You are currently viewing رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب

رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب

توالت ها، حمام و دستشویی از جمله مکان هایی در خانه هستند که به دلیل پاکیزگی و عبور آب، درنزدیکی به فاضلاب و مواد شیمیایی ، محلی مناسب برای رشد قارچ و جلبک می باشند. در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی، قارچ ها می توانند صدمات جبران ناپذیری را برای ساکنان بوجود آورند. در صورت مشاهده نم و رطوبت باید سریعا اقدام به تشخیص نم و رطوبت و محل دقیق آن و سپس رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب کرد.

رفع نم و رطوبت

برخی از سرویس‌ ها به دلایلی، بیشتر در معرض خرابی قرار می‌گیرند و به مرور زمان از نظر بهداشتی، آب‌بندی، پوسیدگی لوله‌ های فاضلاب، ترک کاسه، سرامیک و کاشی ‌کاری نیاز به تعمیرات و بازسازی پیدا می‌کنند. بین کاشی‌ های موجود در کف حمام و دستشویی‌ ها یک فضای خالی بسیار کوچک وجود دارد، اما کوچکی فضا برای نفوذپذیری آب معنایی ندارد. آب از همین فضا نفوذ می‌کند و باعث تخریب جزئی کف حمام و دستشویی و ایجاد نم و رطوبت می‌شود. عموما این نفوذ آب روی کاشی‌ ها تاثیر گذاشته و باعث شکستن آن ها می‌شود. رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب یکی از درخواست های بسیار است که خانه آن ها دچار نم زدگی شده است.

برای جلوگیری از تخریب سقف یا کندن دیوار، روش های زیادی برای تشخیص نم و رطوبت وجود دارد. یکی از کاربردی ترین راه حل رفع نم و رطوبت با دستگاه است که باعث خسارت کمتری به ساختمان  وارد شود. یکی از درخواست های مکرر افراد رفع نم و رطوبت بدون کندن و  تخریب سقف و دیوار می باشد. ابتدا باید علائم و نشانه های نم و رطوبت را دنبال کرده، سپس با استفاده از دستگاه محل نشت را تشخیص داد. نم و رطوبت آثار گوناگونی از جمله زردی دیوار، پوسته شدن دیوار و … دارد که در صورت مشاهده باید برطرف شود.

جهت انجام خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با مجموعه تخصصی تکنیسین شهر تماس بگیرید.

رفع نم و رطوبت بدون تخریب

برای اینکه نشتی سرویس‌ های بهداشتی و حمام از بین برود باید درز های سرامیک و کاشی را در چند مرحله با ترکیب سیمان سفید و نانو عایق رطوبتی پر کنید. این کار از لق شدن سرامیک کف و کاشی دیوار و و نفوذ آب به لایه های زیرین کاملا جلوگیری می‌کند و مکانی کاملا آب بندی شده ایجاد می نماید. به این شیوه که بدون کندن و برداشتن کاشی و سرامیک کف و بدون نیاز به عایق کاری دوباره، زیر سازی انجام می شود، رفع نم و رطوبت بدون تخریب گفته می شود.

تشخیص نم و رطوبت و ترکیدگی لوله با روش های سنتی و بدون ابزار مخصوص، دیگر منسوخ شده است زیرا استفاده از این روش ها نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار است. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب و بدون تخریب امروزه یکی از خواسته های اصلی مالکان منازل می باشد. زیرا استفاده از روش های سنتی مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار و همچنین تخریب قسمت هایی از بنا است.

رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب
رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب

تشخیص منبع نم و رطوبت یا ترکیدگی

ابتدا باید قسمتی از خانه که نم و رطوبت یا نشتی دارد را پیدا کنید. این کار را می توان با لکه های روی دیوار، نم و همینطور نشتی آب در درز کاشی و سرامیک ها و تغییر رنگ آنها انجام داد.

نحوه رفع نم و رطوبت

پس از پیدا کردن محل نشت و رفع آن باید نم و رطوبت به وجود آمده را از بین برد. برای این کار باید یکی از روش های زیر به کار برده شود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه از خدمات تخصصی مجموعه تکنیسین شهر می باشد.

 استفاده از دستگاه تهویه

سیستم تهویه مناسب کمک زیادی به از بین بردن نم و رطوبت ساختمان می کند. بنابراین پس از پیدا کردن محل نشت و برطرف کردن آن می توانید با روشن کردن سیستم های تهویه نم و رطوبت های به وجود آمده ناشی از نشت لوله ها را از بین ببرید.

استفاده از رطوبت گیر

رطوبت گیرها راه حلی مفید و کاربردی برای از بین بردن نم و رطوبت ساختمان می باشند. نحوه کار و مصرف این رطوبت گیرها نیز مانند دستگاه های تهویه می باشد.

