به ایجاد قالب و ذرات قالب خطرناک شود که آزادانه در هوایی که تنفس می کنید شناور می شوند.
تهویه مناسب باعث رفع هوای آلوده و مرطوب در فضای باز شده و میزان آلاینده های هوای داخل خانه را کاهش می دهد . همچنین به محدود کردن ایجاد رطوبت داخلی کمک می کن ، که می تواند به جلوگیری از رشد قالب کمک کند.
تهویه هوا باعث افزایش میزان هوای داخل از منزل می شود ، با این حال هنگام تهویه خانه باید میزان آلودگی هوا در فضای باز در نظر گرفته شود . برای تمیز کردن این هوا می توانید خرید دستگاه تصفیه هوا را در نظر بگیرید.

برای دریافت خدمات نشت یابی لوله تهران، تشخیص نشتی لوله آب، تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه، نشت یابی لوله غرب تهران، نشت یابی لوله شمال تهران، ترکیدگی لوله آب شمال تهران، ترکیدگی لوله آب غرب تهران، ترکیدگی لوله آب شرق تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

  لوله بازکنی با جوش شیرین

دلایل بروز رطوبت در خانه

افزایش رطوبت

رطوبت در محیط های داخلی به دلیل دلایل مرتبط با ساختمان رخ می دهد. دیوارهای متخلخل، افزایش نمناک و نشت در ساختمان به دلیل بالا رفتن رطوبت از عوامل تعیین کننده برای رطوبت ساختاری هستند. ساخت ساختمان همچنین می تواند منجر به رطوبت ناخواسته در محیط داخلی شود.
رطوبت منجر به ایجاد خسارت ثانویه در ساختمان می شود. رطوبت ناخواسته باعث رشد قارچهای مختلف در چوب می شود و باعث ایجاد مشکلات سلامتی پوسیدگی و قالب می شود و در نهایت ممکن است منجر به سندرم ساختمان بیمار شود. گچ و رنگ خراب می شود و کاغذ دیواری شل می شود.
در خارج ، ممکن است ملات خرد شود و لکه های نمکی روی دیوارها ظاهر شود. اتصال دهنده های فلزی و آهن زنگ می زند. همچنین ممکن است باعث عدم کیفیت هوای داخل ساختمان و بیماری تنفسی اعضای داخل منزل شود. در موارد شدید ، ملات یا گچ ممکن است از دیواره آسیب دیده دور شوند. برای استخراج این رطوبت از مصالح ساختمانی خود ، پیشنهاد می کنیم از دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید که رطوبت را از هر ماده آلی استخراج می کند.

نوسازی داخلی ساختمان

تغییر ساختمان به اندازه تعطیلات خوب است، اما گاهی اوقات اگر این تغییر به معنای نوسازی در خانه شما باشد، می تواند به سرعت باعث رطوبت بالا در خانه شما تبدیل شود اگر برخی از مواد مانند سیمان گچ و رنگ زمان کافی برای این کار را نداشته باشند.

مهم است که قبل از از سرگیری کار ، زمان کافی برای خشک کردن هر ماده اختصاص یابد. در غیر این صورت ، مواد می توانند در قسمت داخلی مرطوب باشند. بعداً آن رطوبت بیرون می آید و کار شما را خراب می کند و مشکلات سلامتی را نیز به همراه خواهد داشت. با این وجود می توانید فرآیند خشک کردن را با استفاده از دستگاه رطوبت گیر سرعت بخشید .

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله مرکز تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شرق تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص نم، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب، رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب و لوله کشی شوفاژ با مجموعه تکنیسین شهر در تماس باشید.

رطوبت نسبی تحت تأثیر دما و موقعیت جغرافیایی است. هوای گرم رطوبت بیشتری نسبت به هوای سرد دارد و هوای گرم باعث تبخیر می شود. مناطقی که دارای آب های سطحی زیادی مانند مناطق ساحلی و مناطقی با بارندگی زیاد هستند ، در اثر تبخیر از رطوبت بالایی برخوردار هستند. رطوبت به ویژه در مناطق گرم و گرمسیری زیاد است. پیشنهاد می کنیم در خانه خود از دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید تا از رطوبت زیاد جلوگیری شود.

