رفع نشت آبگرمکن می تواند بسیار آسان یا بسیار دشوار باشد. در اولین مرحله نشت گیری، بسیاری از مردم به این نتیجه می رسند که آبگرمکن باید تعویض شود، اما همیشه (یا حتی معمولا) نیازی به تعویض آن نیست. در این مقاله چهار مورد برای تشخیص منبع و اصلاح خرابی نشت وجود دارد.

نشت آبگرمکن و پکیج

1 - نشت در خطوط تامین آب

اولین محل برای بررسی لوله ها قسمت بالای آبگرمکن است. نشت آب از قسمت لوله های بالایی می تواند به راحتی داخل مخزن آبگرمکن نفوذ کند. به همین دلیل مهم است که همیشه ابتدا لوله های بالای آبگرمکن چک شوند.

در صورت نیاز، لوله کشی های بالای مخزن را چک کنید و به خطوط انتقال آب توجه داشته باشید. لوله های آب شایع ترین علت نشت آبگرمکن هستند زیرا معمولا لوله ها به مدت طولانی نصب شده و دچار فرسایش شده اند. اگر عایقی اطراف لوله های بالایی وجود دارد، آن را جدا کنید تا بتوانید لوله ها را در صورت نیاز بررسی و جایگزین کنید.

2 - رسیدن به درجه حرارت و فشار بالا

علت دیگری که ممکن است آبگرمکن نشت داشته باشد، درجه حرارت بالا و فشار مخزن است. شیر مخزن به طور معمول چکه نمی کند و یا نشتی ندارد مگر اینکه یک مشکل اساسی در آن وجود داشته باشد. چندین علت احتمالی این نشت عبارتند از:

اگر شیر به تازگی تعبیه شده، ممکن است به درستی کار گذاشته نشده باشد و این مشکل را ایجاد کرده است.

اگر آبگرمکن بیش از حد آب را گرم می کند، فشار بیش از حد می تواند باعث ایجاد نشتی شود. راه حل ممکن این است که با ابزارآلات و تعمیرات ، دمای مخزن آب کاهش داده شود.

نشتی شیر گاهی به این علت است که فشار آب در لوله ها بسیار زیاد است و تنظیم کننده فشار به درستی کار نمی کند.

اگر فکر می کنید هنوز مشکلی وجود دارد که نمی توانید آن را اصلاح کنید، با یک لوله کش و تعمیراتی حرفه ای تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

3 -نشت در خط تخلیه

نشت در شیر تخلیه در قسمت پایینی آبگرمکن یکی دیگر از مسایل رایج نشت محسوب می شود. پس از تخلیه یا شستن مخزن، معمولا تخلیه و بستن این قسمت به طور کامل فراموش می شود. این دریچه تخلیه را می توانید ببندید و یا با شیرآلات جدید جایگزین کنید. قبل از حذف و جایگزینی این شیر باید آب را قطع کرده و آبگرمکن را تخلیه کنید.

4 - نشت در مخزن

اگر در بررسی های قبلی علت نشت را پیدا نکردید، احتمالا مخزن داخل آبگرمکن دچار مشکل شده است. به طور معمول، اگر مخزن پارگی و آسیب دیدگی جدی نداشته باشد، می تواند تعمیر شود و نیازی به تعویض آبگرمکن وجود ندارد.