هزینه رفع نم و رطوبت بدون تخریب

از بین بردن نم و رطوبت با استفاده از دستگاه های نشت یاب هزینه زیادی ندارد و با کمترین هزینه ممکن می توان نم و رطوبت خانه را از بین برد.

بهترین روش رفع نم و رطوبت بدون تخریب

در صورتی که قصد دارید نم و رطوبت خانه خود را به بهترین روش و بدون نیاز به تخریب از بین ببرید تنها راه، استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد. این دستگاه ها می توانند بدون نیاز به تخریب و ایجاد خسارت و خرابی محل نشت را پیدا کنند.

در صورت نیاز به خدمات تشخیص نم با شرکت تکنیسین شهر در تماس باشید.

رفع نم و رطوبت در سرویس بهداشتی بدون تخریب

سرویس های بهداشتی از مکان هایی است که بیشتر در معرض نشتی قرار دارند و با توجه به این که این مکان ها دور از دسترس هستند، بنابراین باید به صورت دوره ای آن ها را مورد بررسی قرار دهید تا در صورتی که کوچک ترین نشتی وجود داشت، با استفاده از دستگاه نشت یاب بتوان محل نشتی را تشخیص داد.

نشانه های نم و رطوبت

 • بوی نم می تواند یکی از مهمترین مشخصه ها و نشانه های نم و رطوبت در خانه باشد.
 • در صورت مشاهده هر گونه لکه آب بر روی سقف و دیوار احتمال ترکیدگی و یا نشت لوله وجود دارد.
 • اکثرا دلیل وجود لکه های زرد رنگ بر روی دیوارها ترکیدگی لوله های فاضلاب می باشد که باعث بروز نم و رطوبت می شود.
 • ترک خوردن و یا پوسته پوسته شدن دیوار و یا سقف ها از دیگر دلایل نم و رطوبت در خانه می باشد.

عوارض بروز نم و رطوبت

 • با بروز نم و رطوبت در خانه، بستری مناسب برای رشد و تکثیر آفات و حشرات فراهم می شود.
 • نم و رطوبت می تواند باعث تجمع مگس ها و حشرات شود.
 • از دیگر عوارض نم و رطوبت در خانه ابتلا به آلرژی ها و بیماری های تنفسی می باشد.
 • تخریب ساختمان از دیگر عوارض نم و رطوبت می باشد.

تشخیص نم و رطوبت را به مجموعه تکنیسین شهر با سال ها تجربه بسپارید.

نم و رطوبت خانه را چگونه از بین ببریم؟

رطوبت به عنوان میزان بخار آب موجود در هوا تعریف می شود و در هنگام گرم شدن هوا میزان بخار آب افزایش می یابد. در تابستان شاهد افزایش میزان رطوبت (هوای اشباع شده با بخار آب) هستیم. افزایش یا کاهش رطوبت هوا تأثیر عمده ای بر سلامت انسان دارد.

ممکن است برخی از افراد به دلیل کاهش رطوبت هوا، کمبود آب بدن و مشکل در تنفس را تجربه کنند. همچنین افزایش رطوبت باعث درد در استخوان ها و اعصاب می شود و باعث مشکلات تنفسی نیز می گردد. زیرا افزایش دما با افزایش رطوبت هوا ایجاد می شود. رفع نم و رطوبت، چکه و نشت آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان خودتان را به گروه حرفه ای و متخصص تکنسین شهر بسپارید. ما با دستگاه نشت یابی در محل حضور پیدا می کنیم مکانی را که دارای نم و رطوبت است را برطرف یا لوله ای را که دچار پوسیدگی یا خرابی است را تعمیر میکنیم.

تکنسین شهر با داشتن متخصصین و تکنیسین های کارآزموده و با تجربه آماده خدمات به شما همشهریان محترم تهرانی است.
به تعریق و از بین رفتن نمک و مایعات و درصد رطوبت طبیعی هوا از 20٪ تا 60٪ می رسد و افزایش یا کاهش رطوبت از وضعیت عادی منجر به احساس خستگی و ناراحتی می شود.

در هنگام خرید یا اجاره خانه، هرکسی می خواهد خانه ای خوب و عاری از هرگونه نم و رطوبت یا خرابی داشته باشد و در یک فضای خانوادگی با آرامش و راحتی کامل زندگی کند، به دور از رطوبت موجود در برخی از خانه ها یا برخی اتاق ها، زیرا خانه هایی که در طبقه های پایین یا زیر زمین قرار دارند، یا بعضی از اتاق های که دارای تهویه مطبوعی نیستند دچار رطوبت و نم میشوند.