آب و هوای مرطوب به سادگی مشکلات رطوبت را که اغلب مورد نگرانی شما در خانه ها شما هستند تشدید می کند . رطوبت از سطح زمین با ایجاد رطوبت از هوای مرطوب برای ایجاد میعان در دیوارها و سایر سطوح کار می کند و بوها و اتمسفرهای شفاف ایجاد می کند.

به دلیل رطوبت زیاد در خارج از خانه ، رطوبت بیش از حد ایجاد شده توسط تنفس ، پخت و پز ، بخاری ، حمام گرم و دوش و خشک کن ها نمی توانید از دست نم و رطوبت فرار کنید و همه این عوامل منجر به رطوبت زیاد در داخل خانه شود. این به نوبه خود به شرایط بسیار مناسبی برای رشد قالب منتقل می شود. برای رفع نم و رطوبت خانه خود با کارشناسان شرکت تکنیسین شهر تماس بگیرید.

دلایل بروز رطوبت در خانه

تهویه بد:

دلایل بروز رطوبت در خانه.کیفیت هوا در خانه شما مستقیماً به چه میزان تهویه شما ارتباط دارد. اگر تهویه مناسب باشد ، کیفیت هوا نیز به این دلیل خواهد بود که به طور مرتب گردش می کند و هوای داخل خانه شما تازه میشود. اما اگر تهویه هوای بدی در داخل خانه خود دارید هوای داخل خانه بد می شود و مشکلات مختلفی از قبیل ایجاد بیماری ناخواسته پاتوژن ایجاد می شود.
همچنین ، با تهویه بد ، میزان رطوبت ایجاد شده در داخل خانه از طریق دوش گرفتن ، پخت و پز یا روش های دیگری که ما در مورد آن صحبت کردیم، در آنجا می ماند. این تنها می تواند منجر به ایجاد قالب و ذرات قالب خطرناک شود که آزادانه در هوایی که تنفس می کنید شناور می شوند.
تهویه مناسب باعث رفع هوای آلوده و مرطوب در فضای باز شده و میزان آلاینده های هوای داخل خانه را کاهش می دهد . همچنین به محدود کردن ایجاد رطوبت داخلی کمک می کن ، که می تواند به جلوگیری از رشد قالب کمک کند.
تهویه هوا باعث افزایش میزان هوای داخل از منزل می شود ، با این حال هنگام تهویه خانه باید میزان آلودگی هوا در فضای باز در نظر گرفته شود . برای تمیز کردن این هوا می توانید خرید دستگاه تصفیه هوا را در نظر بگیرید. رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب از خدمات تخصصی شرکت تکنیسین شهر می باشد برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

دلایل بروز رطوبت در خانه

افزایش رطوبت

رطوبت در محیط های داخلی به دلیل دلایل مرتبط با ساختمان رخ می دهد. دیوارهای متخلخل، افزایش نمناک و نشت در ساختمان به دلیل بالا رفتن رطوبت از عوامل تعیین کننده برای رطوبت ساختاری هستند. ساخت ساختمان همچنین می تواند منجر به رطوبت ناخواسته در محیط داخلی شود.
رطوبت منجر به ایجاد خسارت ثانویه در ساختمان می شود. رطوبت ناخواسته باعث رشد قارچهای مختلف در چوب می شود و باعث ایجاد مشکلات سلامتی پوسیدگی و قالب می شود و در نهایت ممکن است منجر به سندرم ساختمان بیمار شود. گچ و رنگ خراب می شود و کاغذ دیواری شل می شود.
در خارج ، ممکن است ملات خرد شود و لکه های نمکی روی دیوارها ظاهر شود. اتصال دهنده های فلزی و آهن زنگ می زند. همچنین ممکن است باعث عدم کیفیت هوای داخل ساختمان و بیماری تنفسی اعضای داخل منزل شود. در موارد شدید ، ملات یا گچ ممکن است از دیواره آسیب دیده دور شوند. برای استخراج این رطوبت از مصالح ساختمانی خود ، پیشنهاد می کنیم از دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید که رطوبت را از هر ماده آلی استخراج می کند. رفع نم بدون خرابی توسط شرکت تکنیسین شهر قابل انجام می باشد. جهت دریافت خدمات رفع نم بدون خرابی با ما تماس بگیرید.

  تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در هشتگرد

نوسازی داخلی ساختمان

تغییر ساختمان به اندازه تعطیلات خوب است، اما گاهی اوقات اگر این تغییر به معنای نوسازی در خانه شما باشد، می تواند به سرعت باعث رطوبت بالا در خانه شما تبدیل شود اگر برخی از مواد مانند سیمان گچ و رنگ زمان کافی برای این کار را نداشته باشند.
مهم است که قبل از از سرگیری کار ، زمان کافی برای خشک کردن هر ماده اختصاص یابد. در غیر این صورت ، مواد می توانند در قسمت داخلی مرطوب باشند. بعداً آن رطوبت بیرون می آید و کار شما را خراب می کند و مشکلات سلامتی را نیز به همراه خواهد داشت. با این وجود می توانید فرآیند خشک کردن را با استفاده از دستگاه رطوبت گیر سرعت بخشید .
رطوبت نسبی تحت تأثیر دما و موقعیت جغرافیایی است. هوای گرم رطوبت بیشتری نسبت به هوای سرد دارد و هوای گرم باعث تبخیر می شود. مناطقی که دارای آب های سطحی زیادی مانند مناطق ساحلی و مناطقی با بارندگی زیاد هستند ، در اثر تبخیر از رطوبت بالایی برخوردار هستند. رطوبت به ویژه در مناطق گرم و گرمسیری زیاد است. پیشنهاد می کنیم در خانه خود از دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید تا از رطوبت زیاد جلوگیری شود.
آب و هوای مرطوب به سادگی مشکلات رطوبت را که اغلب مورد نگرانی شما در خانه ها شما هستند تشدید می کند . رطوبت از سطح زمین با ایجاد رطوبت از هوای مرطوب برای ایجاد میعان در دیوارها و سایر سطوح کار می کند و بوها و اتمسفرهای شفاف ایجاد می کند.
به دلیل رطوبت زیاد در خارج از خانه ، رطوبت بیش از حد ایجاد شده توسط تنفس ، پخت و پز ، بخاری ، حمام گرم و دوش و خشک کن ها نمی توانید از دست نم و رطوبت فرار کنید و همه این عوامل منجر به رطوبت زیاد در داخل خانه شود. این به نوبه خود به شرایط بسیار مناسبی برای رشد قالب منتقل می شود. برای رفع نم و رطوبت خانه خود با کارشناسان شرکت تکنیسین شهر تماس بگیرید.

سوالات متداول

علت رفع نم و رطوبت در ساختمان جیست؟

وجود نم و رطوبت در ساختمان سبب ریخته شدن گچ دیوار و یا سقف می شود و ظاهر نامطلوبی را ایجاد می کند و از طرفی هم بوی نامطبوعی داخل منزل ایجاد می شود به همین دلیل باید با بروز این مشکل هرچه سریع تر اقدام به رفع این مشکل نماید.

روش هایی که می شود وجود رطوبت در ساختمان را شناسایی کرد چیست؟

روش ساده تر برای فهمیدن نم ورطوبت در خانه رویت لکه قهوه ایی رنگ روی دیوار و یا سقف و حتی ممکن است در کف می باشد، با مشاهد همچنین موقعیتی هرچه سریع تر با متخصص نشت یاب تماس بگیرید تا مشکل را حل نماید.

1/5 - (1 امتیاز)

این پست دارای یک نظر است

 1. Avatar
  ناصری

  سلام خسته نباشید،
  به دلایلی دودکش های بخاری و آب گرمکن واحدم را از بقیه واحدها ساختمان جدا کردم الان از دودکشها آب سرازیر میشه به داخل دیوار و منزل و در ضمن جنس لوله های دود کش از سیمان (آزبست) است و در نمای بیرونی آپارتمان متصل اند و دودکشهای قبلی هم در نمای بیرونی آپارتمان متصل اند و آپارتمان 4 طبقه است و من در طبقه اولم لطفا راه چاره برام نشان بدهید تا از از این فلاکت نجات یابم.
  با تشکر از شما:

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.