بروز نم و رطوبت به دلیل نبود مستقیم نور خورشید یا به دلیل ماهیت آب و هوای منطقه ای که در آن قرار دارید یا موقعیت خانه در نزدیکی شهرهای ساحلی یا آسیب دیدن لوله های آب رخ میدهد. همچنین مشخص است که رطوبت باعث بسیاری از مشکلات سلامتی و مشکلات تنفسی و همچنین علت شکل گیری قالب و گسترش میکروب ها در خانه می شود ، بنابراین باید راه هایی برای خلاص شدن از رطوبت هوا یاد بگیریم.

برای دریافت خدمات تشخیص نم و رطوبت با دستگاه با مجموعه تکنیسین شهر تماس بگیرید.

چگونه از رطوبت هوا خلاص شویم:

 • سعی کنید که هوای داخل خانه و اتاق ها تهویه مناسب کنید و پنجره های خانه را هر روز حتی در زمستان باز کنید.
 • برای خلاص شدن از دود سیگار یا استفاده از هود، در هنگام پخت و پز پنجره ها را باز کنید.
 • نصب هود و فن ها می توانند به تازه و مطبوع شدن هوای خانه کمک کنند.
 • مبلمان و برس را در معرض نور خورشید قرار دهید و از تابستان در آن بهره برداری کنید.
 • استفاده از مواد عایق رطوبت. از پنجره دو جداره برای درب و پنجره ها استفاده کنید زیرا باعث کنترل گرما خانه در زمستان و خروج سرما در تابستان می شود.
 • از ژل سیلیس به عنوان رطوبت گیر در خانه استفاده کنید.
 • پخش لباس های شسته شده در خارج از خانه آنهم در زیر نور مستقیم آفتاب، زیرا پخش لباس های خیس در داخل خانه باعث افزایش رطوبت هوا می شود.
 • از عدم وجود نشت آب در خانه اطمینان حاصل کنید.
 • کاشت گیاهان در خارج از خانه زیرا آبیاری زیاد گیاهان در خانه می تواند باعث ایجاد رطوبت در جو شود. امکان رشد برخی از گونه هایی که به کاهش رطوبت کمک میکنند مانند سرخس هاد.
 • از هواسازهایی استفاده کنید که گرما و سرما را در هوا حفظ کرده و رطوبت را حفظ متعادل میکنند.
 • قرار دادن روزنامه در کابینت ها برای کمک به جذب رطوبت.
 • برای خلاص شدن از قالب ناشی از رطوبت دوره خانه را رنگ کنید.
 • برای رفع نم و رطوبت خانه از نمک استفاده کنید، آن را درون یک ظرف شیشه ای بگذارید و در اتاق هایی که دارای رطوبت بالایی هستند بگذارید.

چگونه می توان از بوی رطوبت در هوا خلاص شد؟

 • استفاده از سرکه و آب لیمو برای تمیز کردن کابینت ها و دیوارها به از بین بردن بوی رطوبت کمک می کند.
 • قرار دادن بی کربنات سدیم در کابینت ها، زیرا به جذب رطوبت و جذب و از بین بردن بو کمک می کند.
 • قرار دادن ذغال در مکان های جداگانه در خانه به خلاص شدن از رطوبت کمک می کند.
 • رفع نم و رطوبت، چکه و نشت آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان خودتان را به گروه حرفه ای و متخصص تکنسین شهر بسپارید. ما با دستگاه نشت یابی در محل حضور پیدا می کنیم مکانی را که دارای نم و رطوبت است را برطرف یا لوله ای را که دچار پوسیدگی یا خرابی است را تعمیر میکنیم. تکنسین شهر با داشتن متخصصین و تکنیسین های کارآزموده و با تجربه آماده خدمات به شما همشهریان محترم تهرانی است.

رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب از خدمات تکنیسین شهر با کادری مجرب و حرفه ای می باشد.

رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب
هزینه رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب

سایر روش ها برای از بین بردن نم و رطوبت

رطوبت یکی از دلایل اصلی تراکم آب در داخل فضاهای داخلی است که می تواند به سلامتی و راحتی خانواده آسیب برساند ، علاوه بر این، چگالش منجر به آسیب رسیدن به فضای داخلی خانه، بالا بردن هزینه آب و برق و افزایش نگهداری در داخل خانه می شود.

اگر در خانه خود بخار خیس احساس می کنید یا مرتباً دچار تعریق هستید، بدون شک رطوبت در این خانه وجود دارد.
در زمستان ساکنان شهرهای ساحلی مانند شهرهای شمالی از رطوبت کمتری نسبت به ماه های تابستان رنج می برند، جایی که رطوبت می تواند به ارتفاعات غیرقابل تحمل برسد.

اطمینان حاصل کنید که درصد رطوبت داخلی در خانه بین 30 تا 50٪ و نسبت ایده آل 45٪ در ماه های تابستان باشد. دستیابی به این درصد غیرممکن نیست اما می توان آن را به یک سطح پایین تر کاهش داد تا فضای راحت و سالم تری برای خود و خانواده درست کنید.

تهویه مناسب

آیا پوست شما احساس تعریق می کند؟ پنجره های مه آلود دارید یا عطر و بوی کم رنگی دارید؟ اگر هر یک از این موارد را در خانه خود دارید ، ممکن است با رطوبت، کپک، تغییر رنگ، چوب های پوسیده و لکه های مرطوب روی دیوارها و سقف خانه خود داشته باشید این همه مشکلات ناشی از وجود رطوبت در خانه شما است و باید با آنها برخورد کرد چگونه می توان این مشکلات را برطرف کرد؟ پاسخ این است: تهویه مناسب!

اولین نکته برای خلاص شدن از رطوبت در خانه ، نگاهی به تهویه خانه است ، مناطقی مانند آشپزخانه ، حمام و اتاق لباسشویی فضاهایی پر از رطوبت هستند، پخت و پز در آشپزخانه باعث تولید بخار، حمام کردن با بخار آب گرم می شود و استفاده از خشک کن در اتاق لباسشویی می تواند به راحتی رطوبت را در کل خانه پخش کند!

بهترین راه برای مقابله با این کار نصب پنکه های تهویه است یا مطمئن شوید که در این مواقع پنجره ای وجود دارد که می تواند باز شود. متاسفانه آشپزخانه ها در مناطقی قرار دارند که تأثیر بر تهویه هوا ندارند، بنابراین یک هود آشپزخانه یک راه حل ایده آل برای این مشکل است، در مورد بودجه خود بیاندیشید. چیزی را انتخاب کنید که متناسب با اندازه خانه شما باشد ، یا می توانید متخصصانی را استخدام کنید تا به شما در انتخاب مناسب کمک کند.

لوله کشی شوفاژ را به مجموعه تکنیسین شهر با سال ها تجربه و کادری مجرب بسپارید.

پرورش گل و گیاه

از گیاهان خانگی برای رهایی از رطوبت خانگی می توان استفاده کرد، با این حال این محلول باید در اعتدال و هوش مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا گیاهان توانایی حفظ دمای پایین در اتاق را دارند ، به طور کلی باعث کاهش دما می شوند و در هنگام قرار دادن گیاهان در داخل اتاق باید مدت زمان وجود آنها را با دقت و دقیق محاسبه کنید.

گیاهان به طور طبیعی رطوبت و مه را از هوا جذب می کنند و در صورت افزودن آنها به خانه خود به مقادیر زیاد می توانند رطوبت اتاق را تا حد زیادی بهبود بخشند.

آبیاری بیش از حد عاملی است که باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا این آب اضافی به بخار تبدیل می شود، در اتاق پخش می شود و رطوبت را افزایش می دهد ، بنابراین باید به این نکته توجه زیادی داشته باشید.

عایق بندی

جداسازی صحیح خانه شما یک قدم مهم به سمت یک خانه سالم با رطوبت مناسب است عایق بندی می تواند از ورود آب اضافی به خانه شما جلوگیری کند و تهویه هوا نیز می تواند با نگه داشتن هوای سرد در محیط داخلی و هوای گرم در بیرون از آن، کار را بدرستی برای شما انجام دهد.

عایق کاری باعث کاهش قبض برق نیز خواهد شد، به امنیت خانه خود کمک خواهید کرد که در شهرهایی که رطوبت بالایی دارند بسیار مهم است ، گفتگو با متخصصان در مورد عایق بندی منازل برای پیدا کردن عایق مناسب و روشهای ایده آل برای این امر بسیار مهم است.

در صورت نیاز به خدمات تعمیرات لوله های آب ساختمانی با تکنیسین شهر در تماس باشید.

نصب سنسورهای رطوبت سنج

در صورت نیاز به اقدامات شدید، باز کردن پنجره برای رفع نم رطوبت کافی نخواهد بود، شاید لازم باشد نصب سنسورهای رطوبت سنج را در داخل خانه در نظر بگیرید ، سنسورها برای تشخیص سطح رطوبت بالا ایده آل هستند و برای افراد مبتلا به آلرژی در محیط هایی که در آن زندگی می کنند ایده آل هستند.

این دستگاه علاوه بر خواندن دقیق نسبت در تمام زمان ، منبع رطوبت را در خانه تعیین می کند و این امر به شما امکان می دهد تا اقدامات سریع و مناسب را برای حل مشکل انجام دهید، دستگاه ها به شکل ساده و کوچک هستند و بر دکوراسیون تأثیر منفی نمی گذارند زیرا با طرح ها و طرح های مختلف هماهنگی خوبی دارند.

نصب سیستم تهویه مطبوع

مردم ساکن در شهرهای ساحلی مانند شهرهای شمالی و جنوبی به طور طبیعی به رطوبت عادت دارند، اما تهویه هوا می تواند بخش اعظم زندگی روزمره را بهبود ببخشد، سیستم های تهویه هوا برای خنک کردن و خشک کردن هوا کار می کنند و بنابراین نقش مهمی در کاهش رطوبت داخل خانه دارند.

شما باید در صورت امکان سیستم جریان هوای معکوس را انتخاب کنید و این یکی از بهترین گزینه ها برای تعویض مداوم هوای مرطوب با هوای خشک و سرد است. سیستم های تهویه مطبوع نقش زیادی در خنک کننده هوا دارند اما رطوبت هوا را به میزان قابل توجهی کاهش نمی دهد.

رفع نم و رطوبت، چکه و نشت آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان خودتان را به گروه حرفه ای و متخصص تکنسین شهر بسپارید. ما با دستگاه نشت یابی در محل حضور پیدا می کنیم مکانی را که دارای نم و رطوبت است را برطرف یا لوله ای را که دچار پوسیدگی یا خرابی است را تعمیر میکنیم. تکنسین شهر با داشتن متخصصین و تکنیسین های کارآزموده و با تجربه آماده خدمات به شما همشهریان محترم تهرانی است.

برای انجام خدمات نشت یابی لوله تهران با مرکز تکنیسین شهر تماس بگیرید.

نحوه از بین بردن نم و رطوبت بر روی دیوار

رطوبت در روی دیوارها در خانه ها یکی از شایع ترین مشکلاتی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند ، به خصوص در مناطقی که دارای رطوبت زیاد هستند، از جمله مناطقی در نزدیکی دریا یا خانه هایی که در طول روز آفتاب نمی خورند و رطوبت وارد دیوار میشود.

رطوبت به دلایل خاصی وارد دیوارها می شود و این رطوبت منجر به آسیب جدی به ساختار و فونداسیون ساختمان می شود، به خصوص اگر این رطوبت در طبقه زیرزمینی ساختمان باشد علاوه بر ظهور لایه ای از قالب روی دیوارها که شامل بسیاری از میکروب ها و قارچ ها برای سلامتی ساکنان خانه مضر است و به همین دلیل نظارت و یافتن راهی برای رهایی از رطوبت روی دیوارها ضروری است.

دلایل ظهور رطوبت روی دیوارها هنگامی که ساکنان خانه از رطوبت روی دیوارهای خانه خود رنج می برند ، باید قبل از فکر کردن در مورد روش رطوبت زدایی روی دیوارها ، منبع این رطوبت و دلایل آن را بدانند که ممکن است از پسوندهای آب در داخل خانه باشد و ممکن است دلیل این رطوبت بیرونی باشد.

رفع نم و رطوبت در خانه

یکی از دلایل بروز رطوبت وجود مشکل در ساخت و ساز و دلایلی که ممکن است منجر به ظاهر رطوبت بر دیوار باشد شاید خرابی یا پوسیدگی در لوله های آب، یا یک شکستگی در لوله های فاضلاب ساختمان باشد.

زمانی که لوله ای از سیستم فاضلاب ساختمان دچار پوسیدگی شود آب کوچکترین مسیر را برای رسیدن به کف ساختمان پیدا می کند و نشت به آرامی شروع می شود و به تدریج افزایش می یابد تا به درجه ای غیرقابل کنترل یا تعمیر برسد و یکی از دلایل رطوبت روی دیوارها نیز ممکن است وجود برخی از خرابی ها در لوله های آب در ساخت و ساز باشد و این منجر به جستجوی آب از طریق دیگری می شود.

بنابراین لازم است قبل از شروع فکر کردن در مورد چگونگی خلاصی از رطوبت روی دیوارها، با آرامش و آرام به جستجوی منبع واقعی نشت آب که باعث ایجاد رطوبت بر روی دیوارها می شود بپردازید.

چگونه از رطوبت روی دیوارها خلاص شویم پس از آنکه منبع رطوبت روی دیوارها روشن شد و برخی از دلایل مشترک و اساسی این رطوبت مشخص شد، امکان یافتن راهی برای خلاص شدن از رطوبت روی دیوارها فراهم شد و راه های مختلف و بسیاری برای از بین بردن رطوبت بر روی دیوار وجود دارد.

این امر نیاز به متخصصان در این امور دارد و ممکن است نیاز به تخریب برخی مناطق خانه و بازسازی آنها برای رسیدن به منبع نشت و رطوبت باشد.

تشخیص نشتی لوله آب از دیگر خدمات شرکت تکنیسین شهر می باشد.

رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب
روش های از بین بردن نم و رطوبت

راه حل هایی که ارزان و کافی برای ترمیم رطوبت بدون نیاز به تخریب یا ترک خوردگی در دیوارها است و در صورت پیگیری مراحل با احتیاط می توان توسط ساکنین خانه انجام داد در ادامه گفته خواهد شد:

 • تهویه مناسب برای خانه و استفاده از فن برای جابجایی هوا بویژه در خانه هایی که نور خورشید به آنها نمیتابد، به کاهش رطوبت و عدم وجود لایه قالب در سطح دیوارها کمک می کند.
 • پریزهای ضد آب را وصل کنید بعد از مسدود کردن تمام درگاه های منتهی به نشت آب، چه داخلی و چه خارجی، می توانید شروع به خلاص شدن از اثرات رطوبت و قالب بر روی دیوارها کنید، با استفاده از یک اسفنج و صابون تمیز، محل قالب را پاک کرده و سپس آن را با آب بشویید، اگر قالب خشک باشد، می توانید از مواد پاک کننده لکه سیاه استفاده کنید. که برای اطمینان از از بین رفتن کامل میکروب های قالب و رطوبت در مغازه های تخصصی تعمیر خانه به فروش می رسند.
 • استفاده از جوش شیرین و بی کربنات سودا با حل کردن آنها با آب و پاشیدن این مواد بر روی قالب ها و پاک کردن لکه های قالب با یک تکه پارچه مرطوب شده با مخلوط مذکور ، ممکن است این لکه ها از بین نرود ، اما اثر کربنات سودا برای از بین بردن قالب کافی است و سمیت خطرناک آن را از بین می برد. به جلوگیری از رشد دوباره قالب کمک می کند

رفع نم رطوبت بدون کندن و تخریب، چکه و نشت آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان خودتان را به گروه حرفه ای و متخصص تکنسین شهر بسپارید. ما با دستگاه نشت یابی در محل حضور پیدا می کنیم مکانی را که دارای نم و رطوبت است را برطرف یا لوله ای را که دچار پوسیدگی یا خرابی است را تعمیر میکنیم. تکنسین شهر با داشتن متخصصین و تکنیسین های کارآزموده و با تجربه آماده خدمات به شما همشهریان محترم تهرانی است.

رفع نم و رطوبت دیوار با دستگاه به سرعت و در مدت زمان اندک انجام می شود. برای دست یابی به نتیجه بهتر باید ابتدا منشا اصلی رطوبت را از بین ببریم تا رطوبت مجددا به کف و دیوارها نشات نکند. معمولا روش های خانگی و سنتی برای رفع نم و رطوبت در مدت زمان کوتاه جوابگو نخواهند بود. به همین منظور استفاده از دستگاه های دارای اشعه های با طول موج بلند که اغلب گرما ایجاد می کنند بهترین راه حل از بین برنده رطوبت در مدت زمان کوتاه می باشد. اغلب رطوبت دیوارها مشکل بسیاری از منازل است.

تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه را به مجموعه تکنیسین شهر با پیشرفته ترین دستگاه ها بسپارید.

در شهر های شمالی دیوار بعضی از خانه ها مانند محیط بیرون دارای ۶۰ تا ۷۰ درصد رطوبت می باشد که می تواند منشا مشکلات اساسی از جمله بیماری های پوستی و افزایش حشرات و حیوانات موذی در منزل باشد. بعضی افراد فکر می کنند تنها راه رفع این مشکل تخریب دیوار ها است. البته معمولا دیوارهای که نم زدگی دارند در مدت زمان کوتاهی دچار ریزش گچ می شوند و ظاهر بدی پیدا می کنند. بهترین راه از بین بردن رطوبت استفاده از دستگاه های مخصوص رفع نم و رطوبت در کمتر از چند روز است.

در گذشته رفع نم و رطوبت دیوارها در مدت چند روز با استفاده از روش های سنتی به هیچ وجه امکان پذیر نبود. معمولا روش های مانند بازگذاشتن پنجره ها یا ایجاد گرما در منزل هم برای ساکنان سخت است و هم رطوبت دیوارها به طور کامل برطرف نمی شود و پس از مدت اندکی مجددا رطوبت در لایه های زیرین دیوار دیده می شد. افزایش مگس ها در منزل و ایجاد کپک و باکتری روی گوشه دیوارها از مهم ترین نتایج رطوبت به شمار می آید. به غیر از اینکه رطوبت دیوارها باعث ایجاد بوی نامطبوع در منزل می شود ایجاد آلرژی های تنفسی از نتایجی است که برای انسان به دنبال دارد.

راهنمای رفع نم و رطوبت دیوار

رفع نم و رطوبت دیوار کار ساده ای است. دستگاه های جدید با تکنولوژی های پیشرفته و استفاده از لیزرهای گرمایی به راحتی با ایجاد گرما در بخش های دارای رطوبت به طور کامل رطوبت را در عرض چند روز از بین می برند. گاها استفاده از رطوبت گیر پای دیوارها نیز بی تاثیر نخواهد بود. توجه کنید پیش از استفاده از این دستگاه ها باید منبع رطوبت را به طور کامل از بین ببرید.

گاها منبع اصلی رطوبت به دلیل نشت یا شکستگی لوله های آب زیر دیوار های باربر است به همین دلیل ابتدا باید مرمت و تعمیر لوله ها انجام شود و سپس شروع به استفاده از دستگاه های نم گیری کنیم. گاها رفع نم و رطوبت دیوار فوری انجام نمی شود زیرا مدت های طولانی آب به درون لایه های دیوار نفوذ کرده است و برای خروج اب از این لایه ها به مدت زمان بیشتری نیاز داریم اما اغلب دستگاه های دارای اشعه گرمای زیادی ایجاد می کنند که همین عامل رطوبت را تا حداقل ۹۰ درصد در همان روز های اول از لایه های دیوار خارج می کند.

نشت یابی لوله غرب تهران از خدمات شرکت تکنیسین شهر با تخصص بالا می باشد.

رفع نم و رطوبت دیوار بدون نیاز تخریب

بی شک رفع نم و رطوبت دیوار ها در صورتی مطلوب خواهد بود که بدون تخریب لایه های دیوار باشد. روش های قدیمی گاها باعث افزایش تخریب دیوار ها می شوند مثلا بعضی از افراد متعقد هستد تنها برای از بین بردن رطوبت دیوارها باید لایه های دارای رطوبت برداشته شود. عملا استفاده از این روش ها هزینه های زیادی به مالکین در تعمیرات وارد می کند. اما استفاده از دستگاه های جدید به هیچ وجه تخریبی در لایه های دیوار ایجاد نمی کند و حتی به گچ دیوار آسیبی وارد نمی شود در نتیجه با خیال راحت می توان از این دستگاه ها استفاده کرد.

هزینه استفاده از دستگاه های دارای اشعه یا دستگاه هایی که گرمای زیادی به محیط دارای رطوبت وارد می کنند در مدت زمان چند روز تا یک هفته بسیار کمتر از هزینه های تخریب دیوارها و تعمیرات مجددا آنها می باشد. همچنین دیوارها در این حالت معمولا استحکام خود را حفظ می کنند و مجددا پس از انجام عملیات نم گیری دچار ریزش نمی شوند.

رفع نم و رطوبت دیوارها دارای مراحلی می باشد که در این مقاله قصد داریم به دشرح آن بپردازیم. رطوبت یک معضل بزرگ برای خانوارها خصوصا خانه هایی که در مکان مرطوب قرار دارند، می باشد.

رفع نم و رطوبت دیوارها دارای مراحلی می باشد که در این مقاله قصد داریم به دشرح آن بپردازیم. رطوبت یک معضل بزرگ برای خانوارها خصوصا خانه هایی که در مکان مرطوب قرار دارند، می باشد.تشخیص نم و رطوبت دیوار کار سختی نبوده و تنها با یک نگاه می توان نم و رطوبت دیوار را تشخیص داد. گاهی با مشاهده لکه آب بر روی دیوار و یا تغییر رنگ دیوار می توان به نم و رطوبت دیوار پی برد.

در صورتی که رنگ دیوار تغییر کرده باشد، نشان دهنده سطحی بودن میزان نم و رطوبت دیوار می باشد ولی اگر لکه آب مشاهده شد، نم و رطوبت عمیق بوده و باید هر چه زودتر آن را برطرف نمود. چنانچه دیوارها دچار ترک خوردگی شده باشد، می توان متوجه شد که دیوار نم و رطوبت پیدا کرده است. بنابراین لازم است درزهای دیوار پوشانده شود.

نشت یابی لوله شمال تهران را به مجموعه تکنیسین شهر در شمال تهران بسپارید.

راهکارهای از بین بردن نم و رطوبت دیوار

استفاده از تهویه

در قسمت هایی از خانه که دیوار آن نم زده بهتر است سیستم تهویه را روشن کرده تا به از بین رفتن نم و رطوبت کمک کند.

باز کردن پنجره ها

هنگامی که علایٔم و نشانه های نم و رطوبت را در دیوارهای خانه خود مشاهده کردید، بهتر است درب و پنجره های خانه را باز نمایید تاهوای تازه وارد خانه شده و باعث تسریع در رطوبت دیوار شود.

عایق کاری دیوارها

یکی از راههای جلوگیری از نم و رطوبت دیوارها، عایق کاری دیوار ها می باشد و باید توسط یک متخصص انجام شود.

نشتی لوله ها

گاهی ممکن است دلیل نم و رطوبت ساختمان شما، نشتی لوله های ساختمان باشد و برای جلوگیری از آن باید لوله کشی های ساختمان مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نشتی، لوله را تعویض نمایید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران از دیگر خدمات تکنیسین شهر در جنوب تهران می باشد.

از رطوبت گیر استفاده نمایید

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، دستگاه های رطوبت گیر روشی راحت برای برطرف کردن نم و رطوبت منزل می باشد و همانند سیستم تهویه عمل می کند. شما می توانید این دستگاه را در نزدیکی دیوار قرار داده تا نم و رطوبت آن را از بین ببرد.

رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب
راهکارهای از بین بردن نم و رطوبت

استفاه از نمک

نمک خاصیت رطوبت گیری بالایی داشته و در صورت مشاهده نشتی در دیوار، درون یک ظرف نمک ریخته و در جوار دیوار قرار دهید تا نم و رطوبت دیوار را به خود جذب نماید.

پیشگیری از نم و رطوبت

بررسی دوره ای لوله کشی ها

نشتی و تشخیص ترکیدگی لوله ها می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت شود و برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است هر شش ماه یک مرتبه لوله کشی های ساختمان، پکیج ها، ماشین لباسشویی و … را مورد بررسی قرار داده تا در صورت فرسودگی آن را تعویض نمایید.

عدم شستشوی دیوار با آب زیاد

برخی از خانم ها دارای وسواس زیادی بوده و به صورت مرتب دیوارهای منزل را با آب شستشو می دهند و همین باعث ایجاد نم و رطوبت می شود. بنابراین بهتر است دیوارها را با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز نمایید.خشک کردن لباس ها در ساختمان می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت شود. بنابراین بهتر است لباس های خیس را از ساختمان خارج کرده تا از ایجاد نم و رطوبت جلوگیری شود.

تکنیسین شهر ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوله های آب شمال تهران می باشد.

گرفتن درزهای ساختمان

گاهی ممکن است آب از درزهای موجود در سقف، دیوار و یا کف ساختمان، وارد خانه شده و باعث به وجود آمدن نم و رطوبت شود. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت به ساختمان، درزهای موجود را بپوشانید.

عوارض نم و رطوبت

نم و رطوبت در ساختمان می تواند عوارضی چون :

 • بوی نامطبوع در خانه
 • تجمع مگس
 • به وجود آمدن کپک در محل نم و رطوبت
 • رشد و تکثیر حشرات و آفات در ساختمان
 • ایجاد قارچ و باکتری در خانه
 • کاهش مقاومت ساختمان
 • ایجاد آلرژی و بروز مشکلات تنفسی

نم و رطوبت در ساختمان مشکلاتی را نیز به همراه دارد؟

پاسخ این سوال مشخص است، بله. ایجاد بوی بد و تجمع حیوانات موذی نظیر سوسک و مگس ها از جمله عوارض نم داشتن ساختمان است. همچنین ایجاد کپک و رشد باکتری بر روی قسمت مرطوب می تواند باعث ایجاد بیماری شود. چه راه کارهایی برای رفع نم وجود دارد؟ تهویه مناسب یکی از عوامل مهم در بر طرف شدن این مشکل است.

هوای تمیز می تواند به خشک شدن بخش مرطوب نیز کمک کند. در مرحله دوم باید منبع این رطوبت را یافت و هر چه سریع تر نسبت به ترمیم آن اقدام نمود. اغلب شکستگی در لوله های عبور آب و فاضلاب باعث ایجاد نم و رطوبت در سطوح مختلف می شود. دستگاه رطوبت گیر یکی دیگر از لوازم مورد نیاز برای رفع نم ساختمان است.

این دستگاه رطوبت را به خود جذب کرده و فضا را خشک می کند. نمک یک ماده نم گیر است که به راحتی آب و رطوبت را به خود جذب می کند. شما می توانید به وسیله نمک، بخش اعظمی از رطوبت سطح را از بین ببرید. نور و روشنایی نیز می تواند به کاهش رطوبت کمک کند. تا به حال مشاهده کرده اید که اتاق های تاریک دارای فضایی مرطوب تر هستند. اگر گچ نم دار باشد. بعد از ترمیم منبع رطوبت باید قسمت مرطوب را تراشید و مجدد آن بخش را گچ نمود.

روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله یکی از مقالات مهم و مفید سایت تکنیسین شهر می باشد که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت تکنیسین شهر به برسی رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

هزینه رفع نم و رطوبت بدون تخریب چه مقدار می باشد؟

برای اطلاع از هزینه رفع نم و رطوبت بدون تخریب با شرکت تکنیسین شهر تماس بگیرید.

4.9/